Προς το περιεχόμενο

Συμβουλή: PS3 ή XBOX360;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπες vgchartz.com.

Δεν χρειάζεται πίεση, μόνο ενημέρωση. :)

 

Mια γενικη ιδεα μπορεις να παρεις απο αυτο το site.Δεν ειναι επισημα νουμερα απ΄οσο γνωριζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@cortaN μη κολλας στο last of us γιατι δεν εμεινα ουτε και εγω εκει.Δεν ειναι μονο αυτο.

 

Δεν ειμαι αυτος που δεν θα παιξει παιχνιδια του 6/10 ή του 7/10 .Μπορει να μου αρεσουν πολυ κιολας,αλλα αντικειμενικα ΔΕΝ ειναι για τα βαζεις αναμεσα στα μεγαλυτερα exclusives.Αν ειναι ας βαλω και το socom4 η το dead nation ξερω γω.

Οταν βρισκεις εξαιρετικα 20 παιχνιδια του 7/10 στο 360,20 παιχνιδια του 7/10 του ps3 δεν τα γνωριζεις καν και 20 παιχνιδια του 8 κ 9/10 του ps3 σου ειναι αδιαφορα ε τοτε κατι δεν παει καλα.Αυτο δεν καταλαβαινεις.Και εκει λεω οτι υποτιμας τον αλλον.

Νομιζεις οτι γεννηθηκα χθες και δεν μπορω να αναγνωρισω που το παει ο αλλος,οποτε ναι με υποτιμας και συνεχιζεις να το κανεις οταν επιμενεις οτι αυτα που λες βασιζονται σε πραγματικοτητες.Κανεις 15 λαθη σε 10 γραμμες σε καθε ποστ σου otan μιλας για ''πραγματικοτητες''.Πριν μου ελεγες για το blu ray και οτι θα ειναι το ιδιο και στην επομενη γενια αρα... κτλ.Τι να πρωτοπω,τα μαζευεις ολα τα λαθος facts και βγαζεις λαθος συμπερασματα.Εσυ χανεις την αξιοπιστια σου οσο επιμενεις.Θα μου πεις οκ ε και?Και θα εχεις δικιο.Σιγα μη σκασουμε κιολας.:):P

 

Για το bluray είπα πως είναι πιθανό και να μη σου φανεί περίεργο αν οι επόμενες γενιές παιχνιδιών φέρουν το ίδιο οπτικό μέσο.

Είναι μία πιθανότητα με βάση τα τωρινά μοντέλα ψηφιακής διανομής.

Δεν είναι fact, είναι μία πιθανότητα.

 

Εσύ ερμηνεύεις ως λάθος τα facts που σου παρουσιάζω φίλε μου. Υπάρχει διαφορά.

Ποτέ μου δεν είχα σκοπό να σε υποτιμήσω, σόρρυ αλλά έχεις κάνει λάθος εκτίμηση.

Όταν λέω κάτι για μένα το λέω για μένα, δεν το θεωρώ ως έμμεσο για κάποιον άλλο.

 

Mια γενικη ιδεα μπορεις να παρεις απο αυτο το site.Δεν ειναι επισημα νουμερα απ΄οσο γνωριζω.

 

Κάθε 3, 6 μήνες που βγαίνουν τα επίσημα στοιχεία, κάνουν extrapolate τα στοιχεία τους και τα ανανεώνουν ώστε να είναι real.

Οπότε είναι real στοιχεία τουλάχιστον για 1 μήνα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το bluray είπα πως είναι πιθανό και να μη σου φανεί περίεργο αν οι επόμενες γενιές παιχνιδιών φέρουν το ίδιο οπτικό μέσο.

Είναι μία πιθανότητα με βάση τα τωρινά μοντέλα ψηφιακής διανομής.

Δεν είναι fact, είναι μία πιθανότητα.

 

Εσύ ερμηνεύεις ως λάθος τα facts που σου παρουσιάζω φίλε μου. Υπάρχει διαφορά.

