Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον Chrome, για κατέβασμα video από YouTube, χρησιμοποιώ το πρόσθετο "Tampermonkey" στο οποίο έχω εγκαταστήσει το script "Download YouTube video as mp4".

 

 

Πρόσθετο: https://chrome.google.com/webstore/detail/tampermonkey/dhdgffkkebhmkfjojejmpbldmpobfkfo

 

Script: https://greasyfork.org/el/scripts/1317-download-youtube-videos-as-mp4

 

Το script ανανεώνεται τακτικά και μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σβήσε τα πάντα απο το μητρώο (σχετικά με το eagleget) και κάνε επανεγκατάσταση.

Αφου βρήκες το πρόγραμμα που σε εξυπηρετεί δεν έχει νόημα να ψάχνεσαι απο εδώ και απο εκεί.

 

Σ' ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω. Εν τω μεταξύ, ή πλάκα ξέρεις ποια είναι; Όταν πάλευα να απεγκαταστήσω το eagleget για να δοκιμάσω νέα εγκατάσταση, δεν έβρισκα ούτε στο add remove programs των windows, ούτε στο revo uninstaller κάποια σχετική καταχώρηση. Τελικά, με όλο το ρίσκο να τα κάνω όλα μπάχαλο (και χωρίς να είμαι βέβαιος για την αποτελεσματικότητα τής κίνησης) , έσβησα όλο το φάκελό του από το program files (κι αυτό με μεγάλη δυσκολία...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, πριν σπάσουν τελείως τα νεύρα μου, βοηθήστε please!

 

Προτείνετε έναν, όσο το δυνατόν πιο απλό και free - χωρίς ανάγκη για ...δισεκατομμύρια ρυθμίσεις - download manager για κατέβασμα βιντακίων από το net. Θέλω ανεξάρτητο πρόγραμμα, όχι πρόσθετο στον browser (να δουλεύει ανεξάρτητα απ' το αν είναι ανοιχτός ή όχι ο chrome). 

 

Αν ενσωματώνεται και στον browser, ώστε να κατεβαίνουν τα πάντα μέσω αυτού, αντί για το default κατεβαστήρι τού chrome, ακόμα καλύτερα, αλλά ζω και χωρίς αυτό. Ή, έστω, κάνοντας copy το link από το site, να το ρίχνει στην que list του χωρίς να χρειάζεται paste στο πρόγραμμα), στο οποίο να ρίχνω τα links, να ορίζω που θα αποθηκευτεί τι, να ξεκινάει το κατέβασμα όταν τού πω εγώ και να συνεχίζει από το σημείο που σταμάτησε.

 

Κάτι σαν τον idm π.χ. , αλλά ελεύθερο και χωρίς όλο αυτό το ...χάος ρυθμίσεων που θέλει π.χ. ο flashget.

 

Πριν από λίγο καιρό, βρήκα κατά τύχη ένα που λέγεται eagleget, που είχε όλα τα χαρακτηριστικά που ψάχνω. Δούλευε μια χαρά μέχρι προχθές, αλλά στα καλά καθούμενα έφαγε ένα κόλλημα και, αφενός δε λειτουργεί, αφετέρου μετά από απεγκατάσταση δε μ' αφήνει να το εγκαταστήσω ξανά...

 

JDownloader2

http://jdownloader.org/download/index

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα και καλο Σ/Κ. Εχω το εξης προβλημα. Οποτε παω να ξατεβασω μια εφαρμογη απ το Store, μου πεταει το σφαλμα της εικονας.  Εχω δοκιμασει καθαρισμα cache, απεγκατασταση του Chrome, χωρις αποτελεσμα. Ψαχνοντας σε φορουμ βρηκα οτι κανουν λογο για καποιο προγραμμα που ενδεχομενως μπλοκαρει τοκατεβασμα, ομως δεν εχω εγκατεστημενο κατι, καμια ιδεα? Ευχαριστω!

 

 

5379e0b8cfc14e01a5092d8f6e8a6c07.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας.  :D

 

Πρόκειται να στείλω τον υπολογιστή μου στο service και θέλω να σβήσω όλα τα passwords από τον Chrome, αλλά μόνο στον υπολογιστή. Σκέφτηκα να τον κάνω uninstall κι όταν ξαναέρθει το pc να τον συνδέσω πάλι με το google account μου και να τραβήξει όλα μου τα δεδομένα και πάλι. Λογικά δεν θα γίνει αυτό που θέλω; 

 

Πολύ later edit για κάθε ενδιαφερόμενο: δεν αρκεί το uninstall και βασικά ήταν αχρείαστο. Έκανα delete user και ο chrome καθάρισε.

Επεξ/σία από Toxo <3 lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...