Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

La Isla Minima

Ισπανικό αστυνομικό θρίλερ με την ιστορία να εκτυλίσσεται σε μια επαρχιακή πόλη μετά την πτώση της δικτατορίας του Φράνκο. Το ζευγάρι φασίστας-αναρχικός μπάτσος είναι πολύ καλοί, φωτογραφία εξαιρετική (οι τίτλοι αρχής από τους καλύτερους που έχω δει και εξαιρετικά πρωτότυπη ιδέα), ένταση μυστήριο ρυθμός άψογα. Μόνο "αρνητικό" τα κλισέ μηνύματα για την διαφθορά και την πολιτική. Θυμίζει στο στυλ την El secreto de sus ojos

 

7.5/10 και μάλλον την αδικώ δεν αποκλείεται να την δούμε και σε επανέκδοση στον αμερικανικό νότο

 

Πολυ καλη οντως, θα μπορουσες να την πεις και Ευρωπαϊκο remake του Memories of murder

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λες ότι είναι ταινιάρα δείτε τη και στο τέλος πετάς το SPOILER.... Εξηγήστε μου πως σώθηκαν... Τώρα θα θελω να δω την ταινία και κάθε φορά που θα πάει να με πιάσει η αγωνεια θα λέω από μέσα μου μην αγχονεσε δεν θα πάθουν τίποτα αφού ο iron από το insomnia είπε ότι στο τέλος σωθηκανε......

σορρυ φιλε,δεν το εκανα επιτηδες.δυστηχως δεν σκεφτηκα οτι πολλοι δεν την εχουν δει απο εδω μεσα.σορρυ και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

La Isla Minima

Ισπανικό αστυνομικό θρίλερ με την ιστορία να εκτυλίσσεται σε μια επαρχιακή πόλη μετά την πτώση της δικτατορίας του Φράνκο. Το ζευγάρι φασίστας-αναρχικός μπάτσος είναι πολύ καλοί, φωτογραφία εξαιρετική (οι τίτλοι αρχής από τους καλύτερους που έχω δει και εξαιρετικά πρωτότυπη ιδέα), ένταση μυστήριο ρυθμός άψογα. Μόνο "αρνητικό" τα κλισέ μηνύματα για την διαφθορά και την πολιτική. Θυμίζει στο στυλ την El secreto de sus ojos

 

7.5/10 και μάλλον την αδικώ δεν αποκλείεται να την δούμε και σε επανέκδοση στον αμερικανικό νότο

Πολυ καλη οντως, θα μπορουσες να την πεις και Ευρωπαϊκο remake του Memories of murder

Ηταν εξαιρετική ταινια και η σύγκριση με το memories of murder ειναι άστοχη επειδη το μόνο που τις συνδέει ειναι το remote rural location.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ποια ταινία ΜΟΛΙΣ είδατε"...

Το λέω επειδή μόλις βγήκε στον θείο για να ενημερώσω και τους αλλους οτι βγήκε σε 1080p/720p bluray.Επειδή είναι must see top ταινία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το λέω επειδή μόλις βγήκε στον θείο για να ενημερώσω και τους αλλους οτι βγήκε σε 1080p/720p bluray.Επειδή είναι must see top ταινία

http://www.insomnia.gr/topic/456023-%CF%84%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%B4%CF%89-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82/

 

κι εδώ θα το γράψεις αφού την δεις υποθέτω?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Cronos (1993)

 

Μου άρεσε πολύ το πως ξεκίνησε η ταινία, αλλά ξενέρωσα πολύ με το πως εξελίχθηκε.

Ένας αλχημιστής έφτιαξε μία συσκευή που σου δίνει αιώνια ζωή, αλλά να για να γίνει αυτό σε μετατρέπει σε βρυκόλακα.

Θα προτιμούσα να είχε εξελιχθεί κάπως αλλιώς το σενάριο. Πέρα από αυτό η ατμόσφαιρα της ταινίας είναι αρκετή καλή όπως και η σκηνοθεσία.

 

5.8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dawn of the Planet of the Apes 4/10

 

1 γιατί γυρίστηκε οπότε είναι αργά για 0, και άλλα 3 για τον ουρακοτάγκο και τις 1,2 σκόρπιες ατάκες που πιθανώς είχε.

 

Το επίπεδο ηλιθιότητας αυτής της ταινίας έχει σπάσει κοντέρ. Κατάλληλη μόνο για κάτω των 14, μπας και δεν καταλάβουν τι παίζει και απολαύσουν τις σκηνές δράσης τουλάχιστον. Για τους υπόλοιπους, ζητούμε ταπεινά συγνώμη, αλλά κανένας στο pre-production δεν ενδιαφέρθηκε να γράψει ένα πιστευτό -έστω- σενάριο, ελπίζαμε ότι σας είχαμε με παράλογες ανθρώπινες εγκαταστάσεις, σκηνές και ενέργειες, κενούς, κλισέ χαρακτήρες και κακό cgi.

 

Αυτή ήταν η τέταρτη μούφα ταινία που είδαμε αυτές τις μέρες. Στη σειρά. Και καλά, να βάζαμε συνειδητά b-movies να το καταλάβω, λίγη χαλάρωση θέλαμε  :-(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry δεν μου άρεσε, μπορεί να μην έφταιγαν τα εφέ, αλλά η εντελώς μη ρεαλιστική αίσθηση που μου άφησε η ταινία. Που και πάλι, τα ειδικά εφέ παίζουν ρόλο στην αισθητική της ταινίας, οπότε αν καταλήγεις να έχεις την αίσθηση του ψηφιακού και μη πραγματικού, κάτι δεν λειτουργεί σωστά. Καμία σημασία δεν έχει πόση ανάλυση είχε ο κάθε πίθηκος και πόσες ώρες ρένταρε ο υπολογιστής της νάσα για να βγάλει το τελικό αποτέλεσμα.

Ήταν χάλια. Από κάθε άποψη. Από τις μοναδικές φορές που η χρήση των ειδικών εφέ με άφησε άφωνη με την τελειότητά της, την ευστροφία στην κατασκευή και εφαρμογή τους ήταν στους Avengers. Και στο Interstellar, λόγω της εικονοποίησης επιστημονικών αρχών και θεωριών που μόνο έτσι θα μπορούσαμε να δούμε αυτή τη στιγμή. Αν δεν συμφωνείς, big deal :P

 

Σε πιο θετικά νέα, επιτέλους βρέθηκε μια καλή ταινία για απόψε!

 

I Origins 9/10

 

Πρωτότυπη, καλογραμμένη και καλοφτιαγμένη. Και αισθητικά άρτια. Όλα τα καλά που προσφέρει ένα καλό σενάριο. Kudos στον Mike Cahill, που είναι και νέος, σχετικά, για σκηνοθέτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...