Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε λογισμικό για custom bootroms σε όλα τα HTC smartphones


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά την κίνηση της HTC να κυκλοφορήσει ειδικό εργαλείο για ξεκλείδωμα του bootloader για μερικές από τις συσκευές της, ένας χρήστης του xda-developer forum δημοσίευσε το Super Tool, ένα δικό του λογισμικό που ανέπτυξε με περισσότερες δυνατότητες και λειτουργίες. Το εργαλείο αυτό μπορεί να δώσει δικαιώματα root και να ξεκλειδώσει τo bootloader σε πολλές από τις HTC συσκευές που κυκλοφορούν, σε αντίθεση με το λογισμικό της ίδιας της εταιρείας που περιορίζεται σε συγκεκριμένα smartphones.

 

splash2.png

 

Μέχρι στιγμής η αποτελεσματικότητά του έχει επαληθευτεί σε smartphones της σειράς EVO (4G, Design 4G, 3D, Shift 4G), στα G2, Inspire, Sensation και άλλες συσκευές που μπορείτε να βρείτε στο τέλος του κειμένου. Ένα άλλο ενδιαφέρον χαρακτηριστικό του είναι ότι μπορεί να απενεργοποιήσει το λογισμικό Sense της HTC που έρχεται προεγκατεστημένο στα smartphones της εταιρείας. Σε αντίθεση με το επίσημο εργαλείο της HTC που ακυρώνει την εγγύηση, το Super Tool μπορεί να αναιρέσει τη διαδικασία του και να ξαναενεργοποιήσει την εγγύηση της συσκευής σας.

 

Link.png Site: theverge.com

File.png Download: HTC Super Tool v2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]Το καλό με την είδηση είναι ότι θα έχουν ευκαιρία οι devs για reverse engineering στο tool της HTC ώστε να έχουμε καλύτερα ξεκλειδώματα! ;)

 

Τι λέγαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για desire θα γινει τιποτα ή να το πεταξω??

 

android.png

 

Τι εννοείς αν θα γίνει τπτ; υπάρχει και cyanogen mod και 2-3 καλές Stable εκδόσεις gingerbread στο XDA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν λειτουργεί σε htc 7 trophy;

 

 

Έχω ένα γερμανικό (vodafone DE branded) και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το market, μάλλον επειδή έχω Ελληνική sim. Θέλω να περάσω Ελληνική ROM, ευκαιρία είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς αν θα γίνει τπτ; υπάρχει και cyanogen mod και 2-3 καλές Stable εκδόσεις gingerbread στο XDA

 

 

η build του bootloader του desire μου δεν εχει καταφερει ακομα τουλαχιστον να rootαριστει,

γι'αυτο δε δοκιμαζω ακομα μην το brickαρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η build του bootloader του desire μου δεν εχει καταφερει ακομα τουλαχιστον να rootαριστει,

γι'αυτο δε δοκιμαζω ακομα μην το brickαρω..

 

Δεν εισαι μονος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω S-OFF. Δηλαδή αυτό ουσιαστικά κάνει και την ίδια δουλειά με το revolutionary αλλά με πολύ πιο απλό τρόπο; Μπράβο εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η build του bootloader του desire μου δεν εχει καταφερει ακομα τουλαχιστον να rootαριστει,

γι'αυτο δε δοκιμαζω ακομα μην το brickαρω..

τι build έχεις εγώ είχα την τελευταία νόμιζα και το ξεκλείδωσα χτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι build έχεις εγώ είχα την τελευταία νόμιζα και το ξεκλείδωσα χτες

 

 

 

0.93.0001.. εσυ ποια εχεις και αν ειναι πες μου ποια μεθοδο χρησιμοποιησες μηπως το δοκιμασω κι εγω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...