Προς το περιεχόμενο

Αρχές του 2012 το Android 4.0 στο Galaxy S II και στα tablets της Samsung


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με επίσημη ανακοίνωση της, η Samsung επιβεβαίωσε την κυκλοφορία αναβάθμισης τουGalaxy S II και τουGalaxy Note, στην επόμενη έκδοση του Android την Ice Cream Sandwich. Μια πρώτη επιβεβαίωση είχε υπάρξει τον Νοέμβριο υπό τη μορφή tweet στον λογαριασμό που διατηρεί η Samsung Αγγλίας.

 

Η κυκλοφορία της αναβάθμισης τοποθετείται χρονικά στο πρώτο τετράμηνο του 2012 ενώ στη συνέχεια η Samsung θα κυκλοφορήσει την αναβάθμιση και για άλλες συσκευές μεταξύ των οποίων για τα περισσότερα tablets της εταιρείας που ανήκουν στη σειρά Tab. Αυτά είναι τα Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 7.7 και Galaxy Tab 7.0 Plus.

 

Όπως αναφέρεται, η Samsung θα προβεί σε αναλυτικές ανακοινώσεις για κάθε android smartphone ξεχωριστά, κάτι που εξαρτηθεί από την κατάσταση της αγοράς και τις απαιτήσεις των παρόχων. Πάντως στην hacking σκηνή ήδη έχουν διαρρεύσει ήδη (προβληματικές) πρώιμες εκδόσεις του Ice Cream Sandwich για το Galaxy S II που περιλαμβάνουν μάλιστα το γραφικό περιβάλλον της Samsung το TouchWiz.

 

Link.png Site: Samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν δεν δωσει αναβαθμιση για το Galaxy S ενω εχει το Nexus ειναι απαραδεκτη και θα χασει πολυ κοσμο γτ ειναι αναξιοπιστη γενικα σε θεματα αναβαθμισεων.Εδω και ενα χρονο περιμενουμε το BADA 2.0...ελεος....δεν γινεται να αφηνει ετσι απλα το καλυτερο της κινητο που την ανεδειξε ενω η Sony αναβαθμιζει τα παντα.... :( :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν δεν δωσει αναβαθμιση για το Galaxy S ενω εχει το Nexus ειναι απαραδεκτη και θα χασει πολυ κοσμο γτ ειναι αναξιοπιστη γενικα σε θεματα αναβαθμισεων.Εδω και ενα χρονο περιμενουμε το BADA 2.0...ελεος....δεν γινεται να αφηνει ετσι απλα το καλυτερο της κινητο που την ανεδειξε ενω η Sony αναβαθμιζει τα παντα....

Το nexus s λογω Google αναβαθμιζεται πολυ πιο γρηγορα νομιζω,οχι λογω sammy

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nexus s λογω Google αναβαθμιζεται πολυ πιο γρηγορα νομιζω,οχι λογω sammy

 

android.png

Το ξερω αυτο απλα λεω οτι περιπου ιδιο hardware εχουν,δν βρισκω κανενα σοβαρο λογο να μην το αναβαθμισουν γτ τετοιες πολιτικες ειναι του ειδους οτι αν θες ICS πηγαινε και αγορασε το

SII ή το Galaxy Nexus και μην περιμενεις για το παλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κυκλοφορήσει με soft buttons ή θα λειτουργεί με τα υπάρχουσα hard buttons το SGSII ?

 

Με τα hard buttons θα δουλεύει. Τα soft buttons δε θα φαίνονται καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να πω την αλη8εια δεν ειμαι και πολυ ενθουσιασμενος με αυτο το Ice Cream Sandwich μια χαρα ειναι και αυτο που εχω τωρα το 2.3.3 στο SGS2 ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με αυτο :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να πω την αλη8εια δεν ειμαι και πολυ ενθουσιασμενος με αυτο το Ice Cream Sandwich μια χαρα ειναι και αυτο που εχω τωρα το 2.3.3 στο SGS2 ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με αυτο :-(

Πίστεψε με, το ics είναι καλύτερό. Δεν είναι θεμα εμφάνισης. Πως είναι ο launcher του ics, καθόλου δε με ενδιαφέρει. Έτσι και αλλιώς πιθανότατα άλλον θα βάλω. Υπάρχουν στοιχειά θετικά που δε φαίνονται. Πχ το scroling των εφαρμογών που θα χρησιμοποιεί επιτάχυνσή κάρτας γραφικών, όπως πχ συμβαίνει σε iphone, win7, και αναμένεται να βελτιωθεί το smoothnes. Δυνατότητα να συνδέσεις usb gamepad σε κινητά και pad, κλπ.

Εδω custom που χρησιμοποιεί ελάχιστα αρχεία απο ics εχω, και το smoothness είναι βελτιωμένο.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...