Προς το περιεχόμενο

Συμβουλή: PS3 ή XBOX360;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες θελω τη βοηθεια σας,

 

Αποφασισα να αγορασω μια κονσολα για να παιζω παιχνιδακια, με τους φιλους μου ή οικογενειακα για διασκεδαση και να περναει η ωρα..

 

Ειμαι αναμεσα στο PS3 και XBOX360 και οτι και αν αποφασισω θα αγορασω το πακετο με το Move ή το Kinect αντιστοιχα..

 

Δεν με νοιαζουν τα γραφικα, ξερω οτι του PS3 ειναι καλυτερα, αλλα δεν θελω να ειναι και η νυχτα με την μερα, να εχουν τεραστια διαφορά..

 

Το εχω ψαξει πολυ και ξερω πως το move εχει περισσοτερη ακριβεια για shooting κλπ ενω το kinect ειναι για ολο το σωμα.. επισης στο move θα πρεπει να αγορασω κανα δυο extra χειριστηρια..

 

Για τα live τους δεν εχω ιδεα.. ποιο ειναι καλυτερο; τι παιζει απο εφαρμογες στο xbox; εχει skype και internet browser; Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να νοικιασω ταινιες;

 

Τελος, εσεις τι θα παιρνατε και για ποιο λογο;

 

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις, απλα επειδη ειναι μεγαλη αγορα για την τσεπη μου δεν θελω να παρω κατι και να ξενερωσω..

 

Σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα φίλε μου!

Είμαι κάτοχος και των 2 κονσολών και μπορώ να πω οτι κάθε μια έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της.

 

Είναι γεγονός ότι σε multiplatform παιχνίδια το Xbox360 υπερέχει. Στο 90% των περιπτώσεων τα γραφικά είναι κάπως καλύτερα με λίγο πιο καθαρά textures και ομαλότερο frame rate. Μην περιμένεις χαώδεις διαφορές. Σε περισσότερα δεν φαίνεται καν με 'γυμνό μάτι'.

 

Στα exclusive παιχνίδια όμως το PS3 δείχνει τα δόντια του. Προσωπικά έχω ξοδέψει πολλές ώρες με τα Killzone, uncharted,GT5,Little Big Planet κλπ.Το σίγουρο είναι πως δεν θα μείνεις παραπονεμένος. Έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα φαίνεται πως το PS3 έχει περισσότερη ζωή μπροστά του.

 

Τα Kinect και Move είναι πολύ ενδιαφέροντα projects κατά την γνώμη μου αλλά πέρα απο μικρά παιχνιδάκια τύπου golf κλπ δεν έχουν επιδείξει κάτι αξιόλογο.Μόνο η χρήση του move στο Killzone 3 σε συνδυασμό με 3d τηλεόραση με εντυπωσίασε.

 

Νομίζω όμως, πως εφόσον σε ενδιαφέρει το περιστασιακό gaming με φίλους και πιο οικογενειακά όπως λες, δεν πρέπει να αποκλείσεις την αγορά του Wii.Είναι αρκετά πιο φτηνό και "απλό" στην φιλοσοφία του και σίγουρα η χρήση του Wii remote έχει περισσότερο νόημα στα παιχνίδια του.

 

Αν όμως επιμένεις ανάμεσα σε PS3 και XBOX360, προτείνω PS3 καθώς πιστεύω πως θα αντέξει περισσότερο στον χρόνο και γιατί οι αποκλειστηκότητες που έχει αξίζουν και με το παραπάνω.

 

Όσο για το online και το PSN και το XBOX Live έχουν ωριμάσει πλέον και δεν θα έχεις πρόβλημα με κανένα. Το PSN απλά είναι δωρεάν ενώ το Live πιο φιλικό προς τον χρήστη.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ! :)

 

Εχω και καποιες αλλες αποριες, πχ τι παιζει απο εφαρμογες στο xbox; εχει skype και internet browser; Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να νοικιασω ταινιες;

Στην Ελλάδα δουλευουν οι φωνητικες εντολες του xbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτα θα σε βοηθησει καποιος που διαθετει το Χ360 slim. Εγω θα σου προτεινω ενα PS3 για λιγους απλους λογους.

