Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Insidious (2010)

 

Ω ρε φίλε. Απογοητεύτηκα, και είχα ακούσει καλά λόγια γι'αυτό το θρίλερ. Ούτε μία σκηνή που να νιώσω chills. Αντιθέτως νευρικό γέλιο σε κάμποσες.

 

Αδιάφορο, πάει για delete.

3/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kingsman

 

MV5BMTkxMjgwMDM4Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwMTk3

 

Πανέμορφο, διασκεδαστικότατο! δεν ήθελα να τελειώσει!!! παρόλο το κλισέ του σεναρίου είναι τόσο όμορφα φτιαγμένο που θα σας κρατήσει και όχι μόνο, θα ζητάτε και 2ο! :)

 

8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

San Andreas [1.5/5]

 

Σε ένα καλοκαίρι κορεσμένο από υπερήρωες και sci-fi έργα, το «San Andreas: Επικίνδυνο Ρήγμα» είναι αναμφισβήτητα μια παλιάς σχολής ταινία καταστροφής βασισμένη στις ταινίες της δεκαετίας του 1970, αλλά και τα πιο πρόσφατα «προφητικά» φιλμ που εξαπέλυσε στον κινηματογράφο ο Roland Emmerich. Βλέποντας το θα ευχαριστηθείς εφέ. Τη στιγμή όμως που βλέπεις την τεράστια αμερικανική σημαία να ξετυλίγεται και τους τίτλους τέλους να πέφτουν, είναι σαν όσα έχεις δει να μην έχουν πραγματικά σημασία, παραμένοντας στη μνήμη σου το πολύ για 10 λεπτά μετά την έξοδο από την αίθουσα.

 

http://moviemoviemovieworld.blogspot.gr/2015/06/san-andreas-155.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Run all night:

 

«Τεράστιος» ο πάντα εκφραστικότατος Ed Harris - για 'μένα, ένας από τους πλέον αξιόλογους εν ζωή ηθοποιούς - και πειστικός ο Liam Neeson, σε ρόλο/χαρακτήρα που, ενώ ομολογουμένως μας έχει συνηθίσει να τον βλέπουμε, πλησιάζοντας επικίνδυνα στο να τυποποιηθεί, θεωρώ ότι τού πάει «γάντι».

 

Από τον Harris δεν περίμενα τίποτα λιγότερο, αλλά ο Neeson χρειαζόταν μια καλύτερη παρουσία από εκείνη στο - τουλάχιστον ανόητο - Taken 3, για να πάρει λίγο τα πάνω του, την οποία πιστεύω πως εδώ την είχε.

 

Η εξέλιξη τής ταινίας δε με κράτησε σε αγωνία - τίποτα το ιδιαίτερο σεναριακά - ούτε με ξάφνιασε ως κατάληξη, αλλά, τουλάχιστον σκηνοθετικά, ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα.

 

Αν βαθμολογούσα, θα έπαιζα κοντά στη βαθμολογία τού imdb, κάπου μεταξύ 6,5 και 7/10.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.imdb.com/title/tt1291584/?ref_=fn_al_tt_1
warrior
8.5/10. Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ.
Αναμενόμενη (ως ένα σημείο) η εξέλιξη της ταινίας, αλλά και πάλι κρατάει το ενδιαφέρον.
Για αυτούς που τους αρέσουν αυτού του είδους ταινίες πιστεύω θα την ευχαριστηθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

87316.jpg

 

Απο τις καλες του 2015 με αφθονη ποιοτικη δραση καλουτσικο σεναριο και ωραιους χαρακτηρες.Ειχε καποια κλασικα κλισε αλλα who cares?Fun is fun.Αν δεν σας αρεσει η υποθεση τουλαχιστον δειτε την for that ass στο poster. 8/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: it follows (2014)

 

Αρκετα καλο ψυχολογικο θριλερ.Αποφευγει τα κλισε των κλασσικων ταινιων αυτου του ειδους.Ειχα παρα πολυ καιρο να δω θριλερ που να με επηρεασε.

