Προς το περιεχόμενο

Συμβουλή: PS3 ή XBOX360;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι αρκετά (αν όχι πολλά) παιχνίδια τα οποία αξίζουν για το Campaign τους.

Co-op έχει και το Resistance 3 μιας και ανέφερες ήδη κάποιους τίτλους.

 

Απλή υπόθεση είναι το παραπάνω, μπορεί να κοστίζουν και πάνω απο 400€.

Προς το παρόν τίποτα δεν είναι σίγουρο (και άμα περιμένεις για να μάθεις, θα είναι πολύ αργά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι αρκετά (αν όχι πολλά) παιχνίδια τα οποία αξίζουν για το Campaign τους.

Co-op έχει και το Resistance 3 μιας και ανέφερες ήδη κάποιους τίτλους.

 

Απλή υπόθεση είναι το παραπάνω, μπορεί να κοστίζουν και πάνω απο 400€.

Προς το παρόν τίποτα δεν είναι σίγουρο (και άμα περιμένεις για να μάθεις, θα είναι πολύ αργά).

 

Για multiplatfrom τίτλους μπορεί και να προτιμήσω το pc αν βγαίνει εκεί γιατί πιο εύκολα θα παίξω εκεί με τους φίλους μου παρά ps3. Δηλαδή από fps μόνο το Killzone 3 και Resistance 3 έχουν co-op? Δεν μιλάω μόνο για exclusives αλλά και για multiplatform games. Να φανταστώ action adventures έχει πολλά που παίζουν co-op σε campaing στην ίδια κονσόλα έτσι? Πάλι για γενικά παιχνίδια μιλάω.

 

Πάσχα παίζει καμία προσφορά στις κονσόλες ή μόνο Χριστούγεννα γίνονται αυτά? Στις εκπτώσεις λέτε να έχει τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, ναί, αυτά τα δύο έχουν co-op campaign, μπορείς όμως να λιώσεις στο online.

Απο multiplatform δεν μπορώ να σου πώ κάτι με σιγουριά.

Action/adventure δεν ξέρω αν έχει, αλλά δε νομίζω κι όλας να έχει (στην ίδια κονσόλα), έχει όμως co-op αποστολές.

 

Σίγουρα θα βγάλουν και πάσχα καμιά προσφορά, αλλά και τώρα είχα δεί στα 250€..

Το πολύ-πολύ απο καμιά αγγελία στα 150~200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, ναί, αυτά τα δύο έχουν co-op campaign, μπορείς όμως να λιώσεις στο online.

Απο multiplatform δεν μπορώ να σου πώ κάτι με σιγουριά.

Action/adventure δεν ξέρω αν έχει, αλλά δε νομίζω κι όλας να έχει (στην ίδια κονσόλα), έχει όμως co-op αποστολές.

 

Σίγουρα θα βγάλουν και πάσχα καμιά προσφορά, αλλά και τώρα είχα δεί στα 250€..

Το πολύ-πολύ απο καμιά αγγελία στα 150~200.

 

Χμμ εμένα πάντως το co-op με ενδιαφέρει πάρα πολύ γιατί μου αρέσει να συνεργάζομαι με τους φίλους μου. Για παράδειγμα με έναν φίλο μου έχουμε ρίξει ώρες κάψιμο στο re5 στο pc. Μου φαίνεται πιο διασκεδαστικό από multiplayer.

 

Τις έχω ψάξει όλες τις τωρινές προσφορές και τις έχω μάθε απέξω! :P

 

Άμα είναι θα ψάξω για παιχνίδια με co-op και θα δω. Ενδεικτικά έχετε να προτείνετε κανένα καλό με co-op εκτός από Killzone 3 και Resistance 3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ εμένα πάντως το co-op με ενδιαφέρει πάρα πολύ γιατί μου αρέσει να συνεργάζομαι με τους φίλους μου. Για παράδειγμα με έναν φίλο μου έχουμε ρίξει ώρες κάψιμο στο re5 στο pc. Μου φαίνεται πιο διασκεδαστικό από multiplayer.

