Προς το περιεχόμενο

Συμβουλή: PS3 ή XBOX360;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και σίγουρα δεν ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΝ και ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ να αγοράσεις σκληρό δίσκο

 

Βρε τίποτα δεν "απαιτητέ", αλλά οι κονσόλες δεν είναι υπολογιστές που απλά προσφέρουν καλύτερα γραφικά από προηγούμενες εκδόσεις. Κάθε καινούργια γενιά έχει πολλά περισσότερα που προσφέρει. Multimedia, σκληρός δίσκος, online είναι χαρακτηριστικά αυτής γενιάς, δεν είναι έξτρα. Δεν λέω τίποτα για να παινέψω έμμεσα το ps3, αλλά η microsoft είναι χειρότερη και από την apple με το 360. Πολύ marketing κοροϊδία για να παίξω ένα gears.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με όλον το σεβασμό, αυτή είναι η κλασσική ανούσια υπερβολή που ακούω εδώ και χρόνια. κατώτερα σε ελάχιστες περιπτώσεις και αυτές όλα ports.

εντάξει το unreal engine 3 δουλεύει καλύτερα σε 360, το μάθαμε, το εμπεδώσαμε, αυτό έλειπε φυσικά αφού για 360 φτιάχτηκε. lets move on.

 

Ένα είναι το unplayable multiplat και λέγεται Skyrim. (it took an arrow...)

Όταν ένα από τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς εχει σοβαρά θέματα στην έκδοση για ps3, αυτό δεν μπορείς να μην το βάλεις στα αρνητικά. Υπάρχουν όμως κι' άλλα παιχνίδια πριν από το Skyrim που προβληματίζουν.

 

Υποκειμενικό θέμα, με αντικειμενικό τεράστιο μειονέκτημα τις μπαταρίες. Και επειδή δεν έχω την τρομερή εμπειρία και με τα δύο έχω ακούσει πως του 360 είναι καλύτερο για πολλούς στα shooter. Ίσως αυτό επειδή τα shooter έχουν πολύ μεγαλύτερο κοινό στο 360 ! Και προσωπικά το βρήκα καθαρά υποδεέστερο στα racing όπου οι σκανδάλες του δεν έχουν το feeling του ps3 σε καμία περίπτωση.

Σίγουρα είναι υποκειμενικό πιο χειριστήριο σου αρέσει πιο πολύ. Νομίζω όμως ότι με το επόμενο ps3 πρέπει οπωσδήποτε να γίνει και επανασχεδιασμός του χειριστηρίου γιατί αυτά τα πράγματα καλό είναι να εξελλίσσονται και πολλές φορές οι ανταγωνιστές σου μπορεί να σου δείξουν τον δρόμο.

 

Απ όσο ξέρω η μόνη διαφορά (και μειονέκτημα αν θες) που έχει η επαναφορτιζόμενη του 360 από αυτή του ps3 είναι ότι την αγοράζεις έξτρα (το ότι είναι αποσπώμενη μάλλον καλό είναι παρά κακό).

 

Όχι ! Δεν λέω δηλαδή ότι το move έχει τρομερό μέλλον, αλλά συγνώμη το kinect ήταν μια τεράστια φούσκα.

Δεν έχω ασχοληθεί για να το κρίνω και μπορεί να είναι και μάπα, αλλά σε σχέση με το move πουλάει, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cortan τι εννοείς ότι πρέπει να πάρεις σκληρό δίσκο για online και για Xbox συμβατότητα? Δεν μπορείς να τα κανείς ολα αυτά με τον αρχικό σκληρό?

 

Σαφώς και μπορείς να τα κάνεις. Αδιαμφισβήτητα. Αλλά προυποτίθεται να έχεις πάρει έκδοση με σκληρό δίσκο.

Αν έχεις FAT arcade ή Slim με τη flash των 4gb δε γίνεται.

 

Αν κάποιος θέλει να προσθέσει σκληρό δίσκο, μπορεί να βάλει όλα τα μοντέλα δίσκων που υποστηρίζονται official από την MS.

