Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου Playstation 3


mavrospete

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το πρωτο ναι 60αρι ηταν.

 

Κοιτα,μιας και πας για μεταχειρισμενο κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει οτι θα ειναι οκ,ακομα και το δικο μου πχ να σου εδινα,μπορει να χαλασει απο τη μια μερα στην αλλη,ηλεκτρονικα κυκλωματα ειναι!

χρειαζεσαι καποιο 80αρι απο τις τελευταιες φουρνιες πριν βγουν τα σλιμ που σιγουρα δεν εχουν καποιο θεμα

Για μενα αν βρεις στανταρ θα πρεπει να πεσει ανοιγμα και εσωτερικο καθαρισμα να εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο υπερθερμανση(μιας και νομιζω οτι τα 80αρια ειναι ηδη 3+χρονια στην αγορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και να ειχε σιγα μη στο ελεγαν αν θελουν να το πουλησουν. ποσο το δινουνε παρεπιπτοντως;

Φίλοι μου ήταν που απλά τους ρώτησα.

 

Και μια ερώτηση: μέχρι ποιο firmware πρέπει να είναι το play; 3.55;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

σκέφτομαι να πάρω ps3.

αν πάρω καινούριο υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το jailbreak η όπως λέγεται το "φλασάρισμα??" ??

 

πήρα στο gamebuster της Πάτρας και μου λέει το έχει 290 καινούριο με 320 σκληρό (το βρήκα 238 αλλού, άκου 50 ευρώ διαφορά :lol: :lol: :lol:)

 

βρήκα όμως και το slim 160gb (199 euro).

 

υπάρχει κάποιο Ευρωπαϊκό κατάστημα που να το έχει φθηνότερα απο εδώ η να το πάρω απο εδώ καλύτερα? .....(δεν έχω ψωνίσει ξανά απο ξένο κατάστημα και δεν τα ξέρω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδια, τα fat ποιες εκδοσεις ειχαν προβλημα; για να ξερω τι να αποφυγω

 

κυριως τα 20-40-60 λενε, αλλα εχει παρουσιαστει και σε 80αρια, οπως και σε σλιμ με μικροτερες πιθανοτητες.

 

σκέφτομαι να πάρω ps3.

αν πάρω καινούριο υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το jailbreak η όπως λέγεται το "φλασάρισμα??" ??

 

πήρα στο gamebuster της Πάτρας και μου λέει το έχει 290 καινούριο με 320 σκληρό (το βρήκα 238 αλλού, άκου 50 ευρώ διαφορά :lol: :lol: :lol:)

 

βρήκα όμως και το slim 160gb (199 euro).

 

υπάρχει κάποιο Ευρωπαϊκό κατάστημα που να το έχει φθηνότερα απο εδώ η να το πάρω απο εδώ καλύτερα? .....(δεν έχω ψωνίσει ξανά απο ξένο κατάστημα και δεν τα ξέρω).

Καινουριο ΠΣ3 κατα 99.999% δεν θα εχει firmware 3.55 και κατω οποτε δεν φλασαρεται.

Δυσκολα θα βρεις σε ευρωπαικο φθηνοτερα απο τις προσφορες που βγαινουν κατα καιρους εδω στην ελλαδα. ισως στο amazon.co.uk αλλα και παλι χλωμο. πρεπει να το παρακολουθεις καθε μερα.

