Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα επανεξετάσει την αναβάθμιση του Galaxy S σε Android 4.0 (Ενημέρωση: αρνητικό πόρισμα)


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικα και ο λαος απετυχε

 

 

γυριστε το σε windows phone :-)

 

Ναι βρε πως δεν το είχαμε σκεφτεί αφού πχ το omnia 2 πήρε wp7 και σίγουρα θα πάρει και 8!!!

 

:lol:

 

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε, ε; :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διάολο; Κινητό 1μιση χρόνου και δεν το αναβαθμίζει; Δηλαδή κάτι xperia της πλάκας πώς θα το πάρουν το ics; Μήπως έχουν μεγαλύτερο επεξεργαστή; Τί να πώ; Ουυυυυυυ Apple 666, the number of the beast, ουυυυυυυ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διάολο; Κινητό 1μιση χρόνου και δεν το αναβαθμίζει; Δηλαδή κάτι xperia της πλάκας πώς θα το πάρουν το ics; Μήπως έχουν μεγαλύτερο επεξεργαστή; Τί να πώ; Ουυυυυυυ Apple 666, the number of the beast, ουυυυυυυ!!!!

Την συγκριση με το xperia για το θεμα του ics να την καταλαβω.

 

Αλλα πες μας τωρα, που κολλαει η apple στο ολο θεμα...?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συγκριση με το xperia για το θεμα του ics να την καταλαβω.

 

Αλλα πες μας τωρα, που κολλαει η apple στο ολο θεμα...?!

Κολλαει στο οτι κραζουμε την apple για τα ακριβα κινητα της και δεν κραζουμε τη samsung που σου πουλαει φθηνες συσκευες αλλα τις αφηνει στο ελεος του Θεου για να σε αναγκασει να παρεις το επομενο μοντελο. Σεβασμος στον πελατη you know?

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλαει στο οτι κραζουμε την apple για τα ακριβα κινητα της και δεν κραζουμε τη samsung που σου πουλαει φθηνες συσκευες αλλα τις αφηνει στο ελεος του Θεου για να σε αναγκασει να παρεις το επομενο μοντελο. Σεβασμος στον πελατη you know?

 

android.png

O θεος-XDA,δε φαινεται να εχει προβλημα να αναλαβει και αυτη τη περιπτωση! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O θεος-XDA,δε φαινεται να εχει προβλημα να αναλαβει και αυτη τη περιπτωση! :-D

 

Το θέμα είναι ο (ανύπαρκτος) σεβασμός στον πελάτη και η επίσημη υποστήριξη, όχι το αν μπορείς να βάλεις το ICS με hackιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλαει στο οτι κραζουμε την apple για τα ακριβα κινητα της και δεν κραζουμε τη samsung που σου πουλαει φθηνες συσκευες αλλα τις αφηνει στο ελεος του Θεου για να σε αναγκασει να παρεις το επομενο μοντελο. Σεβασμος στον πελατη you know?

 

android.png

Καταρχην, ΓΕΝΙΚΑ σαν υποστηριξη τα iphone ειναι μερικες χιλιετιες πισω απο τα android κινητα και ειδικα το sgs.

 

Σαν official υποστηριξη, αυτο ελειπε στην apple με 2 συσκευες ολες κι ολες στο εμποριο να μην καταφερνει να παρεχει υποστηριξη***. Θα μιλαγαμε για ανεκδοτο. Συνεπως μην συγκρινεις ανομοια μεγεθη, αλλο να υποστηριζεις 20 κινητα και αλλο 2.

 

Δευτερον, η μαγκια του android ειναι ακριβως αυτη. Με εκλασε η απαραδεκτη samsung? Who cares? Εχω υποστηριξη απο το xda μεχρι τη δευτερα παρουσια. Και ics θα φορεσω και την επομενη version μετα το ics ξερω οτι θα φορεσω και οταν ερθει η ωρα να παρω αλλο κινητο απλα θα γραψω την samsung στα παλαια των υποδηματων μου, επειδη μου δειχνει ερασιτεχνισμο και πως δεν με υπολογιζει ως πελατη της (βλεπεις δεν κολλαω με μια εταιρεια, ουτε δισταζω να την κραξω για τα στραβα της, οπως συμβαινει με καποιους αλλους εδω μεσα που επειδη πληρωσαν 700 ευρω δυσκολευονται ΠΟΛΥ να ειναι αντικειμενικοι η και αυστηροι).

*Και official ics να εβγαινε, παλι με custom θα ημουν, οπως αλλωστε ειμαι και τωρα με custom 2.3.3 απο την πρωτη βδομαδα που πηρα το τηλεφωνο.

