Προς το περιεχόμενο

Μπαταρίες λιθίου που διαρκούν 10 φορές περισσότερο υπόσχεται νέα έρευνα σε 5 χρόνια


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε 5 χρόνια θα έχει δουλειά ένας στους 100 Έλληνες έτσι όπως πάει το πράγμα οπότε δεν έχει έννοια τέτοια συζήτηση παιδιά.

 

Εντάξει, ξέρω ότι είναι τεχνολογικό φόρουμ και τι θέματα θα κουβεντιάσουμε;

 

Αλλά επειδή δεν κρατιέμαι: "ΠΕΣΤΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω ότι η τεχνολογία li-ion είναι παλαιότερη καθώς τώρα υπάρχει η li-poly συνεπώς και οι μπαταρίες βελτιώνονται.

 

 

Li-poly δε θα έβαζα δίπλα στο αυτί μου για κανένα λόγο. Εκτός αν αλλάξει κι ο τρόπος που λειτουγεί :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια μεγαλη απορια.εχουμε δει τοσο τεραστια εξελιξη στην τεχνολογια,μεχρι πριν μια δεκαετια ειχαμε αχρομα κινητα και τωρα εχουν γινει πολυμηχανες με οτι θες μεσα μονο φραπε δεν κανουν ακομα, και χρειαζονται αλλη μια πενταετια για να κανουν μια μπαταρια να σου κραταει στην ουσια μια εβδομαδα . και αν αναλογιστουμε τις απαιτησεις που θα εχουν τα τοτε κινητα καταλαβαινουμε οτι η μπαταρια θα κραταει σχεδον το ιδιο με σημερα.

 

Υ.Γ. παντως αυτες οι μπαταριες θα ειναι πιο χρισιμες για τα λαπτοπ που καθε 2 ωρες θελει φορτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Li-poly δε θα έβαζα δίπλα στο αυτί μου για κανένα λόγο. Εκτός αν αλλάξει κι ο τρόπος που λειτουγεί :X

 

Τι ακριβώς εννοείς; Τυχαίνει να είμαι Ηλεκτρονικός Μηχανικός αλλά αυτό που λες δεν το έχω ξανακούσει... Έχεις πρόχειρο κανένα link να μορφωθώ;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...