 

- Ειναι το φουλ μηχανημα out of the box, δηλαδη διαθετει τα παντα του χωρις να χρειαζεται να αγοραζεις πραγματα μετα (πχ μπαταρια επαναφορτιζομενη για το controller οπως στο Χ360)

- Τζαμπα internet, στραβο, λειψο οτιδηποτε και να ειναι ΔΕΝ πληρωνεις φραγκο. Αν θες να αγοραζεις κατι προτιμα καρτουλες και μην βαζεις στοιχεια πιστωτικων και τετοια.

- Δυνατοτητα media center σε συνδεση με τον υπολογιστη, αν δεν εχεις το PC συνδεδεμενο στην τηλεοραση τοτε δημιουργεις συνδεση μεταξυ του PS3 και του PC σου μεσω media center προγραμματος και εχεις ολες σου τις ταινιες στην τηλεοραση σου. Απαραιτητο το 1000 modem για ταινιες 1080p ομως.

- Πολυ καλα exclusive παιχνιδια. Τα αλλα παιχνιδια ακομα και τα οποια μειωνεκτηματα τους ειναι μια χαρα παραπανω απο playable.

 

Το move ομως θα σου κοστισει σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα Xbox 360 απο το 2008. Κάθε τρείς και λίγο ήθελα μπαταρίες για το χειριστήριο, δεν μπορούσα να δώ Blu-Ray ταινίες, δεν μπορούσα να αλλάξω σκληρό δίσκο παρά μόνο με τον πανάκριβο της Microsoft, αναγκαζόμουν να πηγαινοφέρνω το modem γιατί η κονσόλα δεν είχε Wi-Fi, και είχα χάσει όλα τα κορυφαία exclusives του PS3.

 

Έ, τελικά δεν άντεξα άλλο και τον Αύγουστο του '11 το πούλησα και πήρα PS3. Απο τότε δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή με παιχνιδάρες όπως Uncharted 2, GOW3, MGS4, GT5, τσάμπα online, ταινίες Blu-Ray κτλ.

 

Πάρε PS3 με κλειστά μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα Xbox 360 απο το 2008. Κάθε τρείς και λίγο ήθελα μπαταρίες για το χειριστήριο, δεν μπορούσα να δώ Blu-Ray ταινίες, δεν μπορούσα να αλλάξω σκληρό δίσκο παρά μόνο με τον πανάκριβο της Microsoft, αναγκαζόμουν να πηγαινοφέρνω το modem γιατί η κονσόλα δεν είχε Wi-Fi, και είχα χάσει όλα τα κορυφαία exclusives του PS3.

 

Έ, τελικά δεν άντεξα άλλο και τον Αύγουστο του '11 το πούλησα και πήρα PS3. Απο τότε δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή με παιχνιδάρες όπως Uncharted 2, GOW3, MGS4, GT5, τσάμπα online, ταινίες Blu-Ray κτλ.

 

Πάρε PS3 με κλειστά μάτια.

 

Εχεις εμπειρια με kinect - move?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αλλά λίγο πολύ την ίδια δουλειά κάνουν. Πάντως στο Kinect τα παιχνίδια μέχρι στιγμής είναι απαράδεκτα, στο Move θα βρείς πιο ενδιαφέρουσες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν θες motion controls και party games ξεχνάς άμεσα Xbox 360 και PS3 -για την ώρα τουλάχιστον- και πας σε Wii.

