Προς το περιεχόμενο

Tουρκοι πρακτορες εκαιγαν ελληνικα δαση


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιοι θα χαιρόντουσαν πολύ αν ποινικοποιούταν ο όρος Έλληνας

 

(ελπίζω αυτή τη φορά να μη διαγραφεί, καθότι δεν βλέπω ποιον ακριβώς όρο παραβίασα πριν και διεγράφη το μνμ μου)

 

Όπως και να έχει, είναι τόσο μεγάλο το ταξικό μίσος κάποιων που δεν μπορούν να διακρίνουν πότε αυτό πρέπει να παραμερίζεται και πότε όχι.

 

Εγώ δεν γενικεύω και δεν πρόκειται να πω ποτέ τα στερεότυπα τύπου: Τούρκος καλός μόνο νεκρός κλπ εθνικιστικές παπαριές,

αλλά εδώ μιλάμε για ενέργειες μίας κυβέρνησης εναντίον μιας γείτονος χώρας.

 

Το ίδιο ακριβώς έγινε και με την Πελοπόννησο, αλλά εκεί είμαι σίγουρος ότι έβαλαν το χεράκι τους οι Αμερικάνοι, στέλνοντας μας ένα μηνυματάκι σχετικά με το που οδηγεί ο φιλορωσικός δρόμος που ακολουθήσαμε εκείνη την εποχή.

 

Όπως και να έχει, πρέπει κάποια στιγμή να καθίσουμε να σκεφτούμε ποιο είναι το συμφέρον μας και να αφήσουμε τη λιγοψυχία και τις ιδεατές πλην ανεφάρμοστες ιδέες που εκφράζουν πολλοί εξ ημών, για το πόσο ίσοι είναι όλοι οι άνθρωποι και ότι όλοι οι άνθρωποι δικαιούνται τροφή και στέγη (χαίρω πολύ, welcome to planet earth)

 

Δεν μπορεί να θέλεις να κάνεις έρευνες για πετρέλαιο και φυσικό αέριο στο Αιγαίο και να παρεμβαίνουν οι Τούρκοι με απειλές περί casus belli σε όλα. Δεν μπορείς να αφήνεις τους Τούρκους να παρεμβαίνουν στη διαπραγμάτευση για τον καθορισμό ΑΟΖ μεταξύ Ελλάδας και Αλβανίας, δεν γίνεται να υποχωρείς συνεχώς σε θέματα εθνικής σημασίας, όπως είναι το κυπριακό, το σκοπιανό, έχοντας πάνω από το κεφάλι σου την δαμόκλειο σπάθη της "φίλης" Τουρκίας.

 

Ο εχθρός του εχθρού μου είναι ο καλύτερος μου φίλος και στην προκειμένη περίπτωση αυτός είναι το Ισραήλ, μία από τις πλέον σύγχρονες πολεμικές μηχανές παγκοσμίως. Τους βάζεις στο παιχνίδι, όπως πολύ σωστά έκανε η Κύπρος και γράφεις τους Τούρκους εκεί που δεν πιάνει το μελάνι.

Ήμαρτον πια με τον φόβο απέναντι στην "υπερδύναμη" Τουρκία που μας κρατάει αγκιστρωμένους σε όλους τους τομείς (μαζί με τα λαμόγια που μας κυβερνούν)

 

Τέλος δεν είναι τυχαίο πώς πίσω από οτιδήποτε βλάπτει το συμφέρον της Ελλάδας, κρύβεται ή υποθάλπτει η Τουρκία.

 

Τον "έδωσε" ο πράκτωρ Τζέφρι Πάγκακος, δεν μετράει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Οσο για τα δικα μας αεροσκαφη που παραβιαζουν τον τουρκικο εναεριο χωρο, περιμενω τις πηγες σου κι ας ειναι και Τουρκικες. Και χωρις να το αμφισβητω, που ειδες να λεω εγω οτι δεν ειναι ετσι?! Θελω τις πηγες σου ομως, οπως εγω για οσα ειπα, ειτε σου παρεθεσα, ειτε μπορω να σου παραθεσω αν μου το ζητησεις πηγες (οχι defencenet και λοιπα αστεια site).

Φυσικα, περιμενω πηγες και για τα στρατοπεδα εκπαιδευσης του PKK στην Ελλαδα επισης.