Ποτέ μου δεν είχα σκοπό να σε υποτιμήσω, σόρρυ αλλά έχεις κάνει λάθος εκτίμηση.

Όταν λέω κάτι για μένα το λέω για μένα, δεν το θεωρώ ως έμμεσο για κάποιον άλλο.

 

 

 

Κάθε 3, 6 μήνες που βγαίνουν τα επίσημα στοιχεία, κάνουν extrapolate τα στοιχεία τους και τα ανανεώνουν ώστε να είναι real.

Οπότε είναι real στοιχεία τουλάχιστον για 1 μήνα πριν.

 

Δεν ειπα οτι θεωρεις fact οτι θα εχει blu ray αλλα οτι αν εχει θα αποδεικνυει οτι δεν χρειαζεται αλλαγη format σε καθε νεα γενια.Σου απεδειξα οτι δεν ειναι ετσι και γενικα σε καθε fact σου(που δεν εχει να κανει με αποψη) σου απαντησα με αποδειξεις.

Τεσπα

 

Οσον αφορα το VGchartz ανανεωνει τα αμερικανικα και ιαπωνικα στοιχεια.Δεν υπαρχαν τα της Ευρωπης νομιζω επισημα καπου,οποτε και παλι δεν ειναι πραγματικες οι συνολικες πωλησεις.

Μια ιδεα μπορεις να την παρεις ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μέσος χρήστης ps3 θα το παραγγείλει από το activate.gr ή θα κατέβει σέ ένα εκ των Plaisio, multirama, public, kotsovolo ktl να πάει να το πάρει ?

 

Αν είναι μαλάκ@ς πρόβλημα του !

 

Η λογική σου είναι εντελώς distorted. Σόρρυ αλλά δε μπορώ να απαντάω σε τετρημένα πράγματα.

ΜetalGearFan τα στοιχεία είναι μπροστά σου.

Μπες vgchartz.com.

 

Θεέ και κύριε εγώ χρησιμοποίησα το vgchartz.com όταν μου έλεγες αερολογίες για units shipped ! Γιατί αν θέλεις επιχείρημα για την μακροβιότητα του 360 που ισχυρίζεσαι τα "units shipped" είναι αερολογίες.

 

Εσύ ερμηνεύεις ως λάθος τα facts που σου παρουσιάζω φίλε μου. Υπάρχει διαφορά.

 

Ικετεύω για facts από cortaN@.

Η γνώμη σου για το Forza είναι fact ?

Το ότι πούλησε το MW3 περισσότερο στην shooter κονσόλα είναι fact που λέει τίποτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να πάω για λίγο online στο NBA 2K12 :devil: :devil:

 

Eλεγα να παιξω και εγω τπτ,αλλα ξεχαστηκα με τη κουβεντα.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plz μην απαντησεις cortan

 

Και εσύ με τα νεύρα μου παίζεις ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΡΟΛΛΑΡΕΙ ?!

 

Ποιος άρχισε να μιλάει για πωλήσεις κονσολών και παιχνιδιών χωρίς στοιχεία και άρχισε να βγάζει αυθαίρετα συμπεράσματα ?

Ποιος άρχισε να μιλάει για τα multi λες και είναι broken στο ps3 ?

Ποιος άρχισε να υπερασπίζεται την κονσόλα του με ανούσιες εξυπνάδες τύπου "full support" ?

Ποιος άρχισε να μιλάει για την απόλυτη φούσκα που είναι το kinect όταν μιλούσαμε για gaming ?

Ποιος δεν δέχεται ότι αυτήν την στιγμή η ms "υποστηρίζει" το 360 με δύο χιλιοαρμεγμένα franchises ?

Ποιος βάφτισε όλα τα χαρακτηριστικά αυτής της γενιάς κονσολών "έξτρα" ?

Ποιος πήγε να βγει από πάνω απλά αναφέροντας απλά το vgchartz ενώ με αυτό τον διαψεύδω εδώ και 3 σελίδες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι μαλάκ@ς πρόβλημα του !