(σε χωρητικότητα 20, 60, 120, 250, 320gb). Δηλαδή μπορεί κάποιος να πάρει ένα δίσκο π.χ. από ένα 360 fat και να τον βάλει στο slim (ή το ανάποδο). Απλά στην περίπτωση που βάλεις δίσκο από FAT σε slim, τότε πρέπει να αφαιρέσεις το casing του δίσκου και όταν τον βάλεις στο slim, να τοποθετήσεις αυτοκόλλητο αφρολέξ από πάνω, ώστε να γεμίσει η υποδοχή του slim με το δίσκο. Μπορείς βέβαια να τον βάλεις και μόνο του, αλλά θα παίζει λίγο, δεν θεωρείται και το καλύτερο. Πάντως υποστηρίζεται όπως είπα κάθε δίσκος.

 

Το θετικό στην πολιτική αυτή της MS είναι πως σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις φθηνότερο μοντέλο χωρίς σκληρό δίσκο. Το αρνητικό είναι πώς έχει proprietary δίσκους και δε μπορείς να βάλεις όποιον δίσκο γουστάρεις (όπως στην περίπτωση του ps3).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Zalourdas

 

To Skyrim, δεν έχει θέματα, είναι broken ! Και πια συγκεκριμένα παιχνίδια σε προβληματίζουν γιατί έχω βαρεθεί με αυτές τις υπερβολές. Η δική μου εμπειρία είναι "ελάχιστες περιπτώσεις και αυτές όλα ports."

 

Είναι υποκειμενικό αλλά έχω βαρεθεί να ακούω επαίνους για του 360 ενώ οι γνώμες πάνε καθαρά στα shooter, που το 360 έχει απλά πολύ μεγαλύτερο κοινό. Για Racing, figthing, platforms δεν ακούω τίποτα. Οπότε όχι δεν θεωρώ με αυτό τον γνώμονα πως το dualshock πρέπει να αλλάξει σχεδιασμό, features να προστεθούν αλλά όχι σχεδιασμό.

 

Και αν ασχοληθείς θα δεις πως το kinect ήταν μεγάλη marketing φούσκα.

 

Το θετικό στην πολιτική αυτή της MS είναι πως σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις φθηνότερο μοντέλο χωρίς σκληρό δίσκο.

 

Ναι, σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις χαρακτηριστικά μια γενιάς πίσω !

 

Χωρίς να σε ξέρω, φιλικά δηλαδή, από τα ποστ σου φαίνεται να έχεις πολύ καημό να υπερασπιστείς το xbox. Σοβαρά τώρα, πολύ κουτοπόνηρη διπλωματία ήταν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και μπορείς να τα κάνεις. Αδιαμφισβήτητα. Αλλά προυποτίθεται να έχεις πάρει έκδοση με σκληρό δίσκο.

Αν έχεις FAT arcade ή Slim με τη flash των 4gb δε γίνεται.

 

Δηλαδή για να καταλάβω καλύτερα, με αυτήν την έκδοση του xbox δεν μπορείς να παίζεις online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα το xbox 360, 250gb με kinect τελικα..

 

Καποιες συμβουλες απο τους κατοχους xbox σε μενα τον αρχαριο;

 

Πρεπει να δηλωσω αλλη χωρα εκτος Ελλαδας για να δουλεψουν οι εφαρμογες οπως facebook, skype κλπ;

 

Οι φωνητικες εντολες εστω κ στα αγγλικα θα λειτουργουν;

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω καλύτερα, με αυτήν την έκδοση του xbox δεν μπορείς να παίζεις online?

Online παιζεις μια χαρα αλλα δε σου φθανουν τα 4 για το online και τα κατεβασματα.

Δεν ειμαι χρηστης ΧΒΟΧ ως γνωστον ναρουτο αλλα το ψαξα λιγο το θεμα λογω του 4GB

κατα την αποψη μου κονσολα χωρις σκληρο δεν υφισταταται για τα δικα μου δεδομενα για 2 λογους

την θες official --> θα σου χρειαστει ο σκληρος για downloads απο το live η το ΠΣΝ. Για κατεβασμα demos απο live δεν το συζηταμε καν. ολο σβησε γραψε θα εισαι με 4GB καθοτι δεν επαρκουν ουτε καν για να γινουν ινσταλλ τα game data του παιχνιδιου.