 

 

 

έγινε, αμα ποσταρω πηγες απο τουρκικές εφημερίδες θα παραδεχτείς ότι τόση ώρα & τόσα μηνυματα λες πίπες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε, αμα ποσταρω πηγες απο τουρκικές εφημερίδες θα παραδεχτείς ότι τόση ώρα & τόσα μηνυματα λες πίπες;

 

 

Κοίταξε όμως, άλλο τι θεωρούν αυτοί δικό τους και άλλο τι είναι.

Τα Ίμια πχ λένε ότι είναι γκρίζες ζώνες ενώ οι συνθήκες αναφέρουν ξεκάθαρα ότι είναι δικά μας.

Η εισβολή στη Κύπρο ήταν μια "ειρηνευτική" αποστολή, η σφαγή Ποντίων, Αρμενίων δεν έγινε ποτέ κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε, αμα ποσταρω πηγες απο τουρκικές εφημερίδες θα παραδεχτείς ότι τόση ώρα & τόσα μηνυματα λες πίπες;

Α. Για πιπες να μην μιλας καλυτερα, αφενος γιατι δεν σου απηυθυνα την ερωτηση με τετοιο υφος και αφεταιρου εσυ ησουν που μας ελεγες χθες οτι η birgun ειναι Κουρδικη εφημεριδα (και κατα συνεπεια το δημοσιευμα ψευδες και προβοκατορικο).

 

Β. Ειπες οτι τα ελληνικα μαχητικα κανουν παραβιασεις καθως και οτι στην Ελλαδα υπηρχαν στρατοπεδα εκπαιδευσης του PKK με τις "ευλογιες" του κρατους. Δεν ειπα οτι λες ψεματα, δεν υποστηριξα το αντιθετο πουθενα, περιμενω ομως τις πηγες σου και για τα 2 θεματα, οπως εχω δωσει κι εγω πηγες για το θεμα του τοπικ.

 

Συνεπως τι ακριβως να παραδεχθω οταν δεν εχω παρει καν θεση για αυτα που θιγεις και απλα σου ζητω πηγες? Εν αναμονη των πηγων σου λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά χωρίς να δίνω δεκάρα για το ΕλληνόΤουρκος μιας κι έχω αρκετούς φίλους Τούρκους (οι οποίοι περιμένω να με ενημερώσουν τι σκατά ακούγεται στην Τουρκία γι' αυτό) και χωρίς να έχω ιδιαίτερες σχέσεις με τον MiDi_MiLiZ ούτε να συμφωνώ σε όλα με αυτά που γράφει βλέπω από την μία κάποιον να παραθέτει πηγές και να μιλάει για πράγματα που γίνονται παραδεκτά σε βαθμό ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ και μερικούς άλλους

 

1) Ένας να μιλάει για μετανάστες στο 5ο μόλις ποστ !!!

2) Ένας να λέει ότι η πηγή είναι άσχετη, μετά να λέει ότι και η 2η είναι άκυρη, μετά να βγάζει και την τρίτη άκυρη, μέχρι που αναμίχθηκαν μεγάλα sites και πολιτικά πρόσωπα

3) Ένας άλλος να λέει κοτσάνες με την Πόλη

4) Ένας τρίτος να κατηγορεί τον Μίντι για ψέματα και ανακρίβειες αλλά να μιλάει για κουρδικές εφημερίδες που ΜΕΤΑ που τον διεύψευσαν, ανακάλεσε

5) Μετά να λέμε "ε και οι Έλληνες κάνουν παραβιάσεις", λες και είπε κανείς όχι

6) Άλλο πάλι το "μυστικά κονδύλια/μυστικές υπηρεσίες/δάση Ελλάδα" είναι μάλλον αμφίβολο να μιλάει για εμπρησμούς (αναδασώσεις όπως γράφτηκε είναι πιθανότερο σενάριο).

7) Και φυσικά το all time άσχετο οι άνθρωποι είναι όλοι αδέλφια, τα κράτη είναι για να μας κρατάνε σε πόλεμο, το οποίο βέβαια είναι άκρως σχετικό και οντοπικ με τον τίτλο του θέματος.

