Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκλεισα στο λαπτοπ καμια δεκαρια καρτελες κατα λαθος. Λεω ενταξει δεν πειραζει, θα παω μετα στο ιστορικο και θα πατησω επαναφορα. Το κλεινω λοιπον. Παω μια βολτα. Γυρναω σπιτι, το ανοιγω να δω κατι. Τεσπα, ανοιξα πολλες καρτελες και τις εκλεισα παλι (αυτες δεν τις ηθελα). Παω μετα να ανοιξω αυτες που θελω, αλλα δεν τις βρισκω και εχω χεστει πανω μου. Δεν παιζει να μην υπαρχει καποια λυση λεω. Ψαχνω δε βρισκω τπτ. Ωχ λεω.

 

Ρωταω εδω λοιπον: Που πρεπει να παω ρε παιδια? ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ολοκληρη google να εχει ενα τοσο μεγαλο κενο. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Τιποτα ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΟΧΙ. Εγω εκλεισα τις σελιδες κατα λαθος.

Δεν πατησα "εκλεισαν προσφατα" για να μου τις καναβγαλει, γιατι βιαζομουν. Εκλεισα το λαπτοπ λοιπον (οχι με τερματισμο, απλο κατεβασμα), πηγα βολτα και γυρισα σπιτι. Το ανοιξα, σερφαρα λιγο και πηγα μετα να δω τις καρτελες που "εκλεισαν προσφατα". Μου εβγαζε κανονικα ο,τι ειχα δει, αλλα οχι τις καρτελες που τις εκλεισα ολες μαζι στο ιστορικο. Οχι μια μια ξεχωριστα. Ολες μαζι λεω. Συνηθως γραφει "εκλεισαν Χ καρτελες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε εδω

C:\users\ [user name]\ AppData\ Local\Google\ Chrome\ UserData\ Default\ History

Και κοιτα τι αρχεια εχει.

Μηπως ειναι κανενα που μπορεις να διαβασεις? Π.χ. txt ή εστω temp αρχειο

να το διαβασει κανενα extension?

 

Δε χρησιμοποιω windows btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρουμε το παλιό New tab page; Αυτό με το τεράστιο Google και πεδίο αναζήτησης και τα μικρά thumbnails από τις σελίδες το βρίσκω πολύ άσχημο..

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν έκανα install τον Chrome στον 1 user το πρόγραμμα υπήρχε στο control panel και στην επιφάνεια και στους 2 χρήστες όπως όλα τα προγράμματα.Μετά απο format έφτιαξα 2ο χρήστη και ο Chrome υπάρχει μόνο στον 1 χρήστη που έκανε το install.Εχουν δικαιώματα και οι 2 χρήστες (Administrator).

 

Πριν το format είχα κάνει πρώτα install τον Chrome και μετά έφτιαξα 2ο user και δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα.

 

Υπάρχει τρόπος με 1 install να υπάρχει και στους 2 users;Μήπως πρέπει ο 2ος user να μην είναι Administrator;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν έκανα install τον Chrome στον 1 user το πρόγραμμα υπήρχε στο control panel και στην επιφάνεια και στους 2 χρήστες όπως όλα τα προγράμματα.Μετά απο format έφτιαξα 2ο χρήστη και ο Chrome υπάρχει μόνο στον 1 χρήστη που έκανε το install.Εχουν δικαιώματα και οι 2 χρήστες (Administrator).

 

Πριν το format είχα κάνει πρώτα install τον Chrome και μετά έφτιαξα 2ο user και δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα.

 

Υπάρχει τρόπος με 1 install να υπάρχει και στους 2 users;Μήπως πρέπει ο 2ος user να μην είναι Administrator;

Απο τη συντομευση του chrome, τσεκαρε που ειναι εγκατεστημενος. Αν ειναι μεσα στο c:/users/user/blablabla, ειναι για ενα χρηστη εγκατεστημενος. Αν ειναι στο c:/program files/chrome/blablabla ειναι για ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

12 χρονια συνεχεια firefox.... το ερωτημα μου ειναι για ποιον λογο να χρησιμοποιησω εναν browser που καταναλωνει πολυ περισσοτερη ram και επεξεργαστικη ισχυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφερω μερικους λογους

 

- καλυτερη υποστηριξη σε html5

- πολυ καλυτερη αποδοση σε js

- 3d acceleration που δουλευει σε ολα τα λειτουργικα

- sync που απλα δουλευει

 

συν τα οσα εχω πει εδω κατα του ff πριν 2,5 χρονια

http://www.insomnia.gr/topic/402598-mozilla-firefox-ερωτήσεις-προβλήματα-και-λύσεις/page-198#entry53857630

 

συν τα οσα θα ερθουν με τον ff 57 το Νοεμβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπαρχει ενα προβλημα πλεον καθως γυρω απο τις γραμματοσειρες εμφανιζεται αυτο

 

https://prnt.sc/gkqucw

 

update:το προβλημα λυνεται προσωρινός κλείνοντας το hardware acceleration.  

 

update2:λυση: πας chrome flags και απενεργοποιεις το color correct rendering.

Επεξ/σία από alexisnik19911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα...Μετα απο πολλα χρονια σε firefox τελικα προχωρησα στην αλλαγη σε chrome..

Mιας και ειμαι ασχετος θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιες βασικες και κυριες επεκτασεις που πρεπει να εχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα...Μετα απο πολλα χρονια σε firefox τελικα προχωρησα στην αλλαγη σε chrome..

Mιας και ειμαι ασχετος θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιες βασικες και κυριες επεκτασεις που πρεπει να εχω;

 

Μονο με uBlock Origin είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...