 

Link.png Site: bait (2012)

 

Για βραδυ τριτης χαλαρη 1,5 ωρα b-movie το συνιστω.Αν ειχε και καλυτερα εφε θα ηταν λιγο ποιο καλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Ηταν να την δω χθες αλλά τελικά  πήγε για σήμερα , βγαίνω απο δω τώρα και την βάζω , πρέπει να είναι πολύ καλή ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Insidious (2010)

 

Ω ρε φίλε. Απογοητεύτηκα, και είχα ακούσει καλά λόγια γι'αυτό το θρίλερ. Ούτε μία σκηνή που να νιώσω chills. Αντιθέτως νευρικό γέλιο σε κάμποσες.

 

Αδιάφορο, πάει για delete.

3/10

 

Ευχαριστώ πολύ. Οταν είχα γράψει και εγώ το δικό μου μπινελικάτο review γι αυτήν την ταινία της πλάκας βγήκαν να με κράξουν. Και εγώ τη θεώρησα τουλάχιστον αστεία, ίδια κατηγορία με το drag me to hell σε θέμα αστειότητας αλλά τουλάχιστον αυτό είχε ορισμένες καλές σκηνές. Το insidious ήταν εντελώς αδιάφορο και είχε και μέσα τον Darth Maul με τον οποίο αντάλλαξε μάπες ο κεντρικός ήρωας σε κάποια φάση...riiiiiiiiiight......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: it follows (2014)

 

Αρκετα καλο ψυχολογικο θριλερ.Αποφευγει τα κλισε των κλασσικων ταινιων αυτου του ειδους.Ειχα παρα πολυ καιρο να δω θριλερ που να με επηρεασε.

 

καλο το βρηκα και εγω .

 μου θυμησε λιγο την μεταδοτικοτητα του  "the hidden" του 87 η και του "the faculty" του 98 η του "Invasion of the Body Snatchers" 56 / 78 και  "invasion" του 2007 η του "Invaders from Mars" του 53 / 86 η ακομη και του "the thing" ,  με κατιτις το υπερφυσικο απο "the entity" του 82 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

It Follows  

 

Συμπαθητικο θριλερακι σκηνοθετικα και σεναριακα, αξιζει να το δειτε .

 

ενα πραγμα σαν κοχυλι που διαβαζε η κοπελιτσα με τα γυαλια τι ηταν;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

It Follows  

 

Συμπαθητικο θριλερακι σκηνοθετικα και σεναριακα, αξιζει να το δειτε .

 

ενα πραγμα σαν κοχυλι που διαβαζε η κοπελιτσα με τα γυαλια τι ηταν;

 

Μου φαίνεται οτι ηταν κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Spare Parts

 

 

Eιχε ενα ενδιαφερον σεναριακα : μη προνομιουχα παιδια/παρανομοι μεταναστες σε αντιστοιχο σχολειο που πανε να διαγωνιστουν το ΜΙΤ σε διαγωνισμο ρομποτικης .

Σαν  υλοποιηση ομως ηταν ανευρη σε πολλα σημεια  βαρετη και γεματη κλισε .Ειδα τα 2/3 μεχρι εκει αντεξα...

 

 

 

4.8/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ. Οταν είχα γράψει και εγώ το δικό μου μπινελικάτο review γι αυτήν την ταινία της πλάκας βγήκαν να με κράξουν. Και εγώ τη θεώρησα τουλάχιστον αστεία, ίδια κατηγορία με το drag me to hell σε θέμα αστειότητας αλλά τουλάχιστον αυτό είχε ορισμένες καλές σκηνές. Το insidious ήταν εντελώς αδιάφορο και είχε και μέσα τον Darth Maul με τον οποίο αντάλλαξε μάπες ο κεντρικός ήρωας σε κάποια φάση...riiiiiiiiiight......

ΧΑΧΧΑΧΑΧΧΧ καλά όταν εμφανίστηκε ο Darth Maul εκεί να δεις γέλιο :')

Συμφωνούμε. Η ταινία βγήκε αστεία. Καμία σχέση με Conjuring που ήταν πολύ ανώτερο και είχε και λίγο τρομακτική ατμόσφαιρα ρε παιδί μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...