Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

tred93 vol2:


1) Pink Floyd: The Wall
2) Blade Runner
3) The Good the Bad and the Ugly
4) The Godfather
5) The Birds
6) Good Morning, Vietnam
7) Manhattan
8) Chinatown
9) Life of Brian (αυτό είναι ξεκάθαρα προσωπικό μου must :P)
10) Cinema Paradiso
11) One Flew Over the Cuckoo's Nest
12) Amadeus
13) Brazil
14) West Side Story

Μεγάλο κ.α. Κλασσικές δεν λέγονται ακόμα αλλά παίρνεις μια ιδέα. Επίσης δεν έχω συμπεριλάβει animation και ταινίες του στιλ Κλεοπάτρα, Ιντιάνα Τζόουνς κ.τ.λ. Το πρώτο γιατί δεν ξέρω κατά πόσο σε ενδιαφέρει και το 2ο γιατί ε, αυτές τις ταινίες ή τις έχεις δει ή δεν σε ενδιαφέρουν οπότε δεν τις έχεις δει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Ευχαριστω τον φιλο scullbag εχω δει μερικες απο αυτες που εστειλες.Θα ηθελα ταινειες του 60-70-80 οπως πχ deer hunter,scarface,midnight express,space odessey,clockwerk orange,..and justice for all  δεν με ενδιαφερει τοσο το ειδος της ταινειας οσο το να εχει πολυ καλο σεναριο και ερμηνειες...

 

 

tred93 vol2:

 

 

 

1) Pink Floyd: The Wall

2) Blade Runner

3) The Good the Bad and the Ugly

4) The Godfather

5) The Birds

6) Good Morning, Vietnam

7) Manhattan

8) Chinatown

9) Life of Brian (αυτό είναι ξεκάθαρα προσωπικό μου must :P)

10) Cinema Paradiso

11) One Flew Over the Cuckoo's Nest

12) Amadeus

13) Brazil

14) West Side Story

 

Μεγάλο κ.α. Κλασσικές δεν λέγονται ακόμα αλλά παίρνεις μια ιδέα. Επίσης δεν έχω συμπεριλάβει animation και ταινίες του στιλ Κλεοπάτρα, Ιντιάνα Τζόουνς κ.τ.λ. Το πρώτο γιατί δεν ξέρω κατά πόσο σε ενδιαφέρει και το 2ο γιατί ε, αυτές τις ταινίες ή τις έχεις δει ή δεν σε ενδιαφέρουν οπότε δεν τις έχεις δει.

 

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/456023-%CF%84%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%B4%CF%89-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tracers 4/10: πολυ βαρετη ταινια αν και δρασης.ολα τα κλισε μαζεμενα με κακες ηθοποιιες..μην τη δειτε

http://www.imdb.com/title/tt2401097/?ref_=nv_sr_1

The gambler 5.5/10: ε λιγο καλυτερος ο goodman,παιζει ελαχιστα η jessica lang..καλοι ηθοποιοι αλλα οχι καλη η ταινια

http://www.imdb.com/title/tt2039393/?ref_=nv_sr_1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I Spit On your Grave (1978)

 

Υποτιθεται οτι ειναι ρεαλιστικη αλλα εχει μονο ρεαλιστικη δεν ειναι. Ξεπερασμενη απο καθε αποψη.

Απλα μην τη δειτε, αξιοποιηστε το χρονο σας με κατι πιο ουσιαστικο.

 

 

Grave Encounters (η πρωτη ταινια, και δεν σκοπευω να δω τις αλλες δυο)

 

Μολις τελειωσε.

Και καλα ταινια τρομου......

2.5/10 Βρειτε κατι αλλο να δειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο έρωτας στα χρόνια της χολέρας

http://www.imdb.com/title/tt0484740/

 

Εξαιρετική ταινία, συνδυάζει το ανάλαφρο με το σοβαρό. Ωραία τοπία, ωραία βυ...α. Αξίζει, δείτε την!

