Προς το περιεχόμενο

Αγορά οικονομικής ψηφιακής μηχανής


Arch11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι για αγορά ψηφιακής μηχανής μέχρι 100e.Σε αυτά τα χρήματα δεν έχω κ τρελές απαιτήσεις αλλά ψάχνω την καλύτερη επιλογή σε θέμα φακού κ να μην είναι κουμούτσα για φορητότητα.Εννοείτε ότι όσο καλύτερη ποιότητα βίντεο είναι ευπρόσδεκτη.

Αν υπάρχει κάποια πρόταση με +20e περίπου, που να αξίζει θα την κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oly vr310,x10 zoom,24-240 mm ,hd video,στα μεντια με 99 ευρω

 

Ναι την εχω δει, καλή μου φάνηκε, την έχεις δοκιμάσει;

 

Αν κάποιος έχει προταση που να αξίζει με λιγο παράπανω χρήματα ας προτείνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την εχω δοκιμασει,αλλα σημερα που εκανα μια βολτα στα μεντια,ειδα οτι τετοια εστιακη αποσταση που να ξεκιναει απο τα 24 και να φτανει στα 240,κατω απο 150 ευρω δεν ειχε.ειναι και στιβαρη κατασκευη,και με εντυπωσιασε,σε σχεση με την τιμη της παντα.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την εχω δοκιμασει,αλλα σημερα που εκανα μια βολτα στα μεντια,ειδα οτι τετοια εστιακη αποσταση που να ξεκιναει απο τα 24 και να φτανει στα 240,κατω απο 150 ευρω δεν ειχε.ειναι και στιβαρη κατασκευη,και με εντυπωσιασε,σε σχεση με την τιμη της παντα.........

 

το ζουμ δεν ειναι το παν, σημασια εχει η ποιότητα της φωτογραφίας πάνω απο όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι εμπειρια εχεις στις φωτογραφικες,αλλα μετα απο αρκετες αγορες εμαθα οτι στο μεγεθος αισθητηρων των κομπακτ,η καλυτερη απο την χειροτερη εχει διαφορα 2 κλικ σε ποιοτητα φωτο.και μην συγκρινεις μια των 100 ευρω με μια των 300,ας ειναι και οι δυο κομπακτ.ακομα ομως και σε αυτην την περιπτωση ,η των 300 θα ειναι 2 αντε 3 κλικ καλυτερη.στα 100 ευρω πανω-κατω,ΟΛΕΣ εχουν την ιδια ποιοτητα.και σιγουρα τα 24 χιλιοστα εστιακη ειναι ενα συν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη που προτεινεις ,η βρ 330 ειναι καλυτερη,γιατι εχει διπλη σταθεροποιηση,την οποια εχει πετυχει πολυ καλα η ολυμπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Olympus Digital Camera VR-310 Black,την πηρα για την αδερφη μου πριν 1-2μηνες.

Η καλη-ομορφη κατασκευη,το τεραστιο ζουμ,το καλης ποιοτητας video και οτι ειναι olympous με εντυπωσιασαν για αυτο και την αγορασα.

 

Τα αρνητικα της:

-Βασικο μειονεκτημα,ειναι οτι το οπτικο zoom(αυτο το x10) δεν λειτουργει οταν τραβας video.Αν ζουμαρεις οταν τραβας video,γινεται ψηφιακο zoom.Δες και εδω Link,αν δεν καταλαβες.

-Επισης,εχω παρατηρησει στις φωτογραφιες εσωτερικου χωρου οτι το φλας ειναι πολυ εντονο και οι φωτογραφιες βγαινουν καπως ασπρισμενες.

 

Αρχικα,πριν αγορασω ημουν μεταξυ αυτων:Olympus Digital Camera VR-310 Black και Panasonic Digital Camera DMC-FS16 Black.Και αυτη η panasonic πρεπει να ειναι καλη-εχω ακουσει οτι εχει πολυ καλο φακο.

 

Ενταξει,δεν μπορω να πω οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την olympous αλλα οχι απολυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα λεφτα η 310 και η 330 ειναι οι καλυτερες......

