Προς το περιεχόμενο

The Official (κι άλλο;) Picture Thread. [Old]


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε τούφα, μισείς τον Mikeius, μισείς το 9gag, μισείς το reddit... Υπάρχει κάτι εκτός 4chan που να μην μισείς ή οτιδήποτε αστείο δημιουργείται και υπάρχει μόνο στο 4chan; Από την μία ελεύθερο ιντερνετ θέλουμε και από την άλλη κράζουμε την ελευθερία της αναπαραγωγής ιδεών; Ή πρέπει ο καθένας που βρίσκει κάτι καλό να κάνει διατριβή για να βρει ποιος είναι ο creator και να δώσει τα συγχαρητήρια;

 

yD8a2.jpg

 

Ον ανάδερ νόουτ, απορούμε γιατί οι γκόμενες βγάζουν τα βυζιά όξω στα youtube βίντεο...

 

 

lgwek.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τούφα, μισείς τον Mikeius, μισείς το 9gag, μισείς το reddit... Υπάρχει κάτι εκτός 4chan που να μην μισείς ή οτιδήποτε αστείο δημιουργείται και υπάρχει μόνο στο 4chan; Από την μία ελεύθερο ιντερνετ θέλουμε και από την άλλη κράζουμε την ελευθερία της αναπαραγωγής ιδεών; Ή πρέπει ο καθένας που βρίσκει κάτι καλό να κάνει διατριβή για να βρει ποιος είναι ο creator και να δώσει τα συγχαρητήρια;

 

yD8a2.jpg

 

 

Το reddit δεν με ενοχλει, καθε μερα μπαινω.(οκ το karma whoring ειναι ενοχλητικο) Τωρα για mikeius και 9gag τα εχω ξαναπει. Το reddit δεν πασαρει σαν δικο του υλικο απο αυτα που βρισκει στο 4chan, ουτε βαζει watermarks απο κατω.

Εδω μεσα για παραδειγμα. Γελανε με κατι που θα μπει στο 9gag. Αν ηταν απο αλλη σελιδα δεν θα γελαγανε. Αυτο ειναι αποδεδειγμενο. Ιδιες φωτο μερες-βδομαδες-μηνες μετα και πιο πολλα + απο κατω. To πιο ειρωνικο ειναι πως ατομα λενε "πωπω μαλακια το 4chan" ενω γελανε με αυτα που βλεπουν απο εκει. Ειρωνια στο full.

Δεν κανω υποδειξεις για το που θα μπαινει ο καθενας, αλλα δεν θα δεχτω για υποδειξεις για αυτα που θα επρεπε να μην με ενοχλουν. Εμενα οταν καποιος μου δειξει κατι αστειο, θα παω να δω που θα βρω και αλλα τετοια αστεια. Ειτε αυτο λεγετε stand up, ειτε αυτο αστειες photo. Δεν θα παω σε μερη που μου λενε "ΕΔΩ ΓΕΛΑ" οπως το 9gag ουτε σε ατομα που πασαρουν το υλικο σαν δικο τους σαν τον mikeius.

Η διαφορα σε αυτα που κλεβουν στο 9gag και αυτα που κλεβει ο mikeius με αυτα που κανουν απο μονοι τους ειναι χωαδης.

 

 

Pic related ενα καγκουρο με πυτζαμες απο το reddit.

QOxY0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που είπες συμφωνώ με το watermark και ότι είναι ηλίθιο το 9gag αλλά μην περιμένεις και εσύ όλοι να κάθονται να βλέπουν αν έχει ποσταριστεί η εικόνα κάπου αλλού πρώτα.

 

Δεν θα κάτσω να πω εγώ "repost" για μια φωτό που έχω δει σε άλλο site πιο πριν, να πω repost για κάποια που έχει ανέβει εδώ πέρα όμως θα το κάνω.

 

Επίσης το humor είναι υποκειμενικό. Όπως εσύ θεωρείς αστείο ταλέντο κλπ τον Τιτκώφ (ή όπως τον λένε) εγώ τον θεωρό από τους μεγαλύτερους μαλάκες wannabe κωμικούς γιατί τα αστεία του μου φαίνονται σαν αστεία που λένε 12χρονα, παρ'όλα αυτά όμως δε θα κάτσω να σε κράξω κάθε φορά που ποστάρεις ένα βιντεάκι του. Σε όσους αρέσει έχει καλώς σε όσους δεν αρέσει και πάλι μπράβο, δε θα κάτσουμε όμως τώρα να τραβάμε ένα σχοινί με αυτά που δεν μας αρέσουν ή αυτά που μας αρέσουν 5-6 μήνες τώρα. You made your point το καταλάβανε όσοι συμφωνούν μαζί σου και όσοι διαφωνούν δεν έχει νόημα όμως να το συνεχίζουμε αυτό τον χαβά πλέον.

 

Μπαίνω να δω καμιά pic εδώ πέρα και βλέπω μέρα παρα μέρα κραξίματα για τους ίδιους και τους ίδιους λόγους. Λόγους που έχουν κλείσει τόσες φορές το ίδιο thread και κάθε φορά που ανοίγει καινούριο λέμε "δε θα ξανακάνουμε τα ίδια" και πάλι τα ίδια κάνουμε.

 

Ένα sloth(βραδύπους) από google images

pethappy-sloth.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που είπες συμφωνώ με το watermark και ότι είναι ηλίθιο το 9gag αλλά μην περιμένεις και εσύ όλοι να κάθονται να βλέπουν αν έχει ποσταριστεί η εικόνα κάπου αλλού πρώτα.

