Προς το περιεχόμενο

Tουρκοι πρακτορες εκαιγαν ελληνικα δαση


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διεψευσε ο Γιλμαζ, λεγοντας μαλιστα οτι ενοουσε για δικες μας μυστικες υπηρεσιες που βαζανε πυρκαγιες στα δικα τους δαση "στα παραλια του Αιγαιου" και οχι στα νησια. Indeed μετα απο τις διαστασεις που πηρε το θεμα, αλλα και πολυ αργα ταυτοχρονα διοτι η ερωτηση του Χουντή βρισκεται ηδη στην Κομισιον με παραπανω τεκμηρια απο αυτο της "διαστρεβλωμενης" δηλωσης του Γιλμαζ. Μπραβο στον (χρυσαυγιτη που θα λεγανε και καποιοι εδω) βουλευτη του ΣΥΡΙΖΑ. Επιβαλλεται να μην αρκεστει η οποια διπλωματια μας σε μια ερωτηση Ευρωβουλευτη στην Κομισιον απλως, χρειαζονται περαιτερω ενεργειες και απο την κυβερνηση. Μιλαμε για θεμα που κανονικα στελνει πακετακι την Τουρκια στο Διεθνες Δικαστηριο.

 

 

 

ποια αποζημιωση; καλα.

αν οντως ισχυει η ειδηση,εχει ηδη ξεκινησει η αντιστροφη μετρηση μεχρι τελικα να διαψευθει απο το ιδιο το ατομο που την αποκαλυψε.

 

 

:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν οντως εγινε τοτε ναι να πακετωθει η τουρκια.

 

Διευκρινιζω και παλι ομως αυτο δεν εχιε να κανει με τον μεσο τουρκο, αυτο ελεγα εγω και αλλοι απο την αρχη του θρεντ και μας βγαλαν υποστηριχτες των εμπρησμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οντως εγινε τοτε ναι να πακετωθει η τουρκια.

 

Διευκρινιζω και παλι ομως αυτο δεν εχιε να κανει με τον μεσο τουρκο, αυτο ελεγα εγω και αλλοι απο την αρχη του θρεντ και μας βγαλαν υποστηριχτες των εμπρησμων.

Στην αρχη παντως εβαζες κατι ωραια ειρωνικα jpeg περι θεωριων συνομωσιας.

 

Ενδιαφερουσα η αλλαγη πλευσης σου, ειναι κι αυτο κατι.

 

*Το τι ελεγαν οι αλλοι αστο, εκει βρισκονται ακομα τα ποστ, σας τα εκανε και ενα ρεζουμε ο Praetorianos :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αλλαγη πλευσης, απο την αρχη το πιστευα, αλλο που εσυ κ αλλοι μας εχουν σταμπαρει ως δεν ξερω κ γω τι (εδω ελεγες για τσε κ χιπισμο)

 

Το jpg ηταν γενικοτερα για το defencenet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αλλαγη πλευσης, απο την αρχη το πιστευα, αλλο που εσυ κ αλλοι μας εχουν σταμπαρει ως δεν ξερω κ γω τι (εδω ελεγες για τσε κ χιπισμο)

Πιστευες κατι απτην αρχη αλλα μας το εξομολογηθηκες μετα απο 19 σελιδες οτι το πιστευες? Τα ποστ σου στις προηγουμενες σελιδες να θυμισω οτι μιλουν περι Λευτεριας στη Νοτια Κυπρο, και διαφορα αλλα χαρουμενα.

Καθε αλλο απο το οτι πιστευες ως οι Τουρκοι εχουν κανει μ@λ@κια...

 

Το jpg ηταν γενικοτερα για το defencenet.

Ναι? Καλα θα ηταν να το διευκρινιζες με το ποσταρισμα της φωτο και οχι τωρα, διοτι δεν καταφεραμε να μαντεψουμε οτι δεν αναφεροσουν στο θεμα του τοπικ, αλλα σε ενα τριτο σαιτ.

 

Ασε που τωρα η ολη φαση μοιαζει πιο πολυ σαν προσπαθεια ανακλησης, οπως εκανε και ο αλλος που ελεγε οτι η birgun ειναι Κουρδικη. Θελω να πω αν ειναι ετσι οπως τα λες, αδικεις την θεση σου, επειδη δεν κανεις μερικες χρησιμες διευκρινησεις εξαρχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου πα το πιστευα απο την αρχη αλλα εστιασα στο συνειρμο με τον μεσο/καθε τουρκο. Οσα εχω σε αυτο το τοπικ ισχυουν,δεν τα παιρνω πισω. Το τι εχουν κανει οι τουρκοι πρακτορες δεν με ενδιαφερει στην αλληλεπιδραση μου με τον Χ τουρκο.

