Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 11.04 δεν εμφανιζεται το network εικονιδιο!


koslibpro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,για αλλη μια φορα χρειαζομαι τις συμβουλες σας,

εχω στο laptop μου το Ubuntu 11.04.επειδη ομως το συγκεκριμενο συστημα το μοιραζομαι,εφτιαξα εναν δικο μου χρηστη,τον οποιο τον εθεσα ως administrator και φυσικα απο την καρτελα advanced εκανα τικ σε καθε ειδους επιλογη ωστε να μην εχω κανεναν περιορισμο.

 

οποτε,κανω switch στον καινουριο μου λογαριασμο και μολις κανω για πρωτη φορα επιτυχημενο login ,δεν ειχα συνδεση στο Internet,ενω μισο λεπτο πριν στον αλλο χρηστη ολα ηταν οκ.οποτε λεω οκ μπορει να θελει καποιο restart.και παλι τιποτα.

εντωμεταξυ,ειχα παρατηρησει οτι κατι ελειπε απο την toolbar πανω πανω,ομως δεν ειχα συνειδητοποιησει τι!και τελικα ειναι το εικονιδιο του Internet!δεν μου το δειχνει καν..!!προσωπικα εγω αποδιδω σε αυτο το οτι δεν εχει internet ο account μου.

 

τι μπορω να κανω?χωρις διαδικτιο παντως δεν γινεται να μεινω...

 

ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "εικονιδιο" που λες ειναι το applet (= προγραμματιδιο σε πολυ ελευθεση μεταφραση) του network manager.

Μπορεις να το βαλεις κανοντας δεξι κλικ στο πανελ > add to panel > network manager κατι.

 

Απο την αλλη, αν εισαι συνδεδεμενος ενσυρματα, καλυτερα να τον πεταξεις τον network manager και να αφησεις το συστημα να χειριζεται τα περι δικτυου.

Ετσι οι ρυθμισεις θα ισχυουν για ολους τους χρηστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα μαλιστα καταλαβα.αφου δεν υπαρχει προβλημα,τοτε θα το αφησω προς στιγμην χωρις το applet.

Ευχαριστω πολυ:)

 

μμμ το προβλημα που τιθεται ομως τωρα ειναι οτι δεν γινεται δεξι κλικ πανω στο panel...επομενως ουτε add επιλογη μου βγαζει ουτε τιποτα,σε περιπτωση που χρειαστει να το βαλω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...