 

Εγω παραλιγο να παρω την 330 που εκτος απο μεγαλυτερο οπτικο zoom (12,5x) εχει και 3D

 

Υπαρχει και η 320 που ειναι ιδια με την 310 με την μονη διαφορα το Zoom (12,5x) στα 120ε

 

Εγω στην θεση σου θα επαιρνα την VR-330 με κλειστα τα ματια......

 

Μετα για να παρεις κατι αξιολογο θες πολλα περισσοτερα λεφτα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά δεν θα καταλήξω στην Olympus Digital Camera VR-310 , γιατί ακούω απο πολλούς οτι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο στην ποιότητα της φωτογραφίας και οσο λίγοτερος ο φωτισμός τόσο πιο χάλια οι φώτος(καλό το ζουμ κ τα χαρακτηριστικά του marketing αλλα για φώτος την θέλω)

 

Προσανατολίζομαι σε κάποια απο τις panasonic lumix, sony cybershot σειρά w, η την canon A330

 

τιμή το πολύ να πάει 120-130 αν αξίζει τον κόπο(θα προτιμούσα να διατηρηθεί το κόστος κοντά στα 100e)

 

 

Υ.Γ Αξίζει η οθόνη αφής σε φωτογραφική κάμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα λεφτα μην περιμενεις να βρεις και τιποτα το τρομερο... η vg330 ειναι καλη επιλογη...

 

Εγω τελικα πηρα την Sony HX7V με 250ε για να εχω καλυτερη ποιοτητα....

Αν ειναι και εσυ να επενδυσεις σε μια καλυτερη πρεπει να δωσεις κατιτις το παραπανω.....

 

μετα τα 100-120ε της vg310-330 πας στα 150-160ε σε panasonic με leica φακο με 4χ ομως ζουμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα λεφτα μην περιμενεις να βρεις και τιποτα το τρομερο... η vg330 ειναι καλη επιλογη...

 

Εγω τελικα πηρα την Sony HX7V με 250ε για να εχω καλυτερη ποιοτητα....

Αν ειναι και εσυ να επενδυσεις σε μια καλυτερη πρεπει να δωσεις κατιτις το παραπανω.....

 

μετα τα 100-120ε της vg310-330 πας στα 150-160ε σε panasonic με leica φακο με 4χ ομως ζουμ...

Την έχεις δοκιμάσει την Olympus;

 

Στα 139e υπάρχουν Canon A3300, Sony W570, Panasonic FS18.

Στα 109e υπάρχει η Nikon S4150.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει την olympus vg310 και για τα λεφτα της μου αρεσε πολυ γιαυτο ηθελα να την παρω και εγω.

Σε νυχτερινη ληψη εχει ενα θεματακι οπως ολες οι κομπακτ της αγορας.

 

Οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ η επομενη επιλογη με καλυτερη ποιοτητα , καλυτερο φακο με μειονεκτημα εναντι της vg330 το ζουμ (12x) και το 3D ειναι η Panasonic Lumix DMC - FS35

http://www.skroutz.gr/s/322612/Panasonic-Lumix-DMC-FS35.html?keyphrase=Panasonic+Lumix+DMC-FS35

 

Στα 139e υπάρχουν Canon A3300, Sony W570, Panasonic FS18.

Στα 109e υπάρχει η Nikon S4150.

 

Για τις ψηφιακες στα 139ε δεν το συζητω καθολου. Προτιμω την VG330 η την F35 για 5ε παραπανω.

Την ΝΙΚΟΝ δεν την γωριζω αλλα σε αυτα τα λεφτα δεν περιμενεις κατι το τρομερο....

 

Οποτε αναλογως το ποσο που θες να διαθεσεις διαλεγεις .

 

Εγω στα 120ε θα επαιρνα την Olympus VG330 , στα 145 την Panasonic Lumix FS35 στα 245 την Sony hx7v και στα 350 την Sony hx9v (βραβευμενη σαν καλυτερη compact του 2012).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα αλλα κάποιος που έχει την VR330 να μου πει αν μπορεί να κάνει ζουμ ενω τραβάει βίντεο, γιατι απο οτι είδα κάπου στην VR320 δεν γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...