Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@jim_p

Τα drive δεν χρειάζονται γιατί απλά  δεν χρειάζεται να υπάρχουν, δεν θα βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι το τάδε drive δεν βρέθηκε, αν πχ έγραφες E/D/F/G κ.α θα έγραφε η cache εκεί.που συνήθως έχουμε τους δευτερεύων σκληρούς δίσκους - στικάκια USB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ισχυει αυτο που λες. αν δεν βρει το path που του εχεις ορισει, αυτοματως χρησιμοποιει το default cache folder που υπαρχει στο προφιλ του. το ξερω εκ πειρας.
για δοκιμαστε αυτο στο command line του:
--disk-cache-dir=null
--disk-cache-size=0
--media-cache-size=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι μπροστα στα πισια τωρα αλλα θυμαμαι οτι τοκανα με null.

 

Μετα τσεκαρα και στο cache στο %appdata% folder και οντως δε κασαρε καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είχα ξανανατιμετωπίσει το συγκεκριμένο πρόβλημα το είχα λυσει αλλα δε θμαμαι πως.

Σε πολλές σελίδες στο chrome (το πιο σπαστιό ειναι στο microsoft outlook web access) οπου υπάρχουν ελληνικά μου εμφανίζει ερωτηματικά. 

 

Τα windows εχουν ελληνικα το google chrome εχει ελληνικα εχω αλλάξει τα fonts απο τα customize fonts σε arial κ calibri Π εχουν ελληνικα. Ενω τελος δεν υπάρχει πλεον αλλαγή για unicode στο google chrome γιατι θεωρητικα τα φτιανχει μονο του...

 

Καποια προταση για να μην ξαναψαχνω με τις ωρες??

Ευχαριστω


Και για extra προσπαθησα ηδη να αλλαξω το encoding με καποιο addon αλλα το προβλημα συνεχιζει 

 

3hhCfbY.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια,απο την Τεταρτη το απογευμα εχει ξεκινησει και μου βγαζει συνεχεια Aw Snap το Chrome,δοκιμασα καθαρισμα με cc,reinstall και τιποτα δεν διορθωνεται...Παλια μου το βγαζε μια φορα την βδομαδα και ελεγα τυχαιο ειναι,τωρα ομως δεν μπορω  σχεδον  να μπω πουθενα για πανω απο λεπτο!Καμια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δεις αν εχεις κολλησει τιποτα.

Εχω δει με anti malware,cc, super antispyware τωρα εκανα reset τον chrome μετα απο fresh install και δημιουργησα νεο ατομο χωρις να βαλω gmail κτλπ και βλεπω αν εφτιαξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...