την θες "φλασαρισμενη" --> θα σου χρειαστει ο σκληρος για τα backup των νομιμα αγορασμενων τιτλων σου

 

Για το ΧΒΟΧ 4GB υπαρχουν 4 τροποι να αυξησεις την χωρητικοτητα

1. To λογισμικο του ΧΒΟΧ βλεπει Usb stick εως 16 GB και το μαξιμουμ που μπορεις να βαλεις πανω ειναι 2 stick επομενως θα εχεις 32GB μαξιμουμ

Επισης και εξωτερικο σκληρο μεσω USB να βαλεις το ΧΒΟΧ θα κανει διαμορφωση μονο τα 16GB σε καθε θυρα usb καθως δεν μπορει να δει παραπανω οποιαδηποτε χωρητικοτητα και ναναι ο σκληρος

2. Ο official σκληρος δισκος της Microsoft που κοστιζει περι τα 110 $ o 250GB

3. Unoficial δισκος κοιτα εδω. ο οποιος λογικα με καποιο τροπο τροποποιηθηκε για να τον βλεπει το XBOX

4. Εαν εχεις ηδη καποιον 250 - 320 σκληρο ακολουθεις αυτη εδω τη διαδικασια για να μη μπαινεις σε εξοδα. προφανως η τροποποιηση σκληρου στην 3 εγινε με καποιο αναλογο τροπο

Διαλεγεις και παιρνεις... εγω θα διαλεγα την 4 !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα το xbox 360, 250gb με kinect τελικα..

 

Καποιες συμβουλες απο τους κατοχους xbox σε μενα τον αρχαριο;

 

Πρεπει να δηλωσω αλλη χωρα εκτος Ελλαδας για να δουλεψουν οι εφαρμογες οπως facebook, skype κλπ;

 

Ευχαριστω!

 

Xbox πήρες όχι i-pad. Tι να το κάνεις το facebook?

 

Φλάσαρε το (αν γίνεται) και πάρε το cod2 για αρχή. Γνώμη μου είναι να ακολουθείς χρονολογική σειρά στα παιχνιδια που παίζεις ώστε να βλέπεις τη βελτιωση που έχουν. Πχ το cod2 με τη λογική της κα΄λυψης, άλλαξε όλα τα fps όπως το αρχικο halo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Online παιζεις μια χαρα αλλα δε σου φθανουν τα 4 για το online και τα κατεβασματα.

Δεν ειμαι χρηστης ΧΒΟΧ ως γνωστον ναρουτο αλλα το ψαξα λιγο το θεμα λογω του 4GB

κατα την αποψη μου κονσολα χωρις σκληρο δεν υφισταταται για τα δικα μου δεδομενα για 2 λογους

την θες official --> θα σου χρειαστει ο σκληρος για downloads απο το live η το ΠΣΝ. Για κατεβασμα demos απο live δεν το συζηταμε καν. ολο σβησε γραψε θα εισαι με 4GB καθοτι δεν επαρκουν ουτε καν για να γινουν ινσταλλ τα game data του παιχνιδιου.

την θες "φλασαρισμενη" --> θα σου χρειαστει ο σκληρος για τα backup των νομιμα αγορασμενων τιτλων σου

 

Για το ΧΒΟΧ 4GB υπαρχουν 4 τροποι να αυξησεις την χωρητικοτητα

1. To λογισμικο του ΧΒΟΧ βλεπει Usb stick εως 16 GB και το μαξιμουμ που μπορεις να βαλεις πανω ειναι 2 stick επομενως θα εχεις 32GB μαξιμουμ

Επισης και εξωτερικο σκληρο μεσω USB να βαλεις το ΧΒΟΧ θα κανει διαμορφωση μονο τα 16GB σε καθε θυρα usb καθως δεν μπορει να δει παραπανω οποιαδηποτε χωρητικοτητα και ναναι ο σκληρος

2. Ο official σκληρος δισκος της Microsoft που κοστιζει περι τα 110 $ o 250GB

3. Unoficial δισκος κοιτα εδω. ο οποιος λογικα με καποιο τροπο τροποποιηθηκε για να τον βλεπει το XBOX

4. Εαν εχεις ηδη καποιον 250 - 320 σκληρο ακολουθεις αυτη εδω τη διαδικασια για να μη μπαινεις σε εξοδα. προφανως η τροποποιηση σκληρου στην 3 εγινε με καποιο αναλογο τροπο

