Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ex Machina: I liked. Ημι-προβλεψιμο  :-D  το τελος αλλα δεν με πειραξε. Μ'αρεσε σαν εκτελεση και η ολη ατμοσφαιρα του εργου.

 

Kingsman: Ωραιο το concept του SLJ. Ο νεαρος πρωταγωνιστης μεγαλο αρνητικο σε βαθμο που χαλαει την ταινια. 2-3 σκηνες παντως ηταν εξαιρετικες.

Μ'αρεσε που η ταινια δεν κωλοσε σε τιποτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να δεις και ετουτο ή ετουτο...  :P

Οχι ρε συ τριτονα το 120 μερες   του  Pasolini    στην ιδια κατηγορια με το αλλο  ,επος στην κατηγορια του ειναι  το 1975  βγηκε  πρωτοποριακο για τοτε .

 

 

 

Link.png Site: Hard day

 

 

Περσινη Κορεατικη περιπετεια  στο γνωστο υφος αντιστοιχων ασιατικων ταινιων   που εχουν βγαλει  απο πολυ καλες εως μπουρδες . Η Συγκεκριμενη ειναι ανω του μετριου, καλο σεναριο  ,ωραιες ερμηνειες απο τον πρωταγωνιστη και σωστος ρυθμος και κλιμακωση της ιστοριας .

 

 

 

6.9/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να υπερασπιστείς κάτι. Μια παπαριά ολικής είναι και ταυτόχρονα η πιο disturbing "ταινία" που έχω δει ever και πίστεψε με έχω δει αρκετές. Το ότι πρόκειται για πειραματικό κινηματογράφο δεν μου λέει κάτι, η παπαριά είναι παπαριά, πείραμα ή χωρίς πείραμα. 

 

Συμφωνώ απόλυτα.Νομίζω ότι δεν είναι καν πειραματικός κινηματογράφος.Πήγαν 5-6 χασικλομένα βλαχαδερά και βγάλανε τις ανωμαλίες τους και το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι αρέσει σε κάποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο beggoten με πείραξε ότι ήταν όλα υπερφωτισμένα και δεν φαινόταν τίποτα οπότε από την μέση και ύστερα το ψιλοπαράτησα.

 

Η πρώτη σκηνή όμως δεν με χάλασε, ωραία αρρώστια. Και η ταινία έχει την δική της μοναδική αισθητική.

 

Κάποια στιγμή λέω να το ξαναδώ μέχρι το τέλος, αλλά από τορρεντ, που φαίνεται καλύτερα(το είχα δει από γιουτιουμπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο beggoten με πείραξε ότι ήταν όλα υπερφωτισμένα και δεν φαινόταν τίποτα οπότε από την μέση και ύστερα το ψιλοπαράτησα.

 

Η πρώτη σκηνή όμως δεν με χάλασε, ωραία αρρώστια. Και η ταινία έχει την δική της μοναδική αισθητική.

 

Κάποια στιγμή λέω να το ξαναδώ μέχρι το τέλος, αλλά από τορρεντ, που φαίνεται καλύτερα(το είχα δει από γιουτιουμπ)

Είναι απαίσια ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο beggoten με πείραξε ότι ήταν όλα υπερφωτισμένα και δεν φαινόταν τίποτα οπότε από την μέση και ύστερα το ψιλοπαράτησα.

 

Η πρώτη σκηνή όμως δεν με χάλασε, ωραία αρρώστια. Και η ταινία έχει την δική της μοναδική αισθητική.

