Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε εμενα ναι, παιζει κανονικα.

ποια εκδοση εχεις 

εγω Version 60.0.3112.50 (Official Build) beta (64-bit)

 

απο οτι ειδα στο google υπαρχει προβλημα γενικα με με τον chrome και τα βιντεο με jw player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτη στο λινουξ

Version 59.0.3071.104 (Developer Build) built on Debian 9.0, running on Debian buster/sid (64-bit)

και flash 26.0.0.131

Και στα windows αυτη

Έκδοση 59.0.3071.115 (Επίσημη έκδοση) (64-bit)

με οποιο flash εχει απο τη μανα του.

 

---edit

Συμφωνα με το chrome://flash, εχει το 26.0.0.131

--- 

 

Να προσθεσω πως εχω και chromium στα windows, αυτη την εκδοση

Έκδοση 61.0.3145.0 (Επίσημη έκδοση) (64-bit)

αντιστοιχη δηλαδη της dev εκδοσης του chrome (stable > beta > dev > canary ειναι η σειρα), και εκει βγαζει το μηνυμα που λες επειδη δεν του εχω flash εγκατεστημενο. Στο chrome://flash λεει ενα ξερο "not installed".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, θέλω να κάνω περάσω καινούριο λειτουργικό στο pc, ξέρετε πως μπορώ να φτιάξω ένα backup των σελιδοδεικτών για να τους περάσω στο νέο λειτουργικό?   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν συνδεσεις το gmail account σου στον Chrome, υπαρχει δυνατοτητα να συγχρονισεις τα bookmarks ωστε να αποθηκευτουν στο cloud.
Προσωπικα εχω 3rd party synchronizer εδω και πολλα χρονια, το xmarks.Την ιδια δουλεια κανει, απλως ειναι ανεξαρτητο απο τους browsers οποτε χρειαζεται addon σε καθε browser που χρησιμοποιεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, θέλω να κάνω περάσω καινούριο λειτουργικό στο pc, ξέρετε πως μπορώ να φτιάξω ένα backup των σελιδοδεικτών για να τους περάσω στο νέο λειτουργικό?   

 

Εκτός από την λύση με τον συγχρονισμό, υπάρχει πάντοτε και η πιο απλή λύση με εξαγωγή των σελιδοδεικτών σε αρχείο html και στη συνέχεια εισαγωγή τους μετά το format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο απλη λυση απο το να μην κανεις τιποτα απολυτως και να εχεις τα bookmarks ετοιμα ανα πασα στιγμη, δεν νομιζω οτι υπαρχει.

Εναλλακτικη ή manual ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Part 2 αυτουνου

 

Εχω καποιες διαφημησεις τις τελευταιες μερες τις οποιες δεν πιανει το ublock και ειναι απλα gif που παιζουν συνεχεια. Μεχρι λοιπον να ανανεωθει η σχετικη λιστα στο ublock και να τις κοβει, ψαχνω εναν τροπο να τις κανω να παιζουν μια φορα. Στον ff, που εχω το ιδιο προβλημα μιας και εκει εχω ublock και τις ιδιες λιστες, γινεται απο το about:config > image.animation_mode > once.
Στον chrome μπορει να γινει κατι, χωρις προσθετο?

 

Καταφερα τελικα να κοφω τις διαφημησεις που λεω με το rule που λεω λιγα μηνυματα πιο κατω. Το προβλημα τωρα ειναι αλλο. Παρολο που δεν φαινεται κατι στο χωρο που ηταν οι διαφημησεις, οταν παει ο κερσορας εκει γινεται χερακι, αρα καταλαβαινει οτι υπαρχει καποιο λινκ εκει, και αν το κλικαρω κατα λαθος, ανοιγει το popup τους κανονικα. Δηλαδη οι διαφημησεις απλα δεν φαινονται, αλλα εξακολουθουν να ειναι λειτουργικες.

 

Το παραπανω τσεκαρισμενο σε chromium, opera και ff με ublock 1.13.6 ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα μονος σου τα γραφεις, μονος σου τα φτιαχνεις, ωραιος :P

 

οσο για αυτο που λες λογικο μου φαινεται, γιατι εφτιαξες "cosmetic" filter,

το οτι εκρυψες ας πουμε τις διαφημισεις, δεν σημαινει οτι εφυγε και το λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι μπορει να γινει στην συγκεκριμενη περιπτωση,

στο ublock για firefox που χρησιμοποιω παντως εβαζες δυο καθετες αριστερα: ||

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εκλεισα στο λαπτοπ καμια δεκαρια καρτελες κατα λαθος. Λεω ενταξει δεν πειραζει, θα παω μετα στο ιστορικο και θα πατησω επαναφορα. Το κλεινω λοιπον. Παω μια βολτα. Γυρναω σπιτι, το ανοιγω να δω κατι. Τεσπα, ανοιξα πολλες καρτελες και τις εκλεισα παλι (αυτες δεν τις ηθελα). Παω μετα να ανοιξω αυτες που θελω, αλλα δεν τις βρισκω και εχω χεστει πανω μου. Δεν παιζει να μην υπαρχει καποια λυση λεω. Ψαχνω δε βρισκω τπτ. Ωχ λεω.

 

Ρωταω εδω λοιπον: Που πρεπει να παω ρε παιδια? ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ολοκληρη google να εχει ενα τοσο μεγαλο κενο. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λινκ δεν μπορω να δωσω. Γενικα παντως, ειναι της μορφης

url/kati.php?img=ena_tyxaio_string_apo_grammata_kai_noumera
και δεν εχει καταλληξη .gif τωρα που το παρατηρησα!

Αν βαλω

url/kati.php?img=*
ειναι σωστο?

 

 

τι εγινε τελικα το εφτιαξες με adblock φιλτρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...