Διαλεγεις και παιρνεις... εγω θα διαλεγα την 4 !!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες mtzs! Ήθελα να τα βρω έτσι συγκεκριμένα κάπου. Επειδή το 4 μου φαίνεται πολύ μπελαλίδικη διαδικασία η καλύτερη λύση μου φαίνεται είναι η πρώτη. Έχω 2 στικάκια usb 16 GB οπότε αν πάρω xbox πιστεύω θα φτάσουν 32+4 36 GB έτσι? Ξέρεις μήπως αν το media player του xbox ή του ps3 υποστηρίζει srt υπότιτλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Zalourdas

 

To Skyrim, δεν έχει θέματα, είναι broken ! Και πια συγκεκριμένα παιχνίδια σε προβληματίζουν γιατί έχω βαρεθεί με αυτές τις υπερβολές. Η δική μου εμπειρία είναι "ελάχιστες περιπτώσεις και αυτές όλα ports."

 

Είναι υποκειμενικό αλλά έχω βαρεθεί να ακούω επαίνους για του 360 ενώ οι γνώμες πάνε καθαρά στα shooter, που το 360 έχει απλά πολύ μεγαλύτερο κοινό. Για Racing, figthing, platforms δεν ακούω τίποτα. Οπότε όχι δεν θεωρώ με αυτό τον γνώμονα πως το dualshock πρέπει να αλλάξει σχεδιασμό, features να προστεθούν αλλά όχι σχεδιασμό.

 

Και αν ασχοληθείς θα δεις πως το kinect ήταν μεγάλη marketing φούσκα.

Γιατί αρπάζεσαι μόνο με τα αρνητικά για το ps3 και τους "επαίνους" για το 360? Και για τα δύο έγραψα θετικά και αρνητικά. Δεν ξέρω γιατί τα θεωρείς υπερβολές αφού δεν λέω κάτι καινούργιο.

 

Το dualshock δεν το απορρίπτω, αλλά έχει σχεδιαστεί εδώ και αρκετά χρόνια και σε κάποια πράγματα (που αναφέρω) πιστεύω ότι μπορεί να βελτιωθεί. Αλλά τελος πάντων, ευτυχώς που η Σονυ δεν θα ακούσει εσένα όταν θα βγάλει την καινούργια της κονσόλα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες mtzs! Ήθελα να τα βρω έτσι συγκεκριμένα κάπου. Επειδή το 4 μου φαίνεται πολύ μπελαλίδικη διαδικασία η καλύτερη λύση μου φαίνεται είναι η πρώτη. Έχω 2 στικάκια usb 16 GB οπότε αν πάρω xbox πιστεύω θα φτάσουν 32+4 36 GB έτσι? Ξέρεις μήπως αν το media player του xbox ή του ps3 υποστηρίζει srt υπότιτλους?

Καθολου μπελαλιδικη δεν ειναι η 4. Για μενα που εχω ηδη WD250 θα μου ερχοταν κουτι.

για ΧΒΟΧ δεν εχω ιδεα για σρτ

Για ΠΣ3 υπαρχουν 2 τροποι.

Με official firmware πετας στο πισι το PS3 media server και μεσω αυτου σεταρεις την βιβλιοθηκη των avi,mkv και παιζεις στο ΠΣ3 με streaming αφου κανεις τις απαραιτητες ρυθμισεις. srt υποστηριζονται κανονικα

Με cfw χρωσιμοποιω τον Showtime Media player (homebrew εφαρμογη) που παιζει κανονικα mkv,avi απο στικακι η σκληρο και με υποστηριξη srt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι, σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις χαρακτηριστικά μια γενιά πίσω !

 

Χωρίς να σε ξέρω, φιλικά δηλαδή, από τα ποστ σου φαίνεται να έχεις πολύ καημό να υπερασπιστείς το xbox. Σοβαρά τώρα, πολύ κουτοπόνηρη διπλωματία ήταν αυτό.

 

Κουτοπόνηρη διπλωματία θα χαρακτήριζα την πολιτική της Sony που σου λέει "αγόρασε το Vita, πήγαινε σπίτι σου, κάνε unboxing της κονσόλας, τρέξε το αγαπημένο σου παιχνίδι και ...ωχ ..no saves...πρέπει να αγοράσεις τη δική μας memory card που την πουλάμε ξεχωριστά και που δεν στο είπαμε καθόλου, αλλά ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ για να σώσεις κάτι.