 

Δεν θα κάτσω να πω εγώ "repost" για μια φωτό που έχω δει σε άλλο site πιο πριν, να πω repost για κάποια που έχει ανέβει εδώ πέρα όμως θα το κάνω.

 

Επίσης το humor είναι υποκειμενικό. Όπως εσύ θεωρείς αστείο ταλέντο κλπ τον Τιτκώφ (ή όπως τον λένε) εγώ τον θεωρό από τους μεγαλύτερους μαλάκες wannabe κωμικούς γιατί τα αστεία του μου φαίνονται σαν αστεία που λένε 12χρονα, παρ'όλα αυτά όμως δε θα κάτσω να σε κράξω κάθε φορά που ποστάρεις ένα βιντεάκι του. Σε όσους αρέσει έχει καλώς σε όσους δεν αρέσει και πάλι μπράβο, δε θα κάτσουμε όμως τώρα να τραβάμε ένα σχοινί με αυτά που δεν μας αρέσουν ή αυτά που μας αρέσουν 5-6 μήνες τώρα. You made your point το καταλάβανε όσοι συμφωνούν μαζί σου και όσοι διαφωνούν δεν έχει νόημα όμως να το συνεχίζουμε αυτό τον χαβά πλέον.

 

Μπαίνω να δω καμιά pic εδώ πέρα και βλέπω μέρα παρα μέρα κραξίματα για τους ίδιους και τους ίδιους λόγους. Λόγους που έχουν κλείσει τόσες φορές το ίδιο thread και κάθε φορά που ανοίγει καινούριο λέμε "δε θα ξανακάνουμε τα ίδια" και πάλι τα ίδια κάνουμε.

 

Ένα sloth(βραδύπους) από google images

 

2 φορες εχω βαλει video του Τιτκωφ. Η μια ηταν για τους χελινες, και η αλλη που εκανε οτι κανει αυτος στο μπραφ. Ατομα που γουσταρουνε το μπραφ δεν καταλαβανε την ειρωνια που πηγε να κανει. Δεν σου ειπα οτι θα πω οτι κατι δεν ειναι αστειο ή θα βρισω αυτο που δεν θα με κανει να γελασω. Δεν μιλαω για humour καν.

Μιλαω για πραγματα που μερικα ατομα γελανε επειδη τα ειπε συγκεκριμενο ατομο/τα ειδανε σε συγκεκριμενο site. Δεν γινεται να λες "μου αρεσει το 4chan content αλλα δεν μου αρεσει το 4chan".

Το ολο θεμα ξεκινησε απο τον dolan ξανα. Δεν εχω πει ποτε για repost μιας εικονας και ειπα "χα ηταν αστειο οταν το ειδα πριν απο 2 μερες". Για να καταλαβεις, δες τι θα ερθει σε λιγο καιρο εδω μεσα:

 

kVnSw.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούφα έχω μπανάρει και άλλους που αγαπώ. Δοκιμασμένο. Πήγαινε στο Internet section και κάνε ένα poll, ένα θρεντ, ό,τι θες ρε παιδί μου, αλλά εδώ όχι άλλο. Νισάφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνω στο τι κανει το 9gag αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας. Μπαινω εκει μηπως βρω κατι αστειο να σκασω κανενα χαμογελο. Δεν με ενδιαφερει ουτε το origin καθε αστειου,ουτε το watermark, ουτε τπτ. Οι εποχες που μετρουσαμε να δουμε ποιος την ειχε μεγαλυτερη, περασαν, εχουμε μεγαλωσει πλεον. Διαφωνω στο οτι "ειναι αποδεδειγμενο οτι δε γελαει κανεις με την ιδια εικονα απο το 4chan ενω στο 9gag γελαει"(πως αποδειχτηκε αυτο?). Χεστηκαμε απο που ειναι και ποιος ειναι ο δημιουργος. Οταν το 4chan αποκτησει ενα συγχρονο και φιλικο interface που δεν χρειαζεται να σπανε τα νευρα σου ψαχνοντας σε απαρχαιωμενα -σχεδιαστικα- threads,που σου βγαινουν τα ματια να καταλαβεις τι ειναι τι και να διαβαζεις κατεβατα με "αστειες" ιστοριες, μεχρι να βρεις κατι πραγματικα αστειο, τοτε θα ξεκινησω να μπαινω.

 

Προς το παρον, 9gag, ενα ατελειωτο scroll down χρειαζεται και οταν βαρεθεις το κλεινεις, δεν εχω σκοπο να τρωω την ωρα μου(οχι πως εχω και τιποτα σημαντικοτερο να κανω βεβαια :P ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούφα έχω μπανάρει και άλλους που αγαπώ. Δοκιμασμένο. Πήγαινε στο Internet section και κάνε ένα poll, ένα θρεντ, ό,τι θες ρε παιδί μου, αλλά εδώ όχι άλλο. Νισάφι.

Καλά και εσύ σιγά.την άποψη τους λένε τα παιδιά.εγώ συμφωνώ κυρίως με τον zeniath αλλά όντως αν παρακολουθείτε γενικά 4chan θα κτλβετε ότι τα περισσότερα είναι inside jokes που λογικό είναι κανείς να μην τα καταλαβαίνει αν δε μπαίνει στο /b/ π.χ

 

Το 9fag παίρνει τα inside jokes και τα κάνει mainstream.ε και εκεί είναι ο αυτόματος μηχανισμός που ενεργοποιείται όταν κάτι γίνεται mainstream, δλδ να το αντιπαθήσεις μόνο και μόνο επειδή έγινε mainstream.

 

 

και για να μεινω ontopic(μην φάμε και κάνα ban :P ),

post-44542-0-15786900-1335962636_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...