Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ενταξει καλο ειναι το wiphlash,λιγο υπερβολικο αλλα το ωραιο υπερβολικο που δινει μια νοστιμαδα παραπανω.Για την ηλικια του σκηνοθετη που την εφτιαξε ειναι αριστη.θα παει μπροστα αυτος..

Το birdman καλο κι αυτο,κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα με ωραιες ερμηνιες.

Το foxcatcher ειχε καλες ερμηνιες αλλα γενικα σαν ταινια δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα.

Το nightcrawler δεν μου πολυαρεσε.Σε μερικα σημεια με κουρασε λιγο.

Το interstellar ειχε μερικες αριστες σκηνες αλλα μεχρι εκει..Σε πολλα σημεια το εργο εκανε κοιλια.

Για μενα η ταινια που επαιξε ως outsider και εκλεψε την παρασταση ηταν το i origins,αλλα μπορει να μην ειναι για ολους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μπήκα να προτεινετε τίποτα και είδα το Whiplash. Είναι μια στις top 5 χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ. Πάω να δω το Nightcrawler, κανονίστε.

Που να δεις και το Birdman δηλαδή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το "Night at the Museum:  Secret of the Tomb".... Και ντρέπομαι που το λέω. Ούτε 1/10 δεν του αξίζει.

 

Το διαλέξαμε με τη σκέψη ότι θέλαμε να περάσουμε ένα χαλαρό βράδυ, οπότε μια κλασσική αμερικάνικη περιπέτεια/κωμωδία έμοιαζε ιδανική. Το 1 καλούτσικο ήταν για το είδος, οπότε λέμε και μεις why not.

 

Μέγα λάθος. Μείνετε μακριά από αυτή την ταινία. Χιλιόμετρα μακριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το "Night at the Museum:  Secret of the Tomb".... Και ντρέπομαι που το λέω. Ούτε 1/10 δεν του αξίζει.

 

Το διαλέξαμε με τη σκέψη ότι θέλαμε να περάσουμε ένα χαλαρό βράδυ, οπότε μια κλασσική αμερικάνικη περιπέτεια/κωμωδία έμοιαζε ιδανική. Το 1 καλούτσικο ήταν για το είδος, οπότε λέμε και μεις why not.

 

Μέγα λάθος. Μείνετε μακριά από αυτή την ταινία. Χιλιόμετρα μακριά.

 

Μόλις το είδα δυστυχώς χαχα!Ταινία χωρίς λόγο ύπαρξης,στα τελευταία λεπτά είχε καταντήσει τόσο βαρετό και άνευρο που δεν άντεξα και το έκοψα λίγο πριν το τέλος.

Ελπίζω το Νοrthmen με τους Βίκινγκς που θα βάλω τώρα να είναι καλύτερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα η συγκεκριμένη πάντα αυτό το σκαρί είχε, πολύ αδύνατη.

Αλλά είπαμε, γούστα είναι αυτά.

Κι εγώ π.χ. δεν θα της καθόμουν.

Στην Beckinsale όμως ναι.

αυτή είναι άλλη κατηγορία και είναι ντροπή κ αίσχος ,τα δύο αυτά ονόματα να βρίσκονται στην ίδια πρόταση.

Να φοράει τα δερμάτινα όμως, έτσι;

:devil:

Εμένα μου αρκεί και με το δέρμα της.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Night at the Museum:  Secret of the Tomb

 

Το προβλημα για μενα ηταν οτι δεν εδειξε κατι καινουργιο σεναριακα...το πρωτο κ το δευτερο ηταν παρα πολυ ωραια κ ειχαν γελιο,το τελευταιο ομως δεν με εντυπωσιασε,βεβαια περνας την ωρα σου ευχαριστα δεν ειναι κ χαλι

 

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα underworlds + το total recall που ηταν πανεμορφη μαζι με την μικροτερη Biel.

γιατί στις άλλες έκανε πλαστική ξέρω'γω;

Η Κέιτ είναι πανέμορφη,είτε έτσι,είτε γιουβέτσι,είτε κοκορέτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί στις άλλες έκανε πλαστική ξέρω'γω;

Η Κέιτ είναι πανέμορφη,είτε έτσι,είτε γιουβέτσι,είτε κοκορέτσι.

Ειπε σε ποιες φορουσε δερματινα.Εννοειται οτι ειναι πανεμορφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποια ταινια εννοεις ?

 

Μόνο στα "Underworld" την έχω δει. Όμορφη γυναίκα, επιπέδου μοντέλου, αλλά μέχρι εκεί. Θα ήθελα να τη δω να παίζει και σε πιο ποιοτικούς-απαιτητικούς ρόλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"The Theory of Everything"

 

5.5/10

Παραήταν δραματικορομαντική για τα γούστα μου. Περίμενα να κάνει focus στην Φυσική αλλά πού τέτοια τύχη!

Κατά τ'άλλα ωραίο soundtrack και καλός ο πρωταγωνιστής (αν και διαφωνώ με το Όσκαρ που του το έδωσαν...). Σε αρκετά σημεία η ταινία μου φάνηκε σαν να την τράβαγαν με το ζόρι, έπιασα τον εαυτό μου τουλάχιστον 3 φορές να κοιτάω το ρολόι.

Σε πολύ κόσμο βλέπω ότι άρεσε η ταινία αλλά εμένα δεν μού'κανε το 'κλικ', δεν με κέρδισε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Les Visiteurs (1993)

 

Κωμωδία γαλλικής παραγωγής με τον Jean Reno και τον Christian Clavier. Καλές ερμηνείες και από τους δύο, αλλά το γαλλικό χιούμορ είναι πολύ ιδιαίτερο. Αν σας αρέσουν οι αμερικάνικες κωμωδίες τύπου American Pie καλύτερα να την αποφύγετε. Παρόλα αυτά έχει κάποιες σκηνές που προκαλούν αρκετό γέλιο.

 

6.7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...