 

Στο θέμα της MS, αυτό είναι marketing. Αν με ρωτήσεις αν είναι καλό για τον τελικό χρήστη, θα σου απαντήσω "όχι", αλλά την πολιτική της MS την προτιμώ anyday από τις πολιτικές της Sony τα τελευταία χρόνια. Τα έχω αναφέρει δεκάδες φορές, μην αναλώνομαι ξανά στα ίδια και στα ίδια.

 

Τώρα στον "καημό μου" να υποστηρίξω το xbox, εκεί που πρέπει λέω την αλήθεια και η αλήθεια είναι - όσο και να μη σε βολεύει - πώς από τα τέλη του 2005 (ενάμιση χρόνο πριν έρθει το ps3 στην Ευρώπη) μέχρι τα μέσα του 2010 η MS σου προσέφερε την ΕΠΙΛΟΓΗ να παίξεις τα παιχνίδια σου με φθηνότερο αρχικό κόστος - καθώς δεν είναι απαραίτητη η αγορά ενός σκληρού δίσκου. Αυτό δεν είναι καημός δικός μου αλλά μία πραγματικότητα που δεν μπορείς να καταλάβεις δυστυχώς.

 

Ούτε έχεις κατανοήσει πώς όταν βγήκε το 360 ακολούθησε την επιτυχημένη πολιτική του ps2, αντέγραψε - σχεδόν - τις 2 memory units του ps2. Πάτησε πάνω στο DVD-ROM, τα memory units και στο Core bundle (όπως αργότερα στο Arcade bundle) και έτσι από τις αρχές του 2008 μπορούσες με κόστος 200 ευρώ να αγοράσεις ένα 360 και να χαρείς ΟΛΑ τα παιχνίδια ανεξαιρέτως, όταν για να αγοράσεις PS3, έπρεπε να ξοδέψεις 450 ευρώ...

Ουσιαστικά το ps3 έγινε cost oriented - και αυτό αμφίβολα - με το λανσάρισμα του ps3 slim στην αγορά το Σεπτέμβριο του 2010, όταν έριξε και την τιμή στα 300 ευρώ.

 

Όταν λοιπόν από τα τέλη του 2005 μέχρι τα τέλη του 2010 - 5 χρόνια δηλαδή - η MS σου έδινε την επιλογή να αγοράσεις μία κονσόλα next gen με πολύ λιγότερα χρήματα από τη Sony - αυτό ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΜΙΑΣ ΓΕΝΙΑΣ ΠΙΣΩ.

Μην ξεχνάς πώς το 360 είναι πλέον η Νούμερο 1 κονσόλα σε παλαιότητα που υποστηρίζεται (χωρίς να έχει βγάλει καινούριο μοντέλο) από την απαρχή των κονσολών. Συμπλήρωσε 6 χρόνια ζωής, οδεύει στον 7ο χρόνο χωρίς ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗ (έχει ξεπεράσει και το NES 1σε αυτόν τον τομέα), με τρομερή υποστήριξη σε software και τίτλους από την MS, με ένα επιτυχημένο addon που λέγεται Kinect και προσφέροντας στον 7ο χρόνο του εξαιρετικές γραφικές εμπειρίες παιχνιδιών όπως είναι το Gears of War 3, το Forza 4, το Skyrim, το Dark Souls, τα 2 Crysis κτλ.

 

Εκεί που η MS κάνει λάθη τα έχω αναφέρει και είμαι αρκετά καυστικός.

Στο θέμα της προαιρετικής επιλογής σκληρού δίσκου δεν καταλαβαίνω γιατί είναι λάθος, αφού τα παιχνίδια του 360 ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΟΥΝ σκληρό δίσκο για να παίξεις.

Το σημείο που έχω σχολιάσει αρνητικά είναι πώς θα μπορούσε η MS να δίνει το δικαίωμα να τοποθετήσεις δικό σου δίσκο (και όχι μόνο τα official μοντέλα της MS), πέραν από την επιλογή που σου δίνει να χρησιμοποιήσεις μέχρι 2φορές x 16GB χωρητικότητα εξωτερικών (usb) δίσκων.

