Προς το περιεχόμενο

Συμβουλή: PS3 ή XBOX360;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σεβαστή η άποψή σου, απλά σε θέμα συνολικών games δεν υπολείπεται το 360, σε θέμα exclusives επίσης συνολικά δεν υπολείπεται.

Δεν καταλαβαίνω γιατί λες παλαιότερα ενώ τώρα όχι. Δηλαδή τα παλιά παιχνίδια του 360, του 2007, του 2008 κτλ, δε θα τα παίξει κάποιος καινούριος gamer?

Στο καλό :P

Εγώ πάω να παίξω Deadly Premonition :D

 

Σε ολα υπολειπεται αλλα τεσπα:P:P

 

Οταν λεω παλιοτερα,εννοω οτι υπηρχε μια περιοδος οπου πραγματικα αξιζε η κονσολα.Σημερα η υποστηριξη εχει μειωθει στο ελαχιστο και αυτο εχει αρχισει να γινετε αργα και σταθερα απο το 2009,για να μη πω 2008,ενω παραλληλα ανεβαινε σταθερα το ps3 απο τοτε.

Οχι οτι δεν αξιζει,δεν ειναι xbox,αλλα δεν νομιζω οτι καποιος που βλεπει τι ερχεται στις 2 κονσολες απο δω και περα αυτη τη στιγμη,θα προτιμησει 360.Εκτος οπως ειπα αν δεν εχει απαιτησεις και βολευτει με kinect games:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15.1 εκατομμύρια κονσόλες διέθεσε η MS το 2011.

To 360 έχει μπροστά του τουλάχιστον 2 με 3 χρόνια ζωής ακόμα. Εκτός και αν κάνει μακακία η MS.

 

Και άλλα εύηχα νούμερα. Αυτό θα είχε κάποιο νόημα αν οι πωλήσεις του είχαν αυξητική τάση σε σχέση με προηγούμενα έτη ή σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Αυτό δεν ισχύει οπότε τα 2 με 3 χρόνια ζωής είναι παντελώς αβάσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολα υπολειπεται αλλα τεσπα:P:P

 

Οταν λεω παλιοτερα,εννοω οτι υπηρχε μια περιοδος οπου πραγματικα αξιζε η κονσολα.Σημερα η υποστηριξη εχει μειωθει στο ελαχιστο και αυτο εχει αρχισει να γινετε αργα και σταθερα απο το 2009,για να μη πω 2008,ενω παραλληλα ανεβαινε σταθερα το ps3 απο τοτε.

Οχι οτι δεν αξιζει,δεν ειναι xbox,αλλα δεν νομιζω οτι καποιος που βλεπει τι ερχεται στις 2 κονσολες απο δω και περα αυτη τη στιγμη,θα προτιμησει 360.Εκτος οπως ειπα αν δεν εχει απαιτησεις και βολευτει με kinect games:P

 

Eίπαμε πάω να παίξω, θα με αφήσεις? :)

 

Διαφωνώ.

Και σήμερα αξίζει η κονσόλα. Και η αξία της είναι περισσότερη, όταν μπει στη μέση η τιμή αγοράς που είναι χαμηλότερη σε σχέση με του ps3.

Η υποστήριξη δεν έχει μειωθεί στο ελάχιστο, όταν όλα τα multiplatform βγαίνουν στο 360 και φέτος έβγαλε άλλα 20+ exclusives μαζί με το Kinect και τα Xbox live arcade.

Φέτος Gears of War 3, Forza 4, Halo:10th anniversary, Gunstringer, Deadly Premonition, Gray Matter τουλάχιστον ήταν 6 πολύ δυνατά exclusives.

Σε αυτό πρόσθεσε και το Skyrim που στο ps3 δεν παίζεται λόγω του περίφημου bug και έχεις 7 :D

Έρχεται το νέο Alan Wake, έρχεται Halo 4, το 360 μια χαρά τα πηγαίνει. Το δέχομαι πως το ps3 έχει μειώσει πάρα πολύ τη διαφορά τα τελευταία 2 χρόνια, αλλά αν πάρεις συνολικά όλα τα χρόνια δε νομίζω πως το 360 υπολείπεται σε software. Μπορεί να έχει να κάνει και ανάλογα με τα γούστα του καθενός.

