Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Άργησα αλλα το ειδα και εγω το I Origins, με αυστηρή βαθμολογία, οπως βαζω παντα xP, 7/10 απο μενα αλλα

 

Πως τελειωσε ετσι γαμω!!! Δεν ξερω νομιζω πολυ ξερά,. Δεν εχω βρει γιατι με ξινησε τοσο πολυ το τελος.. Μηπως ειχα απορροφηθεί στην ταινία και ηθελα να δω ακομα πολλα πράγματα?? Μήπως δεν επιασα το νοημα περι Θεου, και οτι στο τέλος και καλά αποδείχτηκε οτι μαλλον θα πρεπει να υπάρχει? Τι να πω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

@Prospector

 

 

 

με την εβρεση της πρωτεινς στον οργανισμο αποδειχθηκε οτι δεν υπαρχει θεος. Στο τελος  επειδη το κοριτσακι ειχε ιδιο ματι με την γυναικα του επιστημονα η οποια σκοτωθηκε στο ασανσερ ειχε αυτη την αντιδραση οταν ανοξε η πορτα του ασανσερ και  ουσιαστικα επιβεβαιωνε τη θεωρια το οτι 2 ατομα με ιδιο "ματι" μοιραζονται τις ιδιες εμπειριες.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Prospector

 

 

 

με την εβρεση της πρωτεινς στον οργανισμο αποδειχθηκε οτι δεν υπαρχει θεος. Στο τελος  επειδη το κοριτσακι ειχε ιδιο ματι με την γυναικα του επιστημονα η οποια σκοτωθηκε στο ασανσερ ειχε αυτη την αντιδραση οταν ανοξε η πορτα του ασανσερ και  ουσιαστικα επιβεβαιωνε τη θεωρια το οτι 2 ατομα με ιδιο "ματι" μοιραζονται τις ιδιες εμπειριες.

 

 

Well said! Καπου πηρε το ματι μου οτι θα βγει 2ο και 3ο μερος. Για να δουμε..

Επόμενα του watch Boyhood και Whiplash (αν και δεν ειμαι καθόλου της Jazz..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 αποχρώσεις του γκρι (έκανα χάρη στην σύντροφο)...

 

 

Σε νιωθω.

 

Εγω Village Ρέντη, sold out, 3η σειρα μπροστα, φουλ γαμωαλατισμενα κορν, ξεθυμασμενη απο ανθρακικο κολα ( γιατί σε μένα; ), και καθε τοσο να γελάνε! μέσα, χωρις να καταλαβαίνω γιατι. Η μιαμιση ώρα να σου φανει αιώνας. Αλλα που να το εκτιμήσουν αυτό...

 

Στο στόρι μας, η τύπισσα ( με το λαχταριστο κωλαράκι ) αρνειται να υπογράψει ώσπου μετα απο καμποσες διαπραγματευσεις ( πιστεύω κατι μας θυμίζει το όλο σκηνικο πολιτικα ) δέχεται. Αλλά και πάλι αντιδρα μολις πέφτει το "ξυλο". Και απ'την άλλη να βλεπεις τον εραστη, της κακιας ώρας "αφέντης" . Άσ'την κάτω ρε μάστορα. Φέρε εδώ το μωράκιε να δεις πως γίνεται η δουλεια.

 

Τέτοιες μαλακιες να πετυχαίνουν, και πως να να μη βγάλουν και άλλες να κονομήσουν.

 

 

 

-20 (εισητήρια, κορν & κολα ) / 10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω Village Ρέντη, sold out, 3η σειρα μπροστα, φουλ γαμωαλατισμενα κορν, ξεθυμασμενη απο ανθρακικο κολα 

 

protip: ακριβώς κάτω απο τα εκδοτήρια εχει ψιλικατζίδικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Theory of Everything 8/10

The Equalizer 8/10

whiplash 8/10

dying of the light 0/10 Τραγικό σενάριο απλά.Τραγική σκηνοθεσία επισης.Την σταματησα την ταινία στο 25 λεπτο

Επεξ/σία από BLuE_PaNtHeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lone survivor.

Τέσσερεις US Seals πηγαίνουν να σκοτώσουν τον τοπικό δερβέναγα Ταλιμπάν, αλλά μία λάθος απόφαση και η ανοργανωσιά του Ελληνικού κρά...ε, συγγνώμη, της Αμερικανικής στρατιωτικής διοίκησης περιπλέκουν τα πράγματα.

Η ταινία λέγεται "Ο μοναδικός επιζών" και πρωταγωνιστεί ο Wahlberg, πρέπει να είναι το μεγαλύτερο spoiler από την απαρχή της Έβδομης Τέχνης. Τί να σκέφτονταν άραγε... Η ταινία είναι όσο πιο κλασική γίνεται, ήρωες αμερικανοί, πανάθλιοι Ταλιμπάν, μία σφαίρα των καλών σπέρνει τον όλεθρο.

Αλλά.

Ταυτίστηκα με τους Seals σε αρκετά μεγάλο βαθμό. Λίγο οι συμπαθητικές φάτσες των πρωταγωνιστών, λίγο η συμπεριφορά τους, λίγο τα βάσανά τους και ο τρόπος που αυτοί τα αντιμετώπιζαν, λίγο οι αληθοφανείς τραυματισμοί, με έκαναν να ταυτιστώ με αμερικανό στρατιώτη για πρώτη φορά μετά από 15,20 χρόνια, η τελευταία φορά ήταν στο Clear and present danger. Και στους τίτλους τέλους, στην τελευταία φωτογραφία, ψιλοβούρκωσα κιόλας. Πάει, αρχίζω να αμερικανοποιούμαι.

Αν εξαιρέσουμε τον απίστευτο τίτλο, η ταινία-όλως περιέργως-ψιλοβλέπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρείτε να κατεβάσετε το "ΡΚ" ινδική παραγωγή αλλά καμιά σχέση με αυτό που φαντάζεστε περιbolliwood,

Φοβερή κωμωδία-ρομάντζο που βασίζονται στον αντιρατσισμό και αντιθρισκευτισμό  . ετσι για να ξυπνήσουν μερικοί κολλημένοι

 

Ωραίο χιούμορ, ωραία σκηνικά, και καλογυρισμένη παραγωγή. 

 

8/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα αλλα εμενα οι ινδικες παραγωγες μου καθονται στο λαιμο τι να πω, δεν καταφερα να το τελειωσω. Παιδικο θα το χαρακτηριζα αλλα ενταξει προσωπικη γνωμη, μην αρπαχτειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dumb and Dumber To

 

Το ξεκίνησα χτες, δεν είμαι εχθρός των καφροκωμωδιών αλλά μιλάμε για 30 λεπτά πατάτας. Δεν άντεξα και το έκλεισα. Μεγάλωσα? Αντιπαθητικοί χαρακτήρες? 2/10 για αυτό που είδα

 

Whiplash

 

Ωραία ταινία, όχι δράμα, με ενδιαφέρον αν και περιορισμένο θέμα , για τους στόχους του κάθε ατόμου,  άξιζε τον χρόνο μου σίγουρα. 7/10 σίγουρα. Ταλαντεύομαι για το 8άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dumb and Dumber To

 

Το ξεκίνησα χτες, δεν είμαι εχθρός των καφροκωμωδιών αλλά μιλάμε για 30 λεπτά πατάτας. Δεν άντεξα και το έκλεισα. Μεγάλωσα? Αντιπαθητικοί χαρακτήρες? 2/10 για αυτό που είδα

 

Οχι γιατί στα καπάκια έβαλα το πρώτο και το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...