Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Furious 7 (2015)

 

Κλασική συνταγή: απλοικό σενάριο, εξωφρενικές σκηνές δράσης, πολλή διασκέδαση. Μου άρεσε η ταινία, δυστυχώς πάλι δεν έφτασε το εξαιρετικό Fast Five, κυρίως γιατί πάλι παραήταν υπερβολική και φαινόταν "βαριά" καθώς πλανιόταν στην σκέψη ο εκλιπών Paul Walker. Τουλάχιστον χειρίστηκαν το θέμα του θανάτου του ηθοποιού πολύ καλά με ένα τέλος που με ανατρίχιασε. Προτείνεται σε φαν της σειράς σαν κι εμένα αλλά δυστυχώς πιστεύω ότι το franchise αρχίζει να κουράζει (μετά από 7 ταινίες :Ρ).

 

7,5/10

 

την τεταρτη το ειδα κ εγω κ συμφωνω απολυτα με αυτα που λες!!το τελος απλα respect!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Midnight Express (1978) Μια απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει τι ειδικα εφε και μαλα@@ες ετσι πρεπει 

να ειναι οι ταινιες.Αν ξερετε καποια παρομοια ταινια θα ημουν ευγνωμον....

 

10/10

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμαει   , απο τα ελαχιστα εργα που θα μπορουσα να καθησω να ξαναδω στην Ελλ  τηλεοραση οπως εκανα χθες  ..

επισης κριμα και για την συνχωρεμενη την ηθοποιαρα που πηγε τοσο νεος ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Midnight Express (1978) Μια απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει τι ειδικα εφε και μαλα@@ες ετσι πρεπει 

να ειναι οι ταινιες.Αν ξερετε καποια παρομοια ταινια θα ημουν ευγνωμον....

 

10/10

 

Την είδα και γω προχθες στο mega.Κατα την γνώμη μου αυτη θα πρεπε να ναι στην πρώτη θέση του imdb και όχι το 

The Shawshank Redemption
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Knowing

http://www.imdb.com/title/tt0448011/?ref_=fn_al_tt_1

 

μέγιστο 4,5/10 

 

δεν ξέρω γιατί το είδα ολόκληρο.

ίσως γιατί η ηθοποιαρα NIcolas Cage άξιζε oscar για αυτή την ταινία και τελικά δεν του το έδωσαν?  :ph34r:  :cry:

 

avoid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το fast and furious 7.

Τι να πω,ενα χαλι μαυρο..Ευτυχως που δεν εχω δει/θυμαμαι τις υπολοιπες ταινιες της σειρας.

Το μονο που αξιζε ηταν η αφιερωση στον paul walker στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Twelve Monkeys

Κατάδικος σε έναν μεταποκαλυπτικό κόσμο στέλνεται στο παρελθόν για να αποτρέψει την καταστροφή της ανθρωπότητας.

Περίεργο γιατί χρειάστηκα είκοσι χρόνια για να την ξαναδώ. Πέρα από την μεγαλοφυή σκηνοθεσία του Gilliam, η μέχρι αηδίας τετριμμένη υπόθεση μπλέκει στο εσωτερικό της την παράνοια και έτσι έχουμε ένα από τα αριστουργήματα των '90s. Ανατριχίλα, αγωνία και λίγο γέλιο.

Παραίνεση προς τους νεότερους, δείτε την σύντομα. Παραίνεση προς τους μεγαλυτέρους, ξαναδείτε την, αλλά με πολλή προσοχή, κάθε πλάνο, κάθε αντικείμενο, όλα έχουν κάτι να πουν. Επίσης δείτε την όσοι αμφιβάλετε για τις υποκριτικές δυνατότητες του Pitt, δεν του δόθηκαν πολλές τέτοιες ευκαιρίες έκτοτε. Ο άνθρωπος πρέπει να κουράστηκε πολύ και πνευματικά και σωματικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθώς ο J μάγκες!

 

Lost River

 

Πρώτη σκηνθετική απόπειρα Gosling. Art cinema με ότι αυτό συνεπάγεται. Ωραίες εικόνες, ατμόσφαιρα, φοβερό soundtrack.

 

7,3/10

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A most wanted man

http://www.imdb.com/title/tt1972571/

 

Ή αλλιώς ο χορός των κατασκόπων. Χωρίς σεναριακές τρύπες, με ωραίες ερμηνείες αλλά λόγω της αργής εξέλιξης τελικά καταλήγει να κουράζει...δεν είναι κακό αλλά είναι λίγο κουραστικό.

 

4.8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DOP Μηπως εχεις δει το "Ονειρο του σκυλου" του Αγγελου φρατζη; Του 2004 νομιζω. Επειδη ειναι art cinema και αυτο  :mellow: (Δεν το εχω δει)

 

'Οχι..το είχα ένα φεγγάρι στο σκληρό μου αλλά δεν ήταν γραφτό τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτές τις μέρες είδα the godfather 1,2 δεν τις είχα δει λόγο ηλικίας....ότι και να πω είναι λίγο για αυτές τις δυο ταινιαρες!10/10 από εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το fast and furious 7.

Τι να πω,ενα χαλι μαυρο..Ευτυχως που δεν εχω δει/θυμαμαι τις υπολοιπες ταινιες της σειρας.

Το μονο που αξιζε ηταν η αφιερωση στον paul walker στο τελος.

Από εφέ ψέματα και δράση είναι φουλ αλλά από υπόθεση 0 σε σχέση με τα παλιά

Θα μου πεις τι υπόθεση θες να δεις σε τέτοιο έργο. Το πρότζεκτ είναι να βρουν μια συσκευή ώστε να εντοπισουν τον transporter ο οποίος όμως τους εντοπιζε μόνος του και ήταν συνέχεια πίσω τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...