 

Αν βάλεις συνολικά exclusive παιχνίδια + Kinect games + exclusive του Xbox live arcade παίζει να βγαίνουν περισσότερα :P :P

Πρόσθεσε σε αυτά και το σημαντικά μεγαλύτερο ποσοστό multiplatform παιχνιδιών που είναι καλύτερα στο 360 και είσαι κομπλέ!

Άντε νύχτες, πάω για Deadly Premonition !

 

Και άλλα εύηχα νούμερα. Αυτό θα είχε κάποιο νόημα αν οι πωλήσεις του είχαν αυξητική τάση σε σχέση με προηγούμενα έτη ή σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Αυτό δεν ισχύει οπότε τα 2 με 3 χρόνια ζωής είναι παντελώς αβάσιμα.

 

Να σε ενημερώσω απλά πως το 2010 - πέρυσι δηλαδή - πούλησε περισσότερες κονσόλες από ποτέ και φέτος πούλησε πάνω κάτω ίδιο αριθμό κονσολών με το 2010. Μπορεί και περισσότερες...

Δηλαδή τα 2 τελευταία χρόνια πουλάει περισσότερο..

Αν θέλεις λινκ, θα σου βάλω αύριο γιατί τώρα πάω για gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σύ Cortan επειδή σε ορισμένα θέματα έχεις πολύ σωστές απόψεις, είναι λές overpriced τα περιφερειακά του PS3 ενώ του 360 όχι;

 

To ξέρεις οτι για το 360 60GB που είχα, χρειαζόμουν 180€ συνολικά για καινούργιο σκληρό της M$ (που δεν σου επέτρεπε third party HDD όπως η Sony) και για ένα απλό Wi-Fi dongle; Δηλαδή κανονική ληστεία απο την M$ ειδικότερα στο θέμα του Wi-Fi, που το είχε αφήσει επίτηδες εκτός για περισσότερες πωλήσεις πανάκριβων overpriced περιφερειακών. Να μην θυμηθώ επίσης την απουσία HDMI στις πρώτες revisions. (βέβαια άλλη μεγάλη κουβέντα αυτή).

 

Αστο λοιπόν αυτό το θέμα, δεν είναι έτσι όπως το λές. Και όσο για το support, αυτό απορώ και πάλι που το είδες, όταν οι συνδρομητές Live στην Ελλάδα παίζαμε ημι-παράνομα και δεν βρίσκαμε συνδρομές παρά μόνο μέσω internet σαν να είμαστε χώρα της Αφρικής.

 

Καλή λοιπόν η συμπάθεια προς μια εταιρία, αλλά να τα λέμε όλα. Εγώ π.χ έχω μόνο PS3 πλέον, αλλά θέλω να καταστραφεί η Sony απο προσώπου γής με τις επιλογές που έχει κάνει τα τελευταία 7-8 χρόνια στον χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνω για να μη μπερδεύεσαι πως Full Support σημαίνει υποστήριξη χωρίς παράλληλο λανσάρισμα άλλης κονσόλας. Αν αυτό εσύ δε μπορείς να το δεχθείς, it's not my fault...Αν σου ακούγεται εύηχο, ξ-εύηχο, i dont care.

 

Και εγώ θα επαναλάβω το ερώτημα μου: πιο είναι το νόημα αυτού του comment, πιο είναι η ουσία του "Full Support", τι παίρνω εγώ πρακτικά που δεν θα τα έπαιρνα σε άλλη περίπτωση ?

 

Για να σε γλιτώσω χρόνο και κόπο σου αναφέρω πως μόνο οι Kinect exclusive τίτλοι..

 

Σταμάτησα να διαβάζω μετά το kinect, συγνώμη για πραγματικό gaming δεν μιλούσαμε ?! Είπαμε μην γενικεύεις, μάθε να γίνεσαι συγκεκριμένος.

 

αν το 360 είχε μόνο δύο franchises δε θα πουλούσαν τα multiplatform περισσότερο στο 360. Αυτό σημαίνει πως περισσότερος κόσμος επιλέγει την έκδοση του 360 από την έκδοση του ps3.

Αυτό από μόνο του τα λέει όλα..