 

Κάποια στιγμή λέω να το ξαναδώ μέχρι το τέλος, αλλά από τορρεντ, που φαίνεται καλύτερα(το είχα δει από γιουτιουμπ)

 

 

προφανως μιας και ολα τα καρε επεξεργαστηκαν για να κανουν αυτο που ειδες ή που δεν ειδες 

 

in other news

 

every secret things 2014

 

παρολο που ηταν low budget το story ηταν καλο [αν και δυσκολακι]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάψε πια

Πρέπει κάποτε να μάθουμε να σεβόμαστε τις απόψεις των άλλων.Αυτό είναι ένα section που δεν γίνεται ποτέ.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει κάποτε να μάθουμε να σεβόμαστε τις απόψεις των άλλων.Αυτό είναι ένα section που δεν γίνεται ποτέ.  :-)

 

 

you r in the wrong country moth#$%#$^!%$^.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Nightwatch - Nattevagten (1994)

 

Θρίλες δανέζικης παραγωγής. Δεν θα το έλεγα τόσο τρομακτικό, όσο αγχωτικό σε κάποια σημεία. Προσωπικά δηλάδή δεν τρόμαξα σε κανένα σημείο του (αν και εγώ είμαι λίγο αναίσθητος σε κάτι τέτοια :P) και το τέλος από ένα σημείο και μετά έκανε μπαμ. Από την άλλη υπάρχουν και κάποιες σκηνές με black humor. Συνολικά η ταινία έχει αρκετά καλά στοιχεία αλλά θα την ήθελα λίγο πιο τρομακτική.

 

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Project Almanac

 

Μέτρια.Θα μπορούσε πραγματικά να γίνει μια πολύ καλή ταινία.Μια διαφορετική footage ταινία απ' ότι είχαμε συνηθίσει μέχρι τώρα σε αυτό το είδος.

Όμως,βγήκαν όλα τα κλισέ μαζεμένα.Έφηβοι που θέλουν μόνο να σπάνε πλάκες και όπως κλασσικά συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις,είχαμε και ρομάντζο.

Καλά εξέλιξη δεν υπάρχει καθόλου και απλά ο σεναριογράφος ήθελε να γεμίσει το κενό και να καταλήξει σε ένα βιαστικό τέλος.

4,5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kingsman : Secret Service

 

Ωραιο ταινιακι. Περασε ευχαριστα η ωρα. 7,5/10

 

 

Οσοι λετε για το ex-machina οτι ηταν προβλεψιμο, τοτε ολες οι ταινιες πανω-κατω ειναι προβλεψιμες. Και εχω ειχα σκεφτει 5,6 διαφορετικα τελειωματα για την ταινια. Επεσα μεσα. Οποτε ηταν προβλεψιμη η ταινια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A Serbian Film

 

Η ταινια μου θυμισε ελληνικες και ισπανικες παραγωγες οι οποιες στην πλειοψηφια τους ειναι κακες ! γιατι οι ηθοποιοι ειναι ασχετοι (μονο ηθοποιοι δεν ειναι) και η πλοκη βγηκε απο τα πατατκια. Με τη διαφορα οτι στο A Serbian Film οι ηθοποιοι ειναι πολυ καλοι !!! το λεω σοβαρα.

 

Οι σκηνες βιας (ουυυυυ σκηνες βιαςςςςς) δεν με πειραζουν. Δοξα το θεο δεν ειμαι συντηρητικος. Αν η ταινια μεσο της οποιας σωματικης βιας εχει να μου περασει καποια σωστα μηνυματα τοτε την δεχομαι απολυτα. Αυτο που με πειραξε ειναι οτι ΔΕΝΝ εχει να σου περασει καποιο σωστο μηνυμα. Η πλοκη δεν βγαζει νοημα, η σκηνες δεν βγαζουν νοημα (στην πλειοψηφια τους θα ελεγα).

Δεν ξερω τη ακριβως ειχαν στο μυαλο τους αλλα προφανως απετυχαν να το περασουν στο κεινο. Η μπορει εγω να ειμαι ο χαζος της υποθεσης και να μην επιασα αυτο το τοσο βαθη μηνημα που ειχε να μου περασει.

 

Τεσπα. Δεν χρειαζετε να τη δειτε, αξιοποιηστε το χρονο σας με κατι ουσιαστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...