 

Κατά τ' άλλα, εγώ προσωπικά ανάμεσα σε Xbox360 και PS3 θα έπαιρνα το πρώτο δαγκωτό., για έναν απλούστατο λόγο: το controller. Το controller του Xbox 360 είναι το καλύτερο controller του σύμπαντος (και αυτό που χρησιμοποιώ στα pc-games μου :Ρ). Μπορεί να σου φαίνεται γελοίος λόγος, αλλά εάν παίζεις παιχνίδια, θα θες να τα παίζεις σωστά imho. Βέβαια, εξαρτάται και τι games παίζεις και κατά πόσο σε ενδιαφέρουν οι exclusive τίτλοι του PS3 (που για μένα οι περισσότεροι είναι meh). Επίσης, keep in mind ότι οι exclusive τίτλοι του PS3 δεν είναι party games (το λέω επειδή αυτό λες ότι θέλεις). Από την άλλη εάν έχεις gaming pc τότε μπορείς να δεις τους περισσότερους ΑΑΑ τίτλους του Xbox 360 χωρίς να το αγοράσεις.

 

Και btw λίγο λάθος εποχή δεν αποφάσισες να αγοράσεις κονσόλα; :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες θελω τη βοηθεια σας,

 

Αποφασισα να αγορασω μια κονσολα για να παιζω παιχνιδακια, με τους φιλους μου ή οικογενειακα για διασκεδαση και να περναει η ωρα..

 

Ειμαι αναμεσα στο PS3 και XBOX360 και οτι και αν αποφασισω θα αγορασω το πακετο με το Move ή το Kinect αντιστοιχα..

 

Δεν με νοιαζουν τα γραφικα, ξερω οτι του PS3 ειναι καλυτερα, αλλα δεν θελω να ειναι και η νυχτα με την μερα, να εχουν τεραστια διαφορά..

 

Το εχω ψαξει πολυ και ξερω πως το move εχει περισσοτερη ακριβεια για shooting κλπ ενω το kinect ειναι για ολο το σωμα.. επισης στο move θα πρεπει να αγορασω κανα δυο extra χειριστηρια..

 

Για τα live τους δεν εχω ιδεα.. ποιο ειναι καλυτερο; τι παιζει απο εφαρμογες στο xbox; εχει skype και internet browser; Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να νοικιασω ταινιες;

 

Τελος, εσεις τι θα παιρνατε και για ποιο λογο;

 

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις, απλα επειδη ειναι μεγαλη αγορα για την τσεπη μου δεν θελω να παρω κατι και να ξενερωσω..

 

Σας ευχαριστω

 

ο καλυτερος συνδιασμος ειναι χβοχ και κινεκτ

καλυτερο χειριστηριο

καλυτερο ονλαιν

γραφικα μια απο τα ιδια και στις δυο κονσολες με το χβοχ να υπερεχει στο 95% των κοινων τιτλων

εξαιρετικοι αποκλειστικοι τιτλοι αν και αν κατι αποδεικτηκε αυτη την γενια ειιναι οτι οι αποκλειστικοτητες δεν μετρανε τοσο πολυ οσο παλια

 

skype αναμενεται σε λιγο καιρο στο λαιβ

ταινιες δεν μπορεις να νοικιασεις στο ελληνικο μαρκετ

 

οσο για την συγκριση μεταξθ Move και κινεκτ το πρωτο εχει πεθανει

το Move το εχει ψιλοπαρατησει η σονυ

σε αντιθεση το κινεκτ πριν λιγες μερες μεσα σε μια βδομαδα πουλησε 750000 κομματια

που σημαινει οτι οι developers αυτα βλεπουν και θα εχεις συνεχη ροη τιτλων

 

wii δεν προτινω γιατι η νιντεντο εχει στρεψει την προσοχη της στο wii u.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για την συγκριση μεταξθ Move και κινεκτ το πρωτο εχει πεθανει

το Move το εχει ψιλοπαρατησει η σονυ

σε αντιθεση το κινεκτ πριν λιγες μερες μεσα σε μια βδομαδα πουλησε 750000 κομματια

που σημαινει οτι οι developers αυτα βλεπουν και θα εχεις συνεχη ροη τιτλων

 

wii δεν προτινω γιατι η νιντεντο εχει στρεψει την προσοχη της στο wii u.