 

Καταρχήν Citation needed και κατά δεύτερον Citation needed.

 

Μέχρι να δείξεις οποιαδήποτε συγκρίσιμα στοιχεία, με όλον τον σεβασμό αερολογίες.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί λες παλαιότερα ενώ τώρα όχι.

 

Γιατί έχει full support. Το να απολαμβάνεις full support ενώ δεν έχει βγει άλλη κονσόλα λέει πολλά... έτσι δεν είναι ?

 

Να σε ενημερώσω απλά πως το 2010 - πέρυσι δηλαδή

 

Μα για το 2011 μιλάμε, μιας και ο λόγος είναι το longativity της κονσόλας.

 

Πρώτη φορά βλέπω PS3 35.2%, Xbox 34.5 % για 2011(vgcharts), βάζοντας μέσα τον παράγοντα kinect. Αυτό για σένα μεταφράζεται σε 2 με 3 χρονάκια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ.

Και σήμερα αξίζει η κονσόλα. Και η αξία της είναι περισσότερη, όταν μπει στη μέση η τιμή αγοράς που είναι χαμηλότερη σε σχέση με του ps3.

 

Kανεις το λαθος να βαζεις την τιμη σαν δεδομενο οσον αφορα την ποιοτητα.Αν εμενα μου αρεσουν τα αθληματα αλλα προτιμω το καλυτερο(ποδοσφαιρο),δεν θα παω βολει επειδη εχει χαμηλοτερο εισητηριο σε τιμη,αλλα και παλι ποδοσφαιρο θα προτιμησω.Αν εισαι gamer θα πας σε αυτο που θεωρεις καλυτερο.

 

Η υποστήριξη δεν έχει μειωθεί στο ελάχιστο, όταν όλα τα multiplatform βγαίνουν στο 360 και φέτος έβγαλε άλλα 20+ exclusives μαζί με το Kinect και τα Xbox live arcade.

Φέτος Gears of War 3, Forza 4, Halo:10th anniversary, Gunstringer, Deadly Premonition, Gray Matter τουλάχιστον ήταν 6 πολύ δυνατά exclusives.

 

Ελα βρε cortan τωρα με δουλευεις..Δεν εχει μειωθει η υποστηριξη σε συγκριση με το παρελθον?Και μετα μου λες οτι προσπαθεις να εισαι αντικειμενικος?

Moνο το gears και forza δεχομαι ως δυνατα exclusives.Tα υπολοιπα τα βρισκεις X10 στο ps3 φετος και δεν τα αναφερει κανεις.Μην κατηγορεις τον MGF οταν λεει οτι υποστηριζεις full 360.Δεν βοηθας.Αν λες αυτα τα παιχνιδια δυνατα exclusives τοτε η φετινη χρονια του ps3 ειναι η καλυτερη ολων των εποχων ανεξαρτητως κονσολας.

 

 

Σε αυτό πρόσθεσε και το Skyrim που στο ps3 δεν παίζεται λόγω του περίφημου bug και έχεις 7 :D
Το επομενο update ερχετε συντομα.Και δεν ειναι σε ολους unplayable.Πολλοι το τερματησαν μια χαρα.

Πας να βγαλεις απο την μυγα..:P

 

Το δέχομαι πως το ps3 έχει μειώσει πάρα πολύ τη διαφορά τα τελευταία 2 χρόνια, αλλά αν πάρεις συνολικά όλα τα χρόνια δε νομίζω πως το 360 υπολείπεται σε software.

Το ps3 αρχισε να μειωνει την διαφορα το 2007-08.Τα τελευταια 2 χρονια δεν την μειωνει αλλα την αυξανει:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σύ Cortan επειδή σε ορισμένα θέματα έχεις πολύ σωστές απόψεις, είναι λές overpriced τα περιφερειακά του PS3 ενώ του 360 όχι;

 

To ξέρεις οτι για το 360 60GB που είχα, χρειαζόμουν 180€ συνολικά για καινούργιο σκληρό της M$ (που δεν σου επέτρεπε third party HDD όπως η Sony) και για ένα απλό Wi-Fi dongle; Δηλαδή κανονική ληστεία απο την M$ ειδικότερα στο θέμα του Wi-Fi που το είχε αφήσει επίτηδες εκτός για περισσότερες πωλήσεις πανάκριβων overpriced περιφερειακών.

