Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά με το εργαλείο αφαίρεσης της google θα ερθεί στα ίσια του (προφανώς κάτι στο μητρώο δε θα φεύγει εύκολα)

Φιλε μου εκανα οτι είπες κ ολα τέλεια!

Σ ευχαριστω πολυ , τσάμπα έσκασα χθες όλη μέρα !!

Να σαι καλα :))

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα στο φόρουμ

Επανέρχομαι για το ιδιο ακριβώς πρόβλημα ..

Το θέμα ειναι οτι τωρα δοκίμασα και αυτο που ειπε ο φιλος παραπάνω που την προηγούμενη φορά έπιασε και τωρα , απλά τιποτα ;

Δεν ανταποκρίνεται ο browser με την καμία, δεν ανοίγει καν.

Δεν ειναι παράξενο μεσα σε 5-6 μέρες να γινει το ιδιο; άλλη λύση έχουμε ;

 

Ευχαριστω πολυ κ περιμενω την βοήθεια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος καποια άλλη λύση παρακαλώ ;

 

Απεγκατέστησε τον chrome με revouninstaller και ξαναεγκατέστησε τον. Κράτα πρώτα αντίγραφα από σελιδοδείκτες και κωδικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλάνε και σε κανέναν άλλον στην απόκριση τα extensions; Πχ αργεί (ενώ πριν το πάταγες και πεταγόταν αστραπιαία να ανοίξει) το checker plus όταν κάνω κλικ πάνω του να δω τη λίστα με τα mails κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεγκατέστησε τον chrome με revouninstaller και ξαναεγκατέστησε τον. Κράτα πρώτα αντίγραφα από σελιδοδείκτες και κωδικούς.

Θα δοκιμάσω κ θα επανέλθω..

Μηπως εχεις κανενα σαπιο προσθετο τυπου avast safe bullshit που μπαινει αυτοματα και στα χαλαει ολα?

Kaspersky εχω ,malwarebytes & malware anti exploit

Λες να φταίει κατι απο αυτα ;

Eπειτα απο εγκατασταση του revounistaller και σβησιμο ολων των αρχειων του google chrome το προβλημα παραμενει..

ΕΛΕΟΣ ρε γαμωτο κατι αλλο παιζει αλλα τι....

 

Αν καποιος μπορει να βοηθησει παρακαλω πολυ ας το κανει!

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στο ublock origin στο 3rd-party filters έχω επιλέξει "EU: Prebake - Filter Obtrusive Cookie Notices‎" εξαφανίζει το σχετικό popup για τα Cookies, δεν βλέπω να δουλεύει γενικά μόνο σε αυτό το site δουλεύει www.lightningmaps.org στα ελληνικά σε κανένα δεν δουλεύει.

Έχουμε κανένα άλλο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, απενεργοποιημενο το εχω εγω αυτο μαλλον γιατι ηταν μουφα,

αυτα τα δυο εχω για cookies:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εκδοση 55.0.2883.87 m εχω προβλημα εδω και κατι μερες, σε διαφορα sites με κανει redirect σε αλλες σελιδες - χωρις λογο. Ποτε σε μηχανες αναζητησης, ποτε σε στοιχηματικες.

Με scan του malwarebytes anti-malware ( free εκδοση ) βρηκε καποια πραγματα, τα οποια τα εσβησα ομως το προβλημα συνεχιζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mynam3

 

Οι επεκτάσεις σου είναι όλες γνωστές ή υπάρχει κάποια άγνωστη;

Κάνε εκκαθάριση των dns cache στον υπολογιστή σου μήπως παίρνει από εκεί τις ip διευθύνσεις αυτές αν και redirect δεν γνωρίζω αν έχει σχέση, δεν τρέχει κάτι να το κάνεις όμως αυτό και είναι γρήγορο από τη γραμμή εντολών με admin διακαιώματα τρέχεις το

ipconfig /flushdns και βλέπεις αν αλλάξει η συμπεριφορά του.

Μπορείς να τρέξεις και το εργαλείο της google για τον καθαρισμό του browser αλλά κάνει επαναφορά στην αρχική του κατάσταση και πρέπει να έχεις προηγούμενα  σελιδοδείκτες, κωδικούς εισόδου κτλ για να μη τα χάσεις.  

 

https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/index.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ετρεξα το εργαλειο της google, εβγαλε καποιο addon αλλα το προβλημα μετα απο λιγο επανηλθε.

Εκανα ipconfig /flushdns, αν δεν αλλαξει  κατι επανερχομαι

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα δοκίμασε να απενεργοποιήσεις κάθε επέκταση που έχεις εξακολουθεί να το κάνει πάλι αν όχι προσπάθησε να καταλάβεις πια είναι το πρόβλημα.

https://malwaretips.com/blogs/remove-browser-redirect-virus/#rkill

Παρουσιάζει κάποια βήματα steps ενδεχομένως να μην έχεις κάνει μερικά από αυτά παράδειγμα τα δύο πρώτα ξεκίνησε κατέβασε τα exe εκτελέσιμα ελπίζω αν βρουν κάτι τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Το hardware acceleration το έχετε ενεργοποιημένο ή κλειστό βρε παιδιά; καμια φορά μου κάνει το γνωστό bug που αν παίζει 1080p videακι ή εχω ανοιχτά πολλά παράθυρα με youtube βιντεο από πισω στην εναλλαγή του κάνει σαν μαύρες φλασιές για 1 δευτερόλεπτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...