8) Παραίνεση προς τον mod να αλλάξει ο τίτλος του θέματος λες και το insomnia είναι πηγή του BBC

 

ΥΓ Θα μπορούσα απλά να δώσω αρνητική σε μερικές απόψεις που διαφωνώ, αλλά λείπει αυτή η δυνατότητα. Και να υπήρχει θα ήθελα να εξηγήσω και το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τη γλυτωνεις.Θα συνδιασουν αυτα που γραφεις με την περικεφαλαια στο αβαταρ και θα σε βγαλουν πρωτο βαθμο συγγενεια με τον Μιχαλολιακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικά χωρίς να δίνω δεκάρα για το ΕλληνόΤουρκος μιας κι έχω αρκετούς φίλους Τούρκους (οι οποίοι περιμένω να με ενημερώσουν τι σκατά ακούγεται στην Τουρκία γι' αυτό) και χωρίς να έχω ιδιαίτερες σχέσεις με τον MiDi_MiLiZ ούτε να συμφωνώ σε όλα με αυτά που γράφει βλέπω από την μία κάποιον να παραθέτει πηγές και να μιλάει για πράγματα που γίνονται παραδεκτά σε βαθμό ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ και μερικούς άλλους

 

1) Ένας να μιλάει για μετανάστες στο 5ο μόλις ποστ !!!

2) Ένας να λέει ότι η πηγή είναι άσχετη, μετά να λέει ότι και η 2η είναι άκυρη, μετά να βγάζει και την τρίτη άκυρη, μέχρι που αναμίχθηκαν μεγάλα sites και πολιτικά πρόσωπα

3) Ένας άλλος να λέει κοτσάνες με την Πόλη

4) Ένας τρίτος να κατηγορεί τον Μίντι για ψέματα και ανακρίβειες αλλά να μιλάει για κουρδικές εφημερίδες που ΜΕΤΑ που τον διεύψευσαν, ανακάλεσε

5) Μετά να λέμε "ε και οι Έλληνες κάνουν παραβιάσεις", λες και είπε κανείς όχι

6) Άλλο πάλι το "μυστικά κονδύλια/μυστικές υπηρεσίες/δάση Ελλάδα" είναι μάλλον αμφίβολο να μιλάει για εμπρησμούς (αναδασώσεις όπως γράφτηκε είναι πιθανότερο σενάριο).

7) Και φυσικά το all time άσχετο οι άνθρωποι είναι όλοι αδέλφια, τα κράτη είναι για να μας κρατάνε σε πόλεμο, το οποίο βέβαια είναι άκρως σχετικό και οντοπικ με τον τίτλο του θέματος.

8) Παραίνεση προς τον mod να αλλάξει ο τίτλος του θέματος λες και το insomnia είναι πηγή του BBC

 

ΥΓ Θα μπορούσα απλά να δώσω αρνητική σε μερικές απόψεις που διαφωνώ, αλλά λείπει αυτή η δυνατότητα. Και να υπήρχει θα ήθελα να εξηγήσω και το λόγο.

 

Συγνώμη, το αρχικό ποστ το διάβασες έτσι; Σύμφωνα με αυτό το ποστ, το τίτλο που έχει δοθεί στο θέμα και το σχολιασμό που έχει γίνει από τον Midi ("Με αγαπη, απο τους με το ζορι "φιλους μας" εξ' ανατολων") πώς περίμενες να εξελιχθεί η συζήτηση; Οταν το ίδιο το θέμα δεν έχει τεθεί με σαφήνεια, γιατί ακριβώς κάποια από τα παραπάνω σχόλια και ερωτήματα είναι άκυρα; Ποια είναι επιτέλους η βάση της συζήτησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταιμε εμεις τωρα να παμε να τους καψουμε ολη την τουρκια και να πεθανουν ολοι οι μογγολοι μουστακαλιδες??

 

Τι σου φταίνε τα καρτντάσια μωρέ; Οι ποιο πολλοί στην Τουρκία δεν ξέρουν ποιος είναι αυτός που τα είπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταιμε εμεις τωρα να παμε να τους καψουμε ολη την τουρκια και να πεθανουν ολοι οι μογγολοι μουστακαλιδες??

 

Έτσι μπράβο! Αυτές είναι απόψεις!!!! αιμα

 

 

 

τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...