 

Αστο λοιπόν αυτό το θέμα, δεν είναι έτσι όπως το λές. Και όσο για το support, αυτό απορώ και πάλι που το είδες, όταν οι συνδρομητές Live στην Ελλάδα παίζαμε ημι-παράνομα και δεν βρίσκαμε συνδρομές παρά μόνο μέσω internet σαν να είμαστε χώρα της Αφρικής.

 

Καλή λοιπόν η συμπάθεια προς μια εταιρία, αλλά να τα λέμε όλα. Εγώ π.χ έχω μόνο PS3 πλέον, αλλά θέλω να καταστραφεί η Sony απο προσώπου γής με τις επιλογές που έχει κάνει τα τελευταία 7-8 χρόνια στον χώρο.

 

Στο θέμα του Live έχεις δίκιο, δεν το έλαβα υπόψη μου γιατί απλά δεν ασχολούμαι με online gaming επί πληρωμής.

Και είμαι καυστικός σε αυτό το θέμα με την MS, το ξέρεις. Πέστο παράλειψή μου, πάντως για το θέμα πως άργησε το live να έρθει εδώ δε φταίει σαφώς η Microsoft Hellas, αλλά εν γένει η MS. Εγώ είχα και έχω λογαριασμό Ireland και δεν το θεώρησα τόσο δύσκολο, ίσως επειδή γενικότερα ασχολούμαι με το hacking.

 

Για το θέμα των περιφερειακών αναφερόμουν κυρίως στο θέμα των controllers που το θεωρώ νούμερο 1 accessory.

60 ευρώ για dualshock 3?

Για το Wifi, αφού το FAT είχε βγει το 2005 και αποφάσισε η MS να μην βάλει τότε Wifi, θες εξαιτίας κόστους, θες για άλλους λόγους, τι να κάνει?

Να μην το πουλάει ξεχωριστά? Όντως η τιμή ήταν αυξημένη, προς τιμή της έβγαλε το νέο 360 slim και το διόρθωσε αυτό.

Το ίδιο και με τους δίσκους, μπορείς από το 2010 να βάλεις usb δίσκο extra και εν μέρει διορθώνει το πρόβλημα.

Δε λέω πως είναι παναγία η MS. Αυτό που ισχυρίζομαι είναι πως σου έδινε (και σου δίνει ακόμα) τη δυνατότητα να αγοράσεις την κονσόλα πιο φθηνά με τα bare minimum και να τη χαρείς.

 

Για το θέμα του support, πιστεύω το θέμα του support σε RROD που το κάλυπτε με 3η εγγύηση είναι πολύ πιο τίμια στάση και αναγνώριση του προβλήματος σε σχέση με την απαράδεκτη Sony Hellas...

Γενικά σωστές οι παρατηρήσεις σου, απλά στο θέμα του online όταν λέω πως ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ online το Live και έχει πολλές φορές γίνει καυστικός στο θέμα αυτό με την MS, νομίζω αυτό τα καλύπτει όλα. H στάση της MS στο online δεν είναι σωστή όχι μόνο για την Ελλάδα αλλά και για ολόκληρη την Ευρώπη όπου πληρώνουν το ίδιο ποσό στο Live για να παίζουν τα Αμερικανάκια. Αλλά αυτό το θεωρώ πταίσμα σε σχέση με τις τόσες μακακίες που έχει κάνει η Sony, δε νομίζω να διαφωνείς..

 

Τελικά, δε θα παίξω σήμερα μου φαίνεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα του Live έχεις δίκιο, δεν το έλαβα υπόψη μου γιατί απλά δεν ασχολούμαι με online gaming επί πληρωμής.

 

Για το θέμα των περιφερειακών αναφερόμουν κυρίως στο θέμα των controllers που το θεωρώ νούμερο 1 accessory.

60 ευρώ για dualshock 3?

 

Για το Wifi, αφού το FAT είχε βγει το 2005 και αποφάσισε η MS να μην βάλει τότε Wifi, θες εξαιτίας κόστους, θες για άλλους λόγους, τι να κάνει?