Φίλε μου μάλλον δεν στα είπανε καλά. Το Kinect έχει κάνει κοιλιά, δεν πουλάει πλέον καθόλου και δεν υπάρχουν παιχνίδια, αντιθέτως το move πουλάει τρελά και έχει τεράστια ποικιλία σε σύγκριση με το Kinect.

 

Microsoft has done a fantastic job marketing and selling Kinect, which stormed out the gate a year ago while Sony's PlayStation Move has been slow and steady. They've been on very different sales curves, but the hype has been so great for Kinect that you might not realize Move is only about a million units behind Kinect in sales and would appear to be closing the gap.

 

Kinect quickly reached 8 million sold in 60 days and then hit the 10 million mark, but that was back in March. Meanwhile, Sony's Move has been selling at a slightly steadier clip and has recently reached the 9 million mark. As IndustryGamers' Steve Peterson points out in his special on Kinect, "The Kinect's weakness has been the sales pattern, where 8 million devices sold in 2 months, and then in the next 10 months only 2 million more devices were sold. This has led to some concerns."

 

Ubisoft's VP of Marketing Tony Key, noted, “It's not healthy to just sell in the holiday, or 90% of your units in the holidays. We would really like to see them have some major launches during the non-holiday part of the year."

 

Kinect is likely to get another boost this holiday season with enticing Xbox 360 bundles at retail, but what will the long-term sales picture look like?

http://www.industrygamers.com/news/ps3s-move-closing-the-sales-gap-with-kinect/

 

Πούλησε 8 εκατομμύρια Kinect μέσα στις πρώτες 60 ημέρες κυκλοφορίας του, και μέχρι σήμερα έχει πουλήσει 10 εκατομμύρια, δηλαδή μετά από τόσους μήνες έχει καταφέρει να πουλήσει μόλις 2 εκατομμύρια, μιλάμε για τεράστια κοιλιά σε αντίθεση με το move όπου πούλησε 4 εκατομμύρια και σταδιακά μέχρι σήμερα έφτασε τα 9 εκατομμύρια και συνεχίζει να ανεβαίνει.

 

Ψηφίζω δαγκωτό PS3 για την τεράστια ποικιλία παιχνιδιών, τη μεγάλη βιβλιοθήκη από τις αποκλειστικότητες, για το δωρεάν online multiplayer, για το PSN Plus. To Xbox 360 αυτή τη στιγμή δεν έχει μέλλον, αν παρακολουθούσες την Ε3 2011 θα καταλάβαινες τι εννοώ, μηδέν αποκλειστικότητες, προφανώς προετοιμάζεται για τη νέα κονσόλα Xbox. Όσο για το Wii δεν υπάρχει χειρότερη στιγμή από τη σημερινή ημέρα για να το αγοράσεις μιας και σύντομα θα κυκλοφορήσει η νέα κονσόλα η οποία θα παίζει και τα παιχνίδια του Wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, επειδή ακόμα και σήμερα είναι μεγάλη επένδυση, το θέμα είναι πως η Sony υποστηρίζει τις κονσόλες τις πολύ περισσότερο από MS & Nintendo και οι κονσόλες των δύο φαίνονται στα τελευταία τους.

 

Κάθε τρείς και λίγο ήθελα μπαταρίες για το χειριστήριο

 

Μπαταρίες ! Θεέ και κύριε μπαταρίες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως βλέπεις ο καθένας το μακρύ και το κοντό του. Διαλέγεις και παίρνεις.

 

Αν θες motion controls στην πληρέστερη εκδοχή τους και party games πάρε Wii. Το οποίο έχει και 10-15 κορυφαία hardcore παιχνίδια να σε απασχολήσει ακόμα.

