Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Insurgent [2/5]

 

Με ακόμα ένα έτος να μένει μέχρι τα πράγματα να αρχίσουν να γίνονται πραγματικά ενδιαφέροντα στην «Τριλογία της Απόκλισης», αυτή η sci-fi συνέχεια αξίζει της προσοχής σου αποκλειστικά και μόνο για να έχεις μια εικόνα πού το πάει. Το έργο σαν έργο δεν είναι τόσο ενδιαφέρον, όσο ένα δεύτερο μέρος μιας τριλογίας θα πρέπει να είναι. Κρίμα, γιατί βγαίνοντας από την αίθουσα σε αφήνει με την αίσθηση ότι αυτή η σειρά θα μπορούσε και θα έπρεπε να είναι καλύτερη.

 

http://moviemoviemovieworld.blogspot.gr/2015/03/insurgent-25.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Unbroken

 

 

 

 

Πρωτη σκηνοθετικη προσπαθεια της Jolie  αν δεν κανω λαθος και ακολουθησε μια ασφαλης σιγουρη λυση .Χιλιοπαιγμενο σεναριο,  Β' Παγκοσμιος,  αιχμαλωτοι πολεμου  βασανιζονται σε στρατοπεδα κτλπ.Φυσικα εχουμε δει αριστουργηματα με αυτη την θεματολογια και πολυ δυνατες ιστοριες.

Η συγκεκριμενη ταινια κινειται στον μεσο ορο αυτων των ταινιων χωρις να  κανει την διαφορα .βλεπεται ευχαριστα και η συνολικη εμπειρια ενισχυεται καθως προκειται για αληθινη ιστορια .

 

6.7/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δει το 2001: A Space Odyssey; Εκεί είναι το τέλειο mindfuck.

Όπως έχουμε ξαναπεί όμως, γούστα είναι αυτά. Προσωπικά χάρηκα που ο Nolan χρησιμοποίησε πινελιές απ'το 2001. Κάτι σαν φόρος τιμής ας πούμε.

 

 

Edit: είδα τώρα τις βαθμολογίες των 2 ταινιών στο imdb. :o το 2001 πιο χαμηλά απ'το Interstellar;;;;

 

To 2001 ηταν αρκετα πιο δυσκολο προς το κοινο.Για αρκετους ειναι η πιο βαρετη ταινια που εχουν δει.Το interstellar απο την αλλη ειναι αρκετα πιο προσιτο και εύπεπτο στη μαζα.Προσωπικα το interstellar το ευχαριστηθηκα πολυ περισσοτερο και ανετα το βλεπω αλλες 10 φορες.Το 2001 σε δινει πολυ περισσοτερη τροφη για σκεψη ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιέρωμα κατεστραμμένων ταινιών σήμερα. Είπαμε να αρχίσουμε με Black Sheep και μετά θα περνούσαμε σε Sharktopus και Dead Snow 2.

 

Μέγα λάθος. Μετά το Black Sheep, απλά δεν το είχαμε μέσα μας να συνεχίσουμε. Τι ήταν αυτό το πράγμα :-(  

Έχασα κάθε ελπίδα για την ανθρωπότητα και κατέληξα να συχαίνομαι τον εαυτό μου που υπάρχει στον κόσμο στον οποίο γυρίστηκε αυτή η ταινία. Έχω δει και έχω δει b-movies, η συγκεκριμένη απλά δεν είχε προηγούμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα Interstellar.ok δε μπορώ να πω τίποτα.Η ταινία ούτε μ άρεσε ούτε δε μου άρεσε,δε μπορώ να το εξηγήσω.Βαθμό θα βάλω ερωτηματικό. Οπότε ?/10

Πρωτη φορά το κάνω αυτό σε ταινία.

