Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω μολις ειδα τα τελευταια 8 λεπτα(source code).το επαιξε στο star.φοβερο εργακι!!

 

http://www.imdb.com/title/tt0945513/

Απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει.. Σιγουρα θα την ξαναδω στο μελλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The Crimson Rivers (2000) 9.5/10

για μένα είναι ίσως η καλύτερη αστυνομική θρίλερ ταινία που υπάρχει. Κάθε φορά που την βλέπω ,δε θέλω να τελειώσει.

 

7.1 από μένα για το πορφυρα ποτάμια, δες αυτό θα σου αρέσει πολύ Link.png Site: El Cuerpo(the body) 8.5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τι είναι αυτό που σας κάνει να αποφασίσετε να δείτε αυτές τις ...δημιουργίες; Διάθεση να δοκιμάσετε τις αντοχές σας; Βεβαιότητα ότι θα ζήσετε καμιά πεντακοσαριά χρόνια, οπότε δεν τρέχει τίποτα για κάμποσες χαμένες ώρες; Βοηθήστε με να καταλάβω, πλιιιιζ!!!

Να πω ότι δεν έχεις δίκιο, έχεις...

Κακές παρέες βλέπεις, το έφαγαν το κράξιμο που τους αξίζει και ΔΕΝ θα ξαναδιαλέξουν ταινία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kingsman: The Secret Service

Πολύ καλό δε το περίμενα. Συνήθως δε μου πολυαρέσουν οι κωμωδιοπεριπέτειες αλλα αυτή ηταν καταπληκτική.

7,3/10

 

Run All Night

Μετά το Taken η καλυτερη ταινια δράσης για τον Neeson. Generic υπόθεση οκ αλλά οι χαρακτήρες ήταν δοσμένοι σωστά.

6,8/10

 

Blackhat

Δε συμφωνώ με το κράξιμο που έχει φάει (θεωρώ το 5,4 του imdb προκλητικό). Σϊγουρα δεν είναι τοπ και σίγουρα από τις χειρότερες του Mann αλλά ομολογώ ότι την είδα ευχάριστα χτες το βράδυ...

6,3/10

 

Yolo!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το kingsman και το μονο που μου αρεσε ηταν η σφαγη, οι μαχες και το διαφορετικο take στον evil mastermind. Γενικα δεν ηταν κακο αλλα χωρις αυτα που ανεφερα δεν θα φτουραγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cruel Intensions (1999) & Wild things (1998)

 

Την είδα για 5η φορά τη πρώτη και για 3η φορά τη δεύτερη..

Από τις καλύτερες ταινίες που έχουν βγει ποτέ για εμένα. Σίγουρα μέσα στο top ten μου. 10/10 και οι δύο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 Idiots (2009)

 

Πολύυυυυυυ καλή ταινία με μυνήματα πολύ σημαντικά. Γιατί καλές και οι motivation ταινίες που βλέπουμε κατά καιρούς αλλά δεν θέλουμε όλοι να γίνουμε παλαιστές και πυγμάχοι.

 

8.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blackhat

Δε συμφωνώ με το κράξιμο που έχει φάει (θεωρώ το 5,4 του imdb προκλητικό). Σϊγουρα δεν είναι τοπ και σίγουρα από τις χειρότερες του Mann αλλά ομολογώ ότι την είδα ευχάριστα χτες το βράδυ...

6,3/10

 

Yolo!

Blackhat

Σίγουρα καλύτερη από την βαθμολογία της, αλλά το πρόβλημα είναι ο πρωταγωνιστής. Δεν ξέρω τι τρέλλα τον έπιασε και πήγε μ' αυτόν.

 

Loin des hommes http://www.imdb.com/..._=nm_flmg_act_2

Περίμενα κάτι καλύτερο.

Προσπαθεί και έχει ωραία κινηματογράφηση.

Αλλά για μια ταινία που ζει και αναπνέει από τη σχέση των 2 πρωταγωνιστών, βάζει τους ήρωες της σε τόση απόσταση, που όταν τελικά βρίσκουν την χημεία ανάμεσα τους, είμαστε κοντά στους τίτλους τέλους. 6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Cruel Intensions (1999) & Wild things (1998)

 

Την είδα για 5η φορά τη πρώτη και για 3η φορά τη δεύτερη..

Από τις καλύτερες ταινίες που έχουν βγει ποτέ για εμένα. Σίγουρα μέσα στο top ten μου. 10/10 και οι δύο.

To Cruel Intentions ειναι πολυ καλο και  βασισμενο στο Dangerous Liaisons. To οποιο ειναι κατα τη γνωμη μου ανετα στο Τοp 3 των αγαπημενων μου ταινιων. 

Παρεμπιπτοντως εχει βγει Cruel Intentions 2 και 3, στο λεω απλα για να μην τα δεις. Ever.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Cruel Intentions ειναι πολυ καλο και  βασισμενο στο Dangerous Liaisons. To οποιο ειναι κατα τη γνωμη μου ανετα στο Τοp 3 των αγαπημενων μου ταινιων. 

Παρεμπιπτοντως εχει βγει Cruel Intentions 2 και 3, στο λεω απλα για να μην τα δεις. Ever.

Όταν το είχα πρωτοδεί και τα δύο, είχα δει τα υπόλοιπα. Απογοητεύτηκα και από τότε δεν τα έχω ξανά αγγίξει. Έχω ξεχάσει ακόμα και το σενάριο αλλά την πικρή γεύση από τη σύγκριση των υπολοίπων με τα πρώτα τους, την έχω ακόμα. Οπότε.. okay, έπαθα και έμαθα.

P.S: Το Dangerous Liaisons δεν το ξέρω αλλά μια γρήγορη ματιά που έριξα, η ιστορία μοιάζει απλά.. είναι λίγο έξω από τα γούστα μου. Το όλο σκηνικό εννοώ. Που διαδραματίζει μια τόσο παλιά εποχή. Γενικά αυτά τα πολύ παλιά (όχι παλιά ημ. κυκλοφορίας, παλιά στην υπόθεση της ταινίας), δεν τα πολύ εκτιμώ.

Πες μου αν είναι καλή σαν υπόθεση ώστε τουλάχιστον να κάνω ένα κόπο να την δω μόνο και μόνο γι' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Αν την έχει δει, πες μου αν είναι καλή σαν υπόθεση ώστε τουλάχιστον να κάνω ένα κόπο να την δω μόνο και μόνο γι' αυτό.

Man ειναι οπως σου ειπα στο Τοπ 3 των αγαπημενων μου ταινιων. Βασικα πρεπει να την δεις, το casting ειναι απιστευτο, οι ερμηνειες μοναδικες και το σεναριο κο ρυ φαι ο. Δε γινεται να σου αρεσε το Cruel Intentions και να μη σου αρεσει το original ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...