 

Aν θες να παίζεις τα multiplatform games με antialiasing, πιο καθαρά textureς, χωρίς blur (quincunx) και χωρίς κομμένα foliage, lod, κτλ πάρε xbox360. Σε έναν έμπειρο χρήστη pc/gamer η διαφορά στα multiplatform είναι ορατή. Επίσης έχει 10-15 κορυφαία exclusives με κάποια από αυτά να έχουν υπέροχα γραφικά επιπέδου PS3 exclusive. (Gears of War 2-3, Halo 10th anniversary, Forza 4, Alan Wake, Fable III, , Crysis 2, Codename:Kingdoms μερικά παραδείγματα). Επίσης όπως ανέφερε ένα παιδί παραπάνω έχει κατά πολύ καλύτερο controller (και δεν χρειάζεται να αλλάζεις μπαταρίες, αν πολύ απλά πάρεις το καλώδιο σύνδεσης για φόρτιση). Το Kinect έχει περισσότερο momentum και πωλήσεις από το move, έχει περισσότερα exclusive παιχνίδια να χαρείς και δεδομένα για τα επόμενα 1-2 χρόνια θα βγάζει παιχνίδια λόγω του υπερβολικού marketing που έχει πέσει από την MS. Από την άλλη όπως είπα και παραπάνω αν θες motion controls η άποψή μου παραμένει να πας σε Wii.

Επίσης ό,τι και αν έχεις ακούσει για το support του 360, είναι η κονσόλα με την πληρέστερη υποστήριξη, έχοντας συμπληρώσει 6 έτη ζωής και οδεύοντας για το 7ο, σήμερα βγήκε στο live το νέο dashboard update το οποίο δίνει το νέο λουκ των Windows 8 στο 360 (metro interface). Η κονσόλα θα έχει skype σε λίγο καιρό, bbc, hulu και πολλά άλλα κανάλια και την περασμένη εβδομάδα έκανε ρεκόρ πωλήσεων σε όλο τον κόσμο με 1.300.000 εκατομμύρια πωλήσεις κονσολών σε μία εβδομάδα...Συμπλήρωσε 60 εκατομμύρια πωλήσεις και κάθε άλλο παρά πεθαίνει όπως έγραψαν κάποιοι. Έχει ακόμα τουλάχιστον 2 χρόνια ζωής με full support. Και μία τεράστια γκάμα ποιοτικών παιχνιδιών να παίξεις. Τέλος, το 360 παίζει και τα περισσότερα παιχνίδια του πρώτου xbox.

 

Aν θες να αγοράσεις την πιο ανισόρροπη κονσόλα σε θέμα hardware που έχει βγει ως τώρα, με σαφέστατα χειρότερα γραφικά στο 97-98 τοις εκατό των παιχνιδιών σε σχέση με το 360 , αλλά με ορισμένα παιχνίδια ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ, από πλευράς τεχνοτροπίας, γραφικών και gameplay καλωσήρθες στο πολυταλαιπωρημένο PS3. Μία κονσόλα που το 2008 πολλοί θεωρούσαν κλινικά νεκρή και ξαφνικά αναστήθηκε χάρη στο μεράκι και την επίπονη προσπάθεια κάποιων 1st party και 2nd party developer οι οποίοι από τότε έχουν βγάλει μία σειρά από εξαιρετικά exclusive παιχνίδια, τα οποία είναι και ο λόγος να έχει κάποιος ps3. (εκτός και αν έχει αγοράσει το 1ο 60gb ps3 το οποίο είναι άλλη ιστορία από μόνο του και δε θα αναφερθώ εδώ...). Αν έχεις παίξει προηγούμενες κονσόλες τότε το ps3 είναι περίπτωση gamecube...Τρίτο και καταιδρωμένο στις πωλήσεις παγκοσμίως (σε μικρή βέβαια απόσταση από το 360 και σε μεγάλη απόσταση από το Wii), το οποίο όμως δικαιωματικά έχει κάποια exclusive παιχνίδια που για πολλά χρόνια θα συζητιούνται (π.χ. Heavy Rain, Uncharted 1-2-3, Flow, The Last Guardian, Killzone 3).