 

 

 

Θεέ και κύριε εγώ χρησιμοποίησα το vgchartz.com όταν μου έλεγες αερολογίες για units shipped ! Γιατί αν θέλεις επιχείρημα για την μακροβιότητα του 360 που ισχυρίζεσαι τα "units shipped" είναι αερολογίες.

 

 

 

Ικετεύω για facts από cortaN@.

Η γνώμη σου για το Forza είναι fact ?

Το ότι πούλησε το MW3 περισσότερο στην shooter κονσόλα είναι fact που λέει τίποτα ?

 

Ρε MetalGearFan το ότι εσύ μπορεί να είσαι ενημερωμένος και να το πάρεις στην καλύτερη 10-15 ευρώ λιγότερα μαζί με τα μεταφορικά από online shop δεν αλλάζει το γεγονός πως η συντριπττική πλειοψηφία χρηστών του ps3 θα το αγοράσει στην τιμή των 60 ευρώ..Το θέμα είναι πως η επίσημη τιμή αγοράς παραμένει αδικαιολόγητα ακριβή. Απλή λογική...

 

Το vgchartz.com δεν παρουσιάζει shipped units αλλά actual sale numbers.

Kάνει tracking από διάφορους resellers στον κόσμο λμε βάση κάποιο στατιστικό μοντέλο.

Ύστερα έρχονται οι εταιρείες ανακοινώνουν τα actual shipped units και το vgchartz κάνει δίορθωση στα νούμερά του, τα οποία ποτέ δεν έχουν απόκλιση πάνω από 0.5 - 0.7 εκατομμύρια μονάδες.

Άρα το vgchartz.com είναι η πηγή ενημέρωσής σου και είναι ένα αξιόπιστο site.

Αν ανατρέξεις και στο news section, θα δεις και την ανακοίνωση της MS για τις πωλήσεις του 2011.

Και αν πας και στα graphs θα δεις τις πωλήσεις του 360 τα προηγούμενα έτη.

Σου λέω λοιπόν άλλη μία φορά πώς το 2010 το 360 έκανε τις περισσότερες πωλήσεις του απ' όλα τα προηγούμενα έτη και το 2011 έκανε συγκρίσιμες πωλήσεις (με πολύ μικρή διαφορά) σε σχέση με το 2010. Άρα δεν ισχύει αυτό που έλεγες για τα τελευταία 2-3 χρόνια.

Απλά και εδώ τα πράγματα, μην βραχυκυκλώνεις...

 

Για τα υπόλοιπα, no comment...το ύφος σου σίγουρα είναι fact πάντως :D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αλλάζει το γεγονός πως η συντριπττική πλειοψηφία χρηστών του ps3...

 

...είναι κυδώνια, το κατάλαβα.

 

...Σου λέω λοιπόν άλλη μία φορά πώς το 2010 το 360 έκανε τις περισσότερες πωλήσεις του απ' όλα τα προηγούμενα έτη και το 2011 έκανε συγκρίσιμες πωλήσεις (με πολύ μικρή διαφορά) σε σχέση με το 2010. Άρα δεν ισχύει αυτό που έλεγες για τα τελευταία 2-3 χρόνια.

 

 

Καταρχήν προς τι η πατρωναρίστικη ανάλυση του vgchartz δεν καταλαβαίνω !

Δεύτερον το 2-3 χρόνια πήγαινε στην "πρόβλεψη σου" για μακροβιότητα του 360 (συνυφασμένη με το "full support" που ήθελες να περάσεις), μάθε να διαβάζεις. "To 360 έχει μπροστά του τουλάχιστον 2 με 3 χρόνια ζωής ακόμα"

Τρίτων είναι η πρώτη χρονιά το 2011 μιλάμε που έχει τέτοια ποσοστιαία πτώση και πρώτη που το PS3 το περνάει. Πως ακριβώς το μεταφράσεις αυτό στο ότι το 360 έχει μέλλον ?