 

6.8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tokyo tribe

 

Περίεργη ταινια ακομα και για Ιαπωνία. Μου άρεσε

 

Sara 2015

 

Καλο δραμα με ενα δυσκολο θεματάκι

 

Maggie 2015

 

Αν και εχει πάρει κομμάτια απο την γνωστή αγγλική σειρα, ειναι καλο. Ακομα και με τον Arnold μεςα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Maggie 2015

 

Αν και εχει πάρει κομμάτια απο την γνωστή αγγλική σειρα, ειναι καλο. Ακομα και με τον Arnold μεςα...

Thanks viperino.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The cobbler 6.5/10: adam sandler,steve buscemi παιζουν κυριως στην ταινια. μου αρεσε η ιδεα,το σεναριο αλλα νομιζω δεν την κανανε οσο ατμοσφαιρικη επρεπε.και να μη τη δεις δε χανεις τπτ,απλα προσωπικα μου αρεσουν η λιγο φαντασιας και ρεαλισμου μαζι.

http://www.imdb.com/title/tt3203616/

 

casablanca

περιττα τα σχολια.κλασσικη κορυφαια ταινια.

Επεξ/σία από ask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the frame

 

τί ταινία! . φίλοι μου το παρακάτω σχόλιο είναι καθαρώς προσωπικό και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να γενικεύσω.

η έμπνευση και η δημιουργικότητα μόλις ενσαρκώθηκαν σε μία κινηματογραφική λατρεία. αυθεντική έμπνευση , μοναδική ουτοπία.

η αέναως σύγκρουση μεταξύ φανταστικού και πραγματικότητας μεταξύ θρησκευτικού ρομαντισμού ή δροσερής "τυχαιότητας".

ασταμάτητα μηνύματα παντού που ταξιδεύουν το θεατή και τον ωθούν να προβληματιστεί -να σκεφτεί, εάν ο συμβολισμός αυτής της ταινίας είναι το καύσιμο της τότε η αλληγορία είναι η μηχανή που την κινεί. πρώτη φορά συνάντησα τόσα λυρικά στοιχεία τόσα ποιητικά μέσα να περικλείονται σε αυτό το δημιούργημα. είναι ένα ποίημα μετουσιωμένο σε κινηματογράφο. 

είναι και mind puzzling για αυτούς που αρέσκονται σε τέτοιες ταινίες.

Μόλις προστέθηκε στη λίστα αναφοράς . όσοι είναι εξοικειωμένοι με τη δουλειά του Jamin Winans μπορεί να τη βρείτε αρκετά "επαναληπτική" αφού έχει παραπάνω από ένα κοινά στοιχεία με προηγούμενες δουλειές του όπως το ΙΝΚ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A Million Ways to Die in the West

 

ΕΛΙΩΣΑ :')

Ειδικά όταν εμφανίστηκε στην οθόνη ο Doc Brown αλλά και ο Ryan Reynolds.

Δεν βαρέθηκα ούτε λεπτό, ατάκες όλα τα λεφτά, γρήγορος ρυθμός, ιδανικό καστ, ωραία σάτιρα. Άνετα ανάμεσα στις καλύτερες comedies πού'χω δει ποτέ (και δεν είναι καν το αγαπημένο μου είδος).

 

8.5/10 και θα την ξαναδώ κάμποσες φορές ακόμα.

 

 

Δέχομαι ότι ήταν χοντροκομμένη σε κάποια σημεία π.χ. εκεί με το χέσιμο στα καπέλα :P αλλά who cares, είχε τόσα και τόσα ωραία σημεία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wallpaper_4.jpg

 

Σιγουρα η χειροτερη της σειρας μαζι με την προηγουμενη.Οτι γινετε ειναι για τα πανηγυρια χωρις ιχνος αληθοφανειας. 1/10 και πολυ ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...