Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο στα "Underworld" την έχω δει. Όμορφη γυναίκα, επιπέδου μοντέλου, αλλά μέχρι εκεί. Θα ήθελα να τη δω να παίζει και σε πιο ποιοτικούς-απαιτητικούς ρόλους.

 

Ένα ακόμα θύμα του typecasting. Αν και η συγκεκριμένη δεν ξέρω τι θα είχε καταφέρει και χωρίς την βαμπιρο-tough girl ρετσινιά.

 

Αν και το πιο κατακαημένο θύμα typecasting είναι ο diCaprio. Ακόμα και τώρα που κάτι κάνει για να ξεφύγει από τους στάνταρ ρόλους του, δεν παίζει να αναγνωριστεί ποτέ σαν "σοβαρός" ηθοποιός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα ακόμα θύμα του typecasting. Αν και η συγκεκριμένη δεν ξέρω τι θα είχε καταφέρει και χωρίς την βαμπιρο-tough girl ρετσινιά.

 

Αν και το πιο κατακαημένο θύμα typecasting είναι ο diCaprio. Ακόμα και τώρα που κάτι κάνει για να ξεφύγει από τους στάνταρ ρόλους του, δεν παίζει να αναγνωριστεί ποτέ σαν "σοβαρός" ηθοποιός.

Με την διαφορά ότι ο di caprio έχει παίξει σε σοβαρές ταινίες με σοβαρούς σκηνοθέτες και έχει αποδείξει την όποια αξία έχει.Η Beckinsale αντιθέτως δεν είναι τέρας υποκριτικής ,δεν έχει παίξει σε μεγάλες ταινίες(εκτός του Pearl Harbor) και την θυμόμαστε για το underworld.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν και το πιο κατακαημένο θύμα typecasting είναι ο diCaprio. Ακόμα και τώρα που κάτι κάνει για να ξεφύγει από τους στάνταρ ρόλους του, δεν παίζει να αναγνωριστεί ποτέ σαν "σοβαρός" ηθοποιός.

απο τις μεγαλυτερες ηθοποιαρες των τελευταιων χρονων , αναγνωρισμενος απο ολους πλεον , ειτε τον αγαπουν ειτε τον μισουν (οπως εγω)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αναγνωρίζεται επειδή παίζει σε αναγνωρισμένες ταινίες ή αν αναγνωρίζεται επειδή είναι καλός ηθοποιός. Προσωπικά δεν μου είναι αντιπαθής αλλά ο μόνος του ρόλος που μου έχει μείνει ήταν στο Django. Και αυτό όχι επειδή έδωσε καμιά τρομερή ερμηνεία αλλά επειδή είχε ενδιαφέρον ο χαρακτήρας του.

 

Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στον καλογραμμένο χαρακτήρα και στην καλή ερμηνεία. Για μένα ο DiCaprio παντού λίγο πολύ ίδιος είναι. Και επειδή μια φίλη μου έχει κόλλημα έχω δει και όλες, μα όλες του τις ταινίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

into the storm : 8.5

καλη και απολαυστικη ταινια που σε κραταει σε αγωνιωδη κατασταση για το τι θα γινει συνεχως!τελεια εφε!πολυ καλη γενικα!δειτε την!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τις μεγαλυτερες ηθοποιαρες των τελευταιων χρονων , αναγνωρισμενος απο ολους πλεον , ειτε τον αγαπουν ειτε τον μισουν (οπως εγω)

Σωστα. Δεν εχει σημασια αν αρεσει σε μενα η εσενα. Η ιστορια θα δειξει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Divergent 5/10

 

Κατι πηγε να κανει μεχρι τη μεση μετα επεσε.

 

Warrior 8/10

 

Κοινο και κλισε σεναριο και μαλιστα οχι του γουστου μου αλλα συγκλονιστικες ερμηνειες ειδικα απο Τομμι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και λεμε:

 

Whiplash

Εξαιρετικη ταινια με ενταση σε ολη τη διαρκεια της.Ειχε καποια κουλα οπως το τρακαρισμα αλλα το προσπερασα.Τρομερες ερμηνειες ειδικα του Simmons και το τελος εξαιρετικο. 10/10

 

Foxcatcher

Την περιμενα καλυτερη.Ειχε στιγμες που βαριουσουν καπως.Οι ερμηνειες και των 3 πρωταγωνιστών σε πολυ υψηλα επιπεδα.Το τελος να πω την αληθεια δεν το περιμενα. 7/10

 

Nightcrawler 

Εξαιρετικα πρωτοτυπη ταινια.Κορυφαιος ο Gyllenhaal οπως παντα με αρκετες στιγμης απιστευτου αγχους.Την ευχαριστηθηκα και αυτη. 9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έξυπνη κίνηση να ρωτήσεις κατι που έγω δεν έκανα....<br>

συνέχισε με άλλη ταινία. <br>

μόνο παροδια μπορεί να χαρακτηριστεί η συγκεκριμένη

Η μπορεί να την συνεχίσει, μιας κ είναι αρκετά καλή ταινία, και να χαρακτηριστεί παρωδία η άποψη σου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Blood In, Blood Out (1993)

 

Η ταινία βασίζεται σε αληθινά γεγονότα από τη ζωή του ποιητή Jimmy Santiago Baca και περιλαμβάνει δύο δεκαετίες από τις ζωές δύο αδερφών και του ξαδέρφου τους, οι οποίοι ξεκινούν ως μέλη συμμορίας αλλά στη συνέχεια ο καθένας παίρνει διαφορετικό μονοπάτι. Η ταινια διαρκεί 3 ώρες και μπορώ να πω ότι δεν υπήρξε στιγμή που να βαρεθώ. Οι περισσότεροι ηθοποιοί είναι ισπανόφωνοι και σε μεταφέρουν τέλεια στο Λος Άντζελες των γκάνστερ και όχι μόνο. Επίσης την προτείνω σε όσους τους αρέσουν οι ταινίες με φυλακές.

 

8/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boring, sorry, Boyhood.

Δε γίνεται τίποτα. 2μιση ώρες και δε γίνεται τίποτα. Η ταινία έχει ένα συγκεκριμένο τέμπο το οποίο διατηρεί σταθερότατο μέχρι που τελειώνει και πας για ύπνο. Από τις σπάνιες φορές που είμαι τόσο αντίθετος με τις κριτικές. Επίσης, αγνοεί εντελώς το θέμα σεξουαλικότητα, πέρασε και δεν το ακούμπησε. Και κάποια στιγμή, αυτή η απάθεια, ο κυνισμός και η απουσία εξάρσεων στη συμπεριφορά των πρωταγωνιστών, δείχνει εντελώς αναληθοφανής, αν σκεφτεί κανείς τις δυσκολίες που αντιμετώπισαν. Τί να πώ; Εννοείται ότι θύμισε τα "Before", αλλά στα πολύ χειρότερά τους.

 

6/10 (να θυμηθώ να την αναφέρω στο θέμα με τις πιο υπερεκτιμημένες ταινίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...