Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από εφέ ψέματα και δράση είναι φουλ αλλά από υπόθεση 0 σε σχέση με τα παλιά

Θα μου πεις τι υπόθεση θες να δεις σε τέτοιο έργο. Το πρότζεκτ είναι να βρουν μια συσκευή ώστε να εντοπισουν τον transporter ο οποίος όμως τους εντοπιζε μόνος του και ήταν συνέχεια πίσω τους!

Ρε μαν ευχαριστώ που δεν είπες και το τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο ειναι η υποθεση του εργου και το δειχνει απο την αρχη

Δεν αποκαλυπτω κατι

Ναι πέρα από την υπόθεση του έργου τίποτα. Πχ. Λες ο transporter λες και ξέρω εγώ το ποιος παίζει ποιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Water Diviner (2014)

 

είχε αρκετό ενδιαφέρον

 

Πλάκα μας κάνεις? Τι ενδιαφέρον. Πιο κλισεδιαρικη, πεθαίνεις... Όσο για τον Ρασελ, σκηνοθετικά, απέτυχε.

 

3/10 για το Ρωσιδι και μόνο.

 

Ραντεβού στη Mykonos και τους βάρβαρους ραγιάδες...

 

https://www.youtube.com/watch?v=xPIXW1IMl9w

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shutter Island

 

Από τις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών!Σε κάθε σκηνή,ο υπερμέγιστος Σκορτσέζε σε βάζει να αναρωτιέσαι γιατί αυτή η στάση όλων απέναντι στον πρωταγωνιστή.

10/10

 

A most violent year

 

Δεν είναι κακή,αλλά περίμενα κάτι καλύτερο μιας και θίγει ζητήματα του υποκόσμου.

6/10

 

The Gambler

 

Άθλια ταινία!Το σενάριο λες και το έγραψε κάποιος τρελός.Πολλές μπούρδες,να μιλάνε οι ηθοποιοί ακατάπαυστα χωρίς να έχουν να πουν κάτι ουσιαστικό.Καλά από δράση,ούτε υποψία.

Βαρετό μέχρι θανάτου,σε βάζει αργά στο νόημα της όλης υπόθεσης.Θα πρέπει βέβαια να μην σε πάρει ο ύπνος μέχρι τότε!

2/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Run All Night [1.5/5]

 

Δείτε το αν δεν έχετε να δείτε κάτι άλλο. Εάν όμως αυτή η τρίτη συνεργασία του Neeson με τον Collet-Serra αποδεικνύει οτιδήποτε, είναι ότι αυτοί οι δύο θα πρέπει να προχωρήσουν σε κάτι νέο. Κουραστήκαμε…

 

http://moviemoviemovieworld.blogspot.gr/2015/04/run-all-night-155.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Abyss

http://www.imdb.com/title/tt0096754/?ref_=fn_al_tt_1

 

μου έλειπε η συγκεκριμένη ταινία από αυτές του Cameron και με απογοήτευσε. Δεν περίμενα τόσα κλισέ και ψευτοδιλήμματα από Cameron.  

 

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Taken 3.

 

Μαλακιάρα. Εκτος του οτι δεν υπήρχε μοντάζ (απλα κολλημένες σκηνές), οι σκηνες δρασης ηταν frame ανα δευτερολεπτο. Δεν καταλαβαινα τι γινοταν. 

 

Kαι εντάξει, δεν ζητώ ρεαλισμό, προφανώς. Αλλα, του πούστη. Το επόμενο λεβελ ηταν να μην τον πετύχουν οι σφαίρες έτσι:

 

 

Gun-to-head.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα παιδια γουστα του καθενος.Το conjuring το πηγαινε αρκετα καλα αλλα τα τελευταια 20 λεπτα δεν μου αρεσαν.Στο sinister τρομαξα αρκετες φορες και μου αρεσε και ολη η πλοκη.Στο babadook σε κερδιζει η ατμοσφαιρα σε ολη τη διαρκεια του.

 

Γενικα τα τελευταια χρονια βγαινουν λιγα καλα θριλερ και ακομα και καποια μετρια τα θεωρουμε καλα γιατι δεν υπαρχει κατι πραγματικα καλυτερο.


Taken 3.

 

Μαλακιάρα. Εκτος του οτι δεν υπήρχε μοντάζ (απλα κολλημένες σκηνές), οι σκηνες δρασης ηταν frame ανα δευτερολεπτο. Δεν καταλαβαινα τι γινοταν. 

 

Kαι εντάξει, δεν ζητώ ρεαλισμό, προφανώς. Αλλα, του πούστη. Το επόμενο λεβελ ηταν να μην τον πετύχουν οι σφαίρες έτσι:

 

 

Gun-to-head.jpg

 

 

 

Ηρωας και μονο που αντεξες και το ειδες.Το ενα μου αρεσε.Το 2 το πετυχα στη νοβα πριν καιρο και το ειδα αλλα μονο που δεν κοιμηθηκα.Το 3 ουτε καν μπηκα στον κοπο να το κατεβασω.Το αρμεγμα παει πολυ καλα στο Hollywood.


Ειδα χθες το kill bill vol 1.Η καλυτερη του Ταραντινο.Αψογη σκηνοθεσια μουσικαρα και η σκηνες μαχης εξαιρετικες.Cult ταινια.Σημερα θα δω και το 2. 9/10

 

The Maze Runner

Μεχρι τη μεση περιπου μου αρεσε πολυ.Το μυστηριο την κρατουσε.Απο οταν εδειξε τον hunter και μετα τα κλισε εγιναν παρα πολλα.Το τελος αφηνει πολλα ερωτηματα και θα βγουν ακομα 2 ταινιες για να κλεισει η τριλογια.Βασικα σου λεει αφου πετυχε το hunger games και το divergent γιατι οχι και αυτο.Εφηβικη ταινια βασικα με οτι αυτο συνεπαγετε. 6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίδα το Πέμτη & 12.

 

Μου άρεσε αρκετά, οι ηθοποιοί παίζουν πολύ καλά, έχει ωραίο χιούμορ, η σκηνοθεσία πάλι μου άρεσε για ελληνική ταινία και γενικά μου άφησε πολύ καλή εντύπωση στο σύνολο της η ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fury

http://www.imdb.com/title/tt2713180/

 

Τα πλάνα ήταν λίγο σκοτεινά αλλά οι σκηνές της μάχης ήταν πολύ καλογυρισμένες. Πραγματικά ένιωθες τις οβίδες να περνάνε ξυστά. Οι ενδιάμεσες μάχες καλύτερες από την τελική. Γενικώς άξιζε η ταινία. 6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You're Next

Ξεκιναει λίγο αδύναμα αλλά μετα το πρωτο 40λεπτο γίνετε πολύ καλη.Είναι ενα ειδος θρίλερ/τρόμου με σπλατερ στοιχεια.Το τέλος επίσης αντάξιο της ταινίας. 7/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Hobbit:The battle of the five armies.

Το είδα και αυτό και τελείωσα με την αγγαρεία που λεγόταν Τριλογία Χόμπιτ. Ασύνδετο και με τεράστια κενά στην πλοκή, ήταν μία συρραφή εντυπωσιακών σκηνών. Έχω δει και χειρότερες, αλλά δεν χάνει τίποτα όποιος δεν την δει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...