Προς το περιεχόμενο

Συνεχής άνοδος για την HTC


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ανοδική πορεία της HTC συνεχίζεται αμείωτη με βάση τα οικονομικά αποτελέσματα του τελευταίου τετραμήνου τα οποία ανακοίνωσε σήμερα η εταιρεία, συμπληρώνοντας 6 συνεχόμενα οικονομικά τετράμηνα συνεχούς αύξησης εσόδων.

 

Η HTC, ένας από τους μεγαλύτερους κατασκευαστές smartphones στον κόσμο, ανακοίνωσε αύξηση κέρδους 68% για το τρίτο οικονομικό τετράμηνο στα 625 εκατομμύρια δολλάρια, σημειώνοντας αύξηση 68% σε σύγκριση με την αντίστοιχη περσινή περίοδο. Η αύξηση αυτή έρχεται ως αποτέλεσμα του διπλασιασμού συσκευών που διέθεσε η HTC στις αγορές ανά τον κόσμο οι οποίες ξεπέρασαν τα 13 εκατομμύρια συνολικά.

 

htclogo.jpg

 

Σε δήλωση του ο πρόεδρος της HTC, Peter Chou αναφέρει ότι «στόχος μας είναι να οδηγούμε την κούρσα όσο η αγορά των έξυπνων κινητών τηλεφώνων συνεχίζει να μεγαλώνει και να αλλάζει ραγδαία. Είμαστε περήφανοι στο ότι προβλέπουμε τι χρειάζεται η αγορά και ο καταναλωτής και τοποθετούμαστε στις ανάγκες αυτές πριν αυτές πραγματοποιηθούν».

 

Η Κίνα είναι η χώρα με τη μεγαλύτερη αύξηση πωλήσεων για την HTC στην οποία σημείωσε 9 φορές περισσότερες πωλήσεις από την περσινή χρονιά, με το HTC Sensation να κυκλοφορεί στους 2 μεγαλύτερους παρόχους της χώρας όπως τη China Mobile και τη China Unicom. Για το μέλλον η εταιρεία προετοιμάζει την επέκταση της παρουσίας της στη Κίνα σε 2.000 επιπλέον καταστήματα και τη κατασκευή ενός νέου εργοστασίου το οποίο θα αυξήσει τη συνολική παραγωγή συσκευών της HTC σε συνολικά 40 εκατομμύρια.

 

Link.png Site: Mobile Tech News

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αύξηση αυτή έρχεται ως αποτέλεσμα του διπλασιασμού συσκευών που διέθεσε η HTC στις αγορές ανά τον κόσμο οι οποίες ξεπέρασαν τα 13 εκατομμύρια συνολικά.

 

Ξεπέρασαν τα 13 εκατομμύρια οι συσκευές....

Ω ρε φίλε ποικιλλία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατα την γνωμη μου ειναι λογικο και αναμενομενο.Εχει πολυ καλη ποιοτητα στις συσκευες της εχουν περασει 3 απο τα χερια μου P3600, hd , hd2 και σε λιγο καιρο θα παω για το sensation :wub: !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατα την γνωμη μου ειναι λογικο και αναμενομενο.Εχει πολυ καλη ποιοτητα στις συσκευες της εχουν περασει 3 απο τα χερια μου P3600, hd , hd2 και σε λιγο καιρο θα παω για το sensation :wub: !!!

 

Το πηρε ενας φιλος μου. Ολα ωραια και καλα απλα ψιλομαπα οθονη. Just sayin' ^^

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θαρρώ πάντως ότι κάτι πρέπει να κάνουν με τις οθόνες τους.Από τότε που σταμάτησαν να βάζουν amoled για μένα απορρίπτονται και τα μοντέλα τους λόγω άσχημης οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θαρρώ πάντως ότι κάτι πρέπει να κάνουν με τις οθόνες τους.Από τότε που σταμάτησαν να βάζουν amoled για μένα απορρίπτονται και τα μοντέλα τους λόγω άσχημης οθόνης.

 

Υπερβολές μια χαρά είναι οι οθόνες. Εγώ αυτό που δεν μου αρέσει στην htc είναι όλη κοροιδια που είχε κάνει με το desire και αναφέρομαι στη μη υποστήριξη στο htcsense.com και όλο τον ντόρο με την αναβαθμιση στο gingerbread. Αλλο ένα αρνητικό είναι οι κάμερες που χρησιμοποιούν και μέχρι πρότινος το ότι βάζανε λίγη μνήμη ρομ στα κινητα.

Οι οθόνες τους μια χαρά είναι αν εξαιρέσεις του desire hd που εντάξει θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ο καθένας έχει διάφορα παράπονα για το κάθε τι.Η αλήθεια είναι πως πολλά μοντέλα της τα έχει σκοτώσει από άποψη υποστήριξης.Και πώς αλλιώς θα γινόταν άλλωστε όταν βγάζειτόσο συχνά νέα μοντέλα.

Στο θέμα της οθόνης πάντως επιμένω.Έχω το desire με amoled και δε σκέφτομαι σε καμία περίπτωση να το αλλάξω με κάποιο νεότερο μοντέλο της htc μόνο και μόνο λόγω οθόνης.Συγκρίνοντάς το με επόμενα ακριβά της μοντέλα που έχουν πάρει φίλοι μου, προσωπικά βρίσκω απογοητευτικές τις διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ωραία η amoled οθόνη του desire, αλλά για μένα η μεγαλύτερη επιτυχία της HTC είνα το hd2 που να μπορείς να τρέχεις τα 2 λογισμικά σε dualboot!

Αυτός θα είναι κ ο κύριος όρος για το επόμενο μου σμαρτφον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...