 

Για το θέμα του support, πιστεύω το θέμα του support σε RROD που το κάλυπτε με 3η εγγύηση είναι πολύ πιο τίμια στάση και αναγνώριση του προβλήματος σε σχέση με την απαράδεκτη Sony Hellas...

 

Τι να κάνει ? Σκληρό, wifi, online. Βασικά χαρακτηριστικά αυτής της γενιάς τα προσπερνάς με τρομερή ευκολία.

 

Και πετάς κάτι άκυρα νούμερα που είναι ή λάθος (dualshock 3 60 ευρώ) ή ανούσια όπως οι shipped κονσόλες (που πρώτη φορά το περνάει το ps3 μπροστά φέτος) για να δικαιολογήσεις εικασίες για παραπέρα ζωή του 360. Και πας να ισοσταθμίσεις το RROD με την κακιά Sony Hellas ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανεις το λαθος να βαζεις την τιμη σαν δεδομενο οσον αφορα την ποιοτητα.Αν εμενα μου αρεσουν τα αθληματα αλλα προτιμω το καλυτερο(ποδοσφαιρο),δεν θα παω βολει επειδη εχει χαμηλοτερο εισητηριο σε τιμη,αλλα και παλι ποδοσφαιρο θα προτιμησω.Αν εισαι gamer θα πας σε αυτο που θεωρεις καλυτερο.

 

 

 

Ελα βρε cortan τωρα με δουλευεις..Δεν εχει μειωθει η υποστηριξη σε συγκριση με το παρελθον?Και μετα μου λες οτι προσπαθεις να εισαι αντικειμενικος?

Moνο το gears και forza δεχομαι ως δυνατα exclusives.Tα υπολοιπα τα βρισκεις X10 στο ps3 φετος και δεν τα αναφερει κανεις.Μην κατηγορεις τον MGF οταν λεει οτι υποστηριζεις full 360.Δεν βοηθας.Αν λες αυτα τα παιχνιδια δυνατα exclusives τοτε η φετινη χρονια του ps3 ειναι η καλυτερη ολων των εποχων ανεξαρτητως κονσολας.

 

 

Το επομενο update ερχετε συντομα.Και δεν ειναι σε ολους unplayable.Πολλοι επαιξαν μια χαρα.

 

 

Το ps3 αρχισε να μειωνει την διαφορα το 2007-08.Τα τελευταια 2 χρονια δεν την μειωνει αλλα την αυξανει:P

 

Μα δε θεωρώ το 360 ως ποιότητα εμπειρίας χειρότερο από το ps3. Εδώ διαφωνούμε.

Μόνο και μόνο που έχει καλύτερο controller και καλύτερα γραφικά στα multiplatform μπορεί για κάποιους να είναι λόγος απόκτησης.

Απλά η τιμή βοηθάει στην επιλογή. Και σαφέστερα όταν πληρώνεις κάτι περισσότερο, είναι απαράδεκτο να έχει χειρότερο build quality από το φθηνότερο.

Εσύ θεωρείς συνολικά καλύτερο το ps3.

Εγώ θεωρώ συνολικά καλύτερο το 360 και αυτό για τους λόγους που έχω εξηγήσει πάμπολλες φορές εδώ και π.χ. και σε αυτό το topic.

Πήγαινε πίσω στα ποστ των πρώτων σελίδων του thread, όπου αναλύω πού θεωρώ καλύτερο το 360 και πού θεωρώ καλύτερο το ps3.

Eπίσης έχω αναφέρει πως κάποιος που είναι του γούστου του τα exclusive παιχνίδια του ps3, ας πάει σε ps3, πολύ λογική επιλογή.

Και έχω αναφέρει πως το ps3 στα δικά μου κριτήρια επιλογής έχει πλησιάσει πάρα πολύ το 360, αλλά ακόμα θεωρώ καλύτερη/συμφέρουσα/πιο ποιοτική αγορά την αγορά ενός 360. Αν το βλέπεις ως fanboyism, δε μπορώ να στο αλλάξω, αλλά προσωπικά ποτέ δε θα αγόραζα ps3 slim αν η τιμή αγοράς του δεν έπεφτε στα 150 ευρώ και χαμηλότερο μόνο και μόνο ως build quality.

