Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕX MACHINA και εγω.Ανησυχητικη ταινια.Επισης θα πρεπει να αρχισω να αμφιβαλω για την νοημοσυνη μου γιατι δεν μου φανηκε και ιδιαιτερα προβλεψιμο σε καποια κοματια του.Το ξυραφακι οντως θα αλλαζε πολλα μα πολλα πραγματα εκει ξενερωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kingsman: The Secret Service 8/10

Πολύ απολαυστική ταινία. Και κωμικά ακραία, ότι καλύτερο. Καιρό είχα να κολλήσω στην οθόνη με ταινία δράσης.

Για τον Colin Firth τι να πει κανείς, ο άνθρωπος είναι Θεός, τελείωσε. Αυτός που παραλίγο να με κάνει να δακρύσω από τα γέλια ήταν ο Samuel Jackson, κάθε φορά που μιλούσε απλά πέθαινα (καλή σκέψη να είναι στο καστ μιας ταινίας που τόσο ενέπνευσε ο Tarantino, οι σκηνές δράσης τα λένε όλα). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Mad Max: Fury Road [4/5]

 

O «Δρόμος της Οργής» του Miller τα έχει όλα στην καλύτερη εκδοχή τους. Αφήστε τους «Avengers» και τους «Furious» στην άκρη και κάντε χώρο για μια τολμηρή κι οπτικά εντυπωσιακή περιπέτεια βίας και χάους που απαιτεί πολλαπλές προβολές για να απορροφήσει κανείς όλα όσα συμβαίνουν στις γεμάτες, αλλά ποτέ υπερπλήρεις δύο ώρες διάρκειας της.

 

http://moviemoviemovieworld.blogspot.gr/2015/05/mad-max-fury-road-45.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν προβλέψιμο το ex machina από την αρχή;;

Αφού όλοι λένε ότι η ταινία ήταν προβλέψιμη, τότε προφανώς φίλε μου manzah80 είμαστε ηλίθιοι.. δεν εξηγείται αλλιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ex machina

ωραία και full ατμοσφαιρική. Ταινίες που προσωπικά δύσκολα βλέπω και 2η φορά...δεν εχει κατι τόσο η πλοκή αλλά η ατμοσφαίρα.

Δεν μπήκα στο τριπακι να βρω τι θα γίνει...απλά σε παει η ταινία.

7,7/10

θα συμφωνήσω πως αν ηταν διαφορετικό το αποτέλεσμα εκει με το ξυραφάκι θα υπήρχε ενδιαφέρουσα ανατροπή.

 

 

Kingsman: The Secret Service

από το trailer περίμενα πιο χαζοταινία. συμπαθητική, είχε υπερβολές αλλά κράταγε και κάποιες ισορροπίες.

7,2/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

posters-image-4.jpg

 

 

Μου αρεσε αρκετα.Πιανετε με ενα θεμα που πιστευω σε 10-20-30 χρονια ειναι πολυ πιθανο να μας απασχολησει αρκετα και ειναι ταινια που προκαλει καποιο προβληματισμο στον θεατη με την εννοια οτι ανετα μπαινει στη θεση του πρωταγωνιστη και σκεφτετε τη θα εκανε σε μια αντιστοιχη περιπτωση.

Το κινεζακι πανεμορφο με εξαιρετικο σωματακι.

Και ενα πραγμα ειναι σιγουρο.Ειτε ειναι αληθινη η γυναικα ειτε θυλικη Τεχνητη Νοημοσυνη δεν προκειτε να γλιτωσεις.Σκροφα θυληκια AI που εκμεταλλευτε το καημενο αγορακι πρωτη φορα βλεπω.

 

 

8/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: Fifty Shades of Grey

 

 

Με επεισαν να την δω δεν ηταν δικη μου επιλογη. Εξαιρετικο αν εισαι soccer mom  και τρως το ιδιο φαγητο χρονιααα τωρα,  θα σου ανοιξει τους οριζοντες.

Για τους υπολοιπους ανθρωπους   απλα γελαει ο κοσμος εκτος οτι και στο ειδος ηταν πιο light  πεθαινεις ,ο πρωταγωνιστης κανει διαφημιση οδοντοκρεμας η' για ασφαλιστης   οχι για τετοια ταινια .Το γκομενακι ταιριαζει με το concept  μεχρι εκει ομως.

Εφτασα μεχρι την μεση την ταινια δεν την ειδα ολοκληρη  ισως την συνεχισω καποια αλλη στιγμη :P

 

 

4/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν την καταλαβες δεν σημαινει οτι ειναι μετρια.

Να την καταλαβα αλλα να μην μου αρεσε δεν παιζει ε ??

Ορέστη Ανδρεαδάκη εσυ ?

Με επεισαν να την δω δεν ηταν δικη μου επιλογη.

 

ποσα σου εσκασαν για να την δεις  , λεγε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την καταλαβα αλλα να μην μου αρεσε δεν παιζει ε ??

 

Όχι ρε, δεν παίζει! Ή μάλλον παίζει αλλά, αν δε σού άρεσε, είσαι ηλίθιος!

 

Ποιος είσαι εσύ που θα χαρακτηρίσεις «μέτριο», κάτι που σού φάνηκε ...μέτριο;

 

Δεν το 'χεις πάρει γραμμή ακόμα; Μόνο θετικές απόψεις για οτιδήποτε δικαιούσαι να εξωτερικεύεις, λέγοντας αυτό που πιστεύεις με τ' όνομά του.

 

Όταν η γνώμη σου είναι αρνητική, οφείλεις να μαζεύεσαι και να συμμορφώνεσαι μ' αυτό που λένε οι άλλοι - «Ζητώ ταπεινά συγνώμη, για το ότι είμαι ανάξιος να αναγνωρίσω την αξία αυτού που είδα. Δείξτε επιείκεια ρε παιδιά! Όχι άλλο ξύλο!» - αναγνωρίζοντας ότι το μυαλό σου είναι πολύ μικρό για να κατανοήσει τα κοινώς αξιολογούμενα ως μεγαλειώδη.

 

Άιντε πλέον, με τη φόρα που έχει πάρει ο καθένας με τη γνώμη του εδώ μέσα!

 

 

ΗΜΙΑΝΑΣ!!!

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chapie

 

Κατώτερο του District 9 και Elysium. Δεν ήταν κακό, περνάει και αυτό τα μηνύματα του, απλά δεν ήταν τόσο ξεκάθαρο και θεαματικο όπως τα άλλα δύο.

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chapie

 

Κατώτερο του District 9 και Elysium. Δεν ήταν κακό, περνάει και αυτό τα μηνύματα του, απλά δεν ήταν τόσο ξεκάθαρο και θεαματικο όπως τα άλλα δύο.

 

7/10

ἡ αυτο ἡ το Ex Machina θα εβλεπα χθες , τελικά προτίμησα το δεύτερο !

Καλή ταινία , ακομη καλύτερη Φωτογραφία ,  βλέπεται ευχαριστα χωρίς να σε παίρνει ο υπνος ακομη κα στις 3 το πρωί 

 

7.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...