Τέλος, κουτοπόνηρα στρογγυλέματα τύπου "συγκρίσιμες πωλήσεις" όχι όταν διαβάζουμε τάσεις αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι θεωρεις fact οτι θα εχει blu ray αλλα οτι αν εχει θα αποδεικνυει οτι δεν χρειαζεται αλλαγη format σε καθε νεα γενια.Σου απεδειξα οτι δεν ειναι ετσι και γενικα σε καθε fact σου(που δεν εχει να κανει με αποψη) σου απαντησα με αποδειξεις.

Τεσπα

 

Οσον αφορα το VGchartz ανανεωνει τα αμερικανικα και ιαπωνικα στοιχεια.Δεν υπαρχαν τα της Ευρωπης νομιζω επισημα καπου,οποτε και παλι δεν ειναι πραγματικες οι συνολικες πωλησεις.

Μια ιδεα μπορεις να την παρεις ομως.

 

Μα εγώ σου έχω πει πως δεν μου απαντάς με σωστό τρόπο?

Σε θεωρώ άξιο συνομιλητή και είναι πολύ fun όταν ερχόμαστε σε αντιπαράθεση. :P

Απλά κάπου διαφωνούμε. Τέλος.

 

Εκεί που έκανες λάθος είναι θεωρώντας πως σε υποτιμώ, πραγματικά το έχεις πάρει με πολύ αντίθετη άποψη, καθότι όταν αναφέρομαι σε μένα, αναφέρομαι σε μένα σε σχέση με μένα και όχι κρίνοντας άλλους.

Στα υπόλοιπα σε κάποια πράγματα διαφωνούμε, σε κάποια συμφωνούμε.

Μου λες για παράδειγμα, δεν ενδιαφέρομαι για τα ps3 games, αυτό δεν είναι αλήθεια. Και ενημερώνομαι και σχολιάζω και παίζω ps3 games, όπως εξάλλου ενημερώνομαι και για το wii (γιατί όπως έχω δηλώσει αρκετές φορές αν κάποιος μπορεί να με πει φαν είμαι φαν της Nintendo, μ αρέσει η εταιρεία και οι κονσόλες της..άσχετο που δεν έχει κάτσει να πάρω Wii. Με το Gamecube και το DS έχω διασκεδάσει με την ψυχή μου).

Τα όμορφα ps3 games τα παραδέχομαι, μ έχεις ακούσει να αναφερθώ με άσχημα λόγια για κάποιο καλό ps3 game??

Εκτός από το κόλλημά μου με τα Ιnfamous? :P :P Που και εκεί σου είπα θα ξαναασχοληθώ κάποια στιγμή μαζί με το infamous 2.

 

Από εκεί και πέρα με θεωρώ πολύ λιγότερο υποκειμενικό από σένα, γιατί έχω αναφερθεί εκτενώς και στα αρνητικά του 360, εκτός από τα θετικά.

Απλά θέλεις σώνει και καλά να μου κολλήσεις τη στάμπα του fanboy επειδή πιστεύω πως ακόμα και τώρα η αγορά ενός 360 εμπεριέχει λίγο περισσότερο value από ενός ps3. :P

Aν ανατρέξεις πίσω στο thread στην ανάλυση μου και στη σύγκριση των 2 (360 vs ps3), θα διαπιστώσεις πως είναι πολύ δίκαια σύγκριση με πολύ λίγα υποκειμενικά ψέγματα. Τώρα αν τα παραβλέπεις αυτά και προσπαθείς σε κάθε μου "μικρή" φράση να ανακαλύψεις φανμποισμό τι να σου πω.

Για να μην το κουράζουμε, δε με νοιάζει ειλικρινά να αποδείξω κάτι. Μπορείς να με βαπτίσεις και ως τον μεγαλύτερο 360 fan εδώ-μέσα, το ίδιο μου κάνει εμένα.