 

Τις έχω ψάξει όλες τις τωρινές προσφορές και τις έχω μάθε απέξω! :P

 

Άμα είναι θα ψάξω για παιχνίδια με co-op και θα δω. Ενδεικτικά έχετε να προτείνετε κανένα καλό με co-op εκτός από Killzone 3 και Resistance 3?

 

Halo και Gears μήπως ??! :P Μάνι-μάνι 6 παιχνιδάκια από εκεί.

Και Perfect Dark Zero..πολύ καλό spit screen.

 

Καλά θέλεις split screen και προτιμάς τις single player exclusive εμπειρίες του ps3 από το split screen του 360 + τα multiplatform?

Αν θέλεις κάτι σε splitscreen και party games μαζί κτλ, ίσως η καλύτερη λύση να είναι για σένα το Wii. Έχει πάρα πολλά party games.

Μετά 360 + Kinect που είναι διασκεδαστικό και έχει και split screen και party παιχνιδάκια το 360 και μετά ps3.

Το ps3 είναι πιο πολύ single player εμπειρία από τις 2 άλλες κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά θέλεις split screen και προτιμάς τις single player exclusive εμπειρίες του ps3 από το split screen του 360 + τα multiplatform?

Δεν το καταλαβα αυτο.Το ps3 δεν εχει split screen και multiplatform?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το καταλαβα αυτο.Το ps3 δεν εχει split screen και multiplatform?

 

Προορίζεται πιο πολύ ως single player εμπειρία με κάποια exclusive παιχνίδια που έχει.

Και το ps3 έχει split screen, αλλά σε multiplayer τα Halo, Gears είναι top...

Αν τον ενδιαφέρουν τα multiplatform, το multiplayer και όχι τα exclusives του ps3, πάει σε 360 που είναι η καλύτερη κονσόλα όσον αφορά το multiplayer/online/splitscreen και τα multiplatform. Αν και όπως είπα, ίσως είναι ακόμα καλύτερο να πάει σε Wii που έχει πολλά περισσότερα party games.

 

υ.γ.: Χρόνια μας πολλά! Καλά Χριστούγεννα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cortan

Το ps3 με ενδιαφέρει πιο πολύ μιας και έχω στην κατοχή μου 3D, ώστε να αξιοποιήσω το 3D gaming αλλά και ως blu ray 3D player. Επίσης μου αρέσει το move όσον αφορά fps και νομίζω και στα hack n slash θα τα πηγαίνει καλά. Και το xbox είναι πολύ ενδιαφέρον κονσόλα, αλλά αυτήν την στιγμή μόνο ένας γνωστός μου έχει και δεν θα έχω online με γνωστούς. Ομολογώ πως το split-screen του Gears of War πρέπει να τα σπάει από videο που έχω δει όπως και όλο το παιχνίδι μάλιστα, αλλά είναι κάποια πράγματα που με τραβάνε περισσότερο στο ps3. Αλλά από ότι φαίνεται καλύτερα να κάνω μια σταδιακή αναβάθμιση στο PC και να κοιτάξω ξανά μόλις βγουν οι next-gen κονσόλες. Αν δεν αγγίζουν πάλι το 600αρι που είχε στην αρχή το ps3 και είναι γύρω στα 300-400 μπορεί και να μπορέσω να τα πάρω day one. Οπότε καλύτερα να αρχίσω να κάνω λίγο οικονομία. :P

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προορίζεται πιο πολύ ως single player εμπειρία με κάποια exclusive παιχνίδια που έχει.

Και το ps3 έχει split screen, αλλά σε multiplayer τα Halo, Gears είναι top...

 

 

 

υ.γ.: Χρόνια μας πολλά! Καλά Χριστούγεννα!

 

Δεν συμφωνω καθως τα Killzone εχουν κορυφαιο multiplayer ,για μενα μαλλον το καλυτερο και το Resistance επισης εχει φανατικους οπαδους και πολλα ακομη(πχ uncharted).Δεν θα σου πω οτι ειναι καλυτερα απο τα Gears/Halo σε multiplayer αλλα ουτε θα συμφωνησω στο οτι ειναι καλυτερα τα τελευταια.

Ειναι περισσοτερο θεμα γουστου.Ολα εχουν δυνατα multiplayer και split screen,φανατικους οπαδους που τα ακολουθουν και καλες κριτικες.