 

Απο την αλλη πολυ περιεργο να βαζουν τετοιο αυτογκολ οι τουρκοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου πα το πιστευα απο την αρχη αλλα εστιασα στο συνειρμο με τον μεσο/καθε τουρκο. Οσα εχω σε αυτο το τοπικ ισχυουν,δεν τα παιρνω πισω. Το τι εχουν κανει οι τουρκοι πρακτορες δεν με ενδιαφερει στην αλληλεπιδραση μου με τον Χ τουρκο.

 

Απο την αλλη πολυ περιεργο να βαζουν τετοιο αυτογκολ οι τουρκοι.

Δεν ειναι αυτογκολ. Ενα κρατος μπουρδ&*%* με ολη τη σημασια της λεξης ειναι, οπως κι εμεις αλλωστε. Που αργα η γρηγορα θα βγουν τα απλυτα στη φορα, γιατι θα καρφωσει ο ενας τις λαδιες του αλλου οταν βρεθει σε δεινη θεση η απλα επειδη ετσι θα του καπνισει. Εν προκειμενω με το θεμα των εμπρησμων τη δεκαετια του 90, τα γεγονοτα δεν διασταυρωνονται μονο απο τον Γιλμαζ (ο οποιος ανακαλεσε οπως ηταν φυσικο, με το που το θεμα πηρε διαστασεις), αλλα απο τους ιδιους τους μυστικους πρακτορες, απο μελη των Γκριζων Λυκων που δικαζονταν για δολοφονιες κατα Τουρκων και μιλησαν ανοιχτα στα δικαστηρια κλπ.

 

Διοτι μπορει να μας αρεσει να υποθετουμε οτι ο Γιλμαζ ξεκουτιανε και κραταει μουτρα στην Τσιλερ και ειπε να την εκδικηθει στα γεραματα τους, μπορει επισης να μας αρεσει να υποθετουμε οτι η birgun ειναι Κουρδικη, η αριστερη εφημεριδα που δημοσιευσε φανταστικες δηλωσεις για να κανει ντορο, μπορει ακομα να μας αρεσει το ενδεχομενο παραποιησης των λεγομενων του Γιλμαζ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ολα αυτα επιβεβαιωνονται και διασταυρωνονται απο διαφορετικα προσωπα, πολυ πριν βγει στη φορα το θεμα με τον Γιλμαζ.

 

Καλο λοιπον ειναι να μην προτρεχουμε για θεωριες συνομωσιας, ιδιαιτερα δε, οταν ειμαστε ανενημερωτοι. Στο παρον τοπικ υπαρχει πλειαδα πηγων για οποιον επιζητα ενημερωση απο διαφορετικες πηγες για το ιδιο ζητημα.

 

ΥΓ. Αυτογκολ εχουν βαλει ΟΣΑ θες οι γειτονες μας κατα καιρους. Μη βλεπεις που η ανικανοτητα πολιτικων και λαου (το παρον thread ειναι ενα πολυ μικρο δειγμα ) δεν τα εκμεταλλευτηκε ποτε και περασαν ως μη γενομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι παρολο που η τουρκια ειναι κρατος-μπουρδελο οπως, λες , εχει δειξει απιστευτη συνοχη στο κομματι της διπλωματιας/εξωτερικης πολιτικης τις τελευταιες δεκαετιες ... Εγω παραμενω ακομα σκεπτικος, απο την αρχη παντως δεν το θεωρουσα απιθανο ως σεναριο, αλλα τσινισα κυριως με τους συνειρμους για τον μεσο τουρκο και τα ειρωνικα σχολια περι γειτονων κ φιλιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οντως εγινε τοτε ναι να πακετωθει η τουρκια.

 

Διευκρινιζω και παλι ομως αυτο δεν εχιε να κανει με τον μεσο τουρκο, αυτο ελεγα εγω και αλλοι απο την αρχη του θρεντ και μας βγαλαν υποστηριχτες των εμπρησμων.