Αν εξαιρέσεις τα Uncharted 2 και 3 και Heavy Rain (το Heavy Rain σε λιγότερο βαθμό) που σε κάποιους τομείς έχουν γραφικά που είναι ένα σκαλοπάτι πάνω από το 360, τα υπόλοιπα exclusives είναι στο ίδιο επίπεδο με τα γραφικά των exclusive τίτλων του 360 (με εξαίρεση το Gears of War 3 το οποίο κάποιοι πιστεύουν πως βρίσκεται στο ίδιο σκαλοπάτι από γραφική απεικόνιση με τα Uncharted 2/3 και με το Codename: Kingdoms που είναι exclusive τίτλος για το 360 από την Crytek και το οποίο πολλοί λένε πώς θα έχει ακόμα καλύτερα γραφικά).

 

Άλλα πλεονεκτήματα του ps3...θα βρεις πολλά παιδιά που έχουν γύρω σου, αλλά οι περισσότεροι είναι sonakides και θα δεις να παίζουν μόνο το τελευταίο pro φανατικά. Οι μισοί από αυτούς θα έχουν αγοράσει την κονσόλα μόνο για το pro πιστεύοντας πώς επειδή είναι pro, πρέπει να το παίξουν στο playstation και οι άλλοι μισοί παίζουν πάλι pro και ταυτόχρονα νοικιάζουν κανένα καλό παιχνιδάκι exclusive από τα Seven και το τερματίζουν μέσα στο Σ/Κ). Ελάχιστοι ή και κανένας από αυτούς δε θα ασχολούνται με το online, το οποίο προς τιμή του είναι free, αλλά εδώ Ελλάδα η κοινότητα τoυ online είναι σαφέστατα πιο υποανάπτυκτη από Αμερική ή και ευρώπη, οπότε αν θες online παίρνεις 360 + gold συνδρομή και παίζεις με Αμερικάνους/Ευρωπαίους κτλ και λίγους hardcore Έλληνες που θα βρεις online).

 

Τέλος το ps3 δεν είναι συμβατό με το ps2 (παίζει μόνο τα παιχνίδια του ps1), καθώς οι φράσεις συμβατότητα/σεβασμός στους gamers/υποστήριξη στους βαρόνους του brand έχουν χαθεί για τη Sony...τρανό παράδειγμα το νέο PS Vita που θα βγεί και ΔΕΝ θα είναι συμβατό με τα παιχνίδια του PSP και ταυτόχρονα θα ζητάει να πληρώσεις λεφτά για να τα κατεβάσεις/ξανααγοράσεις ως digital download στο Vita - αλλά τέλος πάντων αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Πάντως αν έχεις ας πούμε καταναλωτική συνείδηση παρότι είχαμε συνηθίσει να κράζουμε την MS για μονοπώλια, κτλ στο θέμα 360 vs ps3 η sony έχει φερθεί πολύ πιο άσχημα στους gamers της και κυρίως στους φαν της, με διάφορα φιάσκο, με πετσοκομμένα χαρακτηριστικά και ποιότητα κατασκευής που έκοψε για λόγους κόστους από το ps3 slim (το οποίο προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου και αισθητικά μου μοιάζει με τοστιέρα..), με τη συμπεριφορά της στο θέμα του hacking και του psn και σε θέμα αντιπροσωπείας η MS hellas είναι πολύ πιο σοβαρή από τη Sony Hellas...

Αυτά τα αναφέρω στην περίπτωση που σκέφτεσαι το after sale support στην αγορά των προιόντων σου και το θέμα της εγγύησης κτλ.

 

Αυτά από μένα. Να τονίσω πώς είμαι κάτοχος 360 από τον Απρίλιο του 2008 (και εδώ και ένα χρόνο κάτοχος 360 slim) και κάτοχος ενός PS3 60gb από τον περασμένο Μάιο.