Αν θέλεις αντικειμενικό κριτήριο επιλογής, τότε αυτές είναι οι πωλήσεις και σε πωλήσεις το 360 πέρυσι και φέτος έκανε ίδιες πωλήσεις με το ps3 και συνολικά υπερέχει των πωλήσεων. Έπειτα είναι οι πωλήσεις των games, όπου οι περισσότεροι multiplatform τίτλοι πουλάνε περισσότερο στο 360 από το ps3. Αυτό δεν λέει κάτι?

Έπειτα το γεγονός πως τα exclusive του ps3 πουλάνε λιγότερο από τα exclusive του 360 δεν λέει κάτι?

 

Στο θέμα της υποστήριξης δεν είπα πως είναι το ίδιο ισχυρή, είπα πως παραμένει πάρα πολύ ικανοποιητική για μία κονσόλα που διανύει τον έβδομο χρόνο ζωής της.

Eσύ μου λες έχει μηδενική υποστήριξη. Αυτό δεν το δέχομαι. Ούτε το comment πως τέτοια παιχνίδια βρίσκεις στο ps3 επί 10...

βρες μου gray matter και deadly premonition επί ένα και πάω πάσο :P

 

Το skyrim έχει βγει από Νοέμβριο.

Είναι Νούμερο 1 multiplatform τίτλος της χρονιάς μετά από το COD.

Δεν επιτρέπεται να είναι ­unplayable για πολλούς, μήνες τώρα.

Όταν στα καλύτερα multiplatform της χρονιάς το 360 είναι καλύτερο, αυτό δε λέει κάτι? Πάλι οι developers φταίνε?

Σε αυτόν τον τομέα, και σε όσους τομείς θεωρώ πως είναι συνολικά καλύτερη gaming εμπειρία το 360, το στηρίζω έναντι του ps3.

Αυτό δε σημαίνει πως είμαι fanboy ή δεν είμαι αντικειμενικός. Αυτά που σου γράφω είναι facts.

Άλλο πως το βλέπεις εσύ. Απλά playstation δεν ισούται με exclusives. Ούτε μπορούν 3-4 καλά exclusives να σε κάνουν να διαλέξεις κονσόλα.

 

Τι να κάνει ? Σκληρό, wifi, online. Βασικά χαρακτηριστικά αυτής της γενιάς τα προσπερνάς με τρομερή ευκολία.

 

Και πετάς κάτι άκυρα νούμερα που είναι ή λάθος (dualshock 3 60 ευρώ) ή ανούσια όπως οι πωλήσεις της κονσόλας (που πρώτη φορά το περνάει το ps3 μπροστά) για να δικαιολογήσεις εικασίες για παραπέρα ζωή του 360. Και πας να ισοσταθμίσεις το RROD με την κακιά Sony Hellas ?

 

Εδώ η Sony κατέργησε ΒΑΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ της κονσόλας, όπως BC, linux, και από το ps3 60gb FAT πήγε σε ένα προιόν, παράδειγμα κακού build quality που είναι το ps3 slim, και μου μιλάς για βασικά χαρακτηριστικά.

Το modular µοντέλο της MS έχει τα θετικά του, έχει και τα αρνητικά του.

Εσύ βέβαια τα βλέπεις όλα αρνητικά.

 

Μάλλον δεν έχεις ακούσει για τις dualshock 3 μαιμούδες, έτσι? ...Γιατί το λινκ που μου δίνεις είναι άκυρο...Αγόρασε εσύ dualshock 3 με 30 ή 40 ευρώ και έλα να μου πεις αν είναι γνήσιο μετά..

 

Δεν ισοσταθμίζω κανένα rrod με καμία Sony Hellas. Διάβασε στο σύνολό τους τα προηγούμενα ποστ μου.

6-7 σειρές μου πήρε να γράψω γιατί δεν στηρίζω τη Sony.

Μη με πατρονάρεις λοιπόν σε παρακαλώ και μην πιάνεσαι από κάτι που λέω και το βάζεις αυθαίρετα δίπλα σε κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο που έχει καλύτερο controller και καλύτερα γραφικά στα multiplatform μπορεί για κάποιους να είναι λόγος απόκτησης.