 

Ως καταναλωτης σιγουρα ειμαι κερδισμενος εχοντας επιλεξει: κινητο με εξαιρετικο hardware, λειτουργικο open source-->xda support, και συσκευη που υποστηριζεται ανελλειπως απο το xda. Και ολα αυτα στο 1/3 της τιμης που μου ζητουσε η apple για ενα αντιστοιχων δυνατοτητων τηλεφωνο.

 

***Οσο για την υποστηριξη της apple ας λυσει το θεμα της αυτονομιας στο καταπληκτικο ios της που το παλευει εδω και κατι μηνες και αποτελεσμα 0, και τοτε ας συζητησουμε ξανα για το αν αξιζει κραξιμο η οχι για το overpricing. Αν χρειαζεται ικανους προγραμματιστες απλα ας δωσει λεφτα, αντι να δουλευει τον κοσμο που πηγε και εσκασε 700 ευρω και εχει προβληματα που δεν ειχε ουτε σε κινητο των 50 ευρω. Αν εχει ηδη τοπ προγραμματιστες και δε βρισκουνε λυση, απλα ας ανακαλεσει το ios5 και ας ξεκινησει να φτιαχνει απο το 0 νεο ios. Μην συζηταμε τωρα για το ποια εταιρεια περιπαιζει τους πελατες της πιο πολυ, αστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ο (ανύπαρκτος) σεβασμός στον πελάτη και η επίσημη υποστήριξη, όχι το αν μπορείς να βάλεις το ICS με hackιές.

Ο σεβασμος ειναι οντως ενα θεμα!

Αλλα για μενα,αν θες αμεση εξυπηρετηση και επιλυση σε προβληματα του software,πας σε custom rom.Μαξιμουμ σε 1 εβδομαδα θα βγαλουν update για να λυσουν το οποιο προβλημα εχει εμφανηστει!

Οι καλες και υπευθηνες εταιρειες που σεβοντε το πελατη τους,ποσο χρονο τους περνει αραγε, για να στο λυσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην, ΓΕΝΙΚΑ σαν υποστηριξη τα iphone ειναι μερικες χιλιετιες πισω απο τα android κινητα και ειδικα το sgs.

 

Σαν official υποστηριξη, αυτο ελειπε στην apple με 2 συσκευες ολες κι ολες στο εμποριο να μην καταφερνει να παρεχει υποστηριξη. Θα μιλαγαμε για ανεκδοτο. Συνεπως μην συγκρινεις ανομοια μεγεθη, αλλο να υποστηριζεις 20 κινητα και αλλο 2.

 

Δευτερον, η μαγκια του android ειναι ακριβως αυτη. Με εκλασε η απαραδεκτη samsung? Who cares? Εχω υποστηριξη απο το xda μεχρι τη δευτερα παρουσια. Και ics θα φορεσω και την επομενη version μετα το ics ξερω οτι θα φορεσω και οταν ερθει η ωρα να παρω αλλο κινητο απλα θα γραψω την samsung στα παλαια των υποδηματων μου, επειδη απλως μου δειχνει πως δεν με υπολογιζει ως πελατη της (βλεπεις δεν κολλαω με μια εταιρεια, ουτε δισταζω να την κραξω για τα στραβα της, οπως συμβαινει με καποιους αλλους εδω μεσα που επειδη πληρωσαν 700 ευρω δυσκολευονται ΠΟΛΥ να ειναι αντικειμενικοι η και αυστηροι).

*Και official ics να εβγαινε, παλι με custom θα ημουν, οπως αλλωστε ειμαι και τωρα με custom 2.3.3 απο την πρωτη βδομαδα που πηρα το τηλεφωνο.

Αααααα, τετοια υποστηριξη εννοεις; Για γελια και για κλαματα ειναι αυτο το επιχειρημα. Να σου φερω 5-6 samsung φιλων και γνωστων να τους περασεις αυτες τις roms που λες; Τσαμπα εννοειται, ελευθερο λογισμικο και ετσι να γουσταρουμε.

 

Για το ios 5 που λες, εχεις συσκευη με ios 5 η ετσι σου παν, ετσι ακουσες; Αν δεν εχεις, τι το συζηταμε; Γιατι εμεις που εχουμε 2 iphone στην οικογενεια (3GS και 4) απο εσενα ακουμε για αυτα τα προβληματα.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα επιχειρήματα περί XDA κινούνται στο μοτίβο «τι με νοιάζει αν δεν έχει εγγύηση το αμάξι μου, άλλωστε έχω κολλητό μηχανικό».