 

edit: Να τονίσω πώς ακόμα ένα πλεονέκτημα του ps3 είναι σαφώς η υποστήριξη και αναπαραγωγή bluray. Αν σε ενδιαφέρει το bluray, είναι ένας λόγος παραπάνω για να το προτιμήσεις. Προσωπικά δεν έχω δει ούτε ένα bluray στο ps3, θεωρώ πολύ ακριβό το σπορ για συγκρίσιμη ποιότητα με digital HD περιεχόμενο (π.χ. .mkv)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aχ βρε cortaN@:P

Διαφωνω σχεδον στο 90% του ποστ σου(παλι:P) και θεωρω λαθος τα περισσοτερα ,αλλα βαριεμαι να κανω quotes και να απανταω.Τι να πρωτογραψω.

 

 

Γνωμη μου.

Στα multiplatform υπαρχει πολυ μικρη διαφορα και εδω και χρονια πολλα σημαντικα παιχνιδια(πχ battlefield 3/portal φετος) ειναι καλυτερα στο ps3(για καποιον λογο οταν μιλαμε για σημαντικα games συμβαινει συχνα κατι τετοιο,αντιθετα το ποσοστο ειναι μεγαλο υπερ του 360 οταν μιλαμε για μετρια ποιοτικα games).

Φυσικα ειναι υπρβολη να βαζεις καταρχην το foliage ως διαφορα οταν υπαρχει θεμα σε 1-2 παιχνιδια.Επισης ειναι λαθος να μιλαμε για διαφορες στο ΑΑ γιατι οταν και αν υπαρχει διαφορα(συνηθως δεν υπαρχει) στο ΑΑ ειναι κυριως διαφορα 2ΧΑΑ,σπανια 4ΧΑΑ.Τις μεγαλυτερες διαφορες σε ΑΑ τις εχουμε δει σε παιχνιδια που ειναι καλυτερα στο ps3(πχ portal και μερικα ακομα παιχνιδια) κ.α που η διαφορα στο ΑΑ ειναι παραπανω απο εμφανης.

Μικρες διαφορες ειτε υπερ του ps3,ειτε υπερ του 360.

Περισσοτερο μετραει για μενα το χειριστηριο για την επιλογη παρα τα γραφικα στα multiplatform.

 

Fable,alan wake,GeoW και ενα παιχνιδι που δεν εχει βγει εχουν γραφικα επιπεδου ps3 exclusive??Σε καμια περιπτωση.Δεν βαζω μεσα το forza γιατι δεν το εχω παιξει,αλλα φυσικα αμφιβαλλω και γι αυτο.Για το GeoW το συζηταμε,αλλα για τα αλλα με τπτ.Στο 3D σαφως με μεγαλη διοφορα μεγαλυτερη υποστηριξη το ps3.

Καλυτερα γραφικα θα δει στο ps3 τελικα.

 

 

Πωλησεις kinect-move?

Το kinect Λογο hype αρχισε δυνατα,αλλα το move κερδισε τις εντυπωσεις και το πλησιασε σε πωλησεις(ενα εκατ, διαφορα εχουν πλεον).Φυσικα μπορεις να παιξεις περισσοτερα hardcore games με move.

 

Πωλησεις κονσολας?Με ενα χρονο διαφορας το ps3 ειναι κοντα στο 360 και πουλαει περισσοτερο ανα χρονια.Οποτε μαλλον το ps3 ειναι νικητης και εδω.(Το wii δεν θα μπει για μενα στην συγκριση γιατι ειναι κατα κρατος χειροτερο απο τις αλλες 2 σε software)

 

Software,μελλον?Καθε χρονια απο το 2008 και μετα εχει ανωτερο τις περισσοτερες φορες(εκτος απο το 10 που ειχαν ισαξιο) software και οσο περνανε τα χρονια η διαφορα μεγαλωνει οποτε τα υπολλοιπα χρονια που απομενουν ανηκουν και αυτα στο ps3.Δεν μπαινουμε καν στο κοπο να μιλησουμε για την φετινη χρονια,οπου η διαφορα ειναι χαωδης.

 

YΓ.Δεν θυμαμαι πραγματικα ποτε ηταν η τελευταια φορα που κερδισε τις εντυπωσεις σε μια εκθεση σαν την Ε3 η MS.

 

Αυτα:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...