Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετριοκαλός είναι. Αν σκεφτείς ότι το μέτριο είναι το 5. Επίσης για ανταγωνιστικό εξαρτάται τι βαθμολογίες έχεις για τις άλλες ταινίες. Εγώ την έβαλα 7.5/10 αυτήν που την θεωρώ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετριότητα και 6.5/10 δεν πάνε μαζί. Το 6.5 είναι καλός και ανταγωνιστικός βαθμός. 

Με βάση τις βαθμολογίες του imdb (όχι πως έχει κάποιο νόημα η κουβέντα), 5 παίρνουν κάτι σαβούρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο ρόλος του δεν ήταν και πολύ απαιτητικός αφού μόνο ένα συναίσθημα έπρεπε να βγάζει. αυτό του θυμού.

 

σα φυσιογνωμία όμως είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. τέρμα συμπαθητικός.

 

 

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Κατά τη γνώμη μου, δεν ήταν απλά θυμός. Ο χαρακτήρας που υποδυόταν μου έφερνε πιο πολύ σε sociopath, παρά σε έναν απλά θυμωμένο-στριμμένο άνθρωπο. Πάντως, και έτσι να μην είναι, οι έντονες συναισθηματικές εναλλαγές, οι εκρήξεις και αυτή η τρέλα στο μάτι, είναι κάτι περισσότερο από απλή τσαντίλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολίτης Κέιν 9/10 Δεν έχω συνηθίσει να βλέπω ασπρόμαυρες ταινίες και πραγματικά ήμουν διστακτικός στο να δω μια τόσο παλιά ταινία.ΑΛΛΑ άξιζε κάθε λεπτό.Πολύ καλές ερμηνείες,φοβερή σκηνοθεσία και πολύ όμορφο σενάριο.Την είδα τόσο εύκολα όσο θα έβλεπα μια "αμερικανιά".Σίγουρα αξίζει μια θέση στις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 αποχρώσεις του γκρι (έκανα χάρη στην σύντροφο).

 

Χαμένα χρήματα και χρόνος. Οι Ευρωπαϊκές ταινίες με παρόμοιο περιεχόμενο είναι απείρως καλύτερες και δυνατές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τα έχουν πρήξει με μια παραγωγή που κανονικά δε θα έπρεπε να καταφέρει να προβάλλεται στο μέσο σινεμά... Η μεγαλύτερη αδικία στην ιστορία του κινηματογράφου η εμπορική της επιτυχία.

(Εννοείται δε την έχω δει, αλλά αμφιβάλλω αν την αδικώ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

birdman....το ειδα προχτες...προσωπικη μου αποψη το 8,1 στο imbd ειναι παραλογο...γυρο στο 6,5 θα εβαζα εγω.. Επίσης 

είδα το παιχνιδι της μιμισης, πολύ καλή ταινία .. εκεί θα έβαζα ενα 8 οπως επίσης και στη θεωρία των πάντων οπού ο πρωταγωνιστης ειναι φοβερος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βράδυ είδα το Shame ;) ;) ;)

Μμμμμ για άλλη μια φορά θα δηλώσω ότι αγαπώ Michael Fassbender. Την φωνή του, το κορμί του, τα πάντα.

 

Κατά τ'άλλα η ταινία σαν σύνολο αδιάφορη. Δεν είχε να μου πει τίποτα. Μάλλον χαμένος χρόνος.

 

5/10, μόνο για χάρη του Fassbender.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βράδυ είδα το Shame ;) ;) ;)

Μμμμμ για άλλη μια φορά θα δηλώσω ότι αγαπώ Michael Fassbender. Την φωνή του, το κορμί του, τα πάντα.

 

Κατά τ'άλλα η ταινία σαν σύνολο αδιάφορη. Δεν είχε να μου πει τίποτα. Μάλλον χαμένος χρόνος.

 

5/10, μόνο για χάρη του Fassbender.

 

Λιγο το 5/10 για το shame, πολυ καλη ταινια και ο fassbender τον ''επαιξε καλα'' το ρολο του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όπως έχουμε ξαναπεί, γούστα είναι αυτά.

Θά'θελα πιο μεγάλη διάρκεια στην ταινία, περισσότερη ανάλυση/παρουσίαση των 2 πρωταγωνιστών, ένιωσα κάτι να λείπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολίτης Κέιν 9/10 Δεν έχω συνηθίσει να βλέπω ασπρόμαυρες ταινίες και πραγματικά ήμουν διστακτικός στο να δω μια τόσο παλιά ταινία.ΑΛΛΑ άξιζε κάθε λεπτό.Πολύ καλές ερμηνείες,φοβερή σκηνοθεσία και πολύ όμορφο σενάριο.Την είδα τόσο εύκολα όσο θα έβλεπα μια "αμερικανιά".Σίγουρα αξίζει μια θέση στις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών

 

Αυτό και η Λολίτα του Κιούμπρικ είναι σαν να γυρίστηκαν χθες, σχετικά με το πόσο δεν σε κουράζουν που ειναι τόσο παλιές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Birdman 8/10  Η καλυτερη οσκαρικη ταινια σε μια πολυ μετρια κινηματογραφικα χρονια.

 

Foxcatcher 6/10  Υπερτιμημενη ταινια με καλες ερμηνειες και αρκετες σεναριακες τρυπες, οχι αρκετη εμβαθυνση στους χαρακτηρες.

Μου φανηκε οτι τελειωσε αποτομα και ηταν ηθελημενα ασαφης στις γκριζες πτυχες του χαρακτηρα των πρωταγωνιστων

 

Imitation game/Unbreakable : 7 και 6.5 στα 10 αντιστοιχα.  Τα βαζω στην ιδια κατηγορια ως καλες ταινιες αλλα ως εκει. Χολυγουντιανες,

ωραιοποιημενες βιογραφιες-αγιογραφιες που ειναι λες και γυριζονται ολες με βαση το ιδιο φορματ και εχουν αρχισει και με ψιλοκουραζουν.

 

Α και οσοι βριζουν το Fountain μπαινουν σε ignore απο μενα, ντροπη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Imitation game/Unbreakable : 7 και 6.5 στα 10 αντιστοιχα.  Τα βαζω στην ιδια κατηγορια ως καλες ταινιες αλλα ως εκει. Χολυγουντιανες,

ωραιοποιημενες βιογραφιες-αγιογραφιες που ειναι λες και γυριζονται ολες με βαση το ιδιο φορματ και εχουν αρχισει και με ψιλοκουραζουν.

 

Ναι, θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε και μια ταινία υπό την οπτική του Mr. Glass, βασισμένη αυτή τη φορά στη δική του βιογραφία (They called me Mr. Glass).

 

:P Μάλλον αναφέρεσαι στο Unbroken ε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...