 

Νομίζω πως το πρώτο είναι υποκειμενικό και το δεύτερο είναι αερολογίες σε μεγάλο βαθμό. Ακόμα θυμάμαι το ότι το Dark Souls "έστω και οριακά" είναι καλύτερο στο 360. Πάμε να μετρήσουμε σκιές δηλαδή ? Ή να αναλύσουμε την μνήμη λες και ξέρεις από software engineering ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα παιχνίδια τώρα Cortan, κάνουμε κουβέντα και μετά θα πάμε όλοι να παίξουμε :mrgreen:

 

1. Δεν σου είπα ότι ήταν δύσκολο να φτιάξεις Ireland ή UK λογαριασμό. Αυτό που σου τόνισα είναι η αντιμετώπιση μπαμπουίνου της M$ απέναντι σε ένα κοινό που την στήριζε αρκετά καλά σε σχέση με την εμμονή του Έλληνα με το PS3. Γιατί χρειάστηκε να πάει 2011 για να δούμε επίσημα το Live στην Ελλάδα;

 

2. Mια χαρά πάντως τα κονόμησε απο τα υπερκοστολογημένα περιφερειακά την ίδια στιγμή που το PS3 παρείχε τα πάντα out of the box. Και αυτό με την minimum τιμή της κονσόλας, το ξέρεις πολύ καλά οτι είναι μια μεγάλη απάτη, καθώς αργά η γρήγορα θα χρειαστείς κανονικό storage, και όχι μόνο ότι σου έχει internally.

 

3. Συμφωνώ για το online, αλλά προσωπικά πλήρωνα γιατί δεν είχα άλλο τρόπο να παίζω παιχνίδια στο δίκτυο. Γενικά αφιερώνω πολλές ώρες στο multi ειδικά στα sports games και δεν είχα άλλη επιλογή. Πλέον με το δωρεάν PSN είμαι αρκετά ευχαριστημένος, ούτε lag ούτε disconnects ούτε άλλα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το πρώτο είναι υποκειμενικό και το δεύτερο είναι αερολογίες σε μεγάλο βαθμό. Ακόμα θυμάμαι το ότι το Dark Souls "έστω και οριακά" είναι καλύτερο στο 360. Πάμε να μετρήσουμε σκιές δηλαδή ? Ή να αναλύσουμε την μνήμη λες και ξέρεις από software engineering ?

 

Διάβασε το άρθρο του DF για το Dark Souls, γιατί έχεις κολλήσει εκεί μου φαίνεται.

Όταν αναφέρει χαρακτηριστικά πως έχει extra blur το ps3, τι θες να σου πω? Πως είναι καλύτερο στο ps3?? :P

 

MetalGearFan όταν μου λες πως το comment ότι το 360 έχει καλύτερα multiplatform είναι αερολογία δε μπορώ να συζητήσω μαζί σου αγαπητέ μου...

Όλη η Γη το παραδέχεται, εσύ το βλέπεις αερολογία?

Τόσο "στερεοσκοπική" όραση ούτε οι δεινόσαυροι :P

 

Εδώ έχεις το Skyrim που έχει βγει από τον Νοέμβριο και οι περισσότεροι δε μπορούν να το παίξουν, τι μου λες και εσύ τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η Sony κατέργησε ΒΑΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ της κονσόλας, όπως BC, linux, και από το ps3 60gb FAT πήγε σε ένα προιόν, παράδειγμα κακού build quality που είναι το ps3 slim, και μου μιλάς για βασικά χαρακτηριστικά.

 

Χαρακτηριστικά της κονσόλας ή χαρακτηριστικά αυτής της γενιάς ? Γιατί στο αρχικό PS3 και για ένα super audio cd σε βάζανε να πληρώνεις. Για "κακού build quality που είναι το ps3 slim" παρακαλώ citation needed. Είναι το linux χαρακτηριστικό αυτής της gaming γενιάς ? Μάθε να μιλάς συγκεκριμένα.

 

Μάλλον δεν έχεις ακούσει για τις dualshock 3 μαιμούδες, έτσι? ...Γιατί το λινκ που μου δίνεις είναι άκυρο...Αγόρασε εσύ dualshock 3

 

45 ευρώ, original Ένα σκασμό μαγαζιά έχει ο σκρούτζ όλα σκάρτα τα έβγαλες ?

