Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδια, Οποτε παιζω καποιο βιντεο με chrome μου βγαζει τετραγωνακια μαυρα και χαλαει την εικονα. Μηπως ξερετε πως φτιαχνει αυτο? Εκανα διαγραφη ιστορικου και κουκις αλλα δεν βοηθησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια χαρα παιδια, Οποτε παιζω καποιο βιντεο με chrome μου βγαζει τετραγωνακια μαυρα και χαλαει την εικονα. Μηπως ξερετε πως φτιαχνει αυτο? Εκανα διαγραφη ιστορικου και κουκις αλλα δεν βοηθησε

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του chrome και βγάλε το 'τικ' από τo 'χρήση της επιτάχυνσης υλικού' (hardware accelaration). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε, φαινετε πως διορθωνει το προβλημα αλλα μου κανει τα χρωματα φθαρμενα. Γτ γινετε αυτο? Και γτ πρωτα ηταν καλα και μετα εμφανισε αυτο το προβλημα με τα τετραγωνακια στα βιντεο, ενω ποτε δε πειραξα τις ρυθμησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε και με άλλους browsers, να δεις το κάνει και εκεί. Αν έχεις το flash player εγκατεστημένο, κοίτα μήπως έχει βγει αναβάθμιση αν και ο chrome παίζει τα video στο youtube με htlm5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλο Σ/Κ. Εχω το εξης προβλημα. Οποτε παω να ξατεβασω μια εφαρμογη απ το Store, μου πεταει το σφαλμα της εικονας.  Εχω δοκιμασει καθαρισμα cache, απεγκατασταση του Chrome, χωρις αποτελεσμα. Ψαχνοντας σε φορουμ βρηκα οτι κανουν λογο για καποιο προγραμμα που ενδεχομενως μπλοκαρει τοκατεβασμα, ομως δεν εχω εγκατεστημενο κατι, καμια ιδεα? Ευχαριστω!

 

 

5379e0b8cfc14e01a5092d8f6e8a6c07.png

 

 

Το παραπάνω πρόβλημα λύθηκε ανοίγωντας τα hosts και διαγραφοντας την γραμμή 127.0.0.1 clients2.google.com 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Δεν συνδέεται αυτόματα το gmail μου. Έχω κάνει αποθήκευση κωδικού και όταν πατάω σύνδεση μου βγάζει το email μου και τον κωδικό πρέπει κάθε φορά να τον γράφω. Άλλοι λογαριασμοί gmail συνδέονται κανονικά.

 

Edit:το πρόβλημα λήθηκε

Επεξ/σία από Christos21417
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 2 chromecast και θελω να στειλω σε 2 διαφορετικες τηλεορασεις απο τον ιδιο υπολογιστη. Ανοιγω την 1η σελιδα, την στελνω στο 1ο chromecast και ολα καλα. Ανοιγω τη δευτερη, σε αλλο παραθυρο του chrome, την στελνω στο 2ο chromecast και αμεσως σταματαει το 1ο.

 

Αν κανω 2 προφιλ (settings > people > add person) και ανοιξω τον ενα chrome με το μεν και τον αλλο με το δε, κανει cast και στα 2 κανονικα? Δεν το εχω στησει ετσι, απλα μου εχουν πει οτι δουλευει.

Δουλευει οντως? Για να κανω 2ο προφιλ θελω δευτερο google account ή οχι? Το θεμα με τον google account με καιει περισσοτερο, δοκιμες για το αν δουλευει μπορω να κανω απειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ξαναγράψει πριν λίγο καιρό για ένα θέμα που έχω μόνο με τον chrome στο youtube. 
Όταν κάνω μια αναζήτηση και μου εμφανίζει τα αποτελέσματα, φριζάρει για 10-20 δευτερόλεπτα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα μέσα στη σελίδα. Μετά συνεχίζει κανονικά μέχρι την επόμενη αναζήτηση.
Έχω δοκιμάσει τα πάντα: Επανεγκατάσταση, καθαρό προφίλ, καθάρισμα cache, cookies, ιστορικό κτλ. Είχα διαβάσει στο νετ ότι ίσως να φταίει το adblock (εχω ublock origin) και κάποια λίστα, όμως δεν είχα αποτέλεσμα.
Το περίεργο είναι ότι όταν μπαίνω σε incognito mode και με τα ίδια πρόσθετα ενεργοποιημένα (ublock & wot) δεν το κάνει. Από σχόλια που διάβασα, αυτό γίνεται όταν είναι κάποιος συνδεδεμένος στον λογαριασμό και ίσως έτσι να εξηγείται και το incognito mode.
Εδώ και μήνες δεν μπορώ να βρω λύση. Ξέρει κανείς τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η καινουργια επιλογη που εχει εμφανιστει στις ρυθμισεις και λεγετε ανθρωποι τι ακριβως κανει?

Βλεπω εχει "βαλει" και ενα μικρο σηματακι στην task bar πανω απο το εικονιδιο του google chrome!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η καινουργια επιλογη που εχει εμφανιστει στις ρυθμισεις και λεγετε ανθρωποι τι ακριβως κανει?

 

Βλεπω εχει "βαλει" και ενα μικρο σηματακι στην task bar πανω απο το εικονιδιο του google chrome!

 

Όχι και καινούρια. Από πότε έχεις να χρησιμοποιήσεις τον Chrome?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το ειδα :P

 

Μονο chrome χρησιμοποιω :P

 

Αυτο το συμβολακι δεν φευγει?ειναι σπαστικο

 

Από την έκδοση 45 και επάνω δε νομίζω ότι μπορείς να το διώξεις. Έχει να κάνει με τον google λογαριασμό χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...