Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

R100

 

Okay, ηταν περίεργη ταινια ακόμη και για εμένα. Επίσης, καλα το πήγαινε μέχρι που βάλανε την καυκασια...

 

Frailty

 

Αν και προβλέψιμη, ηταν καλη ταινια

 

Beyond the reach

 

Αν δεν ειχε το τέλος που ειχε θα ηταν καλη. Με αυτο το τέλος πατάς shift+del

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Duke of Burgundy

 

Πολύ καλή,αλλά θα μπορούσε να ήταν και άριστη αν δεν τράβαγε τόσο πολύ.Ήδη μέσα στην 1 ώρα περίπου,ξέρουμε τα πάντα.Μετά κάνει μια κοιλιά και έχουμε κάτι ακατανόητες σκηνές όπως με τις πεταλούδες,που δεν κατάλαβα και τι νόημα είχαν στη ταινία.

7/10

Την ειδα και εγω ,δεν μου αρεσε .Ενω υποτιθεται οτι ηταν  ενα πιο εκλεπτυσμενο και καλλιτεχνικο 50 shades of grey  απετυχε παταγωδως και σε αυτο το κομματι .Κριμα γιατι σαν σεναριο ειχε ενδιαφερον θα μπορουσε να γινει πολυ καλη στο ειδος.

Επρεπε να με ρωτησουν αυτοι εχασαν...

 

6/10 λογω θεματολογιας και μονο κανονικα θα εβαζα λιγοτερο. 

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως, αν διαβασεις αναλυση γιατι ειναι η καλυτερη ταινια της τριλογιας και ξεχωριστα πολυ καλη ταινια, θα σου φυγει το κεφαλι. 

 

Διάβασα κάποια πράγματα αλλά τι να μου κάνουν αυτά αν εγώ δεν είδα/ένιωσα τα ίδια πράγματα με αυτόν που τα γράφει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

big.jpg

 

Ομολογώ οτι τοσα χρόνια δεν είχα δει το αριστούργημα του Coppola.Κακώς.Είναι ίσως η καλύτερη μαφιοζικη ταινια με φοβερούς ηθοποιούς κυλάνε οι 3 ώρες χωρίς να το καταλάβεις.Κοιλιά δεν κανει ουτε λεπτο και το τέλος είναι αντάξιο όλης της ταινίας και κλείνει πολύ όμορφα.

9.5/10 και δικαίως έχει αυτή την βαθμολογία στο imdb.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Following

 

Πάρα πολύ καλή περνάει γρήγορα η ώρα,δε σε κουράζει μιας και κρατάει μόνο 68 λεπτά και σε κρατάει σε ενδιαφέρον(δε θα έλεγα αγωνία).Ίσως κάποιοι στο τέλος να πουν WTF,μιας και εκεί αποκαλύπτονται όλα,αλλά πρέπει να είναι πολύ προσεκτικοί από την αρχή της ταινίας.

Υ.Γ:Είναι η πρώτη ταινία του Νόλαν και δείχνει το τι θα ακολουθήσει από μεριάς του.

7,5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

big.jpg

 

Ομολογώ οτι τοσα χρόνια δεν είχα δει το αριστούργημα του Coppola.Κακώς.Είναι ίσως η καλύτερη μαφιοζικη ταινια με φοβερούς ηθοποιούς κυλάνε οι 3 ώρες χωρίς να το καταλάβεις.Κοιλιά δεν κανει ουτε λεπτο και το τέλος είναι αντάξιο όλης της ταινίας και κλείνει πολύ όμορφα.

9.5/10 και δικαίως έχει αυτή την βαθμολογία στο imdb.

δικος μου εισαι!Οτι καλυτερο εχω σε μαφιοζικη ταινια...πραγματικα ταινια που ουτε για κατουρημα δεν πας!Φανταζομαι οτι ειδες και τα τρια?10/10 απο εμενα μιας και τις ειδα προσφατα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικος μου εισαι!Οτι καλυτερο εχω σε μαφιοζικη ταινια...πραγματικα ταινια που ουτε για κατουρημα δεν πας!Φανταζομαι οτι ειδες και τα τρια?10/10 απο εμενα μιας και τις ειδα προσφατα

9-12 το βραδυ τελείωσε και σήμερα έχει σειρα η δεύτερη και αυριο η τριτη για αυτό δεν έγραψα για αυτές.Πιστεύω οτι δεν υπάρχει άνθρωπος που δεν του άρεσε αυτό το έπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3ο μερος αν το δεις καπακι μετά τα 2 πρώτα απογοητευει λίγο. Παραμένει καλή ταινία αλλά δεν μπορεί να φτάσει τις 2 αρχικες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...