 

Επίσης είδα για πρώτη φορά το Munich(2005)

Δράση .Περιπέτεια,φανταστική ατμόσφαιρα δεκαετίας 70' ,ήταν η καλύτερη ταινία που είδα φέτος .9,5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: Escobar: Paradise Lost

 

 

 

 

 

Απο τον σκηνοθετη του εκπληκτικου Life of Pi,ταινια με τον περιβοητο Κολομβιανο χονδρεμπορα :P.

Παιζουν κατι κομπαρσοι  και ο μεγιστος Benicio del Toro ο οποιος σολαρει αγρια επισκιαζει τους παντες  και επιδεικνυει την χαμαιλεοντια  τεχνικη του  σε εναν ακομα ρολο που τον ερμηνευσε σαν να γραφτηκε για αυτον.

Overall  μετριο το  αποτελεσμα ,βλεπεται ανετα ομως .

 

 

 

6.7/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιέρωμα κατεστραμμένων ταινιών σήμερα. Είπαμε να αρχίσουμε με Black Sheep και μετά θα περνούσαμε σε Sharktopus και Dead Snow 2.

 

Μέγα λάθος. Μετά το Black Sheep, απλά δεν το είχαμε μέσα μας να συνεχίσουμε. Τι ήταν αυτό το πράγμα :-(  

Έχασα κάθε ελπίδα για την ανθρωπότητα και κατέληξα να συχαίνομαι τον εαυτό μου που υπάρχει στον κόσμο στον οποίο γυρίστηκε αυτή η ταινία. Έχω δει και έχω δει b-movies, η συγκεκριμένη απλά δεν είχε προηγούμενο.

 

HAHAHHAHAHHAHA! XD I love this movie!! Για τις προφορές New Zealand, για το σουρεάλ σενάριο, για τα δολοφονικά προβατάκια, για τις φάτσες των πρωταγωνιστών...αχ θέλω να την ξαναδώ τώρα.

 

black-sheep-5-meme-generator-can-t-sleep

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ και μεις σε αυτά ελπίζαμε. Αλλά ώρες ώρες ήταν τόσο αρρωστημένο

π.χ. οι προβατοποιημένοι άνθρωποι, η σκηνή που φαγώθηκε ένας φαλλός στο τέλος

που δεν την παλέψαμε ιδιαίτερα. Θα δούμε το Dead Snow 2 απόψε όμως, αυτό τουλάχιστον είναι σταθερή αξία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rainman

Must see

Μ εκανε να συμπαθησω Tom Cruise.

Εκαιρετικη ερμηνεια Dustin Hoffman.

 

 

Wild Tales

Παροτρυνθηκα απο προηγουμενα review στο thread

Εξαιρετικη Μαυρη κωμωδια, περνας ευχαριστα την ωρα αν εισαι φαν του ειδους.

 

Interstellar

Απλα Νολαν.... Οντας φαν της αστρονομιας, μου εδωσε εναυσμα να ξαναασχοληθω με ενα βιβλιο

για μαυρες τρυπες του Thorne, ο οποιος εχει και συμβουλευτικο ρολο στην έπιστημη' της ταινιας.

 

2001 A space odyssey

Πρεπει να δεις την ταινια προετοιμασμενος να ταξιδεψεις πιο πολυ σε μαγευτικες εικονες του συμπαντος αλλιως

μπορει να κουρασει.

Εχει και τα απαραιτητα ερεθισματα για να σε κανει να σκεφτεις την ολη πλοκη.

 

The Canal

Καλουτσικη horror movie. Τον λυπηθηκα τον πρωταγωνιστη οταν ειδε για πρωτη φορα τι γινεται.

Εκει ελπιζεις να μην το παθεις απλα...

 

hunger games mockinjay

Μεγαλη διαρκεια , απλη περιπετεια, μαλλον χαμενη ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τον σκηνοθετη του εκπληκτικου Life of Pi,ταινια με τον περιβοητο Κολομβιανο χονδρεμπορα :P.

 

Στο Life of Pi πρωταγωνιστουσε δεν σκηνοθετουσε......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...