 

Αν εσύ θεωρείς πώς η πολιτική αυτή είναι μία γενιά πίσω, δεν φταίω εγώ που έχεις denial σε ορισμένα πράγματα. :)

 

Δηλαδή για να καταλάβω καλύτερα, με αυτήν την έκδοση του xbox δεν μπορείς να παίζεις online?

 

Με αυτή την έκδοση μπορείς να παίξεις online το 99,99999 τοις εκατό των παιχνιδιών του 360 χωρίς να χρειαστεί να αγοράσεις τίποτα extra.

Το μόνο που δε μπορείς να παίξεις εν μέρη online είναι το Campaign του Halo: Reach σε cooperative, καθώς χρειάζεται όλοι οι παίκτες να έχουν έναν official δίσκο από την MS εγκατεστημένο στην κονσόλα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα στον "καημό μου" να υποστηρίξω το xbox, εκεί που πρέπει λέω την αλήθεια και η αλήθεια είναι - όσο και να μη σε βολεύει - πώς από τα τέλη του 2005 (ενάμιση χρόνο πριν έρθει το ps3 στην Ευρώπη) μέχρι τα μέσα του 2010 η MS σου προσέφερε την ΕΠΙΛΟΓΗ να παίξεις τα παιχνίδια σου με φθηνότερο αρχικό κόστος - καθώς δεν είναι απαραίτητη η αγορά ενός σκληρού δίσκου.

 

Και αν εβγαινε ενα MGS4 στο 360 τι θα γινοταν?Θα το επαιζαν μονο αυτοι με τον σκληρο?Αλλα ετσι και αλλιως δεν θα εβγαινε γιατι εχει το απαρχαιωμενο DVD.

Η διαφορα μας ειναι οτι εγω βλεπω λαθος ακριβως αυτη τη τακτικη της MS.

Δεν δικαιολογειται καμια αλλαγη στο hardware σε επομενα μοντελα οταν μιλαμε για κονσολες,αλλα ουτε και επιλογη υποδιεστερων(ή αρχαιων) χαρακτηριστικων,οταν μιλαμε για κονσολα νεας γενιας.

Απαραδεκτο.

Αυτη ειναι λαθος πολιτικη.

 

 

Όταν λοιπόν από τα τέλη του 2005 μέχρι τα τέλη του 2010 - 5 χρόνια δηλαδή - η MS σου έδινε την επιλογή να αγοράσεις μία κονσόλα next gen με πολύ λιγότερα χρήματα από τη Sony - αυτό ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΜΙΑΣ ΓΕΝΙΑΣ ΠΙΣΩ.

 

Ειναι εν μερη Πολιτικη μιας γενιας πισω,xωρις σκληρο και με το αρχαιο DVD.Eν μερη γιατι σε θεμα γραφικων ηταν εντος γενιας.

Mην ξεχναμε οτι επιτυχια του 360 κρατησε τα παιχνιδια στα 9gb με περιορισμους που δεν θα μαθουμε ποτε ποσο επηρεασαν την γενια.Η μπαλα πηρε το 85-90% των ps3 games καθως και ολα τα pc games.

Θυμιζω οτι ειναι πρωτη γενια στα χρονικα που δεν αλλαξε το format(γιατι ουσιαστικα δεν αλλαξε,τα ps3 exclusives δεν ειναι πολλα),παρολα που ειχαμε και μεγαλη αλλαγη στις αναλυσεις.

 

 

Μην ξεχνάς πώς το 360 είναι πλέον η Νούμερο 1 κονσόλα σε παλαιότητα που υποστηρίζεται (χωρίς να έχει βγάλει καινούριο μοντέλο) από την απαρχή των κονσολών.

 

Το μονο θετικο ειλικρινα στα της πολιτικης της MS.

Αλλα απορω πως δεν σε χαλασε η πορεια του πρωτου Xbox που το σκοτωσε η MS για να προλαβει το ps3 ,ενω ειχε δυνατοτητες να μεινει αρκετα χρονια ακομα(μιλαμε για τη χειροτερη δυνατη πολιτικη,δεν αφησαν καν περιθωριο για μετεπειτα λαθος πολιτικες ,γιατι δεν υπηρχε πλεον κονσολα για να κανουν λαθη:P).

Απορω πως πηρες 360 μετα απο αυτο...

Γι αυτο σου λεω πολλες φορες οτι δεν φταιει καμια sony.Απλα δεν την γουσταρεις.Ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...