Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

f & f  7

 

H δραση εφθασε στα ουρανια τελικα .Στο επομενο θα περιμενω να κατεβασει ο Dominic κανα διαστημοπλοιο  :P

Καλυτερο παντως απο τα προηγουμενα.Σταθαμ ftw

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

chappie-international-poster.jpg

Δεν ήταν καθολου κακό. Σίγουρα είχε κάποια κλισέ που έχουμε δει ουκ ολίγες φορές αλλά αν τα ξεχάσετε αυτά η ταινία είχε βάθος. Κάτι διαφορετικό από το Ex Machina αλλά με το ίδιο point. Μια Τεχνητη Νοημοσυνη με δική της συνείδηση πάντα θα προσπαθεί να επιβιωση no matter what. 7/10 και σίγουρα θα μπορούσε να είναι ακόμα καλύτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

White rabbit.

Δεν ξέρω τι ακριβώς να γράψω. Ούτε τι βαθμό να βάλω. Το μόνο που μπορώ να περιγράψω, είναι η κατάσταση μου. Την ταινία την έβαλα και στην μιάμιση ώρα που κράτησε, ήταν σαν να διήρκεσε όσες μέρες εξελισσόταν στο έργο. Με την καλή έννοια.

Η υπόθεση με λίγα λόγια είναι ότι το παιδάκι ηλικίας λυκείου, μπουκάρει μέσα στο σχολείο και με μια καραμπίνα, τα κάνει όλα σκ..
Το όλο νόημα στη ταινία, είναι τι τον οδήγησε εκεί. Δεν θα spoiler-άρω θα πω μόνο ότι είναι κάπως επίκαιρο με την όλη παρενόχληση των παιδιών στα σχολεία από ψευτόμαγκες.

Λόγο ότι μου άρεσε κάπως, 8/10. Αυτό που θέλει να περάσει, το περνάει.

 

EDIT:

http://www.imdb.com/title/tt2241116/

 



-----


Btw, να προσθέσω. Fifty shades of Grey.
FOR FUCK'S SAKE! Τι ήταν αυτό. Όλοι μου έλεγαν, μην τη δεις. Επειδή όμως είχε πέσει τόοοοοσο πολύ διαφήμιση, έκανα το λάθος. Μια ατάκα θα πω μόνο και θα δικαιολογήσω το 3/10 μου.

-(αυτή) Τώρα θα μου κάνεις έρωτα;
-(αυτός) Εγώ δεν κάνω έρωτα* (παύση και κοίταγμα επίμονα στα μάτια) ..γαμάω (παύση) Άγρια.

Εεεεε απλά όχι. Πού πας έτσι; Μια συμβουλή στους επίδοξους Grey.
Real-life ΔΕΝ γαμάς έτσι ρε φίλε. Έλεος, ήμαρτον!

(συγνώμη για τις εκφράσεις). Επεξ/σία από MSSB
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw, να προσθέσω. Fifty shades of Grey.

 

-(αυτή) Τώρα θα μου κάνεις έρωτα;

-(αυτός) Εγώ δεν κάνω έρωτα* (παύση και κοίταγμα επίμονα στα μάτια) ..γαμάω (παύση) Άγρια.

 

 

Γκουσκούνης-tier dialogue. Σαν κωμωδία πρέπει να είναι εκπληκτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moneyball 2011 6.5/10  Καλη ταινεια αλλα μεχρι εκει,αρχιζει ωραια εξελισεται ωραια και το τελος ρεαλιστικο(δεν κερδιζει δλδ...)

 

Milk 2008 7/10 Επισης καλη ταινεια.Περναει αυτα που θελει να πει πολυ ευκολα (δικαιωματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Empire Of The Sun 1987
Μια πολύ ωραία ταινία με τον christiane bale παιδάκι...
Πολύ καλή σκηνοθεσία και υπόθεση...Τη προτείνω σε όσους αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες που αφορούν το "πόλεμο" αλλα δε δείχνουν συνεχεια μάχες και σκοτωμούς

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...