299 ειναι παραααα πολλα. sto getit εχει ακομη PS3-320 +GOW3 +GT5 στα 245 (καλη τιμη θα ελεγα γιατι εχει 2 πολυ καλα παιχνιδια που ειναι must have και το καθενα μονο του εχει ενα 20ρικο τουλαχιστο) οποτε σου βγαινει το 320 στα 205 ευρω...Αρα γιατι να πας στα 199 του 160 σκετο (νομιζω ειναι τιμη χωρις παιχνιδια);

 

Εγω θα σου προτεινα να περιμενεις να δεις τι προσφορα θα παιξει (αν παιξει) λογω εκπτωσεων ( δηλαδη αντε να παρεις καποιο εξτρα ds3 η move starter pack). Aν το θες τωρα το συγκεκριμενο bubdle του γκετιτ ειναι μονοδρομος κατα την αποψη μου

Παντως ασχημη περιοδο αποφασισες να το παρεις καθως οι προσφορες (και υπηρχαν μερικες πολυ καλες) εφυγαν μεσα στα χριστουγεννα προ 15 ημερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ασχημη περιοδο αποφασισες να το παρεις καθως οι προσφορες (και υπηρχαν μερικες πολυ καλες) εφυγαν μεσα στα χριστουγεννα προ 15 ημερων.

 

 

όντως , αλλά δυστυχώς δεν έπαιζαν λεφτά τότε ..

μήπως θυμάσαι κάποια προσφορά που έχασα να πάρω μια (πικρή) γεύση ? :(

 

μάλλον το 160 θα πάρω , δεν θέλω να δώσω πολλα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως , αλλά δυστυχώς δεν έπαιζαν λεφτά τότε ..

μήπως θυμάσαι κάποια προσφορά που έχασα να πάρω μια (πικρή) γεύση ? :(

 

μάλλον το 160 θα πάρω , δεν θέλω να δώσω πολλα ..

 

Δηλαδή αν ο φίλος πάρει καινούργιο ps3 τότε δεν θα μπορεί να το φλασάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως , αλλά δυστυχώς δεν έπαιζαν λεφτά τότε ..

μήπως θυμάσαι κάποια προσφορά που έχασα να πάρω μια (πικρή) γεύση ? :(

 

μάλλον το 160 θα πάρω , δεν θέλω να δώσω πολλα ..

και εγω τα 160gb εχω φιλε μου!!το ειχα παρει στα 260Ε χωρις παιχνιδι και χωρις 2 χειρηστηριο...μετα ειχανε αλλη μια προσφορα στα 310 με 2 χειρηστηρια και 1 παιχνιδι και το 320Ε δν λεω καλυτερο μπορει να ηταν αλλα δεν ειχα τοσα λεφτα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως , αλλά δυστυχώς δεν έπαιζαν λεφτά τότε ..

μήπως θυμάσαι κάποια προσφορά που έχασα να πάρω μια (πικρή) γεύση ? :(

 

μάλλον το 160 θα πάρω , δεν θέλω να δώσω πολλα ..

 

επαιξε για μια μερα το "λαθος" του πλαισιου το παραπανω πακετο + εξτρα DS3 sτα 249 (οχι κατι το τρομερο αλλα για το γαμωτο. η καλυτερη προσφορα εως τωρα για ΠΣ3)

Οσο για το "πολλα" θα δωσεις τα παραπανισια για να παρεις παιχνιδια οποτε θα σου βγει μια η αλλη αν το καλοσκεφτεις.

20 ευρω τουλαχιστο εχει οποιοδηποτε ΠΑΛΙΟ ΚΑΛΟ παιχνιδι για ΠΣ3. Για καινουρια δε το συζητω. πας απο 40αρια και πανω

αν δεν εχεις παιξει GOW3 πιστεψε με το παιχνιδι ειναι must have και οχι απλα must play... οτι καλυτερο εχει βγει ποτε απο γραφικα στο ΠΣ3 για μενα. Οσο για το GT5 ειναι κορυφαιο σιμουλατορ στο ειδος του. και επιπροσθετως θα εχεις και 320 σκληρο αντι για 160. Σε περιπτωση μελλοντικου φλασαρισματος με 320 εισαι ΟΚ, με 160 πιστεψε με θα βλαστημησεις την ωρα και τη στιγμη γιατι δε θα εχεις χωρο να βαλεις παιχνιδια που μερικα απο αυτα ειναι 30-45 GB

