Προς το περιεχόμενο

Πρωτη διανομη που δοκιμασατε xD


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αχ ....

ωραίες στιγμές ....(πολύ καλό θέμα ανοίξατε παιδιά)

 

Θυμάμαι μου την είχε δώσει ένα βράδυ και έψαχνα στο νετ πληροφορίες για το λίνουξ (είχα πάρει και έναν φίλο να μου πει πως να το ψάξω , <<εκείνο ρε μακάκα , του έλεγα , με το κόκκινο καπελάκι>>

τελικά κάτι βρήκα , κάπως το βρήκα και εμφανιστηκε στην οθόνη μου η σελίδα του ubuntu ...

<<κατέβασε>> μου λέει και κάψε το iso <<και κάνε μποτ από το δισκάκι και αν μπορέσεις να κάνεις τίποτα να χέσεις....>>

μέσα σε κάνα δύωρο τον πήρα τηλέφωνο και του λέω:

<<όλα κομπλέ>> , αφού έμεινε μακάκας με ρώτάει:

<<conn-x δεν έχεις ρε άχρηστε?>> ....<<όχι του λέω, πριν μια εβδομάδα άλλαξα σε wind adsl>>

<<ε, για αυτό είσαι οκ με το δύκτιο , η wind δινει ρούτερ , αν είχες το sagem θα έπαιρνες τα @@ μου>> ....

 

όπως και να έχει ....αυτά τα είναι ωραίες καταστάσεις ...

 

α, η πρώτη διανομή ήταν ubuntu 7.10 gutsy gibbon .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Suse από περιοδικό, που δεν θυμάμαι καν την έκδοση, αλλά ήταν παταγώδεις αποτυχία γιατί είχα σημαντικά προβλήματα με τον είχα και έφυγε όπως μπήκε , αφού δεν είχα ιδέα και δεν μπόρεσα να το λύσω. Οπότε πρακτικά η πρώτη διανομή που χρησιμοποίησα ήταν το Ubuntu 7.10 ή το 8.04, δεν θυμάμαι ακριβός. Πόσο το είχα αγαπήσει, που όποτε ήθελε έβλεπε τον driver της Nvidia και όποτε ήθελε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@firewalker

Και εγώ κάποια στιγμή πήρα ένα σειριακό US Robotics που ούτε που θέλω να θυμάμαι πόσα έσκασα για να το αγοράσω το ρημάδι,αλλά τουλάχιστον λύθηκαν όλα τα προβλήματα με τα software modems των windows...!!!!

 

Το USR δεν ξέρω που βόσκει...

 

eJ8hYs.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p3 700 κάτι ΜΒ win 98

μετά από κάνα χρόνο κάπνιζα ένα πακέτο και έπινα τρεις καφέδες μέχρι να ανοίξει κάποιος μου σφύριξε βάλε ρε Linux

Linux ? τι είναι αυτό ?

 

έφαγα τα μούτρα μου δυο τρεις φορές σε Debian (128kbs isdn μέρες έκανε για να κατεβάσει ) κατέληξα σε ubuntu 6 η 7

επέστρεψα γρήγορα σε win όμως και νέο pc

επιστροφή πάλι με ubuntu 8.04

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι πολύ νέος, με Ubuntu 10.04 ξεκίνησα. Δεν τα κράτησα πολύ βεβαια, έβαλα Win 7.

Άρα η πρώτη "κανονική" διανομή μου ήταν Arch (που έβαλα πριν 4 μήνες tongue.gif).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mandrake 7.2 με το φρέσκο τότε KDE 2.0

Τραυματικές εμπειρίες:

- Αδύνατο να κάνω να δουλέψει την κάρτα ήχου opti 931 την κόκκινη

- Αδύνατο να γράψω ελληνικά. Είχα βρει μερικούς οδηγούς αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

 

Το us robotics 33.6 είχα και γω και θυμάμαι ότι γα να κάνει την σύνδεση έπρεπε να πληκτρολογήσω σε ένα διάλογο atx, ή κάτι τέτοιο, και μάλιστα τα έγγραφε με διπλούς χαρακτήρες (AATTXX)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...