Εμένα με ενδιαφέρει πως βλέπω εγώ τον εαυτό μου και κατ' επέκταση πως τον κρίνω, γι αυτό και με βλέπεις γενικά να απαξιώνω ή να σνομπάρω συζητήσεις που τείνουν να καταστρέψουν κάτι παρά να χτίσουν πάνω σε αυτό. Για τον ίδιο λόγο δε μ αρέσει να μηδενίζω.

Τεσπά, απόψεις είναι αυτές, στο κάτω-κάτω σημασία είναι ο καθένας να είναι σε αρμονία με τον εαυτό του και έπειτα με το περιβάλλον του. :)

 

...είναι κυδώνια, το κατάλαβα.

 

 

 

 

Καταρχήν προς τι η πατρωναρίστικη ανάλυση του vgchartz δεν καταλαβαίνω !

Δεύτερον το 2-3 χρόνια πήγαινε στην "πρόβλεψη σου" για μακροβιότητα του 360 (συνυφασμένη με το "full support" που ήθελες να περάσεις), μάθε να διαβάζεις. "To 360 έχει μπροστά του τουλάχιστον 2 με 3 χρόνια ζωής ακόμα"

Τρίτων είναι η πρώτη χρονιά το 2011 μιλάμε που έχει τέτοια ποσοστιαία πτώση και πρώτη που το PS3 το περνάει. Πως ακριβώς το μεταφράσεις αυτό στο ότι το 360 έχει μέλλον ?

Τέλος, κουτοπόνηρα στρογγυλέματα τύπου "συγκρίσιμες πωλήσεις" όχι όταν διαβάζουμε τάσεις αγοράς.

 

Τι εννοείς η πρώτη που το ps3 το περνάει?

Το ps3 παραμένει - με πολύ μικρή διαφορά - τρίτο σε πωλήσεις.

Σε πωλήσεις ανά έτος, το 2010 και το 2011 οι 2 κονσόλες έχουν κάνει συγκρίσιμες πωλήσεις τόσο ανάμεσα στα δύο έτη, όσο και μεταξύ τους και αυτά δεν είναι στρογγυλέματα χάρην ευκολίας, είναι επειδή βαριέμαι να ανοίξω τη σελίδα του vgchartz και να παραθέσω ακριβή νούμερα για κάτι που είναι τόσο τετρημένο και μπορείς να ελέγξεις μόνος σου. Η γενική εικόνα παραμένει η ίδια.

Πώς έχει ποσοστιαία πτώση μία κονσόλα - στην περίπτωσή μας - το 360 όταν η διαφορά στις πωλήσεις του τα 2 τελευταία χρόνια είναι σχεδόν μηδαμινή?

 

Η πρόβλεψή μου για 2 με 3 χρόνια support στο 360 παραμένει και μένει να δούμε αν θα αποδειχτεί σωστή.

Δεδομένου πως καινούριο xbox δεν πρόκειται να δούμε μέχρι τα μέσα του 2013 το λιγότερο, μιλάμε για τουλάχιστον 1.5 χρόνια ακόμα με full support - εδώ πρέπει να τσιτώσεις τώρα, χαχά! - οπότε δεν το βρίσκω δύσκολο για την MS να το υποστηρίξει ακόμα 1 με 1.5 μετά από το λανσάρισμα του καινούριου.

Αν θες μία πιο συγκεκριμένη πρόβλεψη, προβλέπω πως το νέο xbox θα βγει το τέλος του 2013 και πως θα βγαίνουν pro και fifa στο παλιό xbox μέχρι τουλάχιστον και το 2015.

 

Eπίσης προβλέπω πως θα πιαστείς από το τελευταίο comment που είπα, και θα έρθεις να μου πεις αν θεωρώ full support να βγάζει fifa και pro το 360, ενώ καταλαβαίνεις πως το νόημα αυτού του comment είναι να τονίσει πως το xbox360 διαφαίνεται να έχει μία συγκριτικά αναλογικά πορεία 10ετίας σαν το ps2 στην αγορά και πως μετά το 2014 όπου το support θα έχει μειωθεί, δε θα έχει πρόβλημα να βγάζει ακόμα βασικά annual παιχνίδια όπως pro/fifa ίσως και COD.