 

Θα ξαναπώ για άλλη μια φορά ότι το θέμα είναι η υποστήριξη που μου παρέχει η εταιρεία στην οποία και ακούμπησα ζεστό cash, όχι αν εγώ είμαι μάγκας και περνάω ICS μόνος μου ή ακόμα και αν φτιάχνω ολότελα δικό μου OS από το μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου φερω 5-6 samsung φιλων και γνωστων να τους περασεις αυτες τις roms που λες; Τσαμπα εννοειται, ελευθερο λογισμικο και ετσι να γουσταρουμε.android.png

 

ΦΕΡ'ΤΑ

 

ΕΛΕΟΣ πιά, το βασίλειό μου για ένα thread που ΔΕΝ θα αναφερθεί το iP και η Apple. Έλεος.

 

Κι όσο για υποστήριξη, δείτε αυτά, τα οποία είναι ΜΟΝΟ τα επίσημα, και ΜΟΝΟ τα ευρωπαϊκά.

 

Επειδή ούτε εμάς δεν μας άρεσε και πολύ που δεν θα βγει η ICS επίσημα, δεν σημαίνει ότι ο καθένας θα λεει ό,τι του κατέβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααα, τετοια υποστηριξη εννοεις; Για γελια και για κλαματα ειναι αυτο το επιχειρημα. Να σου φερω 5-6 samsung φιλων και γνωστων να τους περασεις αυτες τις roms που λες; Τσαμπα εννοειται, ελευθερο λογισμικο και ετσι να γουσταρουμε.

Κανενα προβλημα, φερε και παραπανω κι αν θες τους περναω και προτεινομενες εφαρμογες και τους βαζω και κανα launcher.

Εγω να σου φερω 5 iphone φιλων απο ebay να τα κανεις jailbreak/unlock τσαμπα και να τους ετοιμασεις και sim?! Kαι αν δεν τα καταφερεις να μην μας ξαναπεις σε ακυρο thread για την apple σου? Οχι τιποτα αλλο, εχω 2-3 iphone φιλων με baseband που δεν ξεκλειδωνει...

 

Κατα τ'αλλα το δικο μου επιχειρημα μπορει να ειναι για γελια και για κλαματα, το ζητημα ειναι οτι δεν βλεπω δικο σου αντεπιχειρημα.

 

*Εκτος αν για επιχειρημα χρησιμοποιησες το "να σου φερω 5 sgs να τους περασεις custom, τσαμπα?". Οποτε ειναι μονο για κλαματα.

 

Για το ios 5 που λες, εχεις συσκευη με ios 5 η ετσι σου παν, ετσι ακουσες; Αν δεν εχεις, τι το συζηταμε; Γιατι εμεις που εχουμε 2 iphone στην οικογενεια (3GS και 4) απο εσενα ακουμε για αυτα τα προβληματα.

 

android.png

Aπαντηση στο ιδιο μοτιβο: Eσυ εχεις sgs και ξερεις οτι δε θα παρει ics η ετσι σου παν ετσι ακουσες?

 

Κατα τ'αλλα μπορεις να εθελοτυφλεις οσο θες λεγοντας τα ευφυολογηματα σου, αλλα εμενα ετσι μου ειπαν:

http://mashable.com/2011/11/02/apple-admits-ios-5-battery-problem/

http://www.macrumors.com/2011/11/11/apple-continuing-to-investigate-ios-5-battery-issues/

http://www.huffingtonpost.com/2011/11/11/ios-5-battery-problems-apple-iphone_n_1088691.html

 

Ειπαμε 700+700 = ~1400 ευρω εχεις πληρωσει, αυτο ελειπε να περιμενουμε απο fanboys που τα σταζουν αδρα να παραδεχτουν αδυναμιες που παραδεχεται η ιδια "τους" η εταιρεια.

Το ευτυχες ειναι οτι εδω δεν βλεπω και πολλους κατοχους galaxy S να σκαλωνουν να κραξουν την samsung.

 

Βλεπεις εμεις δεν δινουμε λεφτα με τα οποια υπο αλλες συνθηκες θα αγοραζαμε μετοχες στην samsung. Συνεπως ουτε και νιωθουμε ετσι. Κανει μαλακια η samsung? Γεια σας, κορεατες. Εχει κι αλλου πορτοκαλιες.

 

YΓ. Οτι εχεις 2-3 iphone το εχουμε καταλαβει καιρο τωρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το επανεξετασει ειπε.δεν ειπε οτι θα το κανει και οπσωδηποτε.

οποτε μην το εχετε και τελειως σιγουρο οτι θα γινει...

 

Ενημέρωση 5/1/2012:

Ύστερα από την επανεξέταση του θέματος, η Samsung αποφάνθηκε ότι το Galaxy S δεν έχει το απαιτούμενο hardware για να αναβαθμιστεί στην πιο πρόσφατη έκδοση του Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...