Προς το περιεχόμενο

Steam Hacked


Gi0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο και να προσέξεις πάντα θα είσαι ευάλωτος.Δε γίνεται.

Εγώ πάντως αισθάνομαι απόλυτη ασφάλεια λόγω της μαγκιάς που έχουν κάνει με το safety guard και της paysafecard που χρησιμοποιώ αποκλειστικά.

Γενικά δεν ξέρω, αλλά όποτε χακάρουν σελίδες που έχω λογαριασμούς ποτέ δεν καίγομαι ιδιαίτερα.Δεν ξέρω τι μουλαροποίηση είναι αυτή, πάντως λόγω του ότι αισθάνομαι ότι δε θα πάρουν δα και τα μυστικά του κράτους από εμένα, ποτέ δεν το βλέπω σαν κάτι διαφορετικό από μια νέα είδηση. :mrgreen:

 

ε ναι,γιατί όπως είπες,δεν έβαλες πιστωτική,αλλά μεις που έχουμε βάλει;Άσε μην τρέχουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια μια ερωτηση για Steam.Εκει που επαιζα κανονικα το Shogun 2 τωρα με βαζει στο game το steam, βλεπω χαρτη και μολις παει να ξεκινησει μαχη καληνυχτα.με πεταει windows.Οπως κ αν πατησω new campaign.

 

Λετε να εσβησα τιποτα; τι μπορει να φταιει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να τρέχεις στην τράπεζα να βάζεις χρήματα και δεν γίνεται δεκτή παντού. Προτιμώ να μην γίνεται κάτι τέτοιο. Βέβαια είναι πιο ασφαλές αυτό που λες. Ακόμα πιο ασφαλές είναι να μην χρησιμοποιείς το Internet για αγορές :P

 

Winbank απο Πειραιώς και εισαι κομπλέ... εχεις εναν κεντρικό λογαριασμό και σου δινει την δυνατοτητα να δημιουργεις οσες prepaid θες μεσω ιντερνετ . Και εννοειτε να τις φορτιζεις μεσω ιντερνετ αρκει να εχεις λεφτα στον λογαριασμο σου .

Δημιουργεις φορτιζεις πληρωνεις διαγραφεις ( αν θες )..

Δεν ειμαι υπαλληλος της απλα με εχει βολεψει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μια ερωτηση για Steam.Εκει που επαιζα κανονικα το Shogun 2 τωρα με βαζει στο game το steam, βλεπω χαρτη και μολις παει να ξεκινησει μαχη καληνυχτα.με πεταει windows.Οπως κ αν πατησω new campaign.

 

Λετε να εσβησα τιποτα; τι μπορει να φταιει;

 

Αν υποψιάζεσαι οτι έσβησες κάτι, δοκίμασε να κάνεις verify τα αρχεία: Πάτα right-click στο παιχνίδι στο Steam library, Properties, καρτέλα Local Files, Verify Integrity of Game Cache και περιμένεις. Τώρα, αν παίζει κάτι άλλο, καλύτερα θα ξέρουν τα παιδιά στο ανάλογο topic για το Shogun 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Winbank απο Πειραιώς και εισαι κομπλέ... εχεις εναν κεντρικό λογαριασμό και σου δινει την δυνατοτητα να δημιουργεις οσες prepaid θες μεσω ιντερνετ . Και εννοειτε να τις φορτιζεις μεσω ιντερνετ αρκει να εχεις λεφτα στον λογαριασμο σου .

Δημιουργεις φορτιζεις πληρωνεις διαγραφεις ( αν θες )..

Δεν ειμαι υπαλληλος της απλα με εχει βολεψει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!

 

Ναι αλλά έχεις και 1Ε προμήθεια κάθε φορά. κι αν θες να πάρεις μια προσφορά του steam με 2Ε? το 33% προμήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν κάποιες μέρες άλλαξα το password στον Steam λογαριασμό μου (λόγο του hack) αφού άλλαξα password έκανα login στο Steam αλλά τα στοιχεία (info) της πιστωτικής μου κάρτας δεν υπήρχαν καταχωριμένα πλέον..πιστεύετε επειδή άλλαξα το password συνέβει αυτό η Valve το έκανε ή κάτι άλλο συνέβη..;

(Δεν είχα ποτέ λογαριασμό στο Steam Forum)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello,

 

A staff member has replied to your question:

 

Hello,

 

Thank you for contacting Steam Support.

 

As Gabe mentioned, we do not have evidence that encrypted credit card numbers or personally identifying information were taken by the intruders, or that the protection on credit card numbers or passwords was cracked. You can read Gabe’s entire message here: http://store.steampowered.com/news/6761/

 

Your credit card information was only stored if you chose to cache the information on your account. You can see what card was cached, and if you’d like to, clear that information.

 

To do so:

- Log in to your Steam account.

- In the upper right hand corner, click the “[Your username]'s account”.

- Under “Your Steam Account” on the right-hand side you will see your card type and the last 4 digits of the card that was saved. Click the “Delete” link, to remove this information from your Steam account.

 

PLEASE NOTE: If you do not see a "Your Steam Account" section to the right of "Licenses and subscriptions", this means that your credit card information is not stored.

 

If you have reset your password, any billing information is automatically cleared by the system.

 

We appreciate your feedback and are truly sorry that this has happened.

 

 

βλακείες δηλαδή... το σκέφτομαι σοβαρά να ακυρώσω την κάρτα

 

Μαλλον η Valve τα αφαίρεσε από όλους.

καλά κάτσε να δείς κράξιμο που θα φάνε τώρα. έχουν και το θράσος να μου λένε στο email οτι αν δεν δώ κάτι στα δεξιά της οθόνης τότε δεν έχουν σώσει τα στοιχεία της κάρτας.

edit: χμμμ απο κάτω λέει οτι αν αλλάξεις κωδικό σβήνει η κάρτα οπότε μάλλον εγώ την έσβησα, δεν πειράζει, τους έκραξα έτσι για το γαμώτο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα ευτηχώς είχαν σώσει μια κάρτα αλλά πάντα ήταν μια παλιά που δεν έπαιζε. Επρεπε κάθε φορά που έκανα μια νέα αγορά να περνάω manual τα στοιχεία. Μαλλον bug δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν περνάς τη πιστωτική στο paypal, να πληρώνεις μέσω εκείνου?

 

ΌΧΙ..μακριά το paypal μετά από αυτό που είχε γίνει πριν 2χρόνια δεν παίζει να με δει ξανά..(όσοι ξέρουν θα θυμούντε τί είχε γίνει με το hacked skype account μου.)Οπότε κάνω direct πλερωμές από μέσα από το steam..B):cool::-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...