Aλλος μπορει να σου πει οτι δεν του αρεσουν τα παραπανω,αλλα παιζει μονο COD ή B3.

 

Στο ps3 υπαρχουν και οι διαφορετικες εμπειριες βεβαια τυπου MAG(256 παιχτες οnline),warhawk και starhawk που ερχεται μεσα στο 12,SOCOM κτλ.

 

@cortan

Το ps3 με ενδιαφέρει πιο πολύ μιας και έχω στην κατοχή μου 3D, ώστε να αξιοποιήσω το 3D gaming αλλά και ως blu ray 3D player.

 

Xθες πηρα το motorstorm apocalypse και το παιζω σε 3D.Δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω,απλα αγορασε το.:P

To Resistance 3 επισης ανεβαζει ατμοσφαιρα 10Χ σε 3D.(αν και ειναι το παιχνιδι που χανει περισσοτερο στο 3D του, κυριως σε frames)

 

 

ΥΓ.Xρονια πολλα επισης!!

YΓ2.Mισω το slpit screen.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xθες πηρα το motorstorm apocalypse και το παιζω σε 3D.Δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω,απλα αγορασε το.:P

To Resistance 3 επισης ανεβαζει ατμοσφαιρα 10Χ σε 3D.(αν και ειναι το παιχνιδι που χανει περισσοτερο στο 3D του, κυριως σε frames)

 

 

ΥΓ.Xρονια πολλα επισης!!

YΓ2.Mισω το slpit screen.:P

 

Και το Resident Evil 5 δεν υποστηρίζει move και 3D? Βλέπω υπάρχουν πολλοί τίτλοι διαθέσιμοι σε 3D. Η απόλυτη εμπειρία πρέπει να είναι μία: Killzone 3 ή Resistance 3 με 3D και Move! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Resident Evil 5 δεν υποστηρίζει move και 3D? Βλέπω υπάρχουν πολλοί τίτλοι διαθέσιμοι σε 3D. Η απόλυτη εμπειρία πρέπει να είναι μία: Killzone 3 ή Resistance 3 με 3D και Move! :o

 

Για Resident evil 5 υπαρχει η move εκδοση ναι,αλλα δεν παιζει 3D νομιζω.

 

Tωρα για το δευτερο ναι ειναι αλλη φαση πραγματικα.Εχει λιγο ζορι μεχρι να εξοικιωθεις,αλλα οταν μαθεις να παιζεις με move ειναι αλλη φαση(επισης οταν βρεις τις καταλληλες ρυθμισεις για σενα).

To killzone 3 το ξαναεπαιξα με 3d+move χωρις βοηθειες(ουτε στοχο ουτε τπτ) και ηταν απολαυστικο.Ενιωθα οτι επαιζα αλλο παιχνιδι.

Και το Resi3 ειναι πολυ καλο με 3d-move.Τωρα που το μαθαινω καλυτερα,το εχω ρυθμισει να γυρναει πιο γρηγορα η καμερα και ειναι πιο ευαισθητο στην στοχευση(1 προς 1 κυριολεκτικα,παρόλο που η samsung δεν βοηθα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Resident evil 5 υπαρχει η move εκδοση ναι,αλλα δεν παιζει 3D νομιζω.

 

Tωρα για το δευτερο ναι ειναι αλλη φαση πραγματικα.Εχει λιγο ζορι μεχρι να εξοικιωθεις,αλλα οταν μαθεις να παιζεις με move ειναι αλλη φαση(επισης οταν βρεις τις καταλληλες ρυθμισεις για σενα).

To killzone 3 το ξαναεπαιξα με 3d+move χωρις βοηθειες(ουτε στοχο ουτε τπτ) και ηταν απολαυστικο.Ενιωθα οτι επαιζα αλλο παιχνιδι.

Και το Resi3 ειναι πολυ καλο με 3d-move.Τωρα που το μαθαινω καλυτερα,το εχω ρυθμισει να γυρναει πιο γρηγορα η καμερα και ειναι πιο ευαισθητο στην στοχευση(1 προς 1 κυριολεκτικα,παρόλο που η samsung δεν βοηθα).

 

Γιατί η τηλεόραση τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...