Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Stuart: A Life Backwards

 

Ειμαι φαν του Tom Hardy, οποτε επρεπε να την δω..Για ακομα μια φορα τον ρολο τον επαιξε τελεια..Αρκετα συναισθηματικη ταινια θα ελεγα, που στο τελος της ταινιας σε βαζει σε σκεψεις για τη φυση του ανθρωπου και την ταση του να απορριπτει ανθρωπους καθαρα με βαση του ποιοι ειναι εξωτερικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The fast and the furious το πρώτο

 

Δεν το είχα δει. Βασικά δεν έχω δει κανένα. Ωραία ταινία, ενδιαφέρουσα και ανάλαφρη. Κύλησε νεράκι. Θα δω οπωσδήποτε και τις επόμενες. Ίσως φταίει και το ότι παίζω το GTA V τώρα και έφερνε λίγο. Στα highlights της ταινίας όταν ξεκινάει κλέβουν vhs και crt 14άρες! χαχαχαχαχαχαχα

 

ΥΓ. Δεν έχω καμία κάψα με αυτοκίνητα και γκάζια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

American Psycho.

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τι έγινε.
Απίστευτη ερμηνεία ο bale, αλλά στο τέλος μας κρέμασε η ταινία. Δεν είμαι σίγουρος αν μου άρεσε. Αύριο που θα έχω καθαρό μυαλό θα γράψω βαθμολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα περιμενουμε με αγωνια !! :)

περα απο την πλακα ουτε εμενα μου αρεσε καθολου το τελος και το εργο γενικοτερα μετριο !

ο bale τα εσπαγε μονο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Scarecrow (1973) 7.9/10 Με  Hackman και Al Pacino στα καλυτερα τους εξαιρετικες ερμηνειες και απο τους δυο.Ταινεια που εμβαθυνει στην ανθρωπινη φιλια και ενα τελος που σε αφινει λιγο παγωτο...

Επεξ/σία από tred93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scarecrow (1973) 7.9/10 Με  Hackman και Al Pacino στα καλυτερα τους εξαιρετικες ερμηνειες και απο τους δυο.Ταινεια που εμβαθινει στην ανθρωπινη φιλια και ενα τελος που σε αφινει λιγο παγωτο...

η ταινεια μπορεί να εμβαθινει,εσύ όμως δεν εμβάθυνες καθόλου στην ορθογραφία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διήμερο (χαζο)κωμωδίας. 

θέμα που δεν έχω πιάσει ποτέ ...και τουλάχιστον έχω πολλές επιλογές.

Η βαθμολογία είναι λίγο σχετική, σχετική μόνο για το είδος.

 

 


ίσως καλύτερη από αυτές που είδα. ωραία σκηνικά, εικόνα και νοήματα. 7/10

 


συνεχεία με άλλη του McFarlane. 

Καλή! ναι ήταν καλή. είχε γέλιο και ήταν αρκετά καφρικη και με νοήματα. 7/10

 


λίγο μεγάλη και κούρασε από ένα σημείο. αν έλειπε κάνα 20λεπτο θα ήταν καλύτερη. πλατειάζει λοιπόν και από γέλιο μέτριο. 6/10

 


δεν είμαι φαν των zombie, η ταινία είναι κάτω του μετρίου σε θέμα γέλιου άλλα έχει ωραίους χαρακτήρες. 6,3/10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Zombieland καθαρό δεκαράκι. Απλά.

 

 

Χθες: Mad Max

 

Όλα ωραία, όλα καλά, δράση στο φουλ, τόση έρημος και σκόνη που νομίζεις ότι θα πνιγείς, κιθάρες κ ταμπούρλα, γρήγοροι ρυθμοί, γρήγορα οχήματα, σκατόφατσες και παρακμή της κοινωνίας. [Ίιιισως η ταινία να μην είναι για ρομαντικές κορασίδες που θέλουν να δουν ταινία με το boyfriend τους. Μάλλον τ'αγοράκια θα καυλώσουν πολύ περισσότερο.]

 

Το μόνο που με χάλασε (και είναι σημαντικό για μένα): Υποτίθεται ότι η ταινία είναι το Mad Max. Γιατί δεν έδωσαν λοιπόν περισσότερο χώρο και ατάκες στον Max ρε παιδιά;;;;; Ώρες ώρες νόμιζα ότι ο Max είναι ο κομπάρσος και ότι η ταινία ήταν γραμμένη για το Σαρλιζάκι μας.

 

7/10, ξαναβλέπεται ευχάριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα περιμενουμε με αγωνια !! :)

περα απο την πλακα ουτε εμενα μου αρεσε καθολου το τελος και το εργο γενικοτερα μετριο !

ο bale τα εσπαγε μονο ...

έχεις απόλυτο δίκιο. Το έργο παίρνει 5/10 max , η ερμηνεία του bale είναι το μόνο ενδιαφέρον κομμάτι.

Απίστευτος ηθοποιός, εδώ, στο batman, στο prestige και γενικά στις περισσότερες ταινίες του είναι εξαιρετικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mad Max: Fury Road

 

ΦΟΛΑ!

Είσαι άδικος ξανά δες την

In before Ex Machina posts...

 

(εξαιρετικο btw)

Κατέβηκε χθες αύριο θα τη δω πιστεύω είναι από τις εκπληξεις του 2015 από το trailer που ειδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβηκε χθες αύριο θα τη δω πιστεύω είναι από τις εκπληξεις του 2015 από το trailer που ειδα

Ετοιμασου για πολυυυ βαθος. Πιανει την συγχρονη κοινωνια απο τα @@. Απο καθε πλευρα σχεδον.

 

Εγω ημουν σε φαση:

 

 

Ειμαι σιγουρος οτι η "ευπεπτη" μαζα θα την κραξει. Θυμηθειτε λογια μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Είσαι άδικος ξανά δες την

 

 

 

γιατι αν την ξαναδω, θα εχει αυτη τη φορα σεναριο και τον Mad Max? :-D

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tron Legacy 3D

 

Το είχα ξαναδεί παλιά σε απλό, όχι 3D. Μου άρεσε τότε, μου άρεσε ξανά και τώρα. Ωραία δράση, σκηνικά κοστούμια. Το 3D χωρίς να είναι εξόφθαλμο σε βάζει στον κόσμο της ταινίας. Ωραία μουσική και ηχητικά. Γενικώς, ταινία με αισθητική άποψη. Αξίζει σε δυνατό σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...