Και στο γράφω αυτό για να σου δείξω το flaw στη συλλογιστική που χρησιμοποιείς 4 σελίδες τώρα, όπου πιάνεσαι από κάτι που λέω και το βάζεις σε αυθαίρετη κρίση μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κλεισω,θα απαντησω μονο σε 2 πραγματα για πρεπει να κοιμηθω:P

Από εκεί και πέρα με θεωρώ πολύ λιγότερο υποκειμενικό από σένα, γιατί έχω αναφερθεί εκτενώς και στα αρνητικά του 360, εκτός από τα θετικά.

 

αυτο συμβαινει γιατι δεν καθομαι να ψειρισω τις κονσολες.Το μονο που πραγματικα θα με ενοχλουσε και στο ps3 και στο 360 ειναι το failure rate και τπτ αλλο.Ολα τα αλλα μου ειναι αδιαφορα.Ουτε θα βγω στους δρομους να διαμαρτυρηθω για την ποιοτητα κατασκευης,ουτε τπτ.Αγοραζω κονσολα για να παιζω games και να διασκεδαζω οχι για να μου προσθετω προβληματα.

 

 

Απλά θέλεις σώνει και καλά να μου κολλήσεις τη στάμπα του fanboy επειδή πιστεύω πως ακόμα και τώρα η αγορά ενός 360 εμπεριέχει λίγο περισσότερο value από ενός ps3. :P

 

Οχι δεν ειναι για αυτο,αλλα γιατι ειναι λαθος το πως εχεις φτασει σε αυτο το συμπερασμα.

 

Aν ανατρέξεις πίσω στο thread στην ανάλυση μου και στη σύγκριση των 2 (360 vs ps3), θα διαπιστώσεις πως είναι πολύ δίκαια σύγκριση με πολύ λίγα υποκειμενικά ψέγματα. Τώρα αν τα παραβλέπεις αυτά και προσπαθείς σε κάθε μου "μικρή" φράση να ανακαλύψεις φανμποισμό τι να σου πω.

Δεν εχω δει την συγκεκριμενη αναλυση.Κρινω απο αυτα που εχω διαβασει και σου εχω απαντησει.Βρισκω τα περισσοτερα λαθος,δεν διαφωνω(δεν εχω απλα αλλη αποψη),τα βρισκω λαθος.Τα οποια σε οδηγουν σε λαθος επισης συμπερασματα.Τεσπα καληνυχτα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κλεισω,θα απαντησω μονο σε 2 πραγματα για πρεπει να κοιμηθω:P

 

 

αυτο συμβαινει γιατι δεν καθομαι να ψειρισω τις κονσολες.Το μονο που πραγματικα θα με ενοχλουσε και στο ps3 και στο 360 ειναι το failure rate και τπτ αλλο.Ολα τα αλλα μου ειναι αδιαφορα.Ουτε θα βγω στους δρομους να διαμαρτυρηθω για την ποιοτητα κατασκευης,ουτε τπτ.Αγοραζω κονσολα για να παιζω games και να διασκεδαζω οχι για να μου προσθετω προβληματα.

 

 

 

 

Οχι δεν ειναι για αυτο,αλλα γιατι ειναι λαθος το πως εχεις φτασει σε αυτο το συμπερασμα.

 

 

Δεν εχω δει την συγκεκριμενη αναλυση.Κρινω απο αυτα που εχω διαβασει και σου εχω απαντησει.Βρισκω τα περισσοτερα λαθος,δεν διαφωνω(δεν εχω απλα αλλη αποψη),τα βρισκω λαθος.Τα οποια σε οδηγουν σε λαθος επισης συμπερασματα.Τεσπα καληνυχτα:P

 

Aπαντάω και εγώ γρήγορα.

