Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πατωντας πάνω στον αριθμό των ψηφοφόρων βλέπεις τον αριθμό των ψήφων ανά φύλο και ηλικία.

 

Προφανώς αστιεύεσαι.

Είμαι ο Χρήστος και γεννήθηκα το 1899...

 

Μάλλον το αντίθετο θα έλεγα..οι λίγες ειλικρινείς ψήφοι χάνονται στο πλήθος,όπως συμβαίνει με όλα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ειμαι καινουριος στο φορουμ, και χαιρομαι που υπαχει ενονοτητα για την 7η τεχνη.Χθες ειδα το Rain Man 7.5/10.Ωραιο το θεμα της ταινειας πολυ απολοϊκο σεναριο με αρκετα καλη ερμηνια του hoffman αλλα στο τελος ειθελα το κατι παραπανω νομιζω τελειωσε λιγο αποτομα...Επισης θα ηθελα να μου προτεινετε ταινειες (ακομα και λιστες αν εχετε τοσες πολλες) με καλες ποιοτηκες παλιες ταινειες ευχαριστω εκ των προτερων...                     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

American Sniper

 

Προπαγανδα του χειριστου ειδους!!!!

Προσπαθωντας να εξωραισει στιγνες δολοφονιες αμαχων....το μονο που καταφερε ηταν να μ'εκνευρισει!!!

Μου αρεσει σαν εικαστικος δημιουργος ο γέρος....αλλα τα πιστευω του με απωθουν!

 

2/10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic για τον tred93 που ζητάει παλιές ταινίες.

 

Καλησπερα ειμαι καινουριος στο φορουμ, και χαιρομαι που υπαχει ενονοτητα για την 7η τεχνη.Χθες ειδα το Rain Man 7.5/10.Ωραιο το θεμα της ταινειας πολυ απολοϊκο σεναριο με αρκετα καλη ερμηνια του hoffman αλλα στο τελος ειθελα το κατι παραπανω νομιζω τελειωσε λιγο αποτομα...Επισης θα ηθελα να μου προτεινετε ταινειες (ακομα και λιστες αν εχετε τοσες πολλες) με καλες ποιοτηκες παλιες ταινειες ευχαριστω εκ των προτερων...                     

Must see (imho) παλιού κλασσικού κινηματογράφου με τυχαία σειρά:

1) Metropolis
2) Citizen Kane
3) Casablanca
4) The Great Dictator
5) Vertigo
6) Psycho
7) North by Northwest
8) Modern Times
9) Nosferatu, eine Symphonie des Grauens
10) Seven Samurai
11) 12 Angry Men
12) The 400 Blows
13) Roman Holiday

Αυτές είναι όλες μέχρι τη δεκαετία του 60' αν δεν κάνω λάθος. Σίγουρα είναι πάααρα πολλές ακόμα, αλλά αυτές ήταν οι πρώτες που μου ήρθαν στο μυαλό. Δες τες και τα ξαναλέμε :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ειμαι καινουριος στο φορουμ, και χαιρομαι που υπαχει ενονοτητα για την 7η τεχνη.Χθες ειδα το Rain Man 7.5/10.Ωραιο το θεμα της ταινειας πολυ απολοϊκο σεναριο με αρκετα καλη ερμηνια του hoffman αλλα στο τελος ειθελα το κατι παραπανω νομιζω τελειωσε λιγο αποτομα...Επισης θα ηθελα να μου προτεινετε ταινειες (ακομα και λιστες αν εχετε τοσες πολλες) με καλες ποιοτηκες παλιες ταινειες ευχαριστω εκ των προτερων...                     

αμα εισαι καινουριος στο αθλημα ξεκινα με τo top 250 του imdb. Διαλεγεις τι σαρεσει και βλεπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αστιεύεσαι.

Είμαι ο Χρήστος και γεννήθηκα το 1899...

 

Μάλλον το αντίθετο θα έλεγα..οι λίγες ειλικρινείς ψήφοι χάνονται στο πλήθος,όπως συμβαίνει με όλα τα πράγματα.

Δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να τρολάρει κανείς με αυτό το τρόπο το imdb... Οι περισσότεροι που θα κάτσουν να κάνουν λογαριασμό και που βαθμολογούν ταινίες συστηματικά, το κάνουν επειδή είναι φαν του κινηματογράφου. Οπως και στο παρόν φόρουμ οι περισσότεροι θα μπούμε για να συζητήσουμε για θέματα που μας ενδιαφέρουν, όχι για να τρολάρουμε κόσμο...

 

Αμα το δούμε και στη πράξη, μια ταινία που στο imdb έχει πχ. από 7/10 και πάνω, σε γενικές γραμμές είναι καλλιτεχνικά άρτια και ενδιαφέρουσα, ενώ μια που έχει κάτω από 6/10 συνήθως είναι όντως πιο αδιάφορη και λιγότερο ποιοτική.

Προσωπικά με έχει εξυπηρετήσει ως τώρα αρκετά, όσο καμία άλλη σελίδα, στο να παίρνω ιδέες για την επιλογή ταινιών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In Order of Disappearance 8/10

Πολύ καλή ταινία. Και γέλασα μπόλικα. Με ιδιαίτερο στιλ, ξεκάθαρα ευρωπαϊκό. Το μόνο που με χάλασε ήταν ο αργός ρυθμός της σε αρκετές περιπτώσεις. Κατά τα άλλα τη συνιστώ ανεπιφύλακτα. Έχει κάποιες ξεκαρδιστικές σκηνές και Σκανδιναβούς να αυτοσαρκάζονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jupiter Ascending 3D

 

Η ταινία έχει χαμηλή βαθμολογία στο Imdb. Προσωπικά την βρήκα αρκετά καλή. Ίσως οφείλεται στο ότι είχε αρκετά καλό 3d, αν και λίγο σκοτεινό, το οποίο σε συνδυασμό με τα εξαιρετικά ηχητικά εφέ σε έκανε να μπαίνεις στον κόσμο της ταινίας. 

 

Μου θύμισε λίγο από 5ο στοιχείο και guardians of the galaxy. Μου άρεσε λιγότερο από το 1ο και περισσότερο από το 2ο.

 

Πάντως η ώρα πέρασε ευχάριστα χωρίς να βαρεθώ.

 

5.9/10 , ενώ για το guardians θα έλεγα 4.3/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με έχει εξυπηρετήσει ως τώρα αρκετά, όσο καμία άλλη σελίδα, στο να παίρνω ιδέες για την επιλογή ταινιών.

 

Όπως όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω τον φιλο scullbag εχω δει μερικες απο αυτες που εστειλες.Θα ηθελα ταινειες του 60-70-80 οπως πχ deer hunter,scarface,midnight express,space odessey,clockwerk orange,..and justice for all  δεν με ενδιαφερει τοσο το ειδος της ταινειας οσο το να εχει πολυ καλο σεναριο και ερμηνειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...