Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Link.png Site: Philadelphia (1993)

 

Πέρα από το σχετικά πρωτότυπο θέμα προσωπικά δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο στη συγκεκριμένη ταινία. Μία από τα ίδια αλλά με τη βοήθεια δύο πολύ καλών ηθοποιών που την ανεβάζουν πάνω από το μέσο όρο. Α και ο Bruce Springsteen στο soundtrack :-D

 

6.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John wick http://www.imdb.com/title/tt2911666/?ref_=nv_sr_1

 

νταξει πιστολιδι χαβαλες και τα σχετικα αλλα προσωπικα μου αρεσε γιατι ειχε κατι διαφορετικο, αμα εχετε δει equalizer δειτε και αυτη

 

7/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: http://www.imdb.com/title/tt0107818/?ref_=ttfc_fc_tt">Philadelphia (1993)

 

Πέρα από το σχετικά πρωτότυπο θέμα προσωπικά δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο στη συγκεκριμένη ταινία. Μία από τα ίδια αλλά με τη βοήθεια δύο πολύ καλών ηθοποιών που την ανεβάζουν πάνω από το μέσο όρο. Α και ο Bruce Springsteen στο soundtrack :-D

 

6.5/10

Πεθαινω για την γραμματοσειρα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Fountain μπορώ να βάλω 11/10?

Από τις ταινίες που θα μείνουν στην ιστορία. Φαίνεται, ξεκάθαρα. Και δεν μου προκαλεί ιδιαίτερη εντύπωση που έχει υποτιμηθεί τόσο πολύ, είναι ένα έργο τέχνης. Νομίζω ότι όσο θα περνά ο καιρός τόσο περισσότερο θα αρέσει.

Επίσης δεν μου κάνει εντύπωση που δεν την είχα και σε τόσο υψηλή εκτίμηση όταν την είδα πρώτη φορά (όχι ότι δεν μου άρεσε), ένα 14χρονο δεν μπορεί να πιάσει και πάρα πολλά από τη συγκεκριμένη ταινία. Αυτό με φέρνει στο επώδυνο συμπέρασμα ότι είναι ένα σορό ταινίες που πρέπει να ξαναδώ επειδή ο εφηβικός εαυτός μου δεν ήταν σε θέση να τις εκτιμήσει σωστά  :-(

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο άθλια ταινία είναι το disaster movie.Στο 20λεπτο την εβγαλα γιατι είχε αρχίσει να πέφτει το iq μου.Παρόμοιες φολες είναι το meet the spartans/epic movie.Τους δημιουργους αυτών των ταινιων έπρεπε να τους κλεισουν σε κλουβί.

Ο,τι πιο αθλιο, πραγματικα.

 

 

Link.png Site: http://www.imdb.com/title/tt1213644/[/url]']Disaster Movie

Κυριολεκτικα DISASTER.

Δε ξερω γιατι την ειδα ολοκληρη... 1μιση ωρα χαμενη απ τη ζωη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Three Colors: White (1993)

 

Νομίζω αρκετά κατώτερη της πρώτης ταινίας της τριλογίας. Είναι αρκετά υπερβολικός ο ρόλος της Delpy. Σαν να προσπάθησαν να δείξουν το απόλυτο στερεότυπο της κακίας. Πέρα από αυτά η σκηνοθεσία είναι καλή αλλά δεν με άγγιξε όσο το πρώτο μέρος, παρόλο που προσπαθεί και καταφέρνει να περάσει αρκετά μηνύματα.

 

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Brotherhood of the Wolf (2001)

 

Την ξαναθυμηθηκα μετά από χρόνια και συνεχίζει να μ'αρέσει πολύ. Σ'αυτό βέβαια βοηθάει και η γλώσσα (γαλλικά) και οι χαρακτήρες. Σκηνοθετικά μπορεί να κουράζουν κάπως τα πολλά slow motion πλάνα.

 

Mani λατρεία <3

 

8/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο άθλια ταινία είναι το disaster movie.Στο 20λεπτο την εβγαλα γιατι είχε αρχίσει να πέφτει το iq μου.Παρόμοιες φολες είναι το meet the spartans/epic movie.Τους δημιουργους αυτών των ταινιων έπρεπε να τους κλεισουν σε κλουβί.

 

Το Meet the spartans το είχα δει σινεμά. Είμασταν μια παρέα και βαριόμασταν και λεμε παμε σινεμα και οτι εχει. Φτανουμε και το πρωτο που θα παιζε πιο κοντα στην ωρα μας ήταν αυτό. Ήταν τόσο κακό, που ενω είμασταν 7 άτομα σε μια άδεια αίθουσα δεν μας έπιασε ουτε καν νευρικό με το ποσο κακό ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Three Colors: White (1993)

 

Νομίζω αρκετά κατώτερη της πρώτης ταινίας της τριλογίας. Είναι αρκετά υπερβολικός ο ρόλος της Delpy. Σαν να προσπάθησαν να δείξουν το απόλυτο στερεότυπο της κακίας. Πέρα από αυτά η σκηνοθεσία είναι καλή αλλά δεν με άγγιξε όσο το πρώτο μέρος, παρόλο που προσπαθεί και καταφέρνει να περάσει αρκετά μηνύματα.

 

6/10

 

Κι ομως, αν διαβασεις αναλυση γιατι ειναι η καλυτερη ταινια της τριλογιας και ξεχωριστα πολυ καλη ταινια, θα σου φυγει το κεφαλι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σ' εμένα φαίνεται τελείως  - μα τελείως! - παράλογο, το να τοποθετούνται στα σοβαρά σε κλίμακα αξιολόγησης, ταινίες όπως το meet the spartans, το disaster movie και οι σχετικές;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...