Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλώς ήρθες Μανόλο. Ποδαρικό με Transformers είναι κακός οιωνός για τη πορεία σου όμως...

Και με την ορθογραφία θα έλεγα βεβαίως βεβαίως...In other news welcome and don't get me wrong Manolo i am just kidding.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα σε ολους!!! ειμαι καινουριος...μολις ειδα το tranformers 4 μπορω να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ πρωτινο να την δειτε εχει και φαση σε καπια σιμια και παιζει και μια πολλυ ομορφη κοπελα και η ιθοπιαρα που παιζει και στο lone survivor η οπια ειναι και αληθινη ιστορια σας προτινω να την διται οσι δν την εχεται δει...ευχαριστω :-D

ναι βρε συ ακομα δε τα μαθες; θα παει για οσκαρ η ταινια  :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινουριο του Ντεπ. Οκ η ταινια βλεπεται ευχαριστα.. Δεν εχει κανα ιδιαιτερο χιουμορ, ο ντεπ βασικα με το πως παιζει επικεντρωνει το ενδιαφερον σ αυτον. Εχει σκηνες που σιγουρα εχουμε ξαναδει σε χαζοκωμωδιες..

 

Δε ξερω τι βαθμο να βαλω, ο ντεπ μ αρεσε την ειδα ευχαριστα αλλα δεν εχει κάποιο σημειο χαρακτηριστικο για να σου μεινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Enemy at the gates 2001

http://www.imdb.com/title/tt0215750/

 

Δεν το είχα δει. Ωραία ταινία με υψηλά production values. Έχεις διαρκώς μια αγωνία.

 

7/10

 

Μόλις είδα τη ταινία και το δικό σου post μου έδωσε το έναυσμα. Ωραίο το cast, ο Ed Haris ήταν η ιδανική επιλογή για το ρόλο του ψυχρού και αδίστακτου Γερμανού Ταγματάρχη ελεύθερου σκοπευτή. Ωραίες και αγωνιώδεις είναι οι σκηνές όπου οι σκοπευτές είναι αντιμέτωποι στο πεδίο της μάχης, όπου αυτό είναι κυρίως ερείπια. Προτείνεται ανεπιφύλακτα.

 

8 / 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινουριο του Ντεπ. Οκ η ταινια βλεπεται ευχαριστα.. Δεν εχει κανα ιδιαιτερο χιουμορ, ο ντεπ βασικα με το πως παιζει επικεντρωνει το ενδιαφερον σ αυτον. Εχει σκηνες που σιγουρα εχουμε ξαναδει σε χαζοκωμωδιες..

 

Δε ξερω τι βαθμο να βαλω, ο ντεπ μ αρεσε την ειδα ευχαριστα αλλα δεν εχει κάποιο σημειο χαρακτηριστικο για να σου μεινει

Ποιο καινουριο του depp ρε κοπελια? Βαλε ενα λινκ κατι που να ξερουμε ποιο ειναι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοκλήρωσα επιτέλους την άτυπη "τριλογία" Dollars. Οι ταινίες δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους σεναριακά, το μόνο κοινό είναι ο πρωταγωνιστής που έχει διαφορετικό όνομα σε κάθε ταινία (αν και αναφέρεται σπάνια). Μου αρέσει γενικά ο Eastwood και ήθελα να δω τις ταινίες που τον έκαναν σταρ.

 

For a Fistful of Dollars (1964)

Η χειρότερη από τις τρεις ταινίες. Απλοικό σενάριο και μέτρια παραγωγή (σκηνικά ηθοποιοί κλπ). 6/10

 

For a Few dollars more (1965)

Εδώ ανεβαίνουμε επίπεδο. Καλύτερη κινηματογράφηση και μουσική, προσεγμένα σκηνικά που όντως θυμίζουν άγρια Δύση, πολλοί κομπάρσοι, σενάριο αντάξιο γουέστερν με ληστές, τράπεζες και κυνηγούς κεφαλών και την χαρακτηριστική φυσιογνωμία του van Cleef. Η γαμηστεροσύνη του Clint χτυπάει κόκκινο. 7/10

 

The Good the Bad and the Ugly (1966)

Προφανώς η καλύτερη από τις τρεις. Οι χαρακτήρες λιγότερο μονοδιάστατοι, το σενάριο το καλύτερο της τριλογίας αφού κοντράρει τρεις πρωταγωνιστές με φόντο τον αμερικάνικο εμφύλιο, η παραγωγή γενικά πολύ προσεγμένη και ακριβή και φυσικά υπάρχει το θρυλικό soundtrack του Μορικόνε. Και το τέλος από τα πιο αγωνιώδη που έχω δει σε ταινία. Όμως δεν είναι τόσο κλασικό γουέστερν όπως το δεύτερο με τον γαμάουα πρωταγωνιστή και το πολύ πιστολίδι. Σε καμία περίπτωση δεν είναι η 8η(!) καλύτερη ταινία που λέει στο imdb (και οι τρεις είναι υπερτιμημένες) αλλά παίρνει το 8/10.

 

Γενικά είναι κλασικές και σχεδόν καλτ ταινίες, πάντως με εξέπληξε ότι καμία δεν μου άρεσε περισσότερο από το Unforgiven. Τις δυο τελευταίες σίγουρα αξίζει να τις δει κάποιος, και την πρώτη για λόγους πληρότητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Σκεπτόμενος τα λεφτά σου ε;

και αυτά, συν το χρόνο που σπατάλησες + και το πιτσιρικαριό που το μόνο που κάνει στις αίθουσες είναι να γελάει με χαζοαστεία και να κλωτσάει χωρίς λόγο και αιτία το μπροστινό κάθισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: The Wrestler :  Πολυ υπερτιμημενη ταινια... Μια πολυ απλη ταινια που μαλιστα τα αφηνει ολα στον αερα και δεν ολοκληρωνει ποτε την πλοκη του. Οι ερμηνειες μετριες, το σεναριο ανυπαρκτο. 5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το the disappearance of eleanor rigby, το him και το her, ειναι ολοιδιο το κονσεπτ της σειρας the affair,  δεν ξερω ποιο προηγηθηκε,

εχοντας δει τη σειρα, νταξ δεν μου φανηκε και τοσσο ιδιαιτερο...

 

προτιμω τη σειρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: The Wrestler :  Πολυ υπερτιμημενη ταινια... Μια πολυ απλη ταινια που μαλιστα τα αφηνει ολα στον αερα και δεν ολοκληρωνει ποτε την πλοκη του. Οι ερμηνειες μετριες, το σεναριο ανυπαρκτο. 5/10

Δεν ηταν και Pοκυ βεβαια αλλα την δουλεια της την εκανε επεσε και κανα μπουνιδι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...