Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Το hardware acceleration το έχετε ενεργοποιημένο ή κλειστό βρε παιδιά; καμια φορά μου κάνει το γνωστό bug που αν παίζει 1080p videακι ή εχω ανοιχτά πολλά παράθυρα με youtube βιντεο από πισω στην εναλλαγή του κάνει σαν μαύρες φλασιές για 1 δευτερόλεπτο

 

Ενεργοποιημένο δεν γνωρίζω κάποιον με απενεργοποιημένη αυτή την επιλογή. Να είναι ενημερωμένος ο οδηγός γραφικών του υπολογιστή σου τσέκαρε το.

 

Επίσης καλή χρονιά για όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά,

 

δεν ήξερα σε ποια ενότητα να ρωτήσω και γράφω εδώ:

Πολλές φορές, όταν σερφάρω με τον chrome ή τον firefox, αρχίζει στα ξαφνικά ένα ανεξέλεγκτο σκρολάρισμα πάνω κάτω των σελίδων.

Δεν μπορώ να το σταματήσω με κανένα τρόπο. Φυσικά δεν μπορώ ούτε να διαβάσω μία σελίδα, ούτε να γράψω κάτι αν είμαι π.χ. στο forum.

To κάνει και σε σας; Από που να το πιάσω;

laptop thinkpad, Windows 10 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιημένο δεν γνωρίζω κάποιον με απενεργοποιημένη αυτή την επιλογή. Να είναι ενημερωμένος ο οδηγός γραφικών του υπολογιστή σου τσέκαρε το.

 

Επίσης καλή χρονιά για όλους μας.

Σαφώς και τελευταίοι drivers από nvidia ( gtx 1070 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@7nisiotis

Θα σου προτείνω να καθαρίσεις τη προσωρινή μνήμη του chrome, πάτησε μαζί win + H στον browser και πρόσεξε τι έχεις επιλεγμένο όχι κωδικούς, αυτόματη συμπλήρωση στοιχείων και ότι άλλο θέλεις να κρατήσεις, σε χρόνο επέλεξε από την αρχή.

 

 

 

@arcadian61

 

Δεν το κάνει, για αρχή απενεργοποίησε όλες τις επεκτάσεις σε έναν browser και δες αν επαναλαμβάνει αυτή τη συμπεριφορά αν όχι κάποια επέκταση πιθανόν να είναι υπεύθυνη για το scrolling down.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

σε Laptop Asus με Windows 10, στο trackpad σε ολα τα παραθυρα-εφαρμογες το scroll με τα δυο δαχτυλα προς τα επανω ή προς τα κατω λειτουργει κανονικα.. εκτος απο τον Chrome... 

δοκιμασα οτι αναφερει εδω https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/9-8fjC8kEBs αλλαδεν διορθωθηκε το προβλημα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giorgos1966

 

 

Πρώτα κάνε απεγκατάσταση της προβληματικής επέκτασης που δεν φορτώνει μετά επιχείρησε να την φορτώσεις κανονικά αν πάλι τα ίδια σου βγάζει κάνε ξανά απεγκατάσταση της επέκτασης και πήγαινε στη θέση που δείχνει το screenshot που έβαλες και διέγραψε αυτό που βλέπεις κατόπιν επιχείρησε να εγκαταστήσεις ξανά την επέκταση αυτή.

 

Αλλά γιατί είναι εκτός του φακέλου της google δεν μπορώ να το καταλάβω. 

 

Αν δεν έχεις αποτέλεσμα με τα;παραπάνω τρέξε το εργαλείο καθαρισμού https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/index.html μήπως κάποια κομμάτια κώδικα ξεμένουν μετά από απεγκατάσταση και δημιουργούν το πρόβλημα αυτό.

Να ξέρεις ότι αν δεν έχεις σώσει τα δεδομένα σου τα χάνεις εννοώ αυτά που έχεις στο chrome περιηγητή.

Γιαυτό πρώτα κάνεις έξοδο από το λογαριασμό σου στο google.


σε Laptop Asus με Windows 10, στο trackpad σε ολα τα παραθυρα-εφαρμογες το scroll με τα δυο δαχτυλα προς τα επανω ή προς τα κατω λειτουργει κανονικα.. εκτος απο τον Chrome... 

δοκιμασα οτι αναφερει εδω https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/9-8fjC8kEBs αλλαδεν διορθωθηκε το προβλημα.. 

 

Κάνε ένα έλεγχο μήπως υπάρχει κάποιος νεώτερος οδηγός στη Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giorgos1966

 

 

Πρώτα κάνε απεγκατάσταση της προβληματικής επέκτασης που δεν φορτώνει μετά επιχείρησε να την φορτώσεις κανονικά αν πάλι τα ίδια σου βγάζει κάνε ξανά απεγκατάσταση της επέκτασης και πήγαινε στη θέση που δείχνει το screenshot που έβαλες και διέγραψε αυτό που βλέπεις κατόπιν επιχείρησε να εγκαταστήσεις ξανά την επέκταση αυτή.

 

Αλλά γιατί είναι εκτός του φακέλου της google δεν μπορώ να το καταλάβω. 

 

Αν δεν έχεις αποτέλεσμα με τα;παραπάνω τρέξε το εργαλείο καθαρισμού https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/index.html μήπως κάποια κομμάτια κώδικα ξεμένουν μετά από απεγκατάσταση και δημιουργούν το πρόβλημα αυτό.

Να ξέρεις ότι αν δεν έχεις σώσει τα δεδομένα σου τα χάνεις εννοώ αυτά που έχεις στο chrome περιηγητή.

Γιαυτό πρώτα κάνεις έξοδο από το λογαριασμό σου στο google.

 

Κάνε ένα έλεγχο μήπως υπάρχει κάποιος νεώτερος οδηγός στη Asus.

Καλημερα.Τα εχω δοκιμασει ολα.Εχω απεγκαταστησει ολα τα προσθετα,εχω κανει καθαρισμα με το spy hunter...tipota.Bγαινει για λιγη ωρα και μετα ξανα τα ιδια.Εχω δει οδηγους μεσω youtube κτλ τα δοκιμασα αλλα τιποτα.Στον firefox και στον Edge δεν εχω προβλημα.Το προβλημα ειναι στον chrome....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μαλλον το εβγαλα ( fanli90-cn) με αυτο το πρόγραμμα: Zemana.AntiMalware.Portable Μεχρι στιγμης δεν ξαναεμφανιστηκε το ρημαδι που με παιδεψε 4 μερες τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει κανείς άλλο πρόβλημα με το youtube; Για κάποιο λόγω όλα εμφανίζονται με bold

Με unistall->install ξανά με revo unistaller δεν έστρωσε

 

Καμια λύση;

 

 

 

post-376588-0-59437300-1485478746_thumb.jpg

 

---------------------------------------------------------

 

post-376588-0-82536600-1485478747_thumb.jpg

 

Τα κανάλια που εμφανίζονται είναι ενδεικτικά.

 

 

--------

 

το παλέψαμε με τα παιδιά στο support - error report και διορθώθηκε 

 

https://productforums.google.com/forum/?utm_medium=email&utm_source=footer#!msg/chrome/W2WlspNAkEY/8OI2xkKiBQAJ

 

 

Ο χρήστης Brandonspikes είπε:

I fixed it!

I tried 2 ways and they both fixed it, You can delete Roboto Bold Font files you may have, Or just download the entire Roboto offical fonts http://www.dafont.com/roboto.font

It's posted from google, Installing all 16 fonts fixed it
Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...