Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες μηπως ειναι καποιο προσθετο για αρχη και στο κοβει. Τα προσθετα δεν φορτωνονται οταν εισαι σε private mode, οποτε ισως γιαυτο να μην στο κοβει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@adi32

Οχι. Βασικα δεν υπαρχει κανενας youtube downloader για chrome επειδη η google, για να αφησει καποιο extension στο store της, αυτο θα πρεπει να μην "ανακατευεται" με τις υπηρεσιες της. Και το youtube ειναι της google, οποτε καταλαβαινεις. Το λεει στο faq του downloadhelper βασικα

 

 

https://www.downloadhelper.net/q_and_a_chrome

 

(εχω το downloadhelper απο τοτε που πρωτοβγηκε για ff, εδω και πολλα χρονια δηλαδη και οταν βγηκε για chrome το εβαλα και εκει)

 

 

 

Τελικα βρηκα αυτο και κανει δουλεια 

http://addoncrop.com/youtube_video_downloader/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση, αυτήν την στιγμή δουλεύω τον ff και ο λόγος είναι ότι έχω μόνιμα 50-70 καρτέλες ανοιχτές.το τετραγωνάκι της κάθε καρτελας Έχει ένα σχετικό πλάτος 2-3 πόντους ώστε να βλέπεις τι είναι αυτή η καρτέλα και να τη ανοίγεις. Με το βελάκι τέρμα δεξιά προχωράς και βλέπεις το επομένω group καρτελων .Στο chrome οσο ανοίγεις καρτέλες αυτές συρρικνώνονται όπου Στο τέλος αν δεν πατήσεις επάνω Δεν βλέπεις τι είναι η κάθε καρτέλα.Υπάρχει κάποια ρύθμιση που οι καρτέλες να έχουν ένα σχετικό πλάτος;

 

οχι, δεν υπαρχει σχετικη ρυθμιση. η μονη λυση που βρηκα για heavy tab management, ειναι αυτο το addon:

https://chrome.google.com/webstore/detail/vtabs/okpnlgbgcfchbicbhjmmhldhkbkfilce

 

8_WIVjy8mB48INzmNZQ52CGSBxp0jiRAM2c7y10_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γιατι δε μου παιζει τα βιντεο απο ant1 ?

πχ

http://www.antenna.gr/minisites/the-2night-show/watch/the-2night-show-episodio-72-2os-kiklos

λεει 

We apologize - due to technical issues the video currently cannot be played.

Στο firefox παιζουν κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε flash ειναι αυτο που δειχνεις, οποτε δες αν το εχει απενεργοποιημενο ή αν το εχει ενεργο για "σημαντικο" περιεχομενο.

Settings > privacy and security > content settings > flash > allow sites to run flash > ενεργο και το run only important content ανενεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καποιες διαφημησεις τις τελευταιες μερες τις οποιες δεν πιανει το ublock και ειναι απλα gif που παιζουν συνεχεια. Μεχρι λοιπον να ανανεωθει η σχετικη λιστα στο ublock και να τις κοβει, ψαχνω εναν τροπο να τις κανω να παιζουν μια φορα. Στον ff, που εχω το ιδιο προβλημα μιας και εκει εχω ublock και τις ιδιες λιστες, γινεται απο το about:config > image.animation_mode > once.
Στον chrome μπορει να γινει κατι, χωρις προσθετο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jim_p αν δεν είναι private, πες μας τη σελίδα να ρίξουμε καμιά ιδέα,

πρέπει πάντως να κόβεται όλο το dom element με το χέρι, όπως σου έγραψε ο KilliK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λινκ δεν μπορω να δωσω. Γενικα παντως, ειναι της μορφης

url/kati.php?img=ena_tyxaio_string_apo_grammata_kai_noumera
και δεν εχει καταλληξη .gif τωρα που το παρατηρησα!

Αν βαλω

url/kati.php?img=*
ειναι σωστο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε flash ειναι αυτο που δειχνεις, οποτε δες αν το εχει απενεργοποιημενο ή αν το εχει ενεργο για "σημαντικο" περιεχομενο.

Settings > privacy and security > content settings > flash > allow sites to run flash > ενεργο και το run only important content ανενεργο.

Μπα τίποτα. Εσάς παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...