Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής με χαμηλό κόστος ανά σελίδα


nickolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε με ενδιαφέρει αν είναι laser ή inkjet (προτιμώ laser).

Πουθενά δεν μπορώ να βρω στο internet σελίδα που να έχει σε λίστα το κόστος ανά σελίδα των εκτυπωτών!

Δεν εκτυπώνω πολύ αλλά σκοπεύω να τον κρατήσω πολλά χρόνια οπότε ας κάνει και 200+ ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν εκτυπώνεις πολύ, ο laser δεν θα σου προσφέρει τίποτα περισσότερο. Ούτε θα σου παρέχει εγγυημένα καλύτερη ποιότητα. Συνήθως οι φθηνοί laser έχουν ανταλλακτικό toner αξίας 80+ ευρώ οπότε μόνο φθηνοί δεν βγαίνουν.

Επίσης, τα συμβατά toner δεν είναι τόσο καλά σε ποιότητα όσο τα αντίστοιχα inkjet γιατί είναι πιο δύσκολη η αναγομωση.

 

Πάρε έναν απλό inkjet, κατά προτίμηση με 4 χωριστά μελανοδοχεία. Μην πάρεις ούτε των 30 ευρώ ούτε των 200 αλλά κάτι ενδιάμεσο.

Το μόνο που θα προσέξεις είναι να έχει φθηνά συμβατά μελάνια.

 

Εγώ έχω αυτόν->

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=D9E701F540B60E499E44A958DBC460D9&pa=801A0E0F6B0A154492207ABD07F21750

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δεν εκτυπώνω πολύ είναι ~1000 σελίδες το χρόνο, ίσως και περισσότερο. Τώρα έχω έναν έγχρωμο Samsung CLP-300 ...ο οποίος μετά από μια πτώση δυσλειτουργεί. Τα τόνερ του μου αντέχουν περίπου 1 χρόνο και η αντικατάστασή τους είναι σχεδόν σα να τον ξανααγοράζω!

Αν αποκτήσω φτηνό εκτυπωτή ανά σελίδα θα εκτυπώνω πολύ περισσότερο! Οπότε προτιμώ να δώσω αρκετά για ένα μηχάνημα με πιο φτηνά μελάνια/τόνερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς? (bump!)

λοιπόν έχω τον clp-315 κάτι παρόμοιο με τον δικό σου και τον θεωρό πολύ φθηνό στις εκτυπώσεις του

 

αν θες φθηνές εκτυπώσεις νομίζω οι laser είναι μονόδρομος συνήθως έχουν 2πλάσια τιμή στα μελάνια αλλά έχουν 10πλάσια διάρκεια (σε σύγκριση με τους ink jet) συνεπώς το κόστος ανά σελίδα του inkjet είναι 5πλάσιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...