Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχει δει κανεις το A Most Violent Year? 

 

Nα την δεις!!!

Αρκει να μην σε παραπλανησει ο τιτλος της ταινιας......δεν εχει καθολου,μα καθολου μπαμ και μπουμ....

Μικρες πινελιες απλα βιας για να υποστηριξει το σεναριο!!!

Μια χαρα ταινιακι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Terror Live 2013

 

Την είδα μετά τα εδώ σχόλια.

 

Στην αρχή βλέπουμε μια ταινία που ενώ μοιάζει να είναι δράσης, το μόνο που έχει είναι ένα τύπο να μιλάει στο κινητό την ιδια ώρα που σκάνε μπόμπες. Ο τύπος μιλάει στο κινητό, μόνος του μέσα σε ένα κτίριο και η κάμερα κάνει πέρα δώθε και καταφέρνει να σε ζαλίσει. Σε εσωτερικό χώρο με ένα άτομο.

 

Στην συνέχεια έχει κάποιες εκπλήξεις που νοστιμήζουν την ταινία αλλά συνολικά παραμένει ένα μέτριο b movie, συχνά βαρετό, που βάζει και κάποια στοιχεία "νοήματος" για την υποκρισία των ΜΜΕ και την ηθική των ατόμων σε αυτά. Αλλά γενικά τίποτα ιδιαίτερο.

 

6,5/10 με αρκετή γενεοδωρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τριλογία των taken.

Παρα πολύ καλες ταινίες οι 2 πρώτες αλλά η 3η λίγο τα χάλασε...( taken1>taken2>taken3)

 

Ηθοποιαρα ο liam neeson, μέσα στην ταινία non stop action, αλλά όπως συμβαίνει στις περισσότερες action ταινίες, ο liam είναι σαν "Θεός".

Πολύ έξυπνες και οι 3 με το σενάριο και την πλοκή που έχουν απλα η 3η δεν είχε σε έκταση τη δραση των 2 προηγούμενων και ηταν λίγο βαρετή.

 

All in all, συστήνονται και οι 3 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Terror Live 2013

 

Την είδα μετά τα εδώ σχόλια.

 

Στην αρχή βλέπουμε μια ταινία που ενώ μοιάζει να είναι δράσης, το μόνο που έχει είναι ένα τύπο να μιλάει στο κινητό την ιδια ώρα που σκάνε μπόμπες. Ο τύπος μιλάει στο κινητό, μόνος του μέσα σε ένα κτίριο και η κάμερα κάνει πέρα δώθε και καταφέρνει να σε ζαλίσει. Σε εσωτερικό χώρο με ένα άτομο.

 

Στην συνέχεια έχει κάποιες εκπλήξεις που νοστιμήζουν την ταινία αλλά συνολικά παραμένει ένα μέτριο b movie, συχνά βαρετό, που βάζει και κάποια στοιχεία "νοήματος" για την υποκρισία των ΜΜΕ και την ηθική των ατόμων σε αυτά. Αλλά γενικά τίποτα ιδιαίτερο.

 

6,5/10 με αρκετή γενεοδωρία

Για transformers είσαι εσύ σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον εμπιστεύομαι τον κθούλου κι ας μη του άρεσε το Two Days, One Night.

Άσε που το terror live άρεσε στον Fan. Πώς να δεις ταινία που άρεσε στον Fan; :whistle:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον εμπιστεύομαι τον κθούλου κι ας μη του άρεσε το Two Days, One Night.

Άσε που το terror live άρεσε στον Fan. Πώς να δεις ταινία που άρεσε στον Fan; :whistle:

Άρεσε σε πολλους περισσότερους μην τα ρίχνεις όλα στον fan.Επίσης το παλικάρι παραπανω έχει περίεργο γουστο στις ταινίες και σπάνια να του αρέσουν αρκετά διαμαντακια.Ίσως το κανει απο αντίδραση ίσως όντως να μην του αρέσουν αλλά παντα θα παει κόντρα με την πλειοψηφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για transformers είσαι εσύ σίγουρα.

Με Transformers πιο πολύ έμοιαζε αυτή η ταινία παρά αυτές που βλέπω συνήθως. Το ότι η κάμερα κινούταν σαν σέικερ χωρίς λόγο σε εσωτερικές λήψεις χωρίς δράση δεν σου λέει κάτι βλέπω.

 

Ίσως δεν έπρεπε να την δω αλλά όταν της βάζεις 10/10 μου κινείς την περιέργεια. Εννοείται πως αυτή η βαθμολογία δεν έχει καμία επαφή με την πραγματικότητα. Και στο κάτω κάτω δεν είπα ότι είναι ούτε σκουπίδι ούτε αισχρή. Απλώς μέτρια.

 

Άσε που το terror live άρεσε στον Fan. Πώς να δεις ταινία που άρεσε στον Fan; :whistle:

Μάλλον δεν μπορείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Transformers πιο πολύ έμοιαζε αυτή η ταινία παρά αυτές που βλέπω συνήθως. Το ότι η κάμερα κινούταν σαν σέικερ χωρίς λόγο σε εσωτερικές λήψεις χωρίς δράση δεν σου λέει κάτι βλέπω.

 

Ίσως δεν έπρεπε να την δω αλλά όταν της βάζεις 10/10 μου κινείς την περιέργεια. Εννοείται πως αυτή η βαθμολογία δεν έχει καμία επαφή με την πραγματικότητα. Και στο κάτω κάτω δεν είπα ότι είναι ούτε σκουπίδι ούτε αισχρή. Απλώς μέτρια.

 

Μάλλον δεν μπορείς..

Η ταινία δεν είναι απο μεγαλο στούντιο.Μην βλέπεις πως παει η κάμερα αλλά να βλέπεις τι νοήματα περνάει.Η ταινία ουτε προσπαθει με υπερβολές ουτε με τρελα εφέ.Κυλάει επίσης πολύ ομαλά με αρχή μέση και τελος.Δεν ξέρω και τι ταινίες θεωρεις καλες να δω το γούστο σου.

 

Οι 9 στους 10 τους άρεσε η ταινια και πολύ μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως με τη συγκεκριμενη ειχα κολλησει στην οθονη.

 

Πολυ αγχωτικη, σε εχει ολη την ωρα στην τσιτα.

 

Θα εδινα ενα 8/10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως με τη συγκεκριμενη ειχα κολλησει στην οθονη.

 

Πολυ αγχωτικη, σε εχει ολη την ωρα στην τσιτα.

 

Θα εδινα ενα 8/10.

Έτσι ακριβώς.Τώρα γιατί δεν άρεσε στο παλικάρι παραπανω δεν ξέρω.Το οτι κουνιόταν η κάμερα απότομα καποιες φορες δεν ειναι δικαιολογια οτι είναι μέτρια η ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...