Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

amazing spiderman 2 σε 3D μιας και δεν το ειχα δει ουτε σε 2D, γενικα μαρεσουν τα spiderman,το βρηκα καλυτερο απο το πρωτο

αν και δεν επρεπε να σκοτωσουν την emma stone

, σαν 3D ετσι και ετσι δεν τρελαθηκα αλλα ηταν σχετικα ευχαριστο

Επεξ/σία από paragontikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

εμενα στα παπακια μου μιας και δεν βλεπω κινουμενα σχεδια ουτε παιδικα , ομως καποιος που θα ηθελε να το δει τον φορμαρες κανονικα !

 

 

edit 

οταν το εκανα παρεθεση δεν υπηρχε σποιλερ ηταν ετσι χυμα φορα παρτιδα !

ομως ολα οκ φιλος ,  τελειωσε μην το κανουμε κ θεμα  ..

Επεξ/σία από Mau-Maus
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εσυ που και βαρύς και δε βλεπεις παιδικα, τωρα εισαι ενταξει?

Αντι να ζητησεις συγνωμη βγαινεις και απο πανω? Εγω δεν την εχω δει ακομα την ταινια και μου την κατεστρεψες με το σποιλερ που το πεταξες ετσι...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σου λέει. Αλλά κι ο αλλος που το βάζει και με bold στην απάντηση δε πάει πισω. Εγώ που μπήκα τώρα το είδα το σποιλερ απο αυτόν, ο άλλος πρόλαβε και το έβγαλε. Χέστηκα βέβαια για το Spiderman, κουβέντα να γίνεται...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σου λέει. Αλλά κι ο αλλος που το βάζει και με bold στην απάντηση δε πάει πισω. Εγώ που μπήκα τώρα το είδα το σποιλερ απο αυτόν, ο άλλος πρόλαβε και το έβγαλε. Χέστηκα βέβαια για το Spiderman, κουβέντα να γίνεται...

αχχαχα ΘΕΟΣ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Three Colors: Blue (1993)

 

Ομολογώ ότι μέχρι και λίγο μετά τη μέση της ταινίας δεν ήμουν και πολύ ενθουσιασμένος αλλά τελικά άλλαξα γνώμη. Η ταινία αφηγείται την ιστορία μία γυναίκας η οποία έχασε τον άντρα και την κόρη της σε ένα ατύχημα και προσπαθεί να ξεπεράσει την απώλειά τους. Η αλλαγή της πρωταγωνίστριας κατά τη διάρκεια της ταινία είναι πραγματικά εκπλητική και δείχνει το πως μπορεί κάποιος να ξεπεράσει ένα τόσο δυσάρεστο συμβάν στη ζωή του. Πολύ καλή και η ερμηνεία της Juliette Binoche.

 

7.5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχχαχα ΘΕΟΣ!

 

 

Καλά σου λέει. Αλλά κι ο αλλος που το βάζει και με bold στην απάντηση δε πάει πισω. Εγώ που μπήκα τώρα το είδα το σποιλερ απο αυτόν, ο άλλος πρόλαβε και το έβγαλε. Χέστηκα βέβαια για το Spiderman, κουβέντα να γίνεται...

 

 

Με εχεις τρελανει!

 

 

DeadOrganPlayer μεταξύ μας και μη βγει παραέξω, αλλά νομίζω ότι σε γουστάρει ο φωτης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exodus: gods and kings 3D

 

Εξαιρετική ταινία. Άψογη παραγωγή, σε σημείο που να κάνει το hobbit που είδα προχτές να μοιάζει με ερασιτεχνική ταινία. Σκηνικά, κοστούμια, ήχος, μουσική, οπτικά εφέ άψογα. 3D πολύ καλό, φωτεινό που σε ρουφάει μέσα στην ταινία και σε κάνει να την ζεις.

 

Παρόλο που ήταν αρκετά μεγάλη σε διάρκεια, 2.5 ώρες, δεν κουραστήκαμε ούτε θεωρήσαμε πως έκανε κοιλιά. Από τις λίγες μεγάλες ταινίες που νιώθεις πως της χρειαζόταν. Η ιστορία είναι φυσικά η γνωστή και ενδιαφέρουσα, με κάποιες αλλαγές που δίνουν βάθος στους χαρακτηρες. Πάντως δεν έχει γελοιότητες, κωμικά στοιχεία και λοιπά.. Πολύ καλή. Δεν πιστεύω πως η βαθμολογία της στο imdb αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exodus: gods and kings

 

Μετριότατη ταινία που χάνει το νόημα και δεν ξέρει που ακριβώς να στηριχθεί... γίνεται και μια ΑΝΟΥΣΙΑ σύγκριση μεταξύ θεοτήτων και θρησκείας, μερικές απεικονίσεις όπως αυτή

του θεού σαν παιδάκι που μιλάει λες και είναι ο στρατηγός Βοναπάρτης

Στην ουσία η ταινία είναι Ramses εναντίων Mosah και του χριστικανικού θεού εναντίων των ειδολολατρικών Αιγυπτίων θεών.

 

Στα Θετικά: 

Πολύ όμορφα Effects 

Christian Bale

Joel Edgerton

 

6/10 επιεικώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Exodus: Gods and Kings [2/5]

 
Mη πρόθυμη να αγγίξει την τρέλα του «Νώε» αλλά και ούτε τόσο θαρραλέα ώστε να παρουσιάσει απλά την κλασική ιστορία του Μωυσή, το «Η Έξοδος: Θεοί και Βασιλιάδες» μοιάζει να προσπαθεί να ευχαριστήσει τους πιστούς και τους μη πιστούς ταυτόχρονα, καταλήγοντας στο τέλος να μην ικανοποιεί κανέναν.

 

http://moviemoviemovieworld.blogspot.gr/2014/12/exodus-gods-and-kings-25.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έγραψα καλά λόγια για την παραπάνω ταινία, να πω πως αν πάμε σε φιλοσοφικά ζητήματα θρησκεία εναντίων ανθρώπων και βασιλέων κλπ οπωσδήποτε η ταινία χωλαίνει. Η ηθοποιία δεν είναι για όσκαρ αλλά δεν είναι και για τα μπάζα. Κατα την γνώμη μου κρατιέται σε ένα επίπεδο που δεν ενοχλεί. 

 

Αλλά σαφώς η ταινία είναι τεχνικά άψογη και όπως είπα αν και μεγάλη δεν κάνει κοιλιά, τουλάχιστον για εμάς. Η ιστορία είναι γνωστή σε όλους αλλά την παρουσιάζει χωρίς γελοιότητες και "αμερικανιές" κατά μεγάλο ποσοστό. Οπωσδήποτε σε ένα δυνατό σύστημα ή μια καλή αίθουσα θα έλεγα πως είναι απολαυστική και δεν θα στριφογυρίζεις στην θέση σου σκεπτόμενος "τι μ...ες βλέπω πάλι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...