Αντε πηρες το 160 σκετο...δε θα δωσεις 20-40 ευρω για 1-2 παιχνιδια να εχεις να παιζεις; το ιδιο θα σου βγει !!!! οποτε σκεψου λογικα για μια τετοια αγορα

 

Δηλαδή αν ο φίλος πάρει καινούργιο ps3 τότε δεν θα μπορεί να το φλασάρει;

 

To jailbreak του ΠΣ3 εξαρταται απο το firmware που φοραει. Ειπαμε τα ΠΣ3 φλασαρονται αν εχουν firmware<3.55

Ολα τα καινουρια ΠΣ3 απο σεπτεμβριο και μετα στην ελλαδα εχουν μεσα 3.56 και τα περισσοτερα 3.60 (το συγκεκριμενο πακετο που προτεινα εχει 3.60). Ειναι απιθανο εως αδυνατο να βρεις καινουριο ΠΣ3 με firmware κατω απο 3.56. Επομενως δεν φλασαρεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις παιξει GOW3 πιστεψε με το παιχνιδι ειναι must have και οχι απλα must play... οτι καλυτερο εχει βγει ποτε απο γραφικα στο ΠΣ3 για μενα.

 

το gow 3 είναι το πρώτο παιχνίδι που θέλω να παίξω , αφού να φανταστείς πήγα και πήρα ενα καλώδιο ρεύματος για το ps2 (επειδή μου είχε κοπεί) και έπαιξα και τερμάτισα ξανά gow 1 & 2 :D

 

θα δω , θα το ψάξω και βλέπουμε. το ιδανικό βέβαια θα ήταν να βρω με το παλιότερο fw αλλα τι να κάνουμε όταν είχα την ευκαιρία παλιά πήγα και πήρα xbx 360 επειδή άκουσα κάποιους φίλους και το έφαγε η σκόνη. Μόνο το dark souls έλιωσα. (καλά η ξενέρα όταν ήθελα να παίξω demon souls και δεν είχα ps3 ήταν απερίγραπτη )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δω , θα το ψάξω και βλέπουμε. το ιδανικό βέβαια θα ήταν να βρω με το παλιότερο fw α

 

Πιστεψε με δυσκολα θα βρεις καλυτερη προσφορα απο αυτη του γκετιτ αν πας σε καινουριο ΠΣ3. το γιατι στο εξηγησα.

Ειδικα αν θες και GOW3 αν παρεις το 160 θα δωσεις 199+20 για GOW3=219... 25 ευρω η διαφορα για 160 GB αξιζει; βαλε και το GT5 αμεσως εκανες αποσβεση.

Παλιο fw μονο σε μεταχειρισμενο αν βρεις. Καινουριο ΠΣ3 με fw3.55 και κατω μονο σε κανα συνοικιακο μαγαζι απ αυτους που τα ειχαν "παραπεταμενα-ξεχασμενα" και δεν πουλουσαν τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κοιταξτε τι εγινε τωρα :confused: :confused:

http://www.getitnow..../prod1870193pp/

Το ειχαν ξεχασμενο φαινεται και καποιος λογικα θα διαβασε τα ποστς εδω και καναν αναπροσαρμογη τιμης στα 309

Εγω σας τα λεγα οτι ηταν ακομη καλη τιμη !!!!!!!!!!!!

Αυτα μολις τα βλεπουν τα χτυπανε με τη μια (αν πραγματικα το θελει καποιος)

 

επειδη λεω να αγορασω και απο οτι λετε να καινουργια δεν φλασαρονται. τι κερδιζεις αν κανεις jb?

 

Αν κανεις jb παιζεις τα αντιγραφα απο τα νομιμα αγορασμενα παιχνιδια σου απο τον σκληρο δισκο (με οτι αυτο συνεπαγεται) + μερικα αλλα καλουδια (υποστηριξη avi ταινιων, ftp κτλπ)

jb = αυτο που λεμε φλασαρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...