Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νά'ναι καλά μερικές ταινίες που μου προσφέρουν όμορφες στιγμές ύπνου!

Αυτή την φορά αναφέρομαι στο Clown (2014), μια παπαρίτσα που μάλλον παίρνει τον εαυτό της στα σοβαρά (!!!).

 

3/10, για τον/την make-up artist της ταινίας και για τον ύπνο κ τις στιγμές γέλιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Human centipede 3

 

Αυτο που με προβλημάτισε δεν ειναι οτι άνοιξα 2 μπύρες για να μην ακούω το ουρλιαχτά τον εγγεφαλικων μου κυττάρων αλλα το γεγονός οτι αυτη η ταινια οχι μονο βρήκε χρηματοδότηση αλλα έφερε και extra ηθοποιούς...

Πώς βλέπετε τέτοιες ταινιες βρε παιδιά? Το trailer πήγα να δω και δεν μπόρεσα. Κανονικά οι σκηνοθέτες τέτοιων αθλιων και ανωμαλων ταινιών έπρεπε να τους κλείνουν στο τρελοκομειο και να μην τους αφήνουν να κυκλοφορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς βλέπετε τέτοιες ταινιες βρε παιδιά? Το trailer πήγα να δω και δεν μπόρεσα. Κανονικά οι σκηνοθέτες τέτοιων αθλιων και ανωμαλων ταινιών έπρεπε να τους κλείνουν στο τρελοκομειο και να μην τους αφήνουν να κυκλοφορούν.

 

που να δεις και ετουτο ή ετουτο...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να δεις και ετουτο ή ετουτο... :P

Σε τέτοιες ταινιες ούτε το trailer δεν βλέπω. Ακομα και το πρώτο saw που είναι καλή ταινία την βρήκα παρανοικη με σκηνες που σε στιγματιζουν. Σίγουρα σε κάποιους αρέσουν τέτοιες αηδίες αλλά ευτυχώς είναι λίγοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το human centipede , οχι το 3 που δεν εχω δει , ουτε και το 2 . για το πρωτο  .

 ηταν λιγο φρικιαστικο μεν και παρανοικο. ο τροπος που διαλεξα να το αποκωδικοποιησω μιας και προκειτε για εναν επιστημονα που εχει φτιαξει μια ανθρωπινη αλυσιδα που ο ενας τρεφεται απο τα shit του αλλου  ,ειναι λοιπον ... ο πολιτισμος μας !

 

ναι δεν ξερω, θα κατσω και θα δω και τις υπολοιπες μεσα στην εβδομαδα

 

Πώς βλέπετε τέτοιες ταινιες βρε παιδιά? Το trailer πήγα να δω και δεν μπόρεσα. Κανονικά οι σκηνοθέτες τέτοιων αθλιων και ανωμαλων ταινιών έπρεπε να τους κλείνουν στο τρελοκομειο και να μην τους αφήνουν να κυκλοφορούν.

 

'2 μπυρες'

 

που να δεις και ετουτο ή ετουτο...  :P

 

 

σε αντιθεση με αυτο που ειδα εγω, αυτα τα δυο ειναι μερος της τεχνης με medium το πανι.

 

 

In other news

 

area 51 2015

 

shift+del και ειμαι γενναιόδωρος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Loft

 

Ξεκίνησε πολύ δυνατά,αλλά μετά έκανε κοιλιά.Καλή ήταν,αλλά κάτι το σενάριο,κάτι οι μετριότατοι ηθοποιοί,έδωσαν ένα απλά καλό αποτέλεσμα.Δεν ήταν αυτό το γαμαουα που θα έλεγε κάποιος για ταινία με σασπένς.

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Loft

 

Ξεκίνησε πολύ δυνατά,αλλά μετά έκανε κοιλιά.Καλή ήταν,αλλά κάτι το σενάριο,κάτι οι μετριότατοι ηθοποιοί,έδωσαν ένα απλά καλό αποτέλεσμα.Δεν ήταν αυτό το γαμαουα που θα έλεγε κάποιος για ταινία με σασπένς.