 

Με την 1η παράγραφο, σέβομαι αυτό που λες και με τον τρόπο που αντιμετωπίζεις την αγορά ενός προιόντος, ή τουλάχιστον μιας κονσόλας στην προκειμένη, δε μπορώ να πω πως είσαι λάθος.

Απλά εγώ το αντιμετωπίζω διαφορετικά, πιο οικονομοτεχνικά αν θες και με βάση διάφορα κριτήρια.

 

Με την 2η παράγραφο, εμμένω στη θέση μου που την έχω αναλύσει διεξοδικά εδώ, πως θεωρώ το 360 λίγο καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή ως αγορά λόγου χαμηλότερου κόστους απόκτησης (μπορεί να μη μετράει για σένα, μετράει όμως για αρκετούς), καλύτερης συμπεριφοράς στα multiplatform κυρίως παλαιότερα αλλά ακόμα και σε τωρινά games (παραδείγματα έχω αναφέρει διάχυτα στο thread) και έχοντας ταυτόχρονα μία αξιοσημείωτη συλλογή από exclusive παιχνίδια ή παιχνίδια που αξίζουν να αγοράσεις κονσόλα μόνο για αυτά (αν και ποτέ δεν θα έκανα μία αγορά βασισμένη σε 3-4 παιχνίδια προσωπικά - ξέρω όμως πολλούς που μπορεί να το κάνουν). Αυτό δε σημαίνει πως αν κάποιος αγοράσει ps3 τη δεδομένη στιγμή, θα είναι λάθος αγορά και μου φαίνεται κάλλιστα μία σωστή επιλογή.

 

Με την 3η παράγραφο, διαφωνώ όσον αφορά τη συλλογιστική που σε κάνει να βρίσκεις λάθος τα περισσότερα.

Γι αυτό και σου λέω πως σε κάποια απλά διαφωνούμε.

goodnight ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς η πρώτη που το ps3 το περνάει?

Το ps3 παραμένει - με πολύ μικρή διαφορά - τρίτο σε πωλήσεις.

 

facepalm moment.

 

Η πρόβλεψή μου για 2 με 3 χρόνια support στο 360 παραμένει και μένει να δούμε αν θα αποδειχτεί σωστή.

 

Δεν παίζουμε στοίχημα, μπορείς να στηρίξεις λογικά αυτά που λες ? Για τρίτη φορά: το 2011 είναι η πρώτη χρονιά που το PS3 σημείωσε περισσότερες πωλήσεις. Έχει καθαρά αυξητική τάση, ενώ αυτήν την στιγμή του 360 πτωτική (που θα πρέπει να περάσει κανένας μήνας μιας και μεσολάβησαν οι γιορτές). Εκτός αυτού είναι αποδεκτό από πολλούς αναλυτές, το προφανές, πως μεγάλο μέρος των πωλήσεων του 360 τον τελευταίο χρόνο οφειλόταν στο kinect το οποίο δεν κάνει πλέον πολλά ούτε σε software, ούτε σε hardware, χρονιά kinect ήταν αυτή στο 360 κακά τα ψέματα. Αυτό που λες για "full support" έχεις αποτύχει να του δόσεις όποια σημασία εδώ και 4 σελίδες.

 

Eπίσης προβλέπω πως θα πιαστείς από το τελευταίο comment που είπα, και θα έρθεις να μου πεις αν θεωρώ full support να βγάζει fifa και pro το 360

 

Αυτό γίνεται είδη. το χειρότερο για σένα θα είναι όταν καταλάβεις πως το 360 έχει πεθάνει ειδικά για την ms.

 

Με την 2η παράγραφο, εμμένω στη θέση μου που την έχω αναλύσει διεξοδικά εδώ, πως θεωρώ το 360 λίγο καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή ως αγορά λόγου χαμηλότερου κόστους απόκτησης...

 

Δηλαδή, δεν κατάλαβες αποδέχεσαι πως αυτήν την χρονιά το 360 υπάρχει εξαιτίας του kinect ?

 

Εμπορικά πολύ δυνατό χαρτί. Για έναν gamer όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...