Προς το περιεχόμενο

Η HTC ανακοινώνει τα σχέδια της για το Ice Cream Sandwich (Android 4.0)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήταν προτιμότερο να έχεις ένα φίλο/γνωστό που να ξέρει και να ασχολείται με το αντικείμενο αν και με τόσες συσκευές είναι αρκετά δύσκολο να παρακολουθείς τι γίνεται σε όλες αυτές.

 

Οργάνωση θέλει και όπως έχει αποδείξει η κοινότητα είναι σε θέση και να αυτοργανωθεί αλλά και να αξιοποιήσει τους μακράν πολλαπλάσιους πόρους που έχει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κάνουν οι έξυπνοι πελάτες είναι να αγοράζουν συσκευές που υποστηρίζονται από την ίδια την κοινότητα...

Σωθήκαμε... Εγω θελω τα πραγματα να υποστηριζονται επισημα. Ο καιρος που ψαχνομουνα με χακιες και modαρίσματα περασε, γιατι τωρα θελω οι υπολογιστες να δουλευουν για μενα και οχι το αντιθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κάνουν οι έξυπνοι πελάτες είναι να αγοράζουν συσκευές που υποστηρίζονται από την ίδια την κοινότητα οπότε και θα έχουν νέα roms για τις συσκευές τους ανεξάρτητα του αν η εταιρία που κατασκεύασε την συσκευή επιλέγει να μην υποστηρίξει τις παλαιότερες προκειμένου να πουλήσει τις νέες της, πόσο μάλλον να δίνει ένα υπερφορτωμένο λειτουργικό που κάνει τις παλαιότερες να σέρνονται (γκούχου-γκούχου). :-)

 

Οι υπόλοιποι που αγόρασαν android συσκευή απλά και μόνο επειδή έγινε μόδα, ούτε καν θα ασχοληθούν με την έκδοση του λειτουργικού που τρέχει η συσκευή τους... και μια και το έφερε η κουβέντα... ξέρουμε τι ποσοστό των 3gs (και άνω) έχει αναβαθμιστεί σε ios 5;;; (Γιατί δεν βλέπω και πολλούς να διαμαρτύρονται για το πρόβλημα με την αυξημένη κατανάλωση)

 

έχω καμιά 10ρια γνωστούς και εμένα που το κάναμε update. Και δεν έχω πρόβλημα. Νομίζω το πρόβλημα ήταν για 4 και 4ς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωθήκαμε... Εγω θελω τα πραγματα να υποστηριζονται επισημα. Ο καιρος που ψαχνομουνα με χακιες και modαρίσματα περασε, γιατι τωρα θελω οι υπολογιστες να δουλευουν για μενα και οχι το αντιθετο.

 

Αναφέρετο δικαίωμά σου να στρέφεσαι σε ό,τι θέλεις, να πληρώνεις το "QualityAssurance" της υπογραφής σου ή την υπεραξία (αέρα) του οποιουδήποτε brand να χαίρεσαι όμως που έχει την ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ να βάλεις σε κάποια συσκευή rom το οποίο το έχουν βελτιώσει αρκετά τα παιδιά της κοινότητας (aka developers) και το οποίο πέρα από το ότι ενημερώνεται πολύ πιο γρήγορα (για να μην πω ότι παίρνει τις νέες εκδόσεις του λειτουργικού όταν η εταιρία αποφασίζει να μην το υποστηρίζει πλέον) τρέχει τελικά πιο γρήγορα από το stock της εταιρίας που κατασκεύασε την συσκευή.

 

Στην μία λοιπόν περίπτωση πληρώνεις καπέλο την υπεραξία και στην άλλη σου έρχεται ως δώρο από την ανιδιοτελή προσφορά της κοινότητας, στην μία περίπτωση έχεις ένα κλειστό κουτί ενώ στην άλλη έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις χωρίς να κάνεις δοκιμές (αρκεί να δεις σχόλια και κριτικές των χρηστών που την δοκίμασαν, δλδ 5-10 λεπτά υπόθεση η ανάγνωσή τους) και αφού αποφασίσεις να περάσεις custom rom ακολουθείς πολύ απλά βηματάκια που λίγο-πολύ έχεις την γνώση αφού έχεις ασχοληθεί τόσο με linux όσο και unix, εδώ περνάνε rom παιδιά άσχετα με τον χώρο που τα μόνα που έχουν "δουλέψει" είναι τα λειτουργικά της microsoft, εξάλλου είναι και ένδειξη power user... :lol:

 

έχω καμιά 10ρια γνωστούς και εμένα που το κάναμε update. Και δεν έχω πρόβλημα. Νομίζω το πρόβλημα ήταν για 4 και 4ς.

 

Σαν να μην μου φαίνεται και τόσο καλό αυτό. Αν το πρόβλημα ήταν γενικευμένο τότε θα λέγαμε ότι φταίει κάτι στο λειτουργικό οπότε και σε επόμενη έκδοση θα διορθωθεί, για να δούμε τι θα πουν (υπάρχει και αντίστοιχο thread εδώ στις ειδήσεις) οι κάτοχοι των 4 που έκαναν την αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...