 

 

kolotoumpa.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι παρολο που η τουρκια ειναι κρατος-μπουρδελο οπως, λες , εχει δειξει απιστευτη συνοχη στο κομματι της διπλωματιας/εξωτερικης πολιτικης τις τελευταιες δεκαετιες ... Εγω παραμενω ακομα σκεπτικος, απο την αρχη παντως δεν το θεωρουσα απιθανο ως σεναριο, αλλα τσινισα κυριως με τους συνειρμους για τον μεσο τουρκο και τα ειρωνικα σχολια περι γειτονων κ φιλιας

Αφενος δεν αναφερθηκα στον μεσο Τουρκο, σου ειπα επανειλημενως οτι δεν εχω προβλημα μαζι τους και τονισα οτι ζω με πολλους τετοιους τριγυρω μου -πολυ περισσοτερους αποτι εσυ- χωρις να τους δημιουργω η να μου δημιουργουν προβλημα.

 

Αφεταιρου αναφερθηκα στους γειτονες και φιλους σαφως ειρωνικα, διοτι αυτη ειναι η γραμμη που προσπαθουν καποιοι να μας περασουν, ειτε με κουμπαριες του κ*λου, ειτε με αλληλοευπρεπισμους κλπ. Και πεφτουμε απτα συννεφα μολις διαπιστωνουμε οτι υπαρχει ενδεχομενο να καψανε/κακαστρεψανε νησια και να δολοφονησαν αμαχο πληθυσμο σε καιρο ειρηνης (διοτι στις υποπτες εκεινες πυρκαγιες υπηρξανε αρκετοι νεκροι). Καλο λοιπον ειναι αντι να κοιμομαστε τον υπνο του δικαιου για μια υποτιθεμενη φιλια και ειρηνη, να κοιταζουμε να την ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ και να την ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ. Και οταν οι οροι της καταπατουνται να ειμαστε ΕΔΩ (δεν εννοω στο ινσομνια :-) ) για να το κρινουμε και να απαιτουμε δικαιοσυνη απο τους αρμοδιους των Η.Ε και οποιους αλλους εχουν αναλαβει χρεη "ειρηνοποιου" και επιτηρησης για το αν τηρουνται η οχι τα ΟΡΙΣΜΕΝΑ ανθρωπινα δικαιωματα και οι ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ διεθνεις συνθηκες.

 

Φιλια και ειρηνη δε σημαινει οτι στηνομαστε στα 4 μονιμως, ειδικα οταν η αλλη πλευρα δινει συνεχως δικαιωματα αδυνατωντας επιδεικτικα να συμορφωθει με οσα επιβαλουν διεθνεις κανονισμοι.

 

Ουτε σημαινει οτι ειναι φασιστακια και fan του defencenet.gr αυτοι που βλεπουν οτι κατι δεν παει καλα σε αυτην την υποτιθεμενη και βολικη φιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσος Τούρκος και μπούρδες γαμω την )%)%&)% τους. Ας βγούνε οι μέσοι Τούρκοι που είναι καλοί και μας αγαπάνε και να επιμείνουν για την Κύπρο να απελευθερωθεί και για την Αοζ που αποτελει και αιτια πολέμου. Α και ξεχασα αν γίνει κάτι ο φίλος σας θα την φυτεψει σε εσας και την οικογένεια σας. Οχι ο ερντογ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χωρικά ύδατα, μόνο ελάχιστους απο εσάς σας νοιάζει, εμένα καρφί δεν μου καίγεται το χρώμα της σημαίας και τα σύνορα.

 

Και για να δεις οτι ούτε εσάς σας νοιάζει πραγματικά, ορίστε αν πιστεύετε οτι οι τουρκοι κατάντησαν έτσι την Ελλάδα ή οτι οι Τούρκοι είναι ο εχθρος, τραβάτε να πολεμήσετε. Γιατί δεν πάτε; Ή μάλλον άντε να κάψετε εσείς τα δάση τους αν σας βαστάει.

 

Τα σύνορα, το κυπριακό και τόσα άλλα θέματα δεν λύνονται με κυβερνήσεις και τον κόσμο να κλαίγεται σαν το κλαμμένο μουνί. Όποιος έχει κότσια πράττει, όποιος είναι κότα κάθεται και κλαίει

 

Και η Ελλάδα υπέθαλπτε κούρδους τρομοκράτες εδώ, μέχρι να παραδώσουμε τον Οτσαλάν. Ξέρετε τι δολοφονίες κάναν αυτοί εκεί; Ιδεά δεν έχετε. Αν μιλήσετε με Τούρκο σήμερα νομίζεται αυτά κάθεται και λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...