 

Δεν ισοσταθμίζω κανένα rrod με καμία Sony Hellas.

 

A, δηλαδή είναι οκ που το 360 είναι η πιο unreliable κονσόλα όλων των εποχών επειδή το κάλυπτε η εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις αντικειμενικό κριτήριο επιλογής, τότε αυτές είναι οι πωλήσεις και σε πωλήσεις το 360 πέρυσι και φέτος έκανε ίδιες πωλήσεις με το ps3 και συνολικά υπερέχει των πωλήσεων. Έπειτα είναι οι πωλήσεις των games, όπου οι περισσότεροι multiplatform τίτλοι πουλάνε περισσότερο στο 360 από το ps3. Αυτό δεν λέει κάτι?

Έπειτα το γεγονός πως τα exclusive του ps3 πουλάνε λιγότερο από τα exclusive του ps3 δεν λέει κάτι?

 

Οχι δεν λενε κατι οι πωλησεις,γιατι ο αλλος μπορει να σου πει οτι αφου δεν εχεις exclusives πουλανε τα multi,παιζουν πολλα πραγματα ρολο.Οι διαφορες επισης στα exclusives ειναι ελαχιστες πλεον.Εκτος αν εχεις πηγες να μου δωσεις που λενε το αντιθετο.

 

Eσύ μου λες έχει μηδενική υποστήριξη. Αυτό δεν το δέχομαι. Ούτε το comment πως τέτοια παιχνίδια βρίσκεις στο ps3 επί 10...

βρες μου gray matter και deadly premonition επί ένα και πάω πάσο :P

 

Δεν βρισκεις παιχνιδια του 6 και του 7/10 στο ps3?Οχι Χ10 αλλα Χ100 αν θες:P

Αυτα δεν τα βαζουμε καν για δυνατα exclusives.

Τα επιχειρηματα σου μου θυμιζουν πολυ τον πρωτο χρονο του ps3 που οι ps3 fans πανηγυριζαν για το heavenly s.

 

 

Όταν στα καλύτερα multiplatform της χρονιάς το 360 είναι καλύτερο, αυτό δε λέει κάτι? Πάλι οι developers φταίνε?

 

Σου ειπα οτι δεν φταινε γενικοτερα οι devs γιατι επιμενεις?Δεν διαβαζεις τα ποστ μου.Στο συγκεκριμενο παιχνιδι ναι,φταινε γιατι δεν ειναι θεμα γραφικων το προβλημα.

 

 

Αυτό δε σημαίνει πως είμαι fanboy ή δεν είμαι αντικειμενικός. Αυτά που σου γράφω είναι facts.

Άλλο πως το βλέπεις εσύ.

 

Ειναι facts?lol βρε cortan η σιγουρια σου μου αρεσει.Σου εχω ξαναπει.Γραφεις πολυ ομορφα και εισαι πολυ ευγενικος και μπραβο σου,αλλα ... τι να σου πω.Υποτιμας πολυ την νοημοσυνη(αθελα σου ισως) του αλλου,οταν λες οτι ειναι facts αυτα που γραφεις και οτι εισαι αντικειμενικος.

 

οσο για τα 3-4 exclusives που λες αν μιλαγαμε για το 360 θα τα εκανες 100:p

3-4 ειναι μονο τα uncharted btw.3 διαφορετικα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε το άρθρο του DF για το Dark Souls, γιατί έχεις κολλήσει εκεί μου φαίνεται.

Όταν αναφέρει χαρακτηριστικά πως έχει extra blur το ps3, τι θες να σου πω? Πως είναι καλύτερο στο ps3?? :P

 

Ναι το blur είναι απόλυτα μετρήσιμο στοιχείο και σε καμία περίπτωση δεν δείχνει απεγνωσμένη προσπάθεια για επιβεβαίωση της φθηνής κονσόλας, του underdog. Η ίδια η εταιρία είπε, όπως συνήθως όλες, πως πρόσεξε και τις δύο εκδόσεις το ίδιο. Είδα βίντεο, είδα shots, είδα fps. Δεν μπορώ να δώσω σε καμία έκδοση προβάδισμα, αλλά αν θέλεις "έστω και οριακά" στο χαρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...