6/10

Σε σχέση με το original τι λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν άλλες δύο παρόμοιες ταινίες.Μια του 2008 και μια του 2010.

Δεν ξέρω τι παίζει,αλλά η αυθεντική είναι αυτή του '08.

Σκηνοθέτης,σεναριογράφος είναι οι ίδιοι,όπως και ένας πρωταγωνιστής.Ο σεναριογράφος όμως,είναι ο ίδιος και σε αυτή του 2010!Μπέρδεμα σίγουρα.

Απ' ότι λένε πάντως,η original είναι καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

death-note-3.jpg

 

Εξαιρετικά έξυπνη και πρωτότυπη ταινία μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Είναι αντάξιο του anime που βγήκε την ίδια χρονιά. Νόμιζα ότι οι ταινίες πήραν το σενάριο από το anime αλλά μάλλον συμβαίνει το αντίθετο μιας και η ταινία προηγείται του anime κατά 4 μήνες. Η ταινία πιάνει αρκετά επεισόδια από το anime μέχρι και το 7-9 αλλά έχει μια μεγάλη αλλαγή. Υπάρχουν ακόμα 2 συνέχειες και από ότι κατάλαβα η δεύτερη ταινία θα έχει επίσης ίδιες σκηνές όπως και η πρώτη με το anime. 9/10 προτείνω να την δείτε όλοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ξανα-υπερασπιστώ το Begotten?

Αν και τέτοιες ταινίες είναι είτε μαύρο είτε άσπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Focus

 

Συμπαθητικό ταινιάκι αλλά ως εκεί. Πολύ τραβηγμένα τα όσα γίνονται, μέχρι εκεί που δεν πάει άλλο. Για σινεμά μάλλον κλαις τα λεφτά σου.

 

Εντάξει, δεν χάσαμε και τον χρόνο μας και δεν βαρεθήκαμε αλλά δεν μας έμεινε και τίποτα.

 

4/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ξανα-υπερασπιστώ το Begotten?

Αν και τέτοιες ταινίες είναι είτε μαύρο είτε άσπρο.

 

Η συγκεκριμένη είναι ασπρόμαυρη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν ξερω, θα κατσω και θα δω και τις υπολοιπες μεσα στην εβδομαδα

 

 

οκ

παντως δεν ηταν στην μορφη προτασεως ως μια καλη ταινια η προηγουμενη απαντηση μου ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη είναι ασπρόμαυρη.

Μα ήμουν σίγουρος ότι κάποιος θα το ανέφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ξανα-υπερασπιστώ το Begotten?

Αν και τέτοιες ταινίες είναι είτε μαύρο είτε άσπρο.

 

Δεν χρειάζεται να υπερασπιστείς κάτι. Μια παπαριά ολικής είναι και ταυτόχρονα η πιο disturbing "ταινία" που έχω δει ever και πίστεψε με έχω δει αρκετές. Το ότι πρόκειται για πειραματικό κινηματογράφο δεν μου λέει κάτι, η παπαριά είναι παπαριά, πείραμα ή χωρίς πείραμα. 

 

On topic, είδα το The revenant http://www.imdb.com/title/tt1336006/?ref_=nv_sr_2

 

Πάρα πολύ καλή και διαφορετική μαύρη κωμωδία. Αγνωστοι αλλά πάρα πολύ καλοί ηθοποιοί και ένα στόρυ που προχωράει γρήγορα παρά τη δίωρη διάρκεια. Αρκετές σκηνές για χαχάνισμα ενώ ταυτόχρονα έχει και τις σοβαρές σκηνές του και γενικά μια πολύ διαφορετική ματιά στο Zombie είδος ταινίας.

 

